مشاوره کسب و کار آنلاین

مشاوره فناوری اطلاعات

بطور کل اجرا و نظارت بر موارد زیادی با حضور مشاوره کسب و کار آنلاین صورت می گیرد مانند تحقیقات بازار، تهیه نقشه راه، پیشنهاد محصول و خدمت، تدوین مارکتینگ پلن یا برنامه بازاریابی و آمیخته بازاریابی، تعیین کانال ها و شیوه های توزیع، انتخاب استراتژی قیمت گذاری، پیشبرد فروش، مشخص نمودن استراتژی تبلیغات، چگونگی انجام مراحل برندینگ و …


مشاوره فناوری اطلاعات

چرا مشاوره کسب و کار آنلاین ؟

ما معتقدیم برای هر فعالیتی از کوچک تا بزرگ در ابتدا بایستی به آن فکر کرد. از فلسفه وجودی و چرایی انجام کار تا نحوه انجام و …
چگونه شروع کردن و مسیری که برای رشد کسب و کارتان طی می کنید، از مهمترین عواملی است که راهبرد، نقشه راه و زیر ساخت فعالیت را شکل و معنا میدهد. با دریافت مشاوره کسب و کار آنلاین قبل از شروع، قدرتمند، هوشمندانه و مطمئن شروع کنید و راه درست  را بشناسید. ویژگی های مشاور توانمند را بشناسید و بدانید در چه زمینه ها و مراحلی نیازمند همراهی یک مشاور هستید.


خصوصیات و توانمندی مشاوران

 • اکثر مشاوران مارکتینگ حرفه ای، کارآفرینانی هستند که کسب و کارشان را خودشان پایه گذاری کرده اند.
 • مشاوران به شرکت ها کمک می کنند تا استراتژی معرفی و تبلیغ محصول / خدمتشان مشخص شود.
 • چگونگی معرفی محصول / خدمت و افزایش آگاهی عمومی مخاطبان از شرکت توانایی مشاور را مشخص می کند.
 • با کمک مشاور شما می توانید برنامه بازاریابی مشخصی داشته باشید و شعار برند یا پیام برنامه بازاریابی خود را بطور استاندارد ایجاد کنید.
 • پس از مشخص شدن برنامه و اجرای استراتژی مارکتینگ، نتایج بررسی شده و با اهداف تعیین شده مقایسه می شوند.
 • مشاور بازاریابی در شناخت رفتار مصرف کننده و روند بازاریابی، مهارت و دانش کافی دارد بصورتی که بازار هدف شرکت را می شناسد و محصولات را در جایگاهی به بازار عرضه می کند که جذابیت خرید را برای مصرف کننده داشته باشد.
 • یک مشاور حرفه ای نه تنها خلاقانه فکر می کند بلکه توانایی ارائه راه کار بر اساس آمار را نیز دارد. نتیجه ای که خلاقیت و تفکر مشاور به شرکت اعلام می کند مبنای تصمیم گیری های بنیادی خواهد بود.

مشاوره آنلاین کسب و کار در قالب شرکتی یا شخصی؟

مشاوران کسب و کار آنلاین هم بطور مستقل فعالیت می کنند و هم با همکاری تیم مارکتینگ شرکت برنامه ها را پیش می برند. آنها تجربه و دانش کافی در زمینه های بازاریابی، تجارت، ارتباطات و روانشناسی دارند. مشاوره در قالب شرکت مزیت هایی نسبت به حالت شخصی دارد که بزرگترین مزیت آن ارائه مشاوره با همفکری یک گروه متخصص در زمینه های گوناگون مرتبط و بهره گیری از کار گروهیست. شرکت سئو سپنتا امر مشاوره را نیز مانند دیگر خدمات یک کار گروهی تلقی میکند و در پس تمام اسناد مشاوره ای تدوین شده فکر یک گروه متخصص را قرار داده است.


مهم ترین مهارت های یک مشاور چه مهارت هایی هستند ؟

برخی مهارت های مهم آنها عبارتند از:

 • توانایی در بازاریابی موتورهای جستجو و بهینه سازی سایت
 • مهارت در  مدیریت شهرت
 • توانایی ایجاد یک تصویر برند مناسب در مخاطبان 
 • آگاهی از رفتار مصرف کننده و روانشناسی مشتری.
 • مهارت در بازاریابی شبکه های اجتماعی و بسترهای مارکتینگ مرتبط با آن
مهارت های یک مشاور

انتخاب شرکت مشاوره بازاریابی

اخیرا مرسوم است که شرکت ها فارغ از اندازه و نوع کسب و کاری که دارند، مشاوران را خارج از شرکت خود انتخاب می کنند. برون سپاری مشاوره بازاریابی این فرصت را به شرکت می دهد تا بر تولید محصول و امور کلی تمرکز بیشتری داشته باشد. انتخاب شرکت مشاوره آنلاین کسب و کار مسئله ای دشوار و حساس است. مشاوران باید درک درستی از نوع کسب و کار و نیازمندی های بازاریابی شرکت شما داشته و اهداف رشد شما را متوجه شده باشند. آنها باید قادر باشند دستاوردها و موفقیت هایی را که با اهداف شما همسویی دارند را ثبت کرده و با شما به اشتراک بگذارند.
مشاور اصلی که تدوینگر استراتژی شماست معمولا درکنار تیم های اجرایی تا پایان کار باقی می ماند تا هم کاری خارج از برنامه تعیین شده انجام نگیرد و هم مانیتورینگ و ثبت روند و نتایج را در هر مرحله انجام دهد.


چه زمانی نیاز به حضور یک مشاور کسب و کار است

 1. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید دارید یا با یک برند جدید می خواهید وارد بازار شوید و یا تصمیم به توسعه کسب و کار فعلی خود دارید.
 2. اگر در میانه راه با مشکلاتی برخورد کرده اید که نیازمند راه کار فوری و جدید برای رفع آن هستید، مسائلی که می توانند خارج از برنامه یا در اثر عوامل پیش بینی نشده بیرونی رخ داده باشند.
 3. اگر در اجرای برنامه های کوتاه مدت خود با مسائلی روبرو می شوید که دانش و تجربه کافی برای برخورد با آن را ندارید یا راه کارهای شما نتیجه مطلوبی نداشته است زمینه هایی چون برنامه های کوتاه بازاریابی، فروش، کمپین های تبلیغاتی و توزیع و… برند موفقی که همه چیز را مانند گذشته و بدون تغییر پیش می برد اما روز به روز از محبوبیت آن کاسته شده و برند دیگری در حال تصاحب روز افزون سهم بازار است مصداق این دسته از کسب و کارهاست، محو یا کمرنگ شدن برندهای بسیار معروف و با پیشینه درخشان اتفاقیست که برای هر نامی ممکن است رخ دهد.
 4. اگر نیازمند برنامه بلند مدت و استراتژی مشخص هستید تا ریزبرنامه ها را طبق آن تنظیم کنید و اجرای آن نیز تحت نظارت گروه مشاور باشد. در این مرحله مشاور دیگر عضوی از سازمان محسوب شده و طی قراردادی مشخص بنا بر نیاز سازمان، در جلسات برنامه ریزی و تصمیم گیری های بنیادی حضور خواهد داشت.

مشاوره کسب و کار آنلاین

مشاور چه کاری برای شما انجام می دهد؟

 • بررسی چرخه ی عمر کسب و کار مورد نظر، جهت مشخص نمودن عوامل مؤثر بر رشد و توسعه ی آن و ارتباط میان عوامل در روند رشد کسب و کار
 • مشخص نمودن ویژگی ها، نیازها و اهداف کسب و کارچرخه ی عمر کسب و کار در نقاط کلیدی آغاز، بقا، رشد، توسعه و بلوغ آن
 • تهیه و تدوین یک طرح عملیاتی اجرائی، مدل کسب و کار یا  بیزینس پلن
 • انتخاب و معین کردن ابزار اندازه گیری و شناسایی علامت ها و نشانه های نیل به هدف
 • پیشنهاد راه حل و ایجاد تغییرات در صورت نیاز به هنگام مواجه شدن با مشکل

هم اکنون مشاوره کسب و کار بگیرید

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره به شما هستند.


دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.