بررسی آمار استفاده از فیسبوک در دنیا

آمارهای جالب فیسبوک

آیا شما هم اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می‌دهید، نگاه کردن به صفحه فیسبوکتان است؟ شاید این مورد در ایران کمتر احساس شود ولی در بیشتر نقاط جهان فیسبوک جزئی از زندگی مردم شده است و حتی نمی‌توانند زندگیشان را بدون این شبکه اجتماعی تصور کنند.

شاید بسیاری از این افراد خودشان آگاه نباشند چه اتفاقی افتاده، ولی کافی است به سبک جدید زندگی آن‌ها نگاه کنید. اولین کاری که با موبایل یا لپ تاپ‌شان انجام می‌دهند، چک کردن صفحه اجتماعی‌شان است. بعلاوه این محبوبیت شبکه اجتماعی باعث حضور بسیاری از کسب‌وکار در آن شده است تا بتوانند ارتباط نزدیکتری با مخاطبانشان برقرار کنند. به همین دلیل بسیاری از بازاریابان آنلاین باید از موقعیت‌های موجود آگاه باشند.

در این مقاله آمارهایی در خصوص استفاده از فیسبوک ارائه خواهیم کرد. به شما توصیه میکنیم چنانچه صاحب کسب و کار یا مشاور بازاریابی هستید به این آمار و ارقام توجه کنید، این آمارها به شما کمک میکند تا در کسب و کارتان تحولات اساسی ایجاد کنید.

آمارهای فیسبوک

آمارهای کلیدی فیسبوک

در ابتدا میخواهیم نگاهی کلی به آمارهای فیسبوک داشته باشیم وببینیم چرا این شبکه اجتماعی تا این حد محبوب و پرطرفدار است و در ادامه هر کدام را با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد:

1/ فعالیت روزانه کاربران در فیسبوک

در حال حاضر روزانه 1.73 بیلیون نفر از فیسبوک استفاده می‌کنند و به این رقم هر سال 11 درصد اضافه می‌شود. این رقم به چه درد می‌خورد؟

این رقم به شما نشان می‌دهد کاربران در طول روز حداقل از یکی از خانواده‌های فیسبوک (واتساپ، اینستاگرام یا مسنجر فیسبوک استفاده می‌کنند).
تعداد کاربران فیسبوک به حدی زیاد است که چشم ‌پوشی از آن برای بازاریابان دیجیتال همانند چشم‌ پوشی از صندوقچه طلاست و از آنجایی که این کاربران، کاربرانی فعال هستند، مشتریانی بالقوه به حساب می‌آیند. بعلاوه، فیسبوک از زمانی که راه‌اندازی شده است یعنی ۱۵ سال پیش تمام تلاشش این بوده هر روز دنیا را به هم نزدیک و نزدیک‌تر کند و در این کار بسیار موفق عمل کرده، پس حواستان به کاربران فیسبوک باشد.

2/ فعالیت ماهانه کاربران در فیسبوک

ماهانه 2.60 بیلیون نفر به فیسبوک دسترسی دارند و هر سال ۱۰ درصد به این رقم اضافه می‌شود. البته خود فیسبوک اعلام کرده است از این 2.60 بیلیون نفر ۵٪ آن یعنی (130 میلیون نفر) افرد واقعی نیستند.

فعالیت کاربران در فیسبوک

3/ کشورهایی که بیشترین استفاده کننده از فیسبوک را دارند

بیشترین کشور استفاده کننده از فیسبوک در رتبه ی اول هند با (260 میلیون نفر) است، بعد از آن آمریکا (180 میلیون نفر)، سپس اندونزی با (130 میلیون نفر) و در نهایت برزیل با (120 میلیون نفر) و مکزیک با (84 میلیون نفر) است.

4/ بزرگترین شبکه ی اجتماعی در دنیا

پرچم افتخار بزرگترین شبکه اجتماعی در دنیا متعلق به فیسبوک با داشتن 2.60 بیلیون کاربر است و بعد آن یوتوب با 2 بیلیون کاربر، بیشترین آمار را دارد. فیسبوک از زمان راه‌اندازیش غول شبکه‌های اجتماعی بوده، هست و اصلا قصد توقف ندارد. حتی رقبای قوی آن مانند اسنپ چت، توییتر، اینستاگرام و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر نتوانسته‌اند به فیسبوک برسند. پس با این شرایط جای تعجبی ندارد بیشترین کاربران شبکه‌های اجتماعی متعلق به فیسبوک هست و کاربران روز خود را با اسکرول کردن صفحه فیسبوک‌ شان به سر می‌برند. به نوعی گشت‌وگذار در فیسبوک برای اغلب افراد به یک سبک زندگی درآمده و جای تعجبی هم ندارد، چون فیسبوک همیشه به دنبال برطرف ساختن نیاز کاربرانش بوده است.

شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز به ترتیب زیر بیشترین کاربر دارند: واتساپ، مسنجر فیسبوک، وی چت و اینستاگرام

5/ بیشترین زمان آنلاین بودن کاربران در فیسبوک

بیشترین ترافیک استفاده از فیسبوک متعلق به روزهای چهارشنبه از ساعت 11 تا ساعت 13 است، بنابراین اگر می‌خواهید بیشترین نتیجه را از پست‌های خود بگیرید و نرخ تعاملتان را بالا ببرید در این ساعت پست بزارید.

6/ میانگین زمان وقت گذرانی در فیسبوک

کاربران به طور میانگین روزانه 58 دقیقه در فیسبوک آنلاین هستند (Recode, 2018) و از آنجایی که شبکه اجتماعی محبوب در میان کاربران محسوب می‌شود کاربران تمام مدت قبل از خواب، زمان رفتن به سرکار، زمان استراحت و زمان‌های انتظارشان در حال چک کردن صفحه فیسبوک خود هستند.
در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز همانند اینستاگرام، میانگین فعالیت کاربران (53 دقیقه) و در اسنپ چت (49 دقیقه) است. میانگین زمان دانستن فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابان آنلاین بسیار اهمیت دارد، به این دلیل که هر چقدر مردم زمان بیشتری را در یک شبکه اجتماعی بگذرانند احتمال دیده شدن تبلیغات بیشتر است.

7/ درآمد حاصل از تبلیغات فیسبوک

از آنجایی که فیسبوک یک شبکه اجتماعی بزرگ محسوب میشود تعجبی ندارد بیشترین درآمد آن حاصل از تبلیغاتی باشد که توسط بازاریابان دیجیتال صورت می‌گیرد. فیسبوک فقط در نیمه اول سال 2020، 17.44 بیلیون دلار از تبلیغات درآمد داشت و این رقم شگفت‌انگیز است و هیجانش جایی بیشتر می‌شود که بدانید هر ساله به این رقم 17 درصد اضافه می‌شود.

8/ چه تعداد آمریکایی در فیسبوک حضور دارد؟

جالبه بدانید طبق ادعای (Pew Research Center, 2019) از هر 10 آمریکایی، 7 نفر از فیسبوک استفاده می‌کنند و بیشترین استفاده کنندگان از شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و یوتوب بزرگسالان هستند. شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام و اسنپ چت در میان جوانان محبوبیت دارد.
68 درصد استفاده کنندگان فیسبوک در میان مردم آمریکا، بین 50 تا 64 سال سن هستند.

9/ اغلب استفاده کنندگان از فیسبوک چه رده سنی هستند؟

طبق آمار منتشر شده در سال 2019 توسط وب سایت statista، شست و پنج درصد استفاده‌ کنندگان فیسبوک زیر 35 سال سن دارند. به این دلیل که باید در زمان تصمیم‌گیری حضور کسب‌وکارتان در فضای آنلابن بدانید از کدام شبکه اجتماعی استفاده کنید و چرا؛ در اصل مخاطبانتان را باید بشناسید و در این صورت برند شما موفق عمل کرده است.

10/ صفحات کسب‌وکاری فیسبوک

به نظر شما چند میلیون صفحه کسب‌وکار در فیسبوک وجود دارد؟ فیسبوک بیش از 80 صفحه متعلق به کسب‌وکارهای کوچک دارد و بهتر است بدانید این آمار متعلق به سال 2018 است. البته دلیل استفاده این تعداد از کسب وکار واضح است، چه کسی دوست ندارد بیشتر دیده شود؟ آن هم در جایی که می‌تواند میلیون‌ها چشم را به سمت کسب‌وکار خود بچرخاند و با آن‌ها ارتباط برقرار کند.

11/ بیشترین دسترسی به فیسبوک از طریق موبایل است

یکی از دلایل محبوبیت این شبکه اجتماعی به خاطر دسترسی آن از طریق موبایل است. همه افراد به راحتی می‌توانند از اپلیکیشن فیسبوک یا از طریق وبسایت به فیسبوک دسترسی داشته باشند و این امتیازی است که نسبت به رقبایش دارد. 96 درصد کاربران فیسبوک از طریق موبایل آنلاین می‌شوند و این درصد قابل توجه است.

12/ اکثریت خرید‌ها از طریق فیسبوک صورت می‌گیرد

فیسبوک یک شبکه اجتماعی واسط بین مردم و کسب‌کارهاست و در حقیقت 78 درصد مردم آمریکا کالاهای مورد علاقه‌شان را از طریق فیسبوک خرید می‌کنند (Kleiner Perkins, 2018). همچنین در این تحقیق صورت گرفته این موضوع مطرح شده که در حقیقت نصفی ازفعالان کاربر فیسبوک در طول روز مشغول پیدا کردن محصولات جدید از طریق گروهها، صفحات و تبلیغات هستید، بنابراین این یک فرصت طلایی برای تمامی کسب‌وکارها محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.