7 روش مورد استفاده در تبلیغات آنلاین

تاثیر تبلیغات بر سئو

روش های تبلیغات آنلاین میتوانند به سرعت رشد کسب و کار ما کمک کنند. امروزه توسعه بازار اینترنتی سبب شکل گیری روش های مختلفی در تبلیغات آنلاین شده است. اما آنچه که مهم است، صرفا حضور در فضای اینترنت تضمین کننده موفقیت کسب و کار شما نیست. باید روش های مختلف تبلیغات دیجیتال را بدانید و با بهره گیری درست و به جا از آنها جایگاه رقابتی خود را حفظ کنید.

آنچه در مقاله “7 روش مورد استفاده در تبلیغات آنلاین” خواهید خواند:

گوگل ادوردز

گوگل ادورز سیستمی است که توسط گوگل راه اندازی شده است. این سرویس به صاحبان کسب و کار آنلاین کمک میکند که با پرداخت هزینه در نتایج بالای موتور جست و جوی گوگل قرار بگیرند. در این روش از تبلیغات آنلاین، نتایج وب سایت شما برای کوئری ها (کلمات) مرتبط در گوگل نمایش داده می شود. سیستم پرداخت در سرویس گوگل ادورز به صورت ppc یا پرداخت به ازای هر کلیک است. هر اندازه کلمات کلیدی انتخاب شده رقابت بیشتری داشته باشند طبیعی است که هزینه ی تبلیغات کلیکی نیز بیشتر خواهد بود.در این سرویس مادامی که کاربری بر روی لینک شما کلیک نکند هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد.

ادوردز

مقاله زیر را حتما بخوانید:


تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی که به آن به اختصار ppc (pay per click) و ccp (cost per click) گفته می شود، نوعی از تبلیغات آنلاین است که به ازای هر کلیک روی تبلیغ هزینه دریافت می شود.این نوع تبلیغ به دلیل کاهش هزینه ها و هدفمند بودن طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مهم ترین مزایای تبلیغات کلیکی

 • مقرون به صرفه بودن :در این نوع تبلیغ با توجه به اینکه در ازای کاربرانی که روی تبلیغ کلیک کرده و وارد سایت شده اند هزینه می شود مقرون به صرفه است. همچنین در این تبلیغ میتوان محدودیت بودجه روزانه تعریف کرد.
 • هدفمندی : در این نوع تبلیغ میتوان محدودیت های جفرافیایی ، دستگاه و… اعمال کرد.
 • قابلیت اندازه گیری: با توجه به ابزار های تحلیلی میتوانید مشخص کنید از یک تبلیغ چه تعداد بازدید داشته اید.
 • قابلیت شخصی سازی: در کمپین های تبلیغتی با توجه به قابلیت مشخص کردن بودجه روزانه ، محدوده جغرافیایی و … قابلیت شخصی سازی تبلیغ وجود دارد.
 • اثر بخشی سریع : معمولا کمپین های تبلیغات کلیکی به صورت میتوانند تاثیر خود را نشان دهند. با استارت این کمپین ها میتوانید به سرعت شاهد رشد در آمار بازدید وب سایت باشید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی در واقع شیوه ای از تبلیغات آنلاین است، که شما در این مدل میتوانید تبلیغات وب سایت خودتان را در قالب یک مقاله منتشر کنید. مثلا، یک مقاله به صورت خبری، که میتوانید این مقاله را در وب سایت های مختلفی که به کسب و کار شما مربوط است انتشار دهید و از مقاله مذکور به لندینگ پیج وب سایت خودتان لینک بگیرید و به این ترتیب محصولات خودتان را به مشتریان معرفی کرده و در نهایت به فروش برسانید که یکی از موثرترین مسائل در سئوی وب سایت است.


بک لینک

همیشه ایجاد بک لینک یکی از راه های خوب برای تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی بوده است که گرفتن بک لینک، خود نیازمند رعایت اصولی است که امروز متاسفانه زیاد رعایت نمی شود. به عنوان مثال یک وب سایت می خواهد لینک های ورودی زیادی بگیرد، و بدون توجه به این موضوع که از چه وب سایت ها و مکان هایی در اینترنت بک لینک می گیرد اقدام به خرید بک لینک کرده و همچنین از وب سایت های غیرمرتبط به محصولات و یا وب سایت خود لینک ورودی می گیرد که اشتباهی بسیار بزرگ است.

چرا که وقتی از یک وب سایت نامرتبط به وب سایت شما لینک داده شود امتیاز منفی را در نزد موتورهای جستجو برای وب سایت ایجاد می کند و باید حتما، اولا بک لینک ها را گروهی خریداری نکنید و دوما از وب سایت ها و یا وبلاگ های مرتبط بک لینک بگیرید تا وب سایت شما امتیاز مثبت داشته باشد.

بک لینک - لینک برگشتی

مقاله زیر را حتما بخوانید:


تبلیغات آنلاین در شبکه های اجتماعی

طبق گزارش سازمان اینترنت جهانی 56 میلیون و 700 هزار نفر از مردم ایران کاربران اینترنت هستند، از این رو شبکه های اجتماعی فرصت خوبی را برای برندهای تجاری فراهم کرده است تا از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی بتوانند کاربران را جذب کرده و درآمد کسب کنند

بازاریابی شبکه های اجتماعی

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


تبلیغات بنری

این نوع تبلیغ تقریبا از اولین نوع بازاریابی اینترنتی است و در قالب متن، تصویر توام با متن، ویدئو و … است که معمولا در بخشی از وب سایت ها و اپلیکیشن ها به کاربران نمایش داده می شود.معمولا هدف از تبلیغات بنری انتقال پیام برند به بازدید کننده هاست. ابعاد بنر و محتوای آن در جذب مخاطب میتواند تاثیر مثبتی داشته باشد


تبلیغات همسان

تبلیغات همسان به نوعی از تبلیغات آنلاین در فضای وب گفته شده که درواقع با همانندسازی قالب و ظاهر کلی تبلیغ با رابط کاربری صفحات وب سایت، باعث جلب توجه بیشتر کاربران آنلاین وب سایت و عدم آزار آنان از تبلیغات و وبسایت مربوطه می‌شوند. مهم ترین مزیت اصلی تبلیغات native این است که با نمایش تبلیغ به صورت هماهنگ با ظاهر سایت، یکپارچگی کلی، هویت بصری سایت و تجربه کاربری (UX) را حفظ کنند.


متداول ترین سوالات در مورد تبلیغات آنلاین

انواع تبلیغات آنلاین چگونه است ؟

 • گوگل ادوردز
 • تبلیغات کلیکی
 • رپورتاژ آگهی
 • دریافت لینک از وب سایت های دیگر
 • تبلیغ در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات بنری
 • تبلیغات همسان

تبلیغات کلیکی چگونه است ؟

تبلیغات کلیکی که به آن به اختصار ppc و ccp گفته می شود، نوعی از تبلیغ است که به ازای هر کلیک روی تبلیغ هزینه دریافت می شود.

تبلیغات همسان چیست ؟

تبلیغات همسان به نوعی از تبلیغات آنلاین در فضای وب گفته شده که درواقع با همانندسازی قالب و ظاهر کلی تبلیغ با رابط کاربری صفحات وب سایت، باعث جلب توجه بیشتر کاربران آنلاین وب سایت و عدم آزار آنان از تبلیغات و وبسایت مربوطه می‌شوند.

برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.