طراحی لوگو

لوگو

لوگو نشان تجاری هر کسب و کار است که روی رسانه های بصری مختلف آن مجموعه استفاده می شود، به عنوان عنصر هویت بخش کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد. طرح نشانه یا لوگو باید خاص و دارای معنا و مفهوم سمبولیک و بیانگر ارزش های یک سازمان یا شرکت باشد.
طراحی نشان تجاری ، یکی از مهم ترین حوزه ها و البته یکی از دشوارترین حوزه ها در طراحی گرافیک است، . نشانه یا همانه لوگو تصویری است که نماد یک مجموعه است. هدف از طراحی لوگو نشان دادن علامت های تجاری، هویت شرکت و به رسمیت شناختن و شناساندن فوری شرکت به مشتری است و معمولا به ندرت باز طراحی می شود مگر اینکه دلایل کافی برای این باز طراحی باشد.

در این صفحه خواهید خواند:


خصوصیات یک لوگو موفق

 • نشان تجاری باید به سرعت قابل تشخیص و تفکیک با سایر برندها باشد
 • آرم باید در حالت سیاه و سفید و تک رنگ به همان شکل اصلی دیده شود.
 • نشان واره باید مفهومی درست و مرتبط در بطن خود داشته باشد.
 • لوگو وقتی چرخانده یا برعکس می شود باید قابل تشخیص باشد و هویت خود را حفظ کند.
 • نشان تجاری باید با کمتر از چهار رنگ طراحی شود.

 • بهتر است از طرح های پس زمینه دار استفاده نشود.
 • نشان واره باید حاوی رنگهایی زنده و پر انرژی باشد.
 • برند باید در کشوری مثل ایران با قوانین مربوط به ثبت منطبق باشد تا بتوان آنرا ثبت نمود.
 • تصویر تجاری باید به گونه ای اجرا شود که توسط افراد غیر متخصص نیز قابل درک و یا به یاد ماندنی باشد
 • نشان تجاری نباید از ترکیب چند لوگوی دیگر بوجود آمده باشد
 • آرم برند بهتر است بیشتر از دو فونت نباشد.
 • نماد تجاری باید با تغییر اندازه نیز بخوبی قابل تشخیص باشد.
 • علامت تجاری باید از لحاظ زمانی کاملا منعطف و با آینده نیز کاملا سازگاری داشته باشد.
 • آرم نباید دارای جزئیات پیچیده باشد.
 • در طراحی آرم برند بهتر است برای فعالیت های جدی تر از خطوط صاف و برای امور کمتر جدی از خطوط نرمتر استفاده کرد.
 • نماد و نشانه نباید بیننده را منحرف کند.

 لوگو

طراحی نشان تجاری در سپنتا

طراحی نماد در عین سادگی كار بسیار دشواری است و نیاز به تجربه، شناخت و تسلط بر تخصص های مختلف دارد، تا آنجا كه مشاوران مختلف جهت كمك رسانی به تیم های طراحی، شغل و تخصص كارفرما را برای تیم طراحی تشریح كرده و نقاط ابهام آنها را مرتفع می كنند تا تیم طراحی بتواند با شناخت دقیق از حوزه فعالیت كارفرما و شناخت سایر همكاران بهترین ایده را ارایه كند. طراحی سمبل كاری یك جانبه نیست و حتی در شرایطی كه لوگو از هر لحاظ مناسب باشد می تواند از نظر كارفرما مورد پسند نباشد، چرا كه ذاتا كارهای گرافیكی بر اساس سلایق شاخص گذاری می شوند و هیچگاه كسی نمی تواند سلیقه ذاتی كسی را تغییر دهد. تیم های گرافیکی وب سپنتا با تجربه چندین ساله خود، تركیبی از خلاقیت های مختلف را دور هم جمع آوری كرده اند و همواره ایده های نو را به نمایش قرار می دهند، حضور تخصص های مختلف در تیم های طراحی به ما اجازه مانور بیشتری را در طراحی آرم ، لوگو تایپ، نشان نوشته، نشانه و برندینگ می دهد.


نمادین / سمبلیک یا آیکونیک

لوگو های آیکونی و نمادین تصاویری واضح و در عین حال ساده هستند که سمبل شرکتی خاص و یا محصولی خاص هستند. این نوع لوگو به کمک تصاویر، نماینده انتقال واضح و یا انتزاعی از سازمان شما هستند. لوگو های سمبلیک نسبت به لوگوتایپ ها غیرمستقیم ترهستند، اما فرصت را برای تفسیر گسترده تر ازحوزه فعالیت یک سازمان باز میگذارند.

آرم فونتی/لوگوتایپ

لوگوتایپ به طور معمول در صنعت طراحی به عنوان یک “لوگوی نوشتاری” شناخته شده است، شامل نام شرکت ارائه شده با نوعی فونت منحصر به فرد می باشد. نوع فونت می تواند شامل دست نوشته، کارکتر یا سمبل هایی باشد و به طریقی طراحی شود که علاقه مخاطبین را جذب نماید. همچنین می توان تصاویر را به صورت لوگوتایپ جهت تاثیر بیشتر طراحی نمود.

لوگوهای ترکیبی

ترکیبی از گرافیک با متن که نشانگر برند تجاری است که شما برای شرکت و یا سازمان خود درنظر گرفته اید. متن اختصاری به همراه یک آیکون یا سمبل می تواند، مکمل خوبی برای ارائه تجارت شما باشد. شما باید مطمئن شوید که لوگویی که طراحی می کنید مشابه لوگوی کمپانی های دیگر نبوده و در عین حال منحصر به فرد و دارای طرحی خاص و جدید باشد و به تجارت شما هویت بصری خاصی ببخشد.


روند طراحی لوگو – آرم

سئو

۱- سفارش و مشاوره

با پر کردن فرم سفارش و یا راه های ارتباطی دیگر، در اسرع وقت کارشناسان سپنتا با شما تماس می گیرند و مشاوره لازم جهت طراحی را به شما ارائه می دهند.از زمینه و نحوه فعالیت کسب و کار

۲- انتخاب پلان طراحی

در قدم بعدی نیاز است تا شما پلان متناسب با بودجه و نوع فعالیت خود را انتخاب کنید.

 تحلیل داده ها برای شروع پروژه سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

 
ارائه پروپوزال برای شروع پروژه سئو

۳- پیش پرداخت و طراحی اولیه

50% مبلغ پلان انتخابی به عنوان پیش پرداخت از شما دریافت می شود. بسته به نوع پلان انتخابی طی 5 الی 8 روز کاری اتود های اولیه برای شما ارسال می شود. با مشاهده ی طرح های ارسالی، یکی از آنها به عنوان طرح اصلی انتخاب می شود.

 

۴- انجام اصلاحات

بین 2 الی 6 بار ویرایش بر روی طرح برگزیده انجام می شود که این تعداد بر اساس پلان انتخابی تعیین می شود. طرح های ویرایش شده طی 2 الی 4 روز کاری ارسال می شوند.

سئو

اتمام قرارداد پروژه سئو

۵- طراحی نهایی و تسویه و تحویل

پس از تایید نهایی و پرداخت 50% مابقی مبلغ پلان انتخابی، فایل های لایه باز لوگو با فرمت های PSD-Photoshop یا CDR-Coreldraw یا INDD-Indesign برای شما ارسال می شوند.

 

تعرفه – پلان های طراحی لوگو

تعرفه طراحی لوگو پلان ۱

تعرفه طراحی لوگو پلان برنزی

تعرفه طراحی لوگو پلان نقره ای

تعرفه طراحی لوگو پلان طلایی

تعرفه طراحی لوگو پلان سپنتا

هم اکنون لوگو خود را سفارش دهید

کافیست شماره تماس خود را ارسال نمایید. باقی کار با ما …

phone_android