آنچه باید در مورد هشتگ اینستاگرام بدانید!

هشتگ ااینستاگرام

روزانه نزدیک به ۱۰۰ میلیون عکس و ویدیو در اینستاگرام آپلود می شود. بنابراین حجم اطلاعات موجود در سرور های آن، به طور غیر قابل کنترلی، روبه افزایش است. با این حساب، چطور می توان به کاربران، محتوای مورد نیازشان را ارائه داد؟ این دلیل اصلی ایجاد هشتگ اینستاگرام بود. سوالی که احتمالا برای ادمین ها ایجاد می شود، تعداد هشتگ های مناسب اینستاگرام است.

همه ما، هر روز به دنبال ایده یا پیدا کردن پاسخی برای سوال هایمان، با سرچ هشتگ، صفحات اینستاگرام را زیر و رو می کنیم. این ایده نخستین بار در سال ۲۰۰۷، در ذهن آقای کریس مسی نا، شکل گرفت. هرچند که ابداع و به کار گیری از هشتگ اینستاگرام، ۳ سال طول کشید اما حالا ۱۰ سال است که هشتگ ها،عضو جدا نشدنی شبکه های اجتماعی هستند.

instagram hashtag

چرا هشتگ ایجاد شد و فایده استفاده از آن چیست؟

1/ راحتی

همانطور که گفتیم، سرور های اینستاگرام، حامل اطلاعات زیادی هستند که پیدا کردن یک موضوع در میان آن ها بدون استفاده از هشتگ اینستاگرام، بسیار سخت می شود. قسمت سرچ اینستاگرام این امکان را به کاربران می دهد که با جستجوی هشتگ، به راحتی موضوع مورد علاقه خود را پیدا کنند.

2/ سرعت

از طرفی دیگر، در دنیای امروز اهمیت زمان بر کسی پوشیده نیست. با هشتگ اینستاگرام، می توان به سرعت، تازه ترین عکس ها و ویدیو ها را پیدا کرد. بنابراین کاربران حتی ثانیه ای از دنیای تکنولوژی یا مد و همه هشتگ های محبوب خود، عقب نمی مانند.

3/ افزایش آگاهی عمومی

از کاربرد های مهم هشتگ اینستاگرام، می توان به مسیر دادن و توسعه دادن حرکت های جمعی اشاره کرد. برای مثال، زمانی که هر نقطه از جهان، دچار بحران می شود، افراد بسیاری با هشتگ زدن در پست های خود، از دیگران دعوت می کنند تا به آن ها بپیوندند و در حرکتی جمعی، شرکت نمایند.

4/ دیجیتال مارکتینگ

با پیشرفت تکنولوژی، بازار سنتی و مدرن به هم گره خورده اند. بسیاری از کسبه بازار، صفحه ای در این دنیای بی انتها ایجاد کرده و رونقی بی نظیر به کسب و کار خود بخشیده اند. شغل های جدید مثل دیجیتال مارکتینگ، اینفلوئنسر مارکتینگ و کانتنت مارکتینگ نیز ابداع شده و افراد زیادی به آن ها، رو آورده اند. تمامی شاغلین این حوزه، با استفاده از هشتگ اینستاگرام، خود و محصولاتشان را به مشتری ها معرفی می کنند.

فواید هشتگ اینستاگرام

تعداد مناسب هشتگ اینستاگرام

حال که اهمیت هشتگ اینستاگرام را متوجه شدیم، می دانیم برای کوتاه تر کردن راه موفقیت، باید از آن ها استفاده کنیم. این روز ها دیگر پستی بدون هشتگ در اینستاگرام آپلود نمی شود. حتی اگر این اتفاق بیفتاد، با خود می گوییم این ادمین چیزی از اینستاگرام نمی داند.

در هر حال پیش از هر چیزی باید به این سوال پاسخ دهیم که چه تعداد هشتگ برای اینستاگرام مناسب است؟ طبق اخرین مقاله هایی که در سال گذشته توسط وب سایت hubspot منتشر شد، اگر تنها یک هشتگ در پستی زده شود، ۶/۱۲ درصد، بازدید آن را افزایش می دهد. هیچ وقت فکرش را می کردید که تنها یک هشتگ، تا این اندازه تاثیر گذار باشد؟

بعد از خواندن این عدد، تصور نکنید که هرچه تعداد هشتگ بیشتری به کار ببرید، بیشتر دیده شده و موفق تر می شوید. تعداد هشتگ اینستاگرام، شامل خط قرمز هایی می شود که فرا رفتن تا آن تعداد، خطرناک است و می تواند منجر به حذف شدن پست شود. با حذف پست توسط اینستاگرام، اعتبار پیج، به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و آسیب می بیند.

شبکه اجتماعی یوتیوب

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

حتما این سوال برای تان پیش می آید که چطور تعداد مناسب هشتگ اینستاگرام را پیدا کنیم؟ در این مورد، مقالات مختلف، اعداد مختلفی را بیان می کنند. با این حال، همه می دانیم که اگر بیشتر از ۳۰ هشتگ در پستی استفاده شود، پیج مربوطه شدوبَن شده و جریمه می گردد. اینستاگرام، این پیج ها را با پرچمی مشخص کرده و در لیست سیاه خود قرار می دهد. با تکرار چنین اتفاقی، آن پیج برای همیشه توسط اینستاگرام، بسته می شود.

در عین حال، استفاده صحیح از این ابداع بی نظیر، تاثیری فوق العاده در دیده شدن صفحات مختلف دارد. بررسی های این کمپانی نشان می دهد ۹۷ درصد کسانی که از یک پست با استفاده از جستجوی هشتگ آن بازدید کرده اند، هیچ وقت پیج های مشابه آن را دنبال نمی کردند.

تعداد هشتگ مناسب اینستاگرام

کارشناسان چه عددی را برای هشتگ اینستاگرام تعیین می کنند؟

همانطور که گفتیم، بحث و گفت گو در مورد تعداد هشتگ اینستاگرام، پایان ندارد. کارشناسان مختلف، نظرات متفاوتی را دارند که در ادامه، به نقل قول از آن ها می پردازیم.

نظر لوییس مایرز

لوییس مایرز: خانم لوییس مایزر که از متخصصین دیجیتال مارکتینگ است، در مقاله ای که در وب سایت شخصی خود منتشر کرده، با اعداد و ارقام در مورد تعداد هشتگ های مناسب اینستاگرام، نظر خود را بیان می کند.
خانم مایرز در ابتدای مقاله خود یاداور می شود که تعداد هشتگ مناسب در پست های اینستاگرامی حداکثر ۳۰ عدد است. در ادامه به بررسی نظرات تجربی کاربران می پردازد. لوییس مایرز می گوید: بعضی از دیجیتال مارکتر ها معتقدند که عدد ۳۰، یک تله بوده و نباید بیشتر از ۵ یا ۶ هشتگ در هر پست استفاده کرد. از طرفی دیگر، عده ای معتقدند که تعداد ۱۱ عدد عالی بوده و بهترین باز خورد ها را دارد.

با این حال، حتی خانم مایرز نیز از همه ۳۰ هشتگ اینستاگرام در پست های خود استفاده کرده و مدعی است که اینگیجمنت پیج او آسیب ندیده و در نتایج سرچ، تغییر منفی مشاهده نمی کند.

نظر ادواردو مورالس

ادواردو مورالس: توصیه اقای ادواردو مورالس که در سایت Mission منتشر شد، مناسب صفحات جدیدی است که به دنبال جذب فالوئر و دیده شدن هستند. آقای مورالس معتقد است برای هرچه بیشتر دیده شدن، از تمام ۳۰ هشتگ مجاز استفاده کنید.
همچنین در ادامه می گوید هرچه هشتگ های بیشتر و مرتبطی به کار بگیرید، بازدید کننده های بیشتری دارید و اصلا نیاز نیست نگران شدوبن شدن پیج خود باشید. هشتگ ها زمانی درست عمل می کنند که تعدادشان حداکثر و موضوعشان، مرتبط با یکدیگر باشد.

نظر اسکات آیرز

اسکات آیرز: در مقاله ای که در سایت AgorPlus منتشر شده، آقای اسکات آیزر که یکی از متخصصین کانتنت این سایت و از کارشناسان سوشال مدیا است مطالبی را عنوان می کند. در بخشی از این مقاله، آقای آیرز می گوید: طبق تحقیقاتی که در خصوص اینستاگرام و تعداد هشتگ ها انجام داده ام، بیشترین لایک ها متعلق به پست هایی بوده که از همه ۳۰ هشتگ، استفاده می کنند. در واقع هرچه تعداد هشتگ اینستاگرام به ۳۰ نزدیک تر باشد، شانس دیده شدن آن نیز، بیشتر است.

وب سایت Business to Community: این وب سایت در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت داشته و نکات بسیار خوبی برای فعالان این حوزه، بیان می کند. در یکی از مقالات این سایت که موضوعی مرتبط با همین مقاله دارد نکته جالبی می بینیم.
نویسنده این مقاله، معتقد است که نه تنها استفاده از تمام ۳۰ هشتگ، ایرادی به وجود نمی آورد، بلکه احتمالا باید این کار را در تمام پست ها تکرار کرد. به این ترتیب، بازدید بیشتر و در نتیجه، لایک و فالوئر بیشتری نصیب صفحه خواهد شد.

هشتگ در اینستاگرام

تفاوت آماری هشتگ پیج های نو پا و صاحبان برند ها

شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که اگر استفاده از همه ۳۰ هشتگ اینستاگرام خوب است، پس چرا پیج کمپانی های معتبر، حداکثر از ۷ تا ۹ هشتگ در پست های خود استفاده می کنند؟ دقیقا نکته همین است! کمپانی معتبر! چرا یک کمپانی که اسم و رسمش تمام جهان را در بر گرفته، از ۳۰ هشتگ استفاده کند؟

تمام پیج های مرتبط با برند های معروف، همیشه دنبال کنندگان خود را دارند. طرفداران برند ها، کافی است تا هشتگ همان برند را جست و جو کنند تا بلافاصله، پیج بالا بیاید. در حالی که هدف این مقاله، نشان دادن روش های استفاده از هشتگ های مناسب اینستاگرام برای رشد هرچه سریع تر صفحات جدید است.

بنابراین، زمانی که صفحه شما وارد حوزه برندینگ شود و همه آن را با یک اسم بشناسند، می توانید تعداد هشتگ کمتری استفاده کنید. نکته خیلی مهم، استفاده از هشتگ مرتبط و غیر تکراری است.

هشتگ در شبکه های اجتماعی

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

ترفندی برای زیبا دیده شدن پست ها با هشتگ زیاد

احتمالا یا خودتان این تجربه را دارید یا در پیج های مختلف دیده اید که استفاده از تعداد زیادی هشتگ اینستاگرام، زیبایی پست ها را تحت الشعاع قرار داده و فالوئر ها حوصله خواندن کپشن را ندارند. پس چاره استفاده از تعداد هشتگ های مناسب اینستاگرام در عین شکیل بودن پست ها چیست؟

همانطور که می دانید، در هر پست می توان مجموعا ۳۰ هشتگ استفاده کرد. این هشتگ ها را می توان هم در کپشن قرار داد و هم در کامنت. برای دیده شدن کپشن ها، حداکثر ۵ هشتگ را در کپشن و باقی را در کامنت بنویسید.

تصور نکنید که با نوشتن آن ها در کامنت، می توان تعداد نا محدودی هشتگ زد. چرا که کامنت هایی که بیشتر از ۳۰ هشتگ دارند، توسط اینستاگرام حذف می شوند. پیش از این نیز در خصوص احتمال حذف شدن پست و شدوبن شدن پیج، نکاتی را مطرح کردیم.

جمع بندی
با تمام نکاتی که در بالا مطرح شد، کارشناسان زیادی معتقدند که نباید تعداد هشتگ ها را وابسته به عدد خاصی کرد. بلکه باید اجازه دهید تا تجربه نیز به کمک تان بیاید.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.