آنالیز کلمات کلیدی

آنالیز و بررسی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یکی از عوامل مهم برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می باشد. انتخاب کلمات کلیدی متناسب و متعارف همیشه برای نشان دادن سایت شما در نتایج موتورهای جستجو مؤثر می باشد. این امر یکی از مهمترین مراحل در علم SEO یا بهینه سازی سایت می‌باشد.


آنالیز کلمات کلیدی چیست؟ 

آنالیز کلمات کلیدی

به کمک آنالیز کلمات کلیدی می توان در زمینه حجم، رقابت  و نتایج مورد انتظار کلمات کلیدی هم برای موتورهای جستجو و هم تبلیغات استفاده کرد. آنالیز کلمات کلیدی نقطه شروع هر فعالیت سئو است . آنالیز کلمات کلیدی به متخصصان کمک می کند تا :

  • حجم کلمات کلیدی و یا عبارات کلمات کلیدی را تعیین کنند
  • رقابت در زمینه کلمات یا عبارات کلیدی را دریابند
  • مترادف های خوب برای کلمات کلیدی بیابند
  • از کلمات کلیدی منفی که می بایست اجتناب شود دوری کنند
  • عملکرد کنونی کلمات یا عبارت کلیدی را ارزیابی کنند
  • هزینه هر کلیک  (CPC) برای هر کلمه کلیدی و بازده مورد انتظار را محاسبه می کند.

آنالیز کلمات کلیدی

مراحل آنالیز کلمات کلیدی

  1. با کمک ابزارهایی مانند گوگل ترندز Google trends کلمات مرتبطی که بیشترین حجم جستجو را داشته اند شناسایی و کلمات کلیدی را بر اساس آنها تنظیم می کنیم.
  2. با کمک ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس Google Analytics به آنالیز کلمات کلیدی پرداخته و ترافیک ایجاد شده برای هر کلمه کلیدی را بررسی و کلمات کلیدی را اصلاح میکنیم.
  3. پس از گذشت چندی از اصلاح کلمات کلیدی توسط ابزارهایی مثل گوگل وبمستر Google webmaster  مجددا نرخ کلیک هر صفحه را بررسی می کنیم. تا در صورت لزوم دوباره کلمات کلیدی یا محتوا را اصلاح کنیم.

مزایای آنالیز کلمات کلیدی

بهینه سازی مخارج

آنالیز کلمات کلیدی موجب توزیع بهینه بودجه برای کلمات کلیدی موفق و جلوگیری از هدررفت وقت و سرمایه بر روی کلمات بی بازده می شود.

افزایش نرخ تبدیل

شناسایی و تمرکز بر کلمات کلیدی می تواند نرخ تبدیل سایت را به عبارتی نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش دهد.

بررسی روندها

آنالیز کلمات کلیدی می تواند در مورد رفتار کاربران و اینکه آنها کدام کلمات کلیدی را از کدام روش ها مورد استفاده قرار می دهند اطلاعاتی به دست دهد.

کشف بازارهای جدید

آنالیز کلمات کلیدی تلاش های بلند مدت شما را بسط داده و جستجوهای جدیدی که با کلمات کلیدی خاصی انجام می شود را شناسایی کرده و مشتریان متناظر با آنها را می یابد.

انتخاب و استفاده صحیح از کلمات کلیدی در سایت تبدیل به یک موضوع تخصصی شده و کارشناسان سپنتا با آگاهی کامل از این علم و تجربیات خود در این زمینه، کلمات کلیدی کسب و کار شما را آنالیز کرده و بر اساس آن وب سایت شما را به موتورهای جستجو معرفی میکند.

هم اکنون کلمات کلیدی کسب و کار خود را آنالیز کنید

متخصصین سئو آماده آنالیز کلمات کلیدی کسب وکار شما هستند.

phone_android

بیشتر بخوانید

آشنایی با تبلیغات گوگلگوگل ادوردز یکی از سرویس های پر طرفدار ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به شما اجازه ... ادامه مطلب
یکی از روش هایی که برای ساختن و گرفتن بک لینک به کار گرفته می شود خرید بک لینک می باشد برای گرفتن بک لینک ... ادامه مطلب

به اشتراک بگذارید :