گام های نوشتن کمپین تبلیغاتی موفق

کمپین تبلیغاتی

شرکت ها با توجه به سلیقه، نیاز و بررسی هزینه ها می توانند با استخدام نیروی کار تبلیغاتی، کمپین تبلیغاتی موفق خود را راه اندازی نمایند.

راه اندازی کمپین تبلیغاتی موفق

امروزه با گسترش ابزارهای تبلیغاتی، شرکت های زیادی به وجود آمده اند که در یک صنف فعالیت دارند اما شرکتی که با اصول تبلیغاتی آشنا باشد و بتواند کمپین تبلیغاتی موفق خود را راه اندازی نماید، برنده این رقابت خواهد بود. در جهان امروز شرکت هایی به وجد می آیند که حتی با ارائه بهترین خدمات و محصولات بازهم نمیتوانند به رقابت با رقیبان پرداخته و از گردونه ی رقابت حذف می شوند. برای داشتن یک کسب و کار موفق می بایست از تمامی اصول و روش های موجود استفاده کرد تا یک کمپین تبلیغاتی موفق داشت، لازمه داشتن کمپین موفق، داشتن تجربه و مهارت کافی در این زمینه است. لذا کسب و کارهای بزرگ و کوچک به دو روش می توانند نیاز خود را برطرف سازند:

کمپین تبلیغاتی موفق

قرارداد با شرکت های تبلیغاتی حرفه ای

شرکت های زیادی در عرصه تبلیغات، ایجاد و گسترش کمپین تبلیغاتی فعالیت دارند که با توجه به سابقه فعالیت، مشتریان، فیدبک و نمونه کارهایشان می توان به حرفه ای بودن یک شرکت پی برد. این شرکت ها برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی شما، با توجه به گستردگی و نوع کسب و کار و کمپین شما زمان و هزینه انجام پروژه را اعلام کرده و درصورت توافق طرفین و زیر نظر شرکت درخواست دهنده، پروژه را آغاز می کنند.

استخدام نیروی کار تبلیغاتی حرفه ای

شرکت ها با توجه به سلیقه، نیاز و بررسی هزینه ها می توانند با استخدام نیروی کار تبلیغاتی، کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی نمایند. البته باید قبل از انجام هرکاری تمامی جوانب آن را نیز در نظر گرفت. لذا توجه به نوع کمپینی که میخواهید راه اندازی کنید ضروریست تا از هزینه های اضافی جلوگیری کند. بدین صورت که ممکن است هزینه های قرارداد شما بسیار پایین تر از هزینه های استخدام نیروی کاری باشد و بالعکس.

ایجاد کمپین تبلیغاتی موفق

گام های ایجاد کمپین تبلیغاتی موفق

لازمه داشتن یک کمپین تبلیغاتی موفق، بررسی دیگر کمپین ها و شرکت ها است تا با مطالعه مسیر رسیدن به این موفقیت و الگو گرفتن از آن ها است . نباید از دیگران تقلید کرد اما میتوان با الگو گرفتن از این شرکت ها و با خلاقیت خود، یک طرح و ایده نو طراحی و اجرا کرد .
بازار هدف خود را مشخص کنید. منظور از بازار هدف، مشتریان و طرف داران محصولات و خدمات شماست. برای آن که کمپین تبلیغاتی شما موفق باشد باید از سلایق و علایق مشتریان خود آگاه باشید و هرچه هدف خود را بر بهبود وضعیت خدمات و محصولات بر حسب علایق مشتریان قرار دهید به این موفقیت نیز روز به روز افزوده خواهد شد .

یک تیم حرفه ای برای خود انتخاب کنید. اعضای این تیم باید از حرفه ای ترین نیروهای تبلیغاتی باشند که مهارت و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند . سعی کنید نیرو های جدید انتخاب کنید و از اعضای شرکت که مسئولیت دیگری بر عهده ارد استفاده نکنید، اگر این افراد مسئولیت دیگری داشته باشند نمی توانند تمرکز لازم را داشته باشند. اعضای تبلیغاتی که برای خود انتخاب کرده اید باید از تمامی جوانب مادی و معنوی تامین باشند تا بدون دغدغه بر روی کار خود تمرکز کرده و بهترین ایده ها و راه های تبلیغاتی را ارائه دهد.

تیم تبلیغاتی شخصی

اگر میخواهید تیم تبلیغاتی خود را داشته باشید و به استخدام افراد مورد نیاز پرداخته اید می بایست از افرادی بهره بگیرید که به گرافیک و رنگ شناسی تسلط کامل داشته باشند. رنگ شناسی یکی از مهمترین اصول در تبلیغات می باشد و باید بر اساس علایق مشتریان و مخاطبین خود از رنگ بندی مختص خود استفاده کنید تا علاوه بر حفظ مشتریان، مشتریانی با سلایق مشابه نیز به به شما ملحق شوند. امروزه رنگ شناسی یک تخصص به حساب می آید و برای داشتن رنگ بندی استاندارد و جذاب باید از یک متخصص بهره بگیرید.

در دنیای امروز تصاویر و ویدئو حرف اول و آخر را میزند. لذا برای بالابردن بازخورد تبلیغات از ویدئو و تصاویر بیشتری استفاده نمایید. بیشتر افراد به دلایل مختلف از خواندن متون به خصوص در شبکه های اجتماعی اجتناب می کنند.

کمپین تبلیغاتی چیست

اما یک ویدئو چند دقیقه ای را به راحتی و با حوصله تمام تماشا می کنند. به خصوص که این تصاویر و ویدئو ها از خلاقیت و نوآوری خاصی برخوردار باشند میتواند یک شبه ترند بسیار بالایی داشته باشد. همچنین می توان قابلیت های بسیار زیادی از محصولات و خدمات خود را تحت عنوان ویدئو معرفی کرد. پس از این قابلیت غافل نشوید.

با مشتریان خود صادق باشید. از فاکتورهای مهم تبلیغات آنلاین میتوان به شفافیت و سادگی محتوا اشاره کرد. محتوا نباید پیچیده و سردرگم کننده باشد، باید به نحوی خدمات خود را معرفی کنید که مخاطبین به وجد آمد و در حین سادگی از نوآوری شما لذت ببرد. اگر از محتوای تصویری استفاده می کنید می بایست از افراد خوش صدا برای کار خود استفاده کنید تا برای مخاطبان جذابیت بیشتری به همراه داشته باشد.

استفاده از محتوا نویس مجرب

از یک محتوا نویس مجرب غافل شوید که برای معرفی محصول خود از یک محتوای نوآورانه و جذاب برخوردار باشید .استفاده از گرافیست، نویسنده،گوینده یکی از گزینه های کم هزینه برای شما می باشد اما می تواند قدرت کمپین تبلیغاتی شما را به رخ بکشد.
قدرت احساسات را دست کم نگیرید. برای اینکه بتوانید از مخاطبان خود مشتری بسازید باید احساسات آن ها را نسبت به خدمات و محصولات خود برانگیزید اما فراموش نکنید که نباید صداقت را کنار بگذارید. لذا با معرفی شفاف و صادقانه محصول خود می بایست از جملات، تصاویر و کلمات احساس و راه های دیگر نوآورانه استفاده کنید.

استفاده از محتوا نویس مجرب

تمامی موارد ذکر شده از مهم ترین اصول و فاکتورهای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق می باشد اما اگر در تبلیغات خود از صداقت کامل برخوردار نباشید تمامی زحمات و هزینه هایتان بدون ثمر خواهد بود. و برعکس آن نیز باعث هدر رفتن سرمایه گذاری تان خواهد شد، یعنی اگر از بهترین و مجرب ترین نیروهایی تبلیغاتی بهره ببرید اما خدمات و محصولات درست و طبق تبلیغاتتان ارائه ندهید، مشتریان قبلی را نیز از دست خواهید داد.امیدوارم از این مطالب مفیدترین استفاده را برده باشید.

بازاریابی اینترنتی و روش های آن

مقاله زیر را حتما بخوانید:

بازاریابی اینترنتی و روش های آن

برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.