ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی - ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی ،‌ یکی از شیوه‌های بازاریابی اینترنتی است. در این روش ، با ارسال خبرنامه یا آگهی برای مخاطبان، در جهت افزایش تعداد مشتریان یا نگهداری و جلب رضایت مشتریان قبلی تلاش می‌شود.

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی

در بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ ، چندین نکته می‌بایست مورد توجه قرار بگیرد:

موضوعات ایمیل مارکتینگ

موضوع‌های گوناگونی می‌تواند در هنگام ارسال ایمیل مورد توجه قرار گیرد. معرفی محصولات جدید، تخفیف و پیشنهادهای ویژه، بازاریابی محتوایی ، اخبار و مقالات، تبریک مناسبت‌ها و بسیاری کاربردهای دیگر در هنگام بازاریابی ایمیلی می‌تواند با هدف نگهداری مشتریان یا جذب مشتریان جدید مورد توجه قرارگیرند.

ایمیل‌های شخصی‌سازی شده

یکی از اصول برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی ، ارسال ایمیل به صورت شخصی‌سازی شده است. برای مثال قرار گرفتن نام مخاطب در ابتدای ایمیل، پرداختن به موضوع‌هایی که تک تک مخاطبین ممکن است به آن‌ها علاقمند باشند ، ارسال تبریک از روش‌هایی هستند که سبب می‌شوند راندمان موفقیت در ایمیل مارکتینگ افزایش یابد.

ارسال ایمیل‌های انبوه

ارسال ایمیل در حجم زیاد به دلیل سازوکارهای مقابله با ارسال هرزنامه همیشه کار آسانی نیست. علاوه بر محدودیت‌هایی که سرورها بر سر ارسال ایمیل انبوه ایجاد می‌کنند، سیستم‌های دریافت کننده‌ی ایمیل نیز ممکن است حجم زیاد ایمیل را به عنوان هرزنامه شناسایی کنند و آن‌ها را به صندوق Spam هدایت کنند.


چنانچه قصد دارید برای ارسال ایمیل انبوه یا ارسال خبرنامه یا بازاریابی ایمیلی اقدام کنید، گام نخست و مهم، برنامه‌ریزی و بررسی مسائل فنی این کار است. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر سپنتا بهترین مشاور شما خواهد بود. با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید