مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ

برندینگ چیست؟

برندینگ استفاده از فرصت، استعداد ها و توانایی ها برای بیان صریح این مطلب است که چرا افراد در میان انبوه برندهای موجود در بازار باید یک برند را انتخاب نمایند؟! سپنتا بر آن معتقد است که چگونگی درک اولیه و دریافت یک برند توسط مخاطب (مصرف کننده) فارغ از محصول و نوع خدمت تاثیر بسیاری در مطرح شدن و موفقیت برند دارد.

استراتژی سپنتا در برندینگ از سه عنصر جهت دهی، اطمینان و ایجاد وابستگی تشکیل میشود که طی آن درجهت دهی به مصرف کنندگان کمک میکند تا از بین گزینه های بیشمار، گزینه در دسترس را انتخاب نمایند و پس از ایجاد اطمینان شکل گرفته توسط القا کیفیت حقیقی محصول یا خدمت، مشتریان و مصرف کنندگان را با استفاده از شکل گیری تداعی های مشخص به برند وابسته کند.


تدوین استراتژی برند

در سپنتا تیمی از افراد مجرب وظیفه تدوین استراتژی را برعهده دارند.در نتیجه این طرح تدوین شده نتیجه گفتگو و جلسات گسترده میان مدیر اجرایی، کارشناسان بازاریابی آنلاین و تبلیغات و همچنین کارشناسان روابط عمومی است. به عقیده سپنتا استراتژی موثر برند خلق ایده ای مرکزی است، ایده ای که همه رفتار ها، اعمال و ارتباطات پیرامون آن شکل میگیرد.استراتژی برند چشم انداز را میسازد هم راستای استراتژی کسب و کار است و در نهایت استراتژی برند موضع گیری، وجه تمایز، مزیت رقابتی و یک ارزش منحصر به فرد را تعیین میکند.


چه زمانی باید به برندینگ فکر کرد؟

شرکت جدید، محصول جدید

تغییر نام یا حوزه کاری شرکت

حیات دهی دوباره به برند و هویت آن

نوآوری و پیاده سازی ایده های نو


برای اینکه یک برند خوب و با کیفیت ارائه دهیم باید به چند نکته توجه داشته باشیم :

  • خصوصیات شاخص و سود ده محصول و برند شما چیست ؟
  • چه شرایطی لازم است تا وابستگی بین مشتریان و برند را فراهم آورد ؟
  • سازمان و یا کسب و کارتان چه اهداف و ماموریت هایی دارند ؟
  • چشم انداز مشتریان در قبال برندتان چیست ؟

الزامات داشتن یک برند و گام های اولیه برند سازی چیست؟

طراحی لوگو

لازمه ایجاد یک کسب و کار پایدار و شناخته شدن، طراحی لوگو مناسب و متناسب با کسب و کارتان است تا شما را با آن لوگو شناسایی کنند . برای شناساندن لوگو کسب و کارتان به دیگران می توانید از راه های تبلیغاتی زیادی استفاده کنید . درگاه های تبلیغاتی مثل تلوزیون، شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و . . . 

داشتن شعار

برای اینکه اهداف کسب و کار و برندتان را بر دیگران مشخص سازید نیازمند یک شعار حول محور کسب و کاری که در آن فعالیت دارید هستید . شعار می تواند نماد اعتبار یک شرکت باشد و در واقع پیام برندتان را به دیگران اعلام می کنید . یکی از اصول طراحی شعار کوتاه بودن ، معنی دار بودن و قابلیت به خاطر سپاری آسان آن است.

یکپارچه سازی برند

امضا خاص، یکپارچه و منظمی داشته باشید ، مدیران شرکت های بزرگ از یک امضاء خاص استفاده می کنند.
ساعات کاری مشخصی برای کسب و کار خود تعریف کنید واگر نیازمند پشتیبانی مشتریان در ساعت غیر کاری هستید ، یک نیروی کار پشتیبان در ساعات غیر کاری در نظر بگیرید . از اصول برندینگ ایجاد نظم و ساعات کاری منظم است.

گرافیک در اصول برندینگ

گرافیک در همه ابعاد و در تمامی کسب و کارها یک اصل به حساب می آید . در اصول برندینگ رعایت نکات گرافیکی و رنگ شناسی جایگاه خاصی دارد. لذا برای داشتن یک لوگو و برند معتبر و جذاب باید کسب و کارتان بر اساس اصول خاص گرافیکی از رنگ بندی مناسبی برخوردار باشد.

خوش قول بودن

از لازم الاجراترین موارد در اصول برندینگ صادق و خوش قول بودن است. اصول برندینگ بیان می کند که رعایت نکردن صداقت در کار و عملی نکردن وعده هایی که داده اید باعث نابود شدن برگشت ناپذیر و جبران ناپذیر کل اعتبار و سابقه کاری تان می شود . اگر صادق نباشید ، مشتریانتان شما را به دیگران معرفی نمی کنند و خود نیز دیگر بازنمیگردند .

محکم و مصمم بودن

داشتن پشتکار و مصمم بودن یکی دیگر از اصول برندینگ است که خیلی به آن توصیه شده است . اساسا شما برای تبدیل شدن به یک برند خاص و متفاوت نیاز به زمان طولانی خواهید داشت و همانطور که گفتیم اصول برندینگ یک پروسه طولانی است که باید حوصله ، زمان و هزینه های کافی و لازم را داشته باشید . برداشتن گام های استوار و ثابت می تواند اعتبار خاصی به شخصیت حقیقی و حقوقی شما دهد . اگر در برندینگ کسب و کارتان ثبات نداشته باشید ، شما را با عنوان یک برند قابل اعتماد نخواهند شناخت .

هم اکنون مشاوره برندینگ بگیرید

مشاوران برند سازی مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android