چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را کاهش دهیم

کاهش هزینه های تبلیغ در گوگل

یکی از روش های موفقیت در گوگل داشتن کمپین های تبلیغاتی کلیکی سودآور است، که در این بین با کاهش هزینه تبلیغات در گوگل می توان این امر را بهینه تر کرد، هر اندازه بتوان کمپین های تبلیغاتی گوگل را بهینه تر کرد بازگشت سرمایه بیشتر خواهد بود. با این حال طبیعتا اولین خواسته ای که تبلیغ کنندگان از تبلیغ گوگل دارند مقرون به صرفه بودن هزینه آن است. لازم است که بدانید مواردی وجود دارد که می تواند در کاهش هزینه ها موثر باشد.

آنچه درباره هزینه تبلیغات درگوگل است را در این مقاله خواهید خواند:

امروزه استفاده ی روز افزون مردم از اینترنت سبب شده است که در موتورهای جستجو بخصوص گوگل رقابت بسیار بالا باشد. حال در این بین می‌ توان گفت پیروز نهایی آن کسی است که بتواند هزینه های مختلف از جمله هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز را کنترل نماید. با این حال دقت داشته باشید که قیمت هر کلیک تبلیغات شما بسته به ساعت نمایش، رتبه و حوزه کاری، متغیر است. در این مقاله میخواهیم شیوه های تبلیغ بهینه در گوگل را مورد بررسی قرار دهیم.


مشخص کردن اهداف کمپین برای کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

مهمترین قسمت هر تبلیغ گوگل داشتن هدف مشخص است.ممکن است که شما تبلیغ در گوگل را به منظور کسب ترافیک عادی شروع کنید یا هدف شما از قرار دادن این تبلیغ، یک راهکار بازاریابی برای مقابله با دیگر رقبا باشد. با این وجود مشخص کردن هدف به شما کمک می کند که تبلیغ هدفمند تر و تاثیرگذارتر ایجاد کنید.

هزینه ی تبلیغات در گوگل

کمپین خود را به صورت دستی راه اندازی کنید

یکی از آسان ترین روش ها در آغاز کار در گوگل این است که اجازه دهید تا گوگل خودش همه چیز را مدیریت نماید به طوری که شما به صورت روزانه حداکثر بودجه را تعیین کرده و مابقی کارها توسط گوگل صورت می گیرد. این روش روشی عالی است که در بسیاری از موقعیت ها نتیجه خوبی به همراه دارد.

اما لازم است بدانید اگر هدف شما کاهش هزینه تبلیغات در گوگل است لازم است تنظیمات اتوماتیک را به تنظیمات دستی تغییر دهید و با هزینه ای که برای هر کلیک شروع نمایید لازم است که برای این امر کلید واژه هایی که بهتر نتیجه داده و توانسته بیشترین فروش را به همراه داشته باشد را مشخص کنید. همچنین می توانید از هزینه ی تبلیغ را برای کلید واژه هایی که کلیک بالایی داشته اند اما فروش زیادی را به همراه نداشته اند، کم نمایید.


پیدا کردن کلمات کلیدی و کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

روش موثر دیگر در کاهش هزینه تبلیغات در گوگل انتخاب کلید واژه های ارزشمند است. دقت داشته باشید معمولا هر کلید واژه با توجه به تعداد جستجویی که توسط کاربران شده است، قیمت خاصی دارد که هرچه این تعداد جستجو بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. حال اگر شما تنها در کمپین خود از کلید واژه های رقابتی استفاده کنید طبعا هزینه تبلیغات نیز بالا خواهد رفت. با این وجود کاری که باید انجام دهید این است که کلید واژه های تبلیغاتی ایجاد کنید که با کلمات کلیدی درست شده که رقابت در آنها کمتر است ولی میدانید که این کلمات هدفمند تر هستند. به طوری که این دسته از کلمات کلیدی با وجود اینکه حجم جستجوی آنها کم است و قیمت کمتری دارند اما با نیت خرید بالا هستند که در بعضی مواقع عملکرد خوبی دارند.

با یک تیر دو نشان بزنید! تبلیغات در گوگل و زیر مجموعه هایش

پرهیز از تبلیغات در سایت های زیر مجموعه گوگل می باشد؛ به طوری که هنگامی که شما در گوگل تبلیغی را فعال می کنید این امکان وجود دارد که تبلیغ، هم در موتور جستجوی گوگل و هم در سایت های زیر مجموعه انجام شود که برای صرفه جویی هزینه می توانید از زدن تبلیغات در دیگر سایت ها پرهیز نمایید.

نقش کلمات کلیدی در کاهش هزینه ی تبلیغات گوگل

بهینه سازی صفحه فرود و کاهش هزینه تبلیغات درگوگل

دیگر عامل موثر و مرتبط با هزینه تبلیغات کلیکی ارتباط مفهومی عنوان و کلمات کلیدی با صفحه فرود است. لازم است بدانید صفحه فرود به صورت غیر مستقیم بر روی قیمت و هزینه تبلیغات در گوگل و همچنین کیفیت کارها تاثیر می گذارد. با این وجود لازم است که صفحه فرود جذاب و خاصی داشته باشید.

بهینه سازی صفحه ی فرود از روش های کاهش هزینه ی تبلیغات گوگل

حال لازم است بدانید که بهتر است کاربران را به صفحه فرود عمومی همچون دسته بندی محصولات هدایت نکنید بلکه بهتر است آنها را مستقیم به صفحه مخصوصی که تبلیغ می کنید، وارد نمایید. همچنین باید اطمینان پیدا کنید که گوگل از موضوع صفحه فرود شما به طور کامل آگاهی دارد که برای این امر لازم است صفحه های شما دارای توضیحات، عناوین فرعی، محتویات و عنوان‌ های درست باشد و با پیام های تبلیغاتی و کلید واژه ها هماهنگی داشته باشد.

بهتر است که برای محصولات مختلف صفحات فرود مختلفی ایجاد نمایید زیرا قرار نیست که همه کاربران به یک صفحه هدایت شوند بلکه بهتر است صفحات فرود مجزایی را برای خدمات محصولات خود مورد نظر داشته باشید. لازم است در بررسی در سطح صفحه فرود خود، دقت لازم را بکار ببرید زیرا اگر این کار را اشتباه انجام دهید علاوه بر هدر رفتن وقت باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید. در اینجا امر مهمی که وجود دارد این است که بهتر است تنها یک مجموعه تغییر را به صورت همزمان انجام داده و نخواهید که همه چیز را با هم داشته باشید.

طراحی صفحات فرود

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


عدم ایجاد رقابت بین کلمات کلیدی

هنگامی که شما در کمپین ‌های مختلف تبلیغاتی خود اقدام به استفاده از کلمات کلیدی مشابه یا تکراری می کنید، این امر موجب می‌ شود که این کلمات در محاسبه گوگل با یکدیگر شروع به رقابت نمایند و در نتیجه به جای اینکه با تبلیغات دیگران رقابت کنید در واقع با خودتان رقابت کرده اید. لازم است بدانید این امر موجب می شود که کلمات کلیدی شما هزینه شان بالا رفته و در نتیجه هزینه تبلیغات در گوگل نیز برای شما بیشتر شود. با این وجود لازم است از ایجاد رقابت بین کلمات کلیدی خودتان پرهیز نمایید تا هزینه برای شما بالا نرود.


فیلتر کردن صفحات مشخص و کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

در بسیاری از سایت ها مشاهده می شود که خدمات یا محصولات تنها برای یک سن مشخص مناسب است یا مثلا خدماتی وجود دارد که فقط برای آقایان یا فقط برای خانم ها است و جنسیت خاصی را در بر می گیرد، حال اگر بخواهید در این صفحات تبلیغات هدفمند تری داشته باشید و در هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز صرفه جویی کنید باید اقدام به فیلتر کردند آن نمایید. دقت داشته باشید مقیاس این فیلترها بسیار وسیع است و در صورتی که شما از مشتریان خود شناخت کامل داشته باشید تا میزان قابل توجهی خواهید توانست در هزینه تبلیغات در گوگل صرفه جویی کنید.

زمانبندی مناسب برای نمایش تبلیغ

شما میتوانید با رصد کردن نتایج کمپین تبلیغاتی خود متوجه شوید در چه زمان هایی توانسته اید بیشترین کاربران وارد شده به سایت را داشته باشید. پس از مشخص کردن زمان هایی که بیشترین بازخورد را دارند میتوانید سایر بازه های زمانی برای نمایش لینک به کاربران را محدود کنید و بیشتر در همان بازه ی زمانی تبلیغات را انجام دهید.


سوالات رایج:

آیا SEO , SEM به یکدیگر ارتباط دارند؟

SEM مخفف کلمه ی Search Engine Marketing و SEO مخفف کلمه ی Search Engine Optimization است. سئوی بهتر به بهینه سازی هزینه ی تبلیغات گوگل کمک میکند.

آیا ادوردز میتواند جایگزین سئو شود؟

تبلیغات کلیکی گوگل معمولا به صورت محدود در یک بازه ی زمانی مشخص میتواند برای یک وب سایت سودآور باشد، اما قطع به یقین نمیتواند در طولانی مدت جایگزین سئو شود.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
  1. sina گفت :

    slm shoma adwords run mikonid? baray in mozo mishe ba sherkateton hamkarii kard

    24 فروردین 1400 - 11:40 ق.ظ
  2. مدیر سایت گفت :

    سلام دوست عزیز ما شرکت سئو هستیم و در صورتی که در پروسه ی انجام سئو نیاز به اجرای کمپین های تبلیغات گوگل باشه این کار رو بر عهده میگیریم اما به صورت مجزا خدمات ادوردز رو ارائه نمیکنیم

    12 خرداد 1400 - 7:19 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.