اینفلوئنسر مارکتینگ

آشنایی با اینفلوئنسر مارکتینگ

بازاریابی شبکه های اجتماعی از طریق چهره های تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی را اینفلوئنسر مارکتینگ میگویند. به زبان ساده تر هر کس بتواند روی تصمیم و رفتار فرد دیگری تأثیر بگذارد، اینفلوئنسر محسوب می‌شود و این روش مارکتینگ ،یکی از روش های محبوب بازاریابی در چند سال اخیر شناخته شده است. در این روش چهره های محبوب و مشهور اقدام به تبلیغات و تولید محتوا، برای برندها و کسب و کارها میکنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

در ایران اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر در شبکه اجتماعی اینستاگرام کاربرد دارد و البته که در برخی نقاط شهر، بیلبوردهایی با حضور تعدادی از بازیگران ، خوانندگان و فوتبالیست ها به چشم میخورد.


اینفلوئنسرمارکتینگ و شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی، افراد موثر را می توان از جنبه های مختلفی دسته بندی نمود اما در حال حاضر، شاخص اصلی دسته بندی اینفلوئنسرها بر اساس تعداد فالوورهای آنها می باشد.
این شیوه تبلیغاتی بسیار جذاب است اما شما در این مسیر با چالش های زیادی برخورد میکنید. یکی از این چالش ها، انتخاب درست یک اینفلوئنسر است که شخصیت و جایگاه آنها به هویت برند و کسب و کار شما نزدیک باشد، و این مهمترین چالش است که البته برای شما بسیار زمانبر خواهد بود. مذاکرات طولانی و انتقال درست صحیح پیام و هدف از تبلیغ به اینفلوئنسر، انرژی و توان زیادی میخواهد و کنترل محتوای تبلیغ که در نهایت منتشر خواهند شد نیز کار بسیار دشواری است.

تاثیر تبلیغ توسط یک اینفلوئنسر، بیشتر از روش های سنتی است. اینفلوئنسر مارکتینگ اثری مشابه بازاریابی دهان به دهان دارد، با این تفاوت که معرفی محصول به صورت مستقیم نیست و معمولا به صورت توصیه ای و غیرمستقیم انجام می شود که تاثیرگذاری بیشتری از روشهای معمول دارد.


سپنتا با تجربه اجرای ده ها کمپین موفق برای برندها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، یک مشاوره کسب و کار آنلاین آگاه و حرفه ای است.

بیشتر بخوانید

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی ،‌ یکی از شیوه‌های بازاریابی اینترنتی است در این روش ، با ارسال خبرنامه ... ادامه مطلب