افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت

با استفاده از چند روش می‌توانید به افزایش ترافیک سایت برای سایتتان بپردازید:


افزایش ترافیک سایت قدمی ضروری در موفقیت اینترنتی است.سایت شما در هر حوزه و زمینه ای باشد ، مهم ترین و نخستین موردی که به آن نیاز دارید بازدید کننده است بدون داشتن بازدید کننده علاقمند و پیگیر محصولات یا خدمات نخواهید داشت و در نتیجه فروشتان به صفر نزدیک و نزدیک تر می شود

موتورهای جستجو

موتورهای جستجو

اولین قدم بزرگ برای افزایش ترافیک سایت  این است که سایت خود را به تمام موتورهای جستوجو معرفی کنید و آن را طوری بهینه کنید که وقتی کسی کلمات کلیدی سایتتان را جستجو کرد جزو اولین نتایج جستجوی سایت‌هایی مثل گوگل باشید. همچنین سایت خود در تمام دایرکتوری‌ها و مرجع‌های آنلاین ثبت کنید. دایرکتوری‌ها یا فهرست‌ها سایت‌هایی هستند که سایت‌های دیگر را معرفی می‌کنند.


استفاده از فروم‌ها یا انجمن‌ها

نوشتن مقالات در انجمن‌ها و جواب دادن به پست‌هایی که با کارتان مرتبط است روش بسیار خوبی برای مطرح کردن خودتان است. به‌سادگی با پاسخ دادن به سوالاتی که در فروم ها مطرح می‌شوند می‌توانید به‌راحتی بین علاقه‌مندان به‌عنوان یک متخصص در کسب‌و‌کارتان مطرح شوید. همچنین به سوالات رایج و نیاز‌های اصلی علاقه‌مندان پی خواهید برد. همچنین بررسی کنید که قوانین فروم به ‌شما اجازه بدهد که لینکی از خود را به‌عنوان امضا یا زیر‌نویس قرار دهید. اگر چنین است حتما از این فرصت استفاده کنید تا مردم با خواندن جواب‌‌ها و مطالب شما علاقه‌مند به بازدید از سایت شما شوند. این موضوع باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود.


وبلاگ‌ها

این روش درست مانند نوشتن مطلب و نظر دادن در فروم ها است. می‌توانید در وبلاگ‌های مرتبط نظر بدهید. مزیت این روش نسبت به نوشتن مطلب در فروم ها این است که از اعتبار وبلاگ و نویسنده اصلی آن برای اعتبار بخشیدن و تایید خودتان استفاده می‌کنید.

رسانه‌های اجتماعی

در تمام رسانه‌های اجتماعی معروف صفحه‌ای بسازید و مطالب مفید و ارزشمندی درباره کارتان منتشر کنید. در صفحات تا حد ممکن به معرفی محصولان خود نپردازید.شاید بهترین کار انتشار مطالب آموزشی بسیار کوتاه باشد چون به سرعت به افزایش ترافیک سایت شما کمک می‌کند.

لینک دهی به محتوا

تبادل لینک با سایت‌های غیر‌رقیب ولی مرتبط با کسب‌و‌کارتان یا مرتبط با بازار هدفتان می‌تواند منبع فوق‌العاده‌ای برای به‌دست آوردن ترافیک مفید باشد. در این روش هم شما و هم سایتی که با آن تبادل لینک می‌کنید بهره می‌برند. به سایت‌هایی درخواست تبادل لینک بدهید که رتبه آلکسای آن‌ها تقریبا با رتبه شما یکسان است.


وبلاگ نویسی مهمان

وبلاگ نویسی مهمان یکی از راه‌های اصولی برای افزایش ترافیک یک وب سایت است. اگر بتوانید وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مطرح در صنعت و کسب و کار خود را برای درج وبلاگ مهمان راضی کنید، روند افزایش ترافیک سایت بهبود خواهد یافت. هنگامیکه بتوانید یک وبلاگ مرتبط با محتوای سایت خود را برای وبلاگ نویسی مهمان پیدا کنید، ترافیک دریافتی از آن، ارزش تمام زحماتی که کشیده‌اید را خواهد داشت.

انتشار مقاله در لینکدین

از شبکه اجتماعی لینکدین برای جذب مخاطب به یک موضوع خاص می‌توان بهره برد. لینکدین یک شبکه اجتماعی معتبر و پر مخاطب محسوب می‌شود. اگر محتوای مناسب را  برای مخاطب بلقوه آن در لینکدین تولید کنید، افزایش ترافیک سایت شما امری قطعی خواهد بود. از کلمات کلیدی طولانی و مرتبط با آنچه مخاطب بلقوه برند شما جستجو خواهد کرد برای تولید مقالات استفاده کنید.


بهینه سازی سایت

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

سئو یکی از مهم‌ترین روش های افزایش ترافیک سایت است. اما نباید فراموش کرد که سئو یک روش سریع برای افزایش ترافیک نیست. بنابراین بسیار منطقی است که برای افزایش ترافیک سایت ضمن انجام سئو به تبلیغات پولی نیز در بازه‌های زمانی مشخصی توجه داشته‌باشید. با استفاده همزمان از این دو روش می‌توانید میزان ترافیک قابل توجهی را به وب سایت خود جذب نمایید.نکته‌ای که باید درباره سئو دوباره یادآوری کنیم این است که سئو ده تا سیزده برابر بیش از تبلیغات پولی به افزایش نرخ تبدیل سایت کمک می‌کند. با توجه به زمانبر بودن سئو و همچنین نیاز مبرم به داشتن تخصص برای اجرای سئو اصولی یک سایت، می‌توانید سئو سایت خود را به شرکت سئو سپنتا بسپارید


استفاده از فیسبوک و گوگل پلاس برای افزایش ترافیک سایت

اصرار فیسبوک بر آنکه کاربران در فیسبوک یکدیگر را بشناسند و اقدامات امنیتی سختگیرانه آن از میزان محبوبیت این شبکه اجتماعی در ایران کاسته است، جایگزینی که میتوان برای فیس بوک در ایران معرفی کرد گوگل پلاس است. البته باید توجه داشت که هر کسب و کاری با توجه به حجم مخاطبان بلقوه خود، شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب می‌نماید. بنابراین اگر مخاطبان کالا و خدمات شما بیشتر در فیسبوک فعالیت می‌کنند، می‌توانید با کمک ابزار ایجاد صفحه و گروه و تبلیغات در این صفحات و گروه‌ها به تبلیغ  وب سایت خود بپردازید. البته در این مورد هم تولید محتوای با ارزش برای کاربران در کنار محتوای تبلیغاتی را نباید فراموش کرد.


ترافیک اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام یکی از راه های بسیار عالی برای افزایش ترافیک سایت است. نکته‌ای که باید در هنگام تبلیغات در اینستاگرام به آن دقت کنید این است که نباید بر روی همه عکس‌ها و پست‌های خود پیام تبلیغاتی درج کنید. نسبت سه به یک نسبت مناسبی برای درج تبلیغ در اینستاگرام است. یعنی آنکه به ازاء هر سه پست مفید و کاربردی در اینستاگرام، تنها یک پست تبلیغاتی ایجاد نمایید.

استفاده از تلگرام

در حال حاضر تلگرام یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای چت در موبایل، در ایران است و کسب و کارهای زیادی از آن برای تبلیغ سایت و افزایش ترافیک سایت یا حتی فروش محصول خود بهره  می‌برند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برندها هرگز به صورت مستقیم کالای خود را در این گونه نرم افزارها عرضه نمی‌کنند.


ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ Email marketing همچنان یکی از ابزار های موثر بازاریابی در دنیای دیجیتال است. بازاریابی ایمیلی می‌تواند به‌صورت مستقیم به کسب درآمد آنلاین بپردازد یا آنکه کاربران را به صفحات مد نظر شما هدایت کند. در سایت‌های مختلف روش‌های گوناگونی برای بدست آوردن لیست ایمیل از افراد آموزش داده شده، از بکارگیری در بازاریابی مدرن، بازاریابی تنها در صورتی موثر واقع می‌شود که برای مخاطب علاقه‌مندی به کالا و خدمات شما انجام شود و تبلیغ برای کاربرانی که مخاطب بلقوه کالای شما نیستند وجه شما را به شدت تخریب خواهد کرد.


بازاریابی با کمک ویدئوهای یوتیوب

یوتیوب یک سایت قدرتمند در زمینه اشتراک‌گذاری ویدئو است. همه ما می‌دانیم که مخاطبان این سایت بسیار زیاد هستند. مسلما با توجه به حجم مخاطب سایت یوتیوب می‌توان با تولید محتوای آموزشی مرتبط با خدمات برند خود، در آن به افزایش ترافیک سایت کمک کرد.
سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدئو ایرانی مانند آپارات امکانات مشابهی برای درج ویدئوی آموزشی یا درج تبلیغ در ویدئوهای پربازدید را فراهم آورده اند. با توجه به آمار سایت الکسا میزان بازدید کاربران از سایت آپارات در ایران در رتبه دوم بعد از گوگل قرار دارد. بنابراین بسیار عاقلانه است که با توجه به تحریم ایران و عدم امکان قراردادن تبلیغ در سایت یوتیوب، به‌جای آن از سایت پر بازدید آپارات استفاده نماییم.


تولید وبینار (سمینار تحت وب)

پلتفرم وبینار webinar یک پلتفرم بسیار قدرتمند است و قدرت این پلتفرم تنها در توان ایجاد ترافیک برای وب سایت نیست. بلکه توان آن در تولید درآمد سریع است. مهم نیست چه نوع کالایی را می‌فروشید. تا زمانیکه بتوانید از فرمول صحیح تولید وبینار webinar پیروی کنید، می‌توانید میلیون‌ها خریدار ایجاد کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing یکی از روش‌های فوق العاده موثر در بازاریابی است که در آن از افراد با نفوذ در شبکه های اجتماعی مانند افرادی که تعداد زیادی دنبال کننده دارند یا بازیگران و فوتبالیست‌ها برای انتقال پیام بازاریابی استفاده می‌شود. این روش بسیار سریع به نتیجه می‌رسد.


tripwire

استفاده از روش Tripwires

عبارت Tripwires اولین بار توسط Perry Belcher یکی از بنیانگذاران سایت Digital Marketer به کار گرفته شد. در این روش پیشنهاد بر این بود که کالایی را در ویترین سایتی با قیمت بسیار پایین بین 7 تا 37 دلار بگذارند. این مبلغ تا 1 دلار هم می‌تواند پایین بیاید. سپس با جذب مخاطب به سایت به او کالاهایی گرانتر را نیز معرفی و پیشنهاد دهند و سعی کنند که مبلغ خرید کاربر از سایت را بصورت پلکانی بالا ببرند. استفاده از این روش برای جذب کاربران به سایت بسیار ساده تر از آن است که گران‌ترین کالای خود را ابتدا به کاربران معرفی کنیم.


استفاده از این روش چندان ساده نیست. باید در ویکی پدیا بدنبال مقالات مرتبط با کالا و خدمات خود بگردید که دارای لینک شکسته باشند و در ضمن هیچ ضمانتی برای استفاده از لینک‌های تولید شده شما توسط ویکی پدیا وجود نخواهد داشت. اما درصورتیکه این روش عملی شود، می‌تواند ترافیک بالایی را به سایت شما هدایت کند.


بیشتر بخوانید

گوگل ادوردز یکی از سرویس های پر طرفدار ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه ... ادامه مطلب
معرفی بک لینکیکی از روش هایی که برای ساختن و گرفتن بک لینک به کار گرفته می شود خرید آن می باشد برای گرفتن بک ... ادامه مطلب