بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل - دیجیتال مارکتینگ
نرخ تبدیل

آشنایی با بهینه سازی نرخ تبدیل

بیش از ۹۵ % از بازدیدکننده ها هرگز از شما خرید نمیکنند یا فرم تماس را پر نمیکنند.در یک فروشگاه واقعی لوازم ساختمانی ، وقتی یک مشتری بلقوه وارد میشود، میتوانید با او صحبت کنید و بفهمید که دقیقا به دنبال خرید چه چیزی است و یا چرا از شما خرید نمیکند. اما در فضای آنلاین ، بازدیدکننده ها بدون اینکه دلیلی بیاورند یا با شما گفتگویی انجام بدهند، وبسایت شما را ترک میکنند.هدف مشاور بهینه سازی نرخ تبدیل ، ابتدا پیدا کردن دلایلی است که موجب میشود تا بازدیدکننده ها بدون تبدیل وبسایت را ترک کنند. فقط با درک صحیح رفتار و تجربه ای که بازدیدکننده ها در صفحات سایت شما داشته اند، میتوانید به بهبود نرخ تبدیل وبسایت یا اپلیکیشن خود امید داشته باشید.


چگونه بهینه سازی نرخ تبدیل به شما کمک میکند ؟

 • پیدا کردن قسمت هایی که جلو کسب درآمد را میگیرند
 • ایجاد استراتژی و نقشه راه  تغییراتی که باید روی وبسایت یا اپلیکیشن تست بشوند.
 • اگر شما مدیر اجرایی بازاریابی یا مدیر بازاریابی دیجیتال هستید و یا یک استارت آپ آنلاین راه اندازی کرده اید، برای اینکه کسب و کار آنلاین شما پیشرفت کند، حتما باید فعالیت آنلاین خود را بهینه سازی کنید.

 • شناسایی ابزار و منابع مورد نیاز برای استراتژی بهینه سازی.
 • ایجاد اهداف متفاوت برای بازاریابی محتوا یا دیزاین محتواها بر اساس تحقیق ها و داده های واقعی.
 • اجرای مکرر و گسترده تست های A/B برای فهمیدن چیزهایی که موثر هستند و چیزهایی که موثر نیستند.

افزایش نرخ تبدیل

روش های افزایش نرخ تبدیل

 1. اضافه کردن کانال جذب بازدیدکننده جدید
 2. کاهش هزینه تمام شده هر کلیک در تبلیغات کلیکی
 3. افزایش حاشیه سود هر فروش
 4. کاهش هزینه های کلی کسب و کار
 5. بهینه سازی نرخ تبدیل

امروزه تحقیقات مختلف نشان میدهد که از میان ۵ روش فوق برای افزایش ROI ، سرعت حرکت شرکت ها به سمت پیاده سازی استراتژی بهینه سازی نرخ تبدیل به شدت افزایش پیدا کرده است. شرکت های بزرگ مانند گوگل ، فیسبوک و آمازون از این استراتژی ها استفاده کرده اند که نتایج بسیار عالی نصیبشان شده است.


بیشتر بخوانید

گوگل ادوردز یکی از سرویس های پر طرفدار ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه ... ادامه مطلب
معرفی بک لینکیکی از روش هایی که برای ساختن و گرفتن بک لینک به کار گرفته می شود خرید آن می باشد برای گرفتن بک ... ادامه مطلب