بررسی آمار استفاده از فیسبوک در سال 2021

آمار استفاده از فیسبوک 2021

آیا شما هم اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می‌دهید، نگاه کردن به صفحه فیسبوکتان است؟ شاید این مورد در ایران کمتر احساس شود ولی در بیشتر نقاط جهان فیسبوک جزئی از زندگی مردم شده است و حتی نمی‌توانند زندگیشان را بدون این شبکه اجتماعی تصور کنند. شاید بسیاری از این افراد خودشان آگاه نباشند چه اتفاقی افتاده، ولی کافی است به سبک جدید زندگی آن‌ها نگاه کنید. اولین کاری که با موبایل یا لپ تاپ‌شان انجام می‌دهند، چک کردن صفحه اجتماعی‌ شان است. بعلاوه این محبوبیت شبکه اجتماعی باعث حضور بسیاری از کسب‌وکارها در آن شده تا بتوانند ارتباط نزدیکتری با مخاطبانشان برقرار کنند. به همین دلیل هم تمام بازاریابان آنلاین باید از موقعیت‌های موجود آگاه باشند.

دانستن آمار فیسبوک به شما کمک می کنید تا در کسب‌وکارتان تحولات عظیم ایجاد کنید.

در ابتدا نگاهی کلی به آمارهای فیسبوک داشته باشید و ببینید چرا این شبکه اجتماعی هنوز محبوب و پرطرفدار است و در ادامه هر کدام را با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد:

فعالیت روزانه کاربران در فیسبوک

در حال حاضر روزانه 1.84 بیلیون نفر از فیسبوک استفاده می‌کنند و به این رقم هر سال 11 درصد اضافه می‌شود. این به این معنی است که کاربران فیسبوک حداقل یکی از محصولات مرتبط با فیسبوک شامل خود فیسبوک، واتس آپ، اینستاگرام و مسنجر را دنبال میکنند.

آمار های استفاده از فیسبوک

فعالیت ماهانه کاربران در فیسبوک

ماهانه 2.8 بیلیون نفر به فیسبوک دسترسی دارند و هر سال ۱۰ درصد به این رقم اضافه می‌شود. البته خود فیسبوک اعلام کرده از این 2.60 بیلیون نفر ۵٪ آن یعنی (130 میلیون نفر) افرد واقعی نیستند.


کشورهایی که بیشترین استفاده کننده از فیسبوک را دارند

بیشترین کشور استفاده کننده از فیسبوک در اولویت اول هند با (260 میلیون نفر) است، بعد از آن آمریکا (180 میلیون نفر)، سپس اندونزی با (130 میلیون نفر) و در نهایت برزیل با (120 میلیون نفر) و مکزیک با (84 میلیون نفر) است.


بزرگترین شبکه‌های اجتماعی

پرچم افتخار بزرگترین شبکه اجتماعی در دنیا متعلق به فیسبوک با داشتن 2.60 بیلیون کاربر است و بعد آن یوتوب با 2 بیلیون کاربر، بیشترین آمار را دارد. شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز به ترتیب زیر بیشترین کاربر دارند: واتساپ، مسنجر فیسبوک، وی چت و اینستاگرام


بیشترین زمان آنلاین کاربران

بیشترین ترافیک استفاده از فیسبوک متعلق به روزهای چهارشنبه از ساعت 11 تا ساعت 13 است، بنابراین اگر می‌خواهید بیشترین نتیجه را از پست‌های خود بگیرید و نرخ تعاملتان را بالا ببرید در این ساعت پست بزارید.


فیسبوک و بازاریابی دیجیتال

تعداد کاربران فیسبوک آنقدر زیاد است که چشم‌پوشی از آن برای بازاریابی دیجیتال همانند چشم‌پوشی از صندوقچه طلاست و از آنجایی که این کاربران، کاربرانی فعال هستند، مشتریانی بالقوه به حساب می‌آیند. بعلاوه، فیسبوک از زمانی که راه ‌اندازی شده است یعنی ۱۵ سال پیش تمام تلاشش این بوده هر روز دنیا را به هم نزدیک و نزدیک‌تر کند و در این کار بسیار موفق عمل کرده، پس حواستان به کاربران فیسبوک باشد.

آمارهای جالب سئو

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


فیسبوک رهبر شبکه‌های اجتماعی است

وقتی صحبت از شبکه‌های اجتماعی می‌شود، مدال طلا به قهرمان شبکه‌های اجتماعی یعنی فیسبوک تعلق می‌گیرید، به این دلیل که 60.6 درصد استفاده‌کنندگان اینترنت از فیسبوک استفاده می‌کنند.
فیسبوک از زمان راه‌اندازیش غول شبکه‌های اجتماعی بوده، هست و اصلا قصد توقف ندارد. حتی رقبای قوی آن مانند اسنپ چت، توییتر، اینستاگرام و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر نتوانسته‌اند به فیسبوک برسند. پس با این شرایط جای تعجبی ندارد بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی متعلق به فیسبوک هست و کاربران روز خود را با اسکرول کردن صفحه فیسبوک‌ شان به سر می‌برند. به نوعی گشت‌وگذار در فیسبوک برای اغلب افراد به یک سبک زندگی درآمده و جای تعجبی هم ندارد، چون فیسبوک همیشه به دنبال برطرف ساختن نیاز کاربرانش بوده است.

فیسبوک پادشاه شبکه های اجتماعی

درآمد حاصل از تبلیغات فیسبوک

از آنجایی که فیسبوک یک شبکه اجتماعی بزرگ محسوب میشود تعجبی ندارد بیشترین درآمد آن حاصل از تبلیغاتی باشد که توسط شرکت های بازاریابی دیجیتال صورت می‌گیرد. فیسبوک فقط در نیمه اول سال 2020، 17.44 بیلیون دلار از تبلیغات درآمد داشت و این رقم شگفت‌انگیز است و هیجانش جایی بیشتر می‌شود که بدانید هر ساله به این رقم 17 درصد اضافه می‌شود.

درآمد فیسبوک از تبلیغات

صفحات کسب‌وکاری فیسبوک

هر لحظه که میگذرد آمار و ارقام شگفت انگیزتر می‌شوند. به نظر شما چند میلیون صفحه کسب‌وکار در فیسبوک وجود دارد؟ فیسبوک بیش از 80 صفحه متعلق به کسب‌وکارهای کوچک دارد و بهتر است بدانید این آمار متعلق به سال 2018 است. البته دلیل استفاده این تعداد از کسب وکار واضح است، چه کسی دوست ندارد در معرض بیشتر دیده شدن قرار بگیرد؟ آن هم در جایی که می‌تواند میلیون‌ها چشم را به سمت کسب‌وکار خود بچرخاند و با آن‌ها ارتباط برقرار کند.

صفحات کاری در فیسبوک

چه تعداد آمریکایی در فیسبوک حضور دارد؟

جالب است بدانید طبق ادعای (Pew Research Center, 2019) از هر 10 آمریکایی، 7 نفر از فیسبوک استفاده می‌کنند و بیشترین استفاده کنندگان از شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و یوتیوب بزرگسالان هستند. شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام و اسنپ چت در میان جوانان محبوبیت دارد.نکته قابل توجه این است که امروزه تبلیغ و بازاریابی در شبکه های اجتماعی بطور خاصی هر روزه درحال افزایش است.
جالب است بدانید 68 درصد استفاده کنندگان فیسبوک در میان مردم آمریکا، بین 50 تا 64 سال هستند و اگر شما هم مثل ما تعجب کردید طبیعی است و قضیه زمانی جالبتر می‌شود که نیمی از این آمار در حقیقت بالای 65 سال سن دارند .

دیجیتال مارکتینگ

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


اغلب استفاده‌کنندگان فیسبوک در دنیا جوانان هستند

طبق آمار (Statista, 2019)، 65 درصد استفاده‌کنندگان فیسبوک زیر 35 سال سن دارند و این آمار مهمی است. به این دلیل که باید در زمان تصمیم‌گیری حضور کسب‌وکارتان در فضای آنلابن بدانید از کدام شبکه اجتماعی استفاده کنید و چرا؛ در اصل مخاطبانتان را باید بشناسید و در این صورت برند شما موفق عمل کرده است.


بیشترین دسترسی به فیسبوک از طریق موبایل است

یکی از دلایل محبوبیت این شبکه اجتماعی به خاطر دسترسی آن از طریق موبایل است. همه افراد به راحتی می‌توانند از اپلیکیشن فیسبوک یا از طریق وبسایت به فیسبوک دسترسی داشته باشند. 96 درصد کاربران فیسبوک از طریق موبایل آنلاین می‌شوند و این درصد قابل توجهه است.


میانگین زمان وقت گذرانی در فیسبوک

کاربران به طور میانگین روزانه 58 دقیقه در فیسبوک آنلاین هستند (Recode, 2018) و از آنجایی که شبکه اجتماعی محبوب در میان کاربران محسوب می‌شود کاربران تمام مدت قبل از خواب، زمان رفتن به سرکار، زمان استراحت و زمان‌های انتظارشان در حال چک کردن صفحه فیسبوک خود هستند.

تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز همانند اینستاگرام، میانگین فعالیت کاربران (53 دقیقه) و در اسنپ چت (49 دقیقه) است. میانگین زمان دانستن فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی برای کسانی که بازاریاب آنلاین هستید بسیار اهمیت دارد، به این دلیل که هر چقدر مردم زمان بیشتری را در یک شبکه اجتماعی بگذرانند احتمال دیده شدن تبلیغات شما بیشتر است.


اکثریت خرید‌ها از طریق فیسبوک صورت می‌گیرد

فیسبوک یک شبکه اجتماعی واسط بین مردم و کسب‌کارهاست و در حقیقت 78 درصد مردم آمریکا کالاهای مورد علاقه‌شان را از طریق فیسبوک خرید می‌کنند (Kleiner Perkins, 2018). همچنین در این تحقیق صورت گرفته این موضوع مطرح شده که در حقیقت نصفی ازفعالان کاربر فیسبوک در طول روز مشغول پیدا کردن محصولات جدید از طریق گروهها، صفحات و تبلیغات هستید، بنابراین این یک فرصت طلایی برای تمامی کسب‌وکارها محسوب می‌شود.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.