کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ با هدف بهبود سئو داخلی

کامنت مارکتینگ (Comment Marketing) یا همان بازاریابی دیدگاه، راهکاری است به منظور افزایش ترافیک سایت، افزایش فروش و در نتیجه، کسب رتبه برتر در نتایج گوگل از طریق نظراتی که کاربران در سایت قرار می دهند. در اکثر سایت های اینترنتی فضای مخصوصی به منظور ارسال نظرات کاربران درنظر گرفته شده است که قطعا شما نیز بارها با آن مواجه شده اید. اما وجود یک فضا برای نظرات کاربران لزوما به معنای کامنت مارکتینگ موفق و موثر نیست.

کامنت مارکتینگ چیست

اهداف کامنت مارکتینگ

به طور کلی، کامنت مارکتینگ به منظور دستیابی به 3 هدف اصلی استفاده می شود:

1/ دریافت بک لینک از طریق کامنت گذاری

طبق نظریه اکثر سئوکاران، کامنت مارکتینگ راهی موثر به منظور دریافت بک لینک رایگان و فعالیت در فروم ها و سایت های دیگر است. اما در حال حاضر، گوگل ارزش و اعتبار این بک لینک ها را کاهش داده است و این تکنیک به صورت قبل موثر نیست. اما می توان مسیر بهتری را به جای آن جایگزین کرد.

2/ افزایش سئوی سایت از طریق پاسخگویی به نظرات کاربران

علاوه بر دریافت بک لینک رایگان از طریق پاسخ به نظرات کاربران و همچنین استفاده از نظرات آنها می توانید، سئو سایت خود را افزایش دهید. موتور جستجوی گوگل به فعالیت کاربرانش در سایت ها اهمیت زیادی نشان می دهد و در این صورت، اگر در صفحه ای از سایت نظرات زیادی از کاربران درباره رضایت آنها از محتوا موجود باشد، سئوی سایت افزایش پیدا کرده و در نهایت منجر به افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو می شود.

علاوه بر آن، در صورتی که تعداد نظرات کاربران افزایش پیدا کند، محتوای صفحه نیز بیشتر می شود. زیرا با توجه به این امر که نظرات کاربران معمولا شامل سوالاتی و اصطلاحاتی در رابطه با محتوا است، در نهایت، وجود این نظرات که نشان دهنده عبارات طولانی تر در محتوا است، منجر به کسب رتبه برتر در نتایج جستجو می شود.

3/ افزایش فروش از طریق هدف گذاری در قسمت نظرات سایت

افزایش فروش و یا تکنیک های جلب اعتماد مشتریان به منظور فروش بیشتر، از تکنیک های رایج کامنت مارکتینگ است. در این صورت، زمانی که در قسمت نظرات سایت شما تعداد زیادی کاربر در رابطه با کیفیت و ویژگی های عالی محصول شما نظر داده باشند، بازدید کننده با ورود به سایت می تواند این نظرات را مطالعه کرده و در این صورت اعتماد بیشتری به سایت شما می کند. که در نهایت، برای خرید ترغیب شده و فروش افزایش پیدا می کند.

comment marketing

کامنت مارکتینگ با هدف بهبود سئوی داخلی

همانطورکه در بالا اشاره شد، کامنت مارکتینگ به واسطه نظرات کاربران در رابطه با محصول،منجر به افزایش بازدید کننده سایت، افزایش فروش و همچنین افزایش رتبه سایت درنتایج گوگل می شود.

درادامه مقاله، تکنیک ها و روش های کاربردی کامنت مارکتینگ به منظور بهبود سئویداخلی سایت معرفی شده اند. اما به طور کلی به برای تاثیرگزاری بیشتر کامنتمارکتینگ در بهبود سئوی داخلی سایت نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • باید در کمترین زمانممکن به کاربران خود پاسخ دهید و پاسخگوی پرسش ها و نظرات آنها باشید. در غیراینصورت، کاربران به سایت های دیگر مراجعه می کنند و سعی می کنند پاسخ پرسش هایخود را در سایر سایت ها جستجو کنند.
  • سعی کنید به صورت دقیق وکاربردی به پرسش های کاربران خود پاسخ دهید. در صورتی که پاسخ شما شامل ارجاع بهقسمتی از مقاله باشد و یا به قدری کوتاه باشد که کاربر منظور پاسخ شما را درکنکند، از سایت شما ناامید می شود و به سراغ سایر سایت های کاربردی می رود. علاوهبر آن، پاسخ شما باید به صورت دقیق و کامل باشد به صورتی که کاربر با مطالعه آن،پاسخ مورد نظرخود را دریافت کند.
  • می توانید از طریق ایمیلو یا پیامک به کاربر خود اطلاع دهید که پاسخ پرسش او را قرار داده اید. در اینصورت، اکثر کاربران با مشاهده این اطلاع رسانی به صفحه سایت باز میگردند و رنهایت، اعتمادشان نسبت به سایت شما جلب می شود.

اما چرا کامنت مارکتینگ روی سئوی داخلی سایت تاثیر می گذارد؟

در پاسخ به این پرسش می توان گفت که، ارسال نظرات از سوی کااربران و پاسخ به آنها از سمت مدیر سایت، هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم روی سئوی داخلی سایت تاثیرگزار است. در زیر، مهم ترین اثراتی که کامنت مارکتینگ روی بهبود سئوی داخلی سایت دارد، بررسی شده است. با مطالعه این موارد شما می توانید استفاده از کامنت مارکتینگ با هدف بهبود سئوی داخلی سایت را بهتر درک کنید.

تاثیر کامنت مارکتینگ در سئو

1/ کامنت مارکتینگ باعث افزایش رضایت کاربران از محتوای صفحه و همچنین رضایت از خود سایت می شود.

رضایتکاربران از محتوای صفحه، مهم ترین و تاثیرگزار ترین فاکتورهای سئو است که می تواندرتبه سایت را به صورت موثری افزایش دهد. به صورتی که با جلب رضایت کاربران بیشتر،رتبه سایت در نتایج گوگل نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا می کند. زیرا مهم ترینمسئله برای گوگل رضایت کاربرانش است. به همین منظور، گوگل از الگوریتم ها و راه حلهای متعددی به منظور سنجش میزان رضایت کاربران از محتوای صفحه استفاده می کند.الگوریتم رنک برین الگوریتم هسته گوگل است که این الگوریتم ها و راه حل را مدیریتو آنالیز می کند.

غالبا صفحاتی که فضایی به منظور ارسال نظرات کاربران در نظرگرفتهاند، زمان حضور کاربر را افزایش می دهند. علاوه بر آن، محتواهایی که کاربردی هستندو برای کاربر جذاب به شمار می روند، باعث افزایش زمان حضور کاربر می شوند. در اینصورت، احتمال خارج شدن کاربر کاهش پیدا می کند. در این شرایط، معمولا اغلب کاربرانبه جای اینکه به نتایج گوگل بازگردند، پرسش خود را در صفحه سایت شما و در قسمتارسال نظرات مطرح می کنند. که نتیجه آن، بهبود سئوی داخلی سایت است که باعث افزایشرتبه در نتایج گوگل می شود.

2/ به روز رسانی مستمر صفحه از طریق ارسال نظرات کاربران، منجر به بهود سئوی داخلی سایت می شود.

محتوای به روز شده و ماندگار، برای گوگل بسیار پراهمیت و با ارزش است. وجود نظرات کاربران در صفحه سایت باعث می شود که محتوای آن صفحه به عنوان محتوای ماندگار و باارزش شناخته شود که در نتیجه آن، سئوی داخلی سایت از طریق کامنت مارکتینگ افزایش پیدا می کند. علاوه بر آن، زمانی که نظرات جدید توسط کاربران به صفحه سایت افزوده می شوند، در عمل مانند این است که محتوای صفحه به روز رسانی شده است و یا به عبارتی، بخش جدیدی به محتوا افزوده می شود. در نهایت می توان گفت که، بروزرسانی مستمر صفحه از طریق کامنت مارکتینگ منجر به بهبود سئوی داخلی سایت می شود  و می تواند رتبه سایت شما در نتایج گوگل را افزایش دهد.

3/ استفاده از دایره کلمات گسترده و تقویت مفهوم کلیدی صفحه از طریق کامنت مارکتینگ منجر به بهبود سئوی داخلی سایت می شود.

در رابطه با این موضوع، می توان گفت که، هر کاربری که وارد سایت شما می شود یک سطح خاصی از دانش و تخصص را دارا است و علاوه بر آن، ادبیات منحصر به فردی دارد.غالبا پرسش های کاربران با همین ادبیات منحصر به فرد و یا با استفاده از عبارات رایجی که کمی غیر رسمی هستند، مطرح می شوند. در نهایت، این پراکندگی ادبیات و گستردگی دایره کلمات در قسمت نظرات سایت منجر می شود که عبارات متنوعی در رابطه با مفهوم کلیدی محتوا در آن صفحه از سایت قرار بگیرد که در نتیجه آن، فرد با افزایش سئوی داخلی سایت مواجه می شود. علاوه بر آن، اکثر سوالاتی که در قسمت نظرات توسط کاربران مختلف مطرح می شوند، سوال سایر کاربران نیز هستند. در نتیجه، این سوالات توسط کاربر دیگری جستجو می شود و سایت شما به عنوان نتیجه جستجو در موتور گوگل جایگاه ارزشمندی پیدا می کند.

در پایان…

کامنت مارکتینگ با ایجاد یک دایره کلمات گسترده و افزایشمفهوم کلیدی محتوای صفحه منجر به بهبود سئوی داخلی سایت می شود که در نتیجه آن،سایت به نتایج برتر گوگل دست پیدا می کند.

تمامی این تکنیک ها، تکنیک های کامنت مارکتینگ بودند کهافراد با استفاده از آنها، می توانند سدوی داخلی سایت خود را افزایش داده و رتبهبالایی در نتایج جستجوی کسب کنند. در نتیجه، به منظور توسعه کامنت مارکتینگسایت  یا به عبارتی، توسعه همان فضای نظراتکاربران می توانید از راه حل های مختلفی استفاده کنید که به واسطه آنها، کابرانبیشتری نظر خود را در آن قسمت بیان کنند و این روند منجر به بهبود سئوی داخلی سایتشود.

در این رابطه، شما می توانید کاربران را به ارسال نظراتتشویق کنید همچنین، باید به صورت کامل و طبق اصول سئو به نظرات کاربران پاسخ دهید.علاوه برآن، شما می توانید از نظرات منفی نیز با روی باز استقبال کنید. حتی میتوانید در پاسخ خود به پرسش کاربر سوالی را از او مطرح کنید تا در نظر دیگری بهسوال شما پاسخ دهد و در نتیجه آن، نظرات افزایش پیدا کرده و کامنت مارکتینگ سایتشما توسعه پیدا کند.

تمامی این روش ها، راه حل هایی به منظور توسعه فضای نظراتکاربران و در نتیجه آن، استفاده از کامنت مارکتینگ در بهبود سئوی داخلی سایت است.در نهایت فراموش نکنید که کامنت مارکتینگ نیز باید متناسب با اصول و استانداردهایگوگل انجام شود تا فرد بتواند نتیجه دلخواه خود، که در اکثر موارد کسب رتبه برتردر نتایج جستجو است، را به دست آورد.

به اشتراک بگذارید :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.