آیا تبلیغات بر روی سئو سایت تاثیر میگذارد؟

تاثیر تبلیغات بر سئو

صاحبان کسب و کار های موفق معتقدند برای موفقیت در کار خود، یا اولین باشید یا بهترین. در بازار سنتی، رقابت با اولین ها بسیار دشوار است اما تجارت مدرن، این امکان را برای کسب و کار های نو پا فراهم می کند تا با غول های اصناف مختلف ، رقابت کنند. در این مقاله تاثیر انواع تبلیغات دیجیتال در سئو سایت را بررسی می کنیم و به معرفی راه های میانبر مشاغل نو پا می پردازیم.

بررسی انواع تبلیغات دیجیتال و تاثیر آن ها بر سئو

هزینه تبلیغات دیجیتال نسبت به روش های سنتی، بسیار کمتر بوده و هدفمند تر نیز هستند. چرا که تبلیغات را افراد گروه هدف دیده و در نتیجه استقبال بیشتری از سایت می کنند. بخشی از روش های تبلیغات دیجیتال شامل موارد زیر می شود.

تبلیغات متنی

در تبلیغات متنی، واضح است که شما از متنی جذاب استفاده کرده و آن را در سایت هایی که از طریق متن ، مخاطبان خود را تشویق می کنند، قرار می دهید. از آنجایی که این نوع تبلیغ هزینه کم تری نسبت به سایر روش ها دارد، بسیاری از افراد تصور می کنند تاثیر گذاری آن هم کمتر است.در حالی که تبلیغات متنی ، اثر فوق العاده ای بر سئو دارند. اما برای اثر بخش بودن، نیاز به رعایت نکات مهمی است.

 • تبلیغ در سایت های بزرگ و مرتبط
 • تعداد صفحات ایندکس بالا در سایت میزبان تبلیغات
 • ماندگاری تبلیغات متنی

تحقیقات نشان داده است که هرچه مدت بیشتری تبلیغات متنی در یک سایت بماند، بازدید کننده های بیشتری دارد. در نتیجه تاثیر تبلیغات در سئو از روش تبلیغات متنی، بسیار کارآمد است.

تاثیر تبلیغات بر سئو

تبلیغات ویدیویی

طبق آمار برای ۵۵ درصد از تمام جستجو ها در اینترنت، یک ویدیو وجود دارد و ۸۲ درصد آن ها، در سایت های ویدیو محور، آپلود می شوند. در بررسی تاثیر تبلیغات ویدیویی در سئو باید بگوییم که با تمرکز بر تبلیغات ویدیویی و انتشار آن در سایت های ویدیو محور، به راحتی می توانید سئو سایت خود را بهبود بخشید. همینطور با تهیه یک ویدیو، می توانید ترافیکی ۲ برابری را کسب کنید‌. برای تحقق این امر، رعایت چند نکته لازم است.

 • انتخاب عنوان مناسب برای ویدیو( تا کاربر را جذب کند )
 • شرح ویدیو در تبلیغ متنی( چراکه گوگل نمی تواند ویدیو را بخواند. )
 • استفاده از تصاویر پیش نمایش برای ویدیو( تا کاربر بداند با چه چیزی مواجه است. )
 • تهیه ویدیو های طولانی( با بررسی یک سایت ویدیو محور، خواهید دید که ویدیو های طولانی، محبوب تر بوده و در صدر نتایج جستجو قرار می گیرند.

تبلیغات بنری

با قرار دادن تبلیغات بنری خود در سایر سایت ها ، مخاطبان بیشتری را جذب کرده و افراد بیشتری را به سایت خود دعوت می کنید. اما برای اینکه تاثیر تبلیغات آنلاین در سئو سایت تان مثبت باشد، باید چند مورد را در طراحی بنر تبلیغاتی، مد نظر قرار دهید.

 • از کلمات ساده استفاده کنید( زیرا کاربران، سادگی را بیشتر می پسندند و از بنر هایی که خیلی تخصصی نوشته شوند، استقبال نمی کنند. )
 • بنر ها را بهینه سازی و مقایسه کنید( اگر بنری مخاطب پسند است، کوتاه نیایید و دست از کار نکشید. محتوا های جذاب و جدید تولید کنید و ببینید کدام یک بیشتر کاربر پسند است. برای تاثیر هرچه بیشتر تبلیغات بنری تان در سایر سایت ها، لازم است به طور مداوم این مقایسه را انجام دهید. )
 • تکرار مداوم کلمات کلیدی( برای نشان دادن هرچه بهتر خود به موتور های جستجو، باید استفاده از کلمات کلیدی را در دستور کار خود قرار دهید. در URL، عنوان، محتوا و غیره می توانید از کلید واژه ها استفاده نمایید. )

لینک باکس

لینک باکس ها اگر چه ساده به نظر می رسند اما تاثیر بک لینک ها در سئو غیر قابل چشم پوشی است. در عین حال، هر بک لینکی در بهبود سئو سایت شما موثر نخواهد بود. ارتباط موضوعی با سایت میزبان، زمان بندی مناسب، انتخاب انکرتکست صحیح نیز در بهبود بخشیدن هرچه بیشتر به سایت شما، تاثیر گذار هستند.

بک لینک - لینک برگشتی

مقاله زیر را حتما بخوانید:

ایمیل مارکتینگ

هرچند که بعضی از منتقدین اعتقاد دارند که ایمیل مارکتینگ تاثیری بر سئو ندارد اما در کنار این نظریه، کارشناسان دیگری هستند که دلایل خود را برای تاثیر تبلیغات از طریق ایمیل مارکتینگ دارند. اما چه دلایلی باعث بهبود ایمیل مارکتینگ در رتبه بندی وب سایت می شود؟
در ایمیل مارکتینگ، شما برای مشتری های خود ، ایمیلی حاوی لینک به سایت ، خدمات یا محصولات تان می فرستید. پس واضح است که این روش ، تاثیر مستقیمی بر بهبود سئو سایت ندارد. اما زمانی که مشتریان، ایمیل را باز کرده و وارد سایت شوند، بر رتبه بندی سایت، اثر می گذارند پس همانطور که می بینیم، ایمیل مارکتینگ به صورت غیر مستقیم بر سئو سایت موثر است.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی دیگر از روش هایی است که تاثیرمحتوا در سئو سایت را به خوبی بیان می کند. بازاریابی محتوا نوعی تبلیغات است که در لفافه، کاربر را به خرید محصول یا خدماتی خاص ترغیب می کند.
در صورتی که محتوایی حاوی کلمات کلیدی تهیه کرده و آن را در سایت قرار دهید، خواهید دید که کاربران بیشتری برای شناخت محصول یا خدمات تان وارد سایت شما می شوند. هرچه کلمات کلیدی بیشتر و مناسب تری در محتوا استفاده شود، موتور های جستجو، راحت آن را به کاربران نمایش می دهند. در نتیجه بازدید کننده های سایت شما افزایش می یابد.

محتوای همیشه سبز

مقاله زیر را حتما بخوانید:

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بدون شک تاثیر تبلیغات در شبکه های اجتماعی در سئو سایت را نمی توان نادیده گرفت. امروزه با افزایش استفاده از شبکه های اجتماعی ، می توان کاربران بیشتری را به سایت دعوت کرده و قدم های مثبتی در بهبود رتبه بندی سایت برداشت. اما نکته مهم، استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی است.
برای مثال شبکه اجتماعی پینترست یا اینستاگرام که تصویر محور هستند، برای سایت های تخصصی و متن محور، اصلا مناسب به نظر نمی رسند. در فیسبوک نیز که پلتفرمی محبوب برای همه محسوب می شود، امکان تبلیغ بالایی دارید. برای دیدن هرچه بهتر سوشیال سیگنال در سئو از طریق سایت های مطرح شده، توجه به چند نکته، حیاتی است.

 • عکس های با کیفیت و جذاب
 • متن های جذاب و خیره کننده
 • زمان بندی مناسب

طبق آمار، پست هایی که بین ساعات ۶ عصر تا ۱۰ شب پست می شوند، بیشترین بازدید را در شبانه روز دارند.
در یوتیوب که سایتی ویدیو محور است نیز تبلیغات بالایی صورت می گیرد. فیلتر های این شبکه اجتماعی برای تشخیص برترین ویدیو ها که ارزش بالا آمدن در نتایج جستجو را دارند، شامل موارد زیر می شود.

 • تعداد دفعات نمایش ویدیو
 • تعداد کامنت های دریافت شده
 • نظرات مثبت کاربران
 • درصد تماشای ویدیو
 • لایک یا دیسلایک کردن ویدیو
 • تعداد دفعات به اشتراک گذاشتن ویدیو در سایر مسینجر ها یا شبکه های اجتماعی

برای نمایش هرچه بیشتر ویدیو ها و در نتیجه افزایش بازدید کنندگان از سایت تان، باز هم به استفاده از کلمات کلیدی در عنوان ویدیو، تشویقتان می کنیم.

8/ تبلیغات موبایلی

تبلیغات موبایلی یکی از روش های قدیمی تبلیغات دیجیتال است که در طول زمان ، سیر تکامل خود را طی می کند. دیگر بر خلاف گذشته، sms ها تنها راه ارتباط کسب و کار های مختلف با مشتریان شان نیستند.
امروزه با استفاده mms می توان تصویر، ویدیو و همچنین فایل صوتی را به همراه لینک وب سایت برای کاربران ارسال کرد. تبلیغات در اپلیکیشن های موبایل نیز از جمله شیوه های تاثیر گذار تبلیغات موبایلی است. با توجه به اینکه هر گوشی یا تبلت، تنها متعلق به یک شخص است، می توان تبلیغات را متناسب با سلیقه افراد برای شان ارسال کرد.
همچنین استفاده ۶۲ درصد مردم از اینترنت و اسمارت فون ها ، درصد موفقیت تاثیر تبلیغات موبایلی در سئو سایت را افزایش می دهد. کافی است تبلیغات شما جذاب باشد تا کاربران به کلیک بر روی لینک وب سایت ، تشویق شوند. به این ترتیب می توانید به راحتی رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

سئو تکنیکال چیست

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

بازاریابی موتور های جستجو(SEM)

یکی دیگر از روش های تبلیغات دیجیتال ، بازاریابی موتور های جستجو است. در این روش که از سال ۲۰۰۰ در دستور کار قرار گرفته، مدیران سایت های مختلف، با پرداخت هزینه به گوگل، سایت خود را در صدر نتایج جستجو می آورند. در کنار آدرس سایت هایی که با استفاده از تبلیغات به بالای لیست می آیند، Ad را می بینیم. برای تاثیر تبلیغات در سئو، تنها نمایش کوتاه مدت در بالای نتایج موتور های جستجوگر، کافی نیست.

در این مدت شما باید بر روی محتوای سایت تمرکز کنید و با تولید محتوای مناسب به همراه کلمات کلیدی مرتبط، سعی کنید سئو سایت را بهبود ببخشید. همزمان کاربران بیشتری بدون توجه به تبلیغاتی بودن سایت شما و تنها به دلیل بالا بودن آن، از وب سایت بازدید می کنند.

جمع بندی

در این مقاله اهمیت و تاثیر تبلیغات در سئو سایت را بررسی کردیم. هدف نهایی از تمام موارد مطرح شده، بهبود بخشیدن رتبه و افزایش بازدید از سایت است. فراموش نکنید که نگهداشتن مخاطبان قبلی ، به مراتب راحت تر از جذب مخاطب جدید است.

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.