آینده ی دیجیتال مارکتینگ در ایران چه خواهد بود؟

آینده ی بازاریابی دیجیتال در ایران

همه ما امروزه شاهد گسترش اینترنت و تکنولوژی در جنبه‌های مختلف زندگی از جمله کسب و کارها هستیم. صاحبان کسب و کار امروزه در تلاش هستند تا از طریق روش‌های مختلف، حضور فعال و گسترده‌ای در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشته باشند. حضور کسب و کارها در این فضا نشان دهنده اهمیت دیجیتال مارکتینگ و تأثیر گسترده آن است.

آنچه در مقاله آینده دیجیتال مارکتینگ خواهید خواند:

امروزه دیجیتال مارکتینگ در تلاش است تا از طریق تکنولوژی‌های جدید ارتباط بهتری را با مشتریان خود برقرار کند؛ اما آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران چگونه است؟ این همان سؤالی است که در ادامه این مقاله قصد بررسی آن را داریم پس تا انتها همراه ما باشید.

آینده ی دیجیتال مارکتینگ در ایران

آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

یکی از عواملی که باعث شده است دیجیتال مارکتینگ و خدمات مرتبط با آن در ایران گسترش خوبی داشته باشد؛ دسترسی کاربران مختلف به اینترنت و حضور آن‌ها در این فضا است. تحقیقات مختلفی در زمینه دیجیتال مارکتینگ انجام شده است و محققان به این نتیجه رسیده‌اند که؛ هر سال هزاران وب سایت مختلف ایجاد می‌شود و سرمایه گذاری‌های بزرگی در زمینه دیجیتال مارکتینگ اتفاق می‌افتد. جالب است بدانید که علاقه افراد به این حوزه روز به روز بیشتر می‌شود.

شرکت‌ها، سازمان‌ها و سایر افراد در تلاش هستند تا از طریق دانشی که در این زمینه وجود دارد؛ اطلاعات خود را بیشتر کرده و از آن در زمینه‌ای که مشغول به فعالیت هستند، استفاده کنند. به‌طور کلی می‌توان گفت که آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران خوب است و در حال حاضر مسیر رو به پیشرفتی دارد. جهان امروزه به گونه‌ای شده است که تقریباً انتظار دارد هر شرکت، موسسه یا مجموعه‌ای در جریان کار خود از ایمیل، فضای اجتماعی (تلگرام، اینستاگرام)، اس ام اس، تلفن همراه، تبلیغات، بیلبورد و … استفاده کند.

آینده ی دیجیتال مارکتینگ

اهمیت دیجیتال مارکتینگ و استفاده از آن

از جمله سؤالاتی که برای افراد به وجود می‌آید این است که چرا باید از دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد؟ چرا به این فضا اهمیت زیادی داده می‌شود؟ یا چرا کسب و کارهای بزرگ به این حوزه اهمیت زیادی می‌دهند؟

در سال‌های اخیر ما شاهد، گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستیم. روز به روز به تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی افزوده می‌شود. گسترش شبکه‌های اجتماعی به حدی است که ما امروزه حضور افراد مختلف با سنین گوناگون را در این فضا می‌بینیم. شرایط امروزه به گونه‌ای شده است که در هر خانه‌ای حداقل یک گوشی همراه یا سیستم کامپیوتری وجود دارد. این امر نشان دهنده گسترش فضای مجازی و تأثیر آن در زندگی افراد است. کسب و کارها می‌توانند از این فضا به نفع خود استفاده کنند و با حضور مؤثر در این فضا، توجه افراد مختلف را به سمت خود جلب کنند. توجه کاربران به کسب و کارها باعث افزایش فروش و اعتبار آن‌ها می‌شود.

اهمیت حضور کسب و کارها در این فضا را می‌توان با ذکر یک مثال توضیح داد؛ فرض کنید که مجموعه‌ای در حوزه کیف و کفش فعالیت می‌کنند و یک مغازه در سطح شهر دارد. این مغازه علیرغم محصولات با کیفیت و مشتریان زیادی که دارد، پاسخگوی مشتریان خاصی است. حال فرض کنید که این مجموعه در فضای مجازی حضور داشته باشد؛ بدون شک در این فضا می‌تواند با افراد بیشتری آشنا شود و مشتریان بیشتری پیدا کند. این مجموعه می‌تواند علیرغم مشتریان خود در همان شهر، مشتریان سایر شهرها و کشورهای مختلف را نیز پاسخ گو باشد. این مثال نشان دهنده اهمیت دیجیتال مارکتینگ و حضور کسب و کارها در این فضا بود. اگر کسب و کارها به‌درستی با این فضا آشنا باشند، آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران خوب خواهد بود.

آینده ی تبلیغات دیجیتال

پیش بینی‌های صورت گرفته در زمینه آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

پیش بینی‌های زیادی برای آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران اتفاق افتاده است. اگر پیش‌بینی‌های انجام شده به‌درستی اتفاق بیفتد در آینده نه چندان دور ایران یکی از کشورهای فعال در فضای اجتماعی خواهد بود. این پیش‌بینی معتقد است که در آینده مردم ایران حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی عضو خواهند بود. طبق آمارهای به دست آمده، در ایران حدود ۱۷۰ میلیون سیم‌کارت فروخته شده که در حال حاضر ۸۸ میلیون آن‌ها فعال است. این آمار می‌تواند نشان‌دهنده اهمیت دیجیتال مارکتینگ و بازار آن در ایران باشد.

با توجه به اینکه ایران محدودیت‌هایی را برای حضور کاربران در فیس‌بوک در نظر گرفته است؛ بیشتر تبلیغات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام انجام می‌شود. احتمالاً شما نام اینفلوئنسر مارکتینگ را در اینستاگرام شنیده‌اید. اینفلوئنسر مارکتینگ مرتبط با همین زمینه است. در فضای اینستاگرام افراد با استفاده از امکانات مختلف آن از جمله IGTV تبلیغات گسترده‌ای را انجام می‌دهند. یکی از مسائلی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ و در کشورهای مختلف اهمیت دارد، بحث تولید محتوای با کیفیت است. تولید محتوا می‌تواند در قالب متن، ویدئو، عکس یا نمونه‌های دیگر باشد. اگر به‌درستی روی تولید محتوا سرمایه‌گذاری شود، افراد تأثیرات خوبی را شاهد خواهند بود.

استراتژی سئو

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


ایمیل مارکتینگ و نقش آن در دیجیتال مارکتینگ ایران

در سال‌های اخیر یکی از مواردی که توجه افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده «ایمیل مارکتینگ» است. تا چند سال گذشته کسب و کارها ارزش زیادی برای ایمیل مارکتینگ قائل نبودند اما، با گذشت زمان و یادگیری استراتژی‌های جدید، جایگاه ایمیل مارکتینگ تغییرات زیادی کرد. امروزه یکی از اساسی‌ترین روش‌هایی که در بازاریابی از آن استفاده می‌شود ایمیل مارکتینگ است. یکی دیگر از تغییراتی که در سال‌های اخیر با آن مواجه هستیم، تغییرات مرتبط با حوزه سئو است. تا چند سال پیش کسب و کارها و سایر افراد به دنبال زیبایی سایت خود، انتخاب طرح‌ها و تم‌های مختلف بودند اما؛ اخیراً توجه آن‌ها به سمت موتورهای جست و جو کشیده شده است. شرکت‌ها در تلاش هستند تا وب سایتشان رتبه بهتری در گوگل پیدا کند. جایگاه بالا در گوگل می‌تواند افراد زیادی را با سایت و کسب و کار شما آشنا کند. برای این امر می‌توانید روی سئو وب سایتتان سرمایه گذاری کنید.


خلاصه

در این مقاله با یکدیگر بررسی کردیم که آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران آینده روشنی است. کارشناسان معتقد هستند که در آینده این حوزه رشد زیادی خواهد داشت. یکی از راه‌های ارتباطی که کسب و کارها از طریق آن با مشتریان یا افراد مختلف ارتباط برقرار می‌کنند ایمیل است که در این مقاله نقش آن را بررسی کردیم. کسب و کارها در تلاش هستند تا از طریق روش‌های مختلف، تعامل بیشتری با کاربران خود داشته باشند.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.