آنالیز کلمات کلیدی

آنالیز و بررسی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یکی از عوامل مهم برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می باشد. انتخاب keyword متناسب و متعارف همیشه برای نشان دادن سایت شما در نتایج موتورهای جستجو مؤثر می باشد. این امر یکی از مهمترین مراحل در علم SEO یا بهینه سازی سایت می‌باشد. به کمک آنالیز کلمات کلیدی می توان در زمینه حجم، رقابت  و نتایج مورد انتظار کلمات کلیدی هم برای موتورهای جستجو و هم تبلیغات استفاده کرد.


آنالیز کلمات کلیدی

آنالیز کلمات کلیدی چیست؟ 

آنالیز کلمات کلیدی نقطه شروع هر فعالیت سئو است و به متخصصان کمک می کند تا :

  • حجم کلمات کلیدی و یا عبارات کلمات کلیدی را تعیین کنند
  • رقابت در زمینه کلمات یا عبارات کلیدی را دریابند
  • مترادف های خوب برای کلمات کلیدی بیابند
  • از کلمات کلیدی منفی که می بایست اجتناب شود دوری کنند
  • عملکرد کنونی کلمات یا عبارت کلیدی را ارزیابی کنند
  • هزینه هر کلیک  (CPC) برای هر کلمه کلیدی و بازده مورد انتظار را محاسبه می کند.


آنالیز کلمات کلیدی

مراحل آنالیز

  1. با کمک ابزارهایی مانند گوگل ترندز Google trends کلمات مرتبطی که بیشترین حجم جستجو را داشته اند شناسایی و کلمات کلیدی را بر اساس آنها تنظیم می کنیم.
  2. با کمک ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس Google Analytics به بررسی کلمات کلیدی پرداخته و ترافیک ایجاد شده برای هر کلمه کلیدی را بررسی و کلمات کلیدی را اصلاح میکنیم.
  3. پس از گذشت چندی از اصلاح کلمات کلیدی توسط ابزارهایی مثل گوگل وبمستر Google webmaster  مجددا نرخ کلیک هر صفحه را بررسی می کنیم. تا در صورت لزوم دوباره کلمات کلیدی یا محتوا را اصلاح کنیم.

مزایای آنالیزها

بهینه سازی مخارج

این کار موجب توزیع بهینه بودجه برای کلمات کلیدی موفق و جلوگیری از هدررفت وقت و سرمایه بر روی کلمات بی بازده می شود.

افزایش نرخ تبدیل

شناسایی و تمرکز بر کلمات کلیدی می تواند نرخ تبدیل سایت را به عبارتی نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش دهد.

بررسی روندها

این بررسی می تواند در مورد رفتار کاربران و اینکه آنها کدام کلمات کلیدی را از کدام روش ها مورد استفاده قرار می دهند اطلاعاتی به دست دهد.

کشف بازارهای جدید

این آنالیز تلاش های بلند مدت شما را بسط داده و جستجوهای جدیدی که با کلمات کلیدی خاصی انجام می شود را شناسایی کرده و مشتریان متناظر با آنها را می یابد.

انتخاب و استفاده صحیح از کلمات کلیدی در سایت تبدیل به یک موضوع تخصصی شده و کارشناسان سپنتا با آگاهی کامل از این علم و تجربیات خود در این زمینه، کلمات کلیدی کسب و کار شما را بررسی کرده و بر اساس آن وب سایت شما را به موتورهای جستجو معرفی میکند.

هم اکنون کلمات کلیدی کسب و کار خود را آنالیز کنید

متخصصین سئو آماده آنالیز کلمات کلیدی کسب وکار شما هستند.

phone_android

بیشتر بخوانید

گوگل ادوردز یکی از سرویس های پر طرفدار ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه ... ادامه مطلب
معرفی بک لینکیکی از روش هایی که برای ساختن و گرفتن بک لینک به کار گرفته می شود خرید آن می باشد برای گرفتن بک ... ادامه مطلب