ایونت مارکتینگ چیست و چگونه از آن بهره ببریم

ایونت مارکتینگ

ایونت مارکتینگ یا Event Marketing را می توان یکی از بهترین روش هایی دانست که برای بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که قصد دارید کسب و کارتان را گسترش دهید، پیشنهاد می شود که این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله ما شما را با بازاریابی رویداد آشنا می کنیم و اطلاعات لازم را در این زمینه به خصوص برای انواع کسب و کار اینترنتی ارائه خواهیم داد.

زمانی که شما یک کسب و کار جدید را راه اندازی می کنید، نیاز به روش های مختلف برای بازاریابی دارید و نباید هیچ موقعیتی را برای بازاریابی کسب و کارتان از دست بدهید. از این روی توصیه می شود که برای بازاریابی بهتر کسب و کار خود از ایونت مارکتینگ استفاده کنید. در واقع زمانی که شما برای گسترش کسب و کار خود می خواهید در یک رویداد شرکت کنید و یا مطلع از وجود یک رویداد شده اید که مخاطبین آن، مخاطبین کسب و کار شما نیز هستند، می توانید از بازاریابی رویداد استفاده کنید. امروزه بسیاری از کسب و کارهای نوینی که می خواهند مشتری یابی کنند و یا مردم را بیشتر با خدمات خود آشنا نمایند، از بازاریابی رویداد استفاده می کنند. اما چگونه باید بازاریابی رویداد را آغاز کرد؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

ایونت مارکتینگ

ایونت مارکتینگ را شروع کنید

زمانی که قصد دارید شروع به بازاریابی رویداد داشته باشید، باید رویدادهای پیش رو را نگاهی کرده و بر این اساس شروع به برنامه ریزی کنید. در صورتی که یک کسب و کار برای عموم مردم دارید می توانید اسپانسرینگ یک برنامه یا رویداد تفریحی یا هنری را بر عهده بگیرید که مخاطبین آن، جامعه هدف شما باشند.

برای مثال یک شرکت تاکسی اینترنتی می تواند در یک جشنواره مربوط به حمل و نقل درون شهری، فرصت خوبی را برای دیده شدن داشته باشد و یا یک آموزشگاه آنلاین برنامه نویسی می تواند برنامه ها و رویداد هایی را برای دانشجویان رشته کامپیوتر که علاقمند به برنامه نویسی هستند را برنامه ریزی کرده و ایونت مارکتینگ را آغاز کند. به طور کلی می توان گفت که هر شرکت باید در خور پتانسیل و بازاری که در اختیار دارد نسبت به بازاریابی رویداد اقدام نماید. اما مزایای شرکت در ایونت مارکتینگ ها چیست؟ در ادامه بیشتر در این زمینه به شما اطلاعات خواهیم داد.

بازاریابی رویداد چیست

چرا باید در ایونت مارکتینگ شرکت کنیم؟

دیده شدن را می توان اصلی ترین هدفی دانست که شما را ترغیب به شرکت در بازاریابی رویداد می کند. در واقع زمانی که شما در یک بازاریابی رویداد شرکت می کنید، می توانید طیف گسترده ای از جمعیت و مخاطبین را پیدا کنید. پس پیدا کردن مشتری و دیده شدن، هدف اصلی از پیدایش بازاریابی رویداد بوده است. همچنین در این روش از بازاریابی به این دلیل که می توانید با علاقمندان به کسب و کار و حوزه کاری خود ارتباط برقرار کنید، می توانید توضیحات موثرتری را داشته باشید و مزیت رقابتی کسب و کار خود را برای مخاطبین خود شرح دهید.

به طور کلی می توان گفت که هر شرکت یا کسب و کار می تواند با شرکت در ایونت مارکتینگ، کسب و کار خود را بولد کرده و به نوعی این کار می تواند به بازاریابی رویداد هر شرکت کمک شایانی نماید. در صورتی که می خواهید بیشتر با بازاریابی رویداد آشنا شوید، مطالعه ادامه این مقاله می تواند برای شما مناسب به شمار رود.


در بازاریابی رویداد می توانید آموزش دهید

وجود آموزش های موثر در بازاریابی رویداد علاوه بر آنکه به کسب و کار شما کمک می کند، می تواند به شما یاری کند تا در کوتاه ترین زمان بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید. باید به یاد داشته باشید که در بازاریابی رویداد تمامی کسانی که به سراغ کسب و کار شما می آیند با حوزه کاری شما سروکار داشته اند و به نوعی اطلاعات لازم را دارند.

پس می توانید با برگزاری کارگاه های آموزشی در ایونت مارکتینگ هایی که برگزار می کنید، طیف گسترده ای از مردم را به سمت کسب و کار خود جذب کرده و حتی در این راه با کسانی که می توانند به رشد کسب و کار شما کمک کنند بیشتر آشنا خواهید شد. در صورتی که نیاز دارید در زمینه ایونت مارکتینگ و شرکت در رویداد ها با هدف بازاریابی بیشتر آشنا شوید و در این زمینه اطلاعات لازم را به دست آورید، بهتر است با کسانی که در این زمینه اطلاعات لازم و کافی را دارند ارتباط برقرار کنید.

آموزش در بازاریابی رویداد

یک تیم برای ایونت مارکتینگ داشته باشید

زمانی که می خواهید موفق شوید، باید از کار تیمی استفاده کنید و این راهی است که به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید. در واقع بهتر است که تیمی از کسانی که در این زمینه اطلاعات لازم را دارند و می توانند ایده های خلاقانه برای ایونت مارکتینگ ارائه دهند را پیدا کرده و به این صورت نسبت به آغاز این فرآیند اقدام نمایید. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان مجرب و با تجربه ارتباط برقرار کنید. رمز موفقیت شما در بازاریابی رویداد را می توان دانش و اطلاعات لازم در این زمینه دانست که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و می توانید حتی از تیم های برون سپاری در این زمینه استفاده کنید که در کاهش هزینه های شما دارای تاثیر بسیار زیادی می باشد.

تیم بازار یابی رویداد

کلام آخر

بازاریابی ایونت مارکتینگ را می توان یکی از مهم ترین و اصولی ترین روش های گسترش کسب و کار دانست که امروزه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در صورتی که قصد دارید در زمینه بازاریابی رویداد یا همان ایونت مارکتینگ اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با کارشناسانی که در زمینه بازاریابی کسب و کارهای اینترنتی و سایر کسب و کارها اطلاعات دارند ارتباط برقرار کرده و در این زمینه سوالات خود را مطرح نمایید. بازاریابی اینترنتی با استفاده از ایونت مارکتینگ می تواند کامل تر شده و به گسترش یک کسب و کار کمک شایانی می کند. در این مقاله شما را با بازاریابی رویداد بیشتر آشنا کردیم و شما می توانید از این روش برای داشتن یک کسب و کار موفق استفاده نمایید.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.