سوشیال سیگنال چیست و چگونه به سئو کمک می کند؟

سوشیال سیگنال چیست

امروزه استفاده از شبکه های مجازی می تواند تاثیر بسیاری بر سئو سایت داشته باشد. سوشیال سیگنال نیز فعالیت هایی هستند که کاربران و مخاطبان در شبکه های اجتماعی در رابطه با سایت شما انجام می دهند. این فعالیت ها شامل لایک کردن و به اشتراک گذاری است.

سوشیال سیگنال یا سیگنال اجتماعی یکی از مباحث بسیار مهم در سئو است. امروزه شبکه های اجتماعی نقشی بیشتر از یک پل ارتباطی میان کاربران و صاحبان کسب و کار دارند و فعالیت هایی که کاربران در رابطه با وب سایت در شبکه های اجتماعی دارند، به صورت غیر مستقیم بر روی سئو سایت تاثیر می گذارند. فعالیت هایی همچون لایک کردن، به اشتراک گذاشتن پست ها، ریتوییت کردن، پین کردن و کامنت گذاشتن، از فعالیت هایی هستند که باعث می شوند رتبه بندی برخی از صفحات سایت شما در گوگل بالاتر برود.

این کار در واقع یکی از فاکتورهای اساسی گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها است. با این کار، شرکت گوگل توانسته است که رضایت هرچه بیشتر کاربران خود را فراهم نماید.

سوشیال سیگنال چیست؟

آیا سوشیال سیگنال بر سئو تاثیر دارد؟

موتورهای جستجو همچون گوگل، با استفاده از تعداد مشاهداتی که کاربران از یک آدرس url دارند،کیفیت یک سایت را ارزیابی می کنند. بنابراین هر چه میزان به اشتراک گذاری یک آدرس url در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد، سیگنال آن نیز افزایش پیدا می کند و این مسئله گویای اهمیت آن سایت است. در این زمان، گوگل نیز با الگوریتم های مخصوص به خود، می تواند تشخیص دهد که این سایت برای کاربران جذاب و کاربردی است و به همین دلیل، رتبه سایت نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین به مسئله سوشیال سیگنال در رابطه با بهبود سئو سایت باید بیشتر اهمیت دارد.

ارتباط سوشیال سیگنال با سئو

نحوه افزایش سیگنال اجتماعی

شما می توانید مجموعه ای از فعالیت ها را برای افزایش سوشیال سیگنال انجام دهید تا جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند. اگر می خواهید تا مردم با برند شما آشنا شده و به صورت روزانه نظرشان به محصول و برند شما جلب شود، باید به صورت روزانه در شبکه های اجتماعی پست بگذارید.

چگونه پستی منتشر کنیم که مخاطب را درگیر کند؟

 • از تصاویر جذاب و آموزنده برای جذب هر چه بیشتر مخاطبان استفاده نمایید.
 • همه شبکه های اجتماعی را پوشش دهید.
 • جایزه دادن و مسابقه یکی از جذاب ترین کارهایی است که شما می توانید برای جذب مخاطبان استفاده کنید.
 • شما باید با استفاده از ابزارهایی، شبکه های اجتماعی و فعالیت هایی که در آن انجام می شود را رصد کنید.
 • شما باید کاربران را برای به اشتراک گذاری لینک و مطالب خود در شبکه های اجتماعی، ترغیب نمایید.
 • حتما دکمه های به اشتراک گذاری را در سایت خود قرار دهید.
 • سعی کنید برای لایک کردن، به اشتراک گذاری پست ها و لینک خود، جایزه تعیین کنید.
 • کمپین های تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید.
استفاده از پاپ آپ در طراحی سایت

مقاله زیر را حتما بخوانید:

شبکه های اجتماعی مهم برای دریافت سوشیال سیگنال

فیس بوک
توییتر
یوتیوب
اینستاگرام
پینترست
لینکدین

فیس بوک: فیس بوک یکی از اولین و موفق ترین شبکه های اجتماعی است که می تواند بر سوشیال سیگنال بسیار تاثیرگذار باشد.
توییتر: توییتر یکی از شبکه های بسیار پر ترافیک است و مخاطبان بسیاری دارد. شما می توانید از این شبکه اجتماعی برای دریافت سیگنال اجتماعی بیشتر استفاده کنید.
یوتیوب: یوتیوب یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی انتشار ویدیو در دنیا است که به اشتراک گذاری ویدیوها در آن، می تواند برای شما سیگنال اجتماعی خوبی را به همراه داشته باشد.

اینستاگرام: یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که امروزه به وفور از آن استفاده می شود. اگر شما بتوانید فالوورهای زیادی را جذب کنید، قطعا با استوری گذاشتن و قرار دادن لینک در آن، می توانید سیگنال اجتماعی خود را افزایش دهید.
پینترست: پینترست یکی از شبکه های اجتماعی است که گوگل به آن خیلی اهمیت می دهد و شما می توانید با قرار دادن تصاویر در آن، به ایندکس بهتر و ارتقای سایت خود کمک نمایید.
لینکدین: این فضای اجتماعی به خصوص برای فعالان حوزه آی تی بسیار مهم است و با عضویت در آن، باعث افزایش اعتبار خود در حوزه اینترنت می شوند. بنابراین لینکدین می تواند برای شما سیگنال اجتماعی خوبی را دریافت کند.

شبکه های اجتماعی مهم برای دریافت سیگنال اجتماعی

تاثیرات مستقیم سوشیال سیگنال بر سئو

 • تعداد لایک های یک پست در فیس بوک
 • تعداد به اشتراک گذاشتن یک پست در فیس بوک
 • تعداد فالوورهای شما در توییتر
 • تعداد توییت های نام برند و لینک سایت شما در توییتر

تاثیرات غیر مستقیم سوشیال سیگنال بر سئو

 • کاهش نرخ پرش
 • افزایش بازدید کنندگان از یک وب سایت
 • افزایش زمان حضور کاربران در یک صفحه
 • افزایش بک لینک ها
social signal and its effect on a website seo

اهمیت سوشیال سیگنال بر رتبه بندی سایت

همانگونه که گفته شد و گوگل نیز اظهار کرده است، سوشیال سیگنال به صورت مستقیم بر رتبه بندی سایت تاثیر نمی گذارد. اما این جمله بدان معنی نیست که سوشیال سیگنال در افزایش رتبه سایت تاثیرگذار نیست. در واقع همبستگی میان سیگنال های دریافت شده و سئو سایت وجود دارد که باعث شده است تا این مسئله به صورت غیر مستقیم در این امر بسیار تاثیرگذار باشد. اگر شما یک محتوای خوب را تولید کنید و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید، می توانید مخاطبان بسیاری را جذب کنید و جای تعجب ندارد که دریافت سیگنال اجتماعی بهتر، باعث افزایش رتبه سایت می شود. اگر شما دارای یک کسب و کار نوپا هستید، داشتن سوشیال سیگنال برای شما خیلی واجب است. این کار به شما کمک می کند تا کسب و کار شما بیشتر دیده شده و از سوی دیگر کار شما نیز گسترش پیدا کند.

what is social signal

خرید سیگنال اجتماعی

شاید شنیدن نام خریدن سوشیال سیگنال برای شما کمی عجیب به نظر برسد، اما باید بدانید که این امر امکان پذیر است و شما می توانید با این کار، به نوعی میانه رو بزنید. البته باید دقت کنید که خرید سیگنال اجتماعی باید به صورت طبیعی باشد، یعنی اگر شما از ربات ها برای ایجاد سیگنال اجتماعی استفاده کنید، این کار برای شما مفید نخواهد بود. اما اگر از لینک هایی که توسط اشخاص ایجاد شده اند، استفاده کنید، این کار توسط گوگل قابل تشخیص نیست و شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

در این صورت شما می توانید با خرید یک پنل سوشیال سیگنال، همه کارهای مهم مانند لایک کردن، درج کامنت، اشتراک گذاری و فعالیت های اینچنینی را به اشخاص حقیقی واگذار نمایید. این افراد خودشان شبکه های اجتماعی مختص به خود را دارند فعالیت های خواسته شده را بر روی لینک شما را انجام می دهند.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.