سوشیال سیگنال چیست و چگونه به سئو کمک می کند؟

سوشیال سیگنال چیست

سوشیال سیگنال، سیگنال هایی هستند که وب سایت شما از طریق شبکه های اجتماعی دریافت میکند. سوشیال سیگنال کلیه ی فعالیت هایی هستند که کاربران و مخاطبان در شبکه های اجتماعی در رابطه با سایت شما انجام می دهند. این فعالیت ها شامل لایک کردن و به اشتراک گذاری محتوای شما است.

شبکه های اجتماعی نقش پر رنگی در زندگی و فضای کار دارند. سوشیال سیگنال یا سیگنال شبکه های اجتماعی فاکتوری مهم برای اندازه گیری بازخورد و اثر بخشی محتوا در شبکه های اجتماعی است. بردن بازی سئو و رسیدن به رتبه های بالا در نتایج جستجوی اینترنتی در بازار دیجیتال امروزی، اهمیت زیادی برای کسب و کارها دارد. بهترین روش برای پیروزی در این رقابت، به کارگیری سوشیال سیگنال برای سئوی سایت است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

سوشیال سیگنال یا سیگنال اجتماعی یکی از مباحث بسیار مهم در سئو است. امروزه شبکه های اجتماعی نقشی بیشتر از یک پل ارتباطی میان کاربران و صاحبان کسب و کار دارند و فعالیت هایی که کاربران در رابطه با وب سایت در شبکه های اجتماعی دارند، به صورت غیر مستقیم بر روی سئو سایت تاثیر می گذارند. فعالیت هایی همچون لایک کردن، به اشتراک گذاشتن پست ها، ریتوییت کردن، پین کردن و کامنت گذاشتن، از فعالیت هایی هستند که باعث می شوند رتبه بندی برخی از صفحات سایت شما در گوگل بالاتر برود.

این کار در واقع یکی از فاکتورهای اساسی گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها است. با این کار، شرکت گوگل توانسته است که رضایت هرچه بیشتر کاربران خود را فراهم نماید.

سوشیال سیگنال چیست؟

آیا سوشیال سیگنال بر سئو تاثیر دارد؟

موتورهای جستجو همچون گوگل، با استفاده از تعداد مشاهداتی که کاربران از یک آدرس url دارند،کیفیت یک سایت را ارزیابی می کنند. بنابراین هر چه میزان به اشتراک گذاری یک آدرس url در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد، سیگنال آن نیز افزایش پیدا می کند و این مسئله گویای اهمیت آن سایت است. در این زمان، گوگل نیز با الگوریتم های مخصوص به خود، می تواند تشخیص دهد که این سایت برای کاربران جذاب و کاربردی است و به همین دلیل، رتبه سایت نیز افزایش پیدا می کند.

الگوریتم های گوگل

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


نحوه افزایش سیگنال اجتماعی

شما می توانید مجموعه ای از فعالیت ها را برای افزایش سوشیال سیگنال انجام دهید تا جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند. اگر می خواهید تا مردم با برند شما آشنا شده و به صورت روزانه نظرشان به محصول و برند شما جلب شود، باید به صورت روزانه در شبکه های اجتماعی پست بگذارید.


چگونه پستی منتشر کنیم که مخاطب را درگیر کند؟

 • از تصاویر جذاب و آموزنده برای جذب هر چه بیشتر مخاطبان استفاده نمایید.
 • همه شبکه های اجتماعی را پوشش دهید.
 • جایزه دادن و مسابقه یکی از جذاب ترین کارهایی است که شما می توانید برای جذب مخاطبان استفاده کنید.
 • شما باید با استفاده از ابزارهایی، شبکه های اجتماعی و فعالیت هایی که در آن انجام می شود را رصد کنید.
 • شما باید کاربران را برای به اشتراک گذاری لینک و مطالب خود در شبکه های اجتماعی، ترغیب نمایید.
 • حتما دکمه های به اشتراک گذاری را در سایت خود قرار دهید.
 • سعی کنید برای لایک کردن، به اشتراک گذاری پست ها و لینک خود، جایزه تعیین کنید.
 • کمپین های تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید.
استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت

مقاله زیر را حتما بخوانید:


شبکه های اجتماعی مهم برای دریافت سوشیال سیگنال

فیس بوک: فیس بوک یکی از اولین و موفق ترین شبکه های اجتماعی است که می تواند بر سوشیال سیگنال بسیار تاثیرگذار باشد.
توییتر: توییتر یکی از شبکه های بسیار پر ترافیک است و مخاطبان بسیاری دارد. شما می توانید از این شبکه اجتماعی برای دریافت سیگنال اجتماعی بیشتر استفاده کنید.
یوتیوب: یوتیوب یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی انتشار ویدیو در دنیا است که به اشتراک گذاری ویدیوها در آن، می تواند برای شما سیگنال اجتماعی خوبی را به همراه داشته باشد.

اینستاگرام: یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که امروزه به وفور از آن استفاده می شود. اگر شما بتوانید فالوورهای زیادی را جذب کنید، قطعا با استوری گذاشتن و قرار دادن لینک در آن، می توانید سیگنال اجتماعی خود را افزایش دهید.
پینترست: پینترست یکی از شبکه های اجتماعی است که گوگل به آن خیلی اهمیت می دهد و شما می توانید با قرار دادن تصاویر در آن، به ایندکس بهتر و ارتقای سایت خود کمک نمایید.
لینکدین: این فضای اجتماعی به خصوص برای فعالان حوزه آی تی بسیار مهم است و با عضویت در آن، باعث افزایش اعتبار خود در حوزه اینترنت می شوند. بنابراین لینکدین می تواند برای شما سیگنال اجتماعی خوبی را دریافت کند.


تاثیرات سوشیال سیگنال بر سئو

 • کاهش نرخ پرش
 • افزایش بازدید کنندگان از یک وب سایت
 • افزایش زمان حضور کاربران در یک صفحه
 • افزایش بک لینک ها
social signal and its effect on a website seo

خرید سیگنال اجتماعی

شاید شنیدن واژه ی خریدن سوشیال سیگنال برای شما کمی عجیب به نظر برسد، اما باید بدانید که این امر امکان پذیر است. البته باید دقت کنید که خرید سیگنال اجتماعی باید به صورت طبیعی باشد، یعنی اگر شما از ربات ها برای ایجاد سیگنال اجتماعی استفاده کنید، این کار برای شما مفید نخواهد بود. اما اگر از لینک هایی که توسط اشخاص ایجاد شده اند، استفاده کنید، این کار توسط گوگل قابل تشخیص نیست و شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

در این صورت شما می توانید با خرید یک پنل سوشیال سیگنال، همه کارهای مهم مانند لایک کردن، درج کامنت، اشتراک گذاری و فعالیت های اینچنینی را به اشخاص حقیقی واگذار نمایید. این افراد خودشان شبکه های اجتماعی مختص به خود را دارند و فعالیت های خواسته شده را بر روی لینک شما انجام می دهند.

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.