گوگل ادوردز

امکانات گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یکی از سرویس های پر طرفدار ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه فرصت دیده شدن در صفحه نتایج گوگل را داشته باشید. گوگل ادوردز، سیستمی است که گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است. گوگل ادوردز یک سیستم پرداخت به ازای کلیک PPC یا Pay-per-click است. این موضوع بدین معنی است که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر بر روی تبلیغتان کلیک کرده باشد.

ADWORDS

در گوگل ادوردز تبلیغ به شکل متن کوتاهی ظاهر می شود که در برگیرنده دو عنوان، توضیحات و لینک URL به سایت یا صفحه خاصی از سایت است. تبلیغ جایی از صفحه نتایج دیده می شود که شما می خواهید. به عنوان مثال بالا یا پایین صفحه اول نتایج جستجوی گوگل.
معمولا تبلیغات در بالا و پایین نتایج جستجوی طبیعی ظاهر خواهد شد. شما می توانید بر اساس مزایده خود، جایگاه تبلیغ را نیز مشخص کنید.


آیا گوگل ادورز کارساز و موثر است؟

در صورتی که تبلیغات گوگل ادورز به درستی تنظیم، راه اندازی و مدیریت شوند در بیشتر کسب و کارها می‌تواند مفید و کارساز باشد.


 نکات مهم برای راه اندازی کمپین موفق در گوگل ادوردز

نکات مهم برای راه اندازی کمپین موفق در گوگل ادوردز

 • انتخاب کلمات کلیدی درست
 • اختصاص هزینه درست برای کلمات
 • تنظیمات صحیح برای هدف قرار دادن صحیح کاربران هدف
 • نوشتن تبلیغات جذاب و هدفمند
 • انتقال صحیح کاربران به صفحات سایت
 • سیاست درست و هدفمند در سایت برای جذب کاربران

امکانات گوگل ادوردز

 • انتخاب محدوده و موقعیت مکانی نمایش آگهی.
 • انتخاب زبانی که میخواهید تبلیغ شما دیده شود.
 • انتخاب بازه ی زمانی نمایش آگهی
 • تعیین سقف بودجه روزانه
 • نمایش تبلیغ بلافاصله پس از ثبت نام
 • قابلیت نمایش آگهی به صورت متن ، بنر و پاپ آپ
 امکانات گوگل ادوردز

نحوه تبلیغ در گوگل ادوردز

 1. یادگیری نحوه کار با سیستم گوگل ادودرز
 2. ایجاد حساب کاربری در گوگل ادوردز
 3. شارژ اکانت گوگل ادروز

در ادامه ی مطلب مراحل پس از شارژ اکانت و مدیریت تبلیغات به تفسیر توضیح داده خواهد شد.


برای انتخاب نوع کمپین در گوگل ادورز شما می توانید با استفاده از دو روش تبلیغاتی، تبلیغ خود را نمایش دهید:

شبکه جستجو (Search Network)

در این شبکه تبلیغ کنندگان می توانند بر روی کلیدواژه هایی سرمایه گذاری کنند که به کسب و کارشان مرتبط است. در این شرایط شانس نمایش تبلیغ برای افرادی که این کلیدواژه ها را در گوگل به عنوان بخشی از کلمات جستجو وارد می کنند بسیار بالاست. تبلیغات کلیکی (PPC) به عنوان جستجوی پولی نیز شناخته شده است.

شبکه نمایش (Display Network)

شبکه نمایش به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تبلیغات بصری با سبک بنری را در وب سایت هایی قرار دهند که بخشی از این شبکه است. شبکه نمایش گوگل تقریبا به 90 درصد از کاربران اینترنت دسترسی دارد. اگرچه هر دو کمپینِ نمایش و جستجو توسط گوگل ادوردز مدیریت می شود اما واژه ادوردز معمولا برای شبکه جستجو به کار می رود. بازاریابان دیجیتال معمولا شبکه نمایش را با همین نام (Display) اطلاق می کنند.


شما بعد از ساخت اکانت به سراغ ساخت قسمت های بعدی می روید:

کم\ین گوگل ادودرز

کمپین

اد گروپ

ادگروپ

جست و جو در گوگل

پیدا کردن کلمات کلیدی

تبلیغات متنی در گوگل

نوشتن متن تبلیغ


ادگروپ

به طور معمول هر اکانت از یک یا چند کمپین و هر کمپین از یک یا چند ادگروپ تشکیل می شود. بعد ساخت کمپین و ادگروپ های خود به سراغ پیدا کردن کلمات کلیدی بروید.
شما یک سری کلمات کلیدی انتخاب می کنید که اگر کاربران آن ها را جستجو کنند در نتایج جستجو شما را مشاهده می کنند. برای هر یک از کلمه های انتخابی خود می توانید لینکی جدا مشخص کنید که با کلیک به روی آن به لینک مشخص بروند،. اگر کاربری یکی از واژه های مورد نظر شما را در گوگل جستجو کند، آگهی شما برای آن کاربر نمایش داده می شود.

نکات انتخاب متن مناسب در اد گروپ

حال باید در هنگام سرچ این کلمه متن تبلیغی مناسب با کلمه نمایش داده شود. در گوگل ادوردز تبلیغ به شکل متن کوتاهی ظاهر می شود که در برگیرنده دو عنوان، توضیحات و آدرس سایت یا URL سایت یا صفحه خاصی از سایت است.
نکته ای که در این بخش قابل توجه است متن تبلیغ شما یکی از مهم ترین بخش های اکانت شما است، زیرا باید جذابیت لازم را داشته باشد و نیز در برگیرنده نیاز مخاطب باشد که مخاطبان را برای کلیک جذب کند.
کاربران اینترنتی به خدمات گوگل اعتماد زیادی دارند. زمانی که گوگل لینک یک وب سایت را در اختیار آنها قرار می دهد، اطمینان دارند که محتوای وب سایت از سوی گوگل تضمین شده است، بنابراین وارد سایت می شوند. بیشتر بازاریابان ادعا می کنند که گوگل ادرودز یک شیوه بسیار موثر در تولید ترافیک سایت است. بی شک چنین ادعایی قابل بررسی است.

گوگل ادوردز به عنوان شکل دیگری از بازاریابی خارجی همانند روش های جستجوی ارگانیک در طولانی مدت می تواند در ایجاد و نگهداری ترافیک موثر باشد.


google adwords

چه کسانی می توانند از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنند؟

سیستم گوگل ادوردز برای بازاریابی آنلاین و انجام امور تبلیغاتی و جذب مشتری طراحی شده است. گوگل ادوردز فرصتی مناسب برای کسب و کارهای نوپا است که به تازگی اقدام به طراحی وب سایت نموده اند و باید مدت ها برای ایندکس شدن سایت توسط خزندگان موتورهای جستجو و جلب مخاطب و ارتقای سئو انتظار بکشند.

همچنین بسیاری از شرکت های بزرگ و مشهور در سراسر دنیا، پایه اصلی تبلیغات خود را بر گوگل ادوردز استوار نموده اند. چرا که این تبلیغات راه موثری برای جلب مشتریان بالقوه است. در نتیجه کسب و کارهای قدرتمند و پر سود که در رقابت با شرکت های همتای خود هستند، می توانند از طریق سرمایه گذاری های کلان تر و درج تبلیغات در گوگل ادوردز از سایر رقبای خود پیشی بگیرند.


گوگل چگونه تبلیغات را دسته بندی می‌کند؟

گوگل زمانی که در مورد جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم گیری می‌کند، فاکتورهایی در مورد مزایده bid (یا هزینه‌ای که برای هر کلمه در نظر گرفته‌اید) و تعداد افرادی که از طریق هر تبلیغ بر روی آن کلیک کرده اند را در نظر می‌گیرد. گوگل ادوردز به تبلیغات موثر اولویت بیشتری می دهد. اگر تبلیغ و مقصد آن به عبارت موردنظر مرتبط باشد، بازدیدکنندگان بیشتری از طریق پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات گوگل) به سایت شما خواهند آمد. بازدیدکننده خوب می تواند به مشتری خوبی تبدیل شود.

اگر شما نیز به تازگی کمپین تبلیغاتی گوگل راه اندازی کرده اید و یا به فکر انجام تبلیغات گوگل هستید برای مدیریت هزینه های این بخش از تبلیغات خود مقاله ی مدیریت هزینه های تبلیغات گوگل را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید

معرفی بک لینکیکی از روش هایی که برای ساختن و گرفتن بک لینک به کار گرفته می شود خرید آن می باشد برای گرفتن بک ... ادامه مطلب