روش‌های جذب بازدید برای ویدئوهای یوتیوب

شبکه اجتماعی یوتیوب

یکی از بهترین فضاهایی که شما می‌توانید فیلم‌ها یا ویدئوهای خود را در آن به اشتراک بگذارید « یوتیوب» است. فضای یوتیوب این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در زمینه موضوعات مختلف، فیلم‌های گوناگونی را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. امروزه یوتیوب توانسته به افراد کمک کند تا از این طریق

ادامه مطلب

یکی از بهترین فضاهایی که شما می‌توانید فیلم‌ها یا ویدئوهای خود را در آن به اشتراک بگذارید « یوتیوب» است. فضای یوتیوب این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در زمینه موضوعات مختلف، فیلم‌های گوناگونی را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. امروزه یوتیوب توانسته به افراد کمک کند تا از این طریق کسب درآمد داشته باشند.

احتمالاً برای شما این سؤال به وجود آمده است که چگونه این فضا به کسب درآمد افراد کمک می‌کند؟ فرض کنید که صاحب یک کسب و کاری به دنبال فروش محصول خود است. این فرد می‌تواند با تولید ویدئویی که در آن محصول خود را معرفی می‌کند؛ افراد زیادی را از محصول خود آگاه کرده و فروش خود را بیشتر کند. بهترین فضا برای به اشتراک گذاشتن چنین ویدیوهایی، یوتیوب است. آشنایی با روش‌های جذب بازدید برای ویدئوهای یوتیوب می‌تواند کمک زیادی به کسب و کارها و سایر افراد کند.

جذب بازدید یوتیوب

روش‌های جذب بازدید برای ویدئوهای یوتیوب

شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه، در فضای یوتیوب حضور داشته و کسب درآمد کنید. این فضا در میان کاربران ایرانی و خارجی محبوبیت زیادی دارد. توجه زیاد کاربران به این فضا باعث شده تا کسب و کارها به دنبال تولید محتوای صحیح در این فضا باشند. این فضا بستر مناسبی برای کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابان است. برای افزایش بازدید یوتیوب راه‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه برخی از این روش‌ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

تصویر پروفایل و اهمیت آن در یوتیوب

شما در هر صفحه‌ای که فعالیت کنید، یک تصویر پروفایل خواهید داشت. هنگامی که یک ویدئو آپلود می‌کنید یا در یک صفحه کامنت می‌گذارید، تصویر پروفایل شما توسط افراد زیادی دیده می‌شود. برای اینکه تبلیغات آنلاین موفقی داشته باشید بهتر است یک تصویر پروفایل خوب انتخاب کنید. انتخاب صحیح پروفایل به شما کمک می‌کند تا از طریق فعالیت‌های مختلفی که دارید، به‌درستی دیده شوید. یکی از نکاتی که هنگام انتخاب تصویر پروفایل اهمیت دارد این است که؛ به دلیل کوچک بودن سایز پروفایل، از یک تصویر ساده، گویا و جذاب استفاده کنید.

اهمیت پروفایل در یوتیوب

طراحی صفحه پروفایل خود را طبق اصول

صفحه پروفایل شامل تصویر پروفایل، نام کاربری، کاور و سایر چیزهای مرتبط است. در صورتی که صفحه پروفایل شما به‌درستی طراحی شده باشد کاربران به‌راحتی جذب صفحه شما می‌شوند. اگر به دنبال افزایش بازدید و جذب کاربران جدید هستید، توصیه می‌شود در طراحی این بخش دقت زیادی داشته باشید.

آشنایی با تریلر و اهمیت تولید آن

یکی از قابلیت‌های مهم یوتیوب این است که شما می‌توانید برای کانال خود یک ویدئو به‌عنوان «تریلر» آپلود کنید. تریلر اهمیت زیادی دارد. هنگامی که یک کاربر برای اولین بار با صفحه شما آشنا می‌شود؛ با دیدن تریلر یک اطلاعات کلی در خصوص شما، نحوه فعالیت یا کسب و کارتان به دست می‌آورد. تریلر باید به گونه‌ای باشد که در یک مدت زمان کم توضیح کوتاه اما کاملی را در خصوص شما ارائه دهد. برای طراحی تریلر می‌توانید از افرادی که در این زمینه متخصص هستند، کمک بگیرید.

آمار استفاده از فیسبوک 2021

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

انتخاب یک پلی لیست جذاب و کاربردی

یکی از روش‌های جذب بازدید برای ویدئوهای یوتیوب انتخاب یک پلی لیست جذاب است. شما می‌توانید از طریق این بخش بهترین ویدئوهایی که دارید را به کاربران نشان دهید. این قابلیت کاربران را تشویق می‌کند تا شما را دنبال کنند. گاهی اوقات شما ویدیوهای زیادی را در فضایی یوتیوب به اشتراک می‌گذارید به همین علت؛ امکان دارد بهترین ویدیوهای شما در میان بقیه دیده نشود. با استفاده از این قابلیت یوتیوب شما می‌توانید بهترین ویدئوهای خود را به کاربران نشان دهید.

انتخاب بهترین کلید واژه‌ها

زمانی که شما در اینترنت جست و جو می‌کنید، ویدئوهای مختلفی را خواهید دید. در حقیقت ویدئوهایی که در یک زمینه مشخص هستند، در زمینه «عنوان» با یکدیگر تفاوت دارند. در صورتی که شما از یک کلید واژه خوب استفاده کنید، کاربران بیشتری را جذب خواهید کرد. برای انتخاب کلید واژه‌ها می‌توانید از سایت‌هایی که در گوگل چنین خدماتی را ارائه می‌دهند، استفاده کنید. این امر می‌تواند به‌عنوان یکی از روش‌های جذب بازدید برای ویدئوهای یوتیوب باشد.

برای انتخاب یک عنوان مناسب به نکات زیر دقت کنید:

  • از کلید واژه‌های مناسب در ابتدای عنوان خود استفاده کند.
  • از واژه‌هایی کمک بگیرید که قدرتمند هستند یا باعث تحریک احساسات کاربران می‌شوند.
  • برای عنوان خود از حروف بزرگ استفاده کنید. این نکته برای عناوین انگلیسی کاربردی است.
  • سعی کنید عنوان شما کاربر پسند باشد.
  • ترجیحاً از عناوین کوتاه اما با مفهوم استفاده کنید.
  • به دنبال کاور مناسب برای ویدئوهای خود باشید.
  • اگر حساب شما یک حساب تأیید شده در یوتیوب باشد می‌توانید از قابلیت «تصویر کاور ویدئو سفارشی» استفاده کنید. این افزونه به شما کمک می‌کند تا در میان ویدیوهای دیگر بازدید بیشتری داشته باشید.
هشتگ ااینستاگرام

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهی

کمک گرفتن از سایر شبکه‌های اجتماعی

یکی از روش‌های جذب بازدید برای ویدئوهای یوتیوب، استفاده از سایر شبکه‌های اجتماعی است. اگر شما یک ویدئوی خوب با یک محتوای مناسب تولید کرده باشید؛ می‌توانید آن را از طریق تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند: تلگرام، اینستاگرام، فیس‌بوک، گوگل پلاس، پروفایل پینترست یا توییتر به اشتراک بگذارید. این روش به شما کمک می‌کند تا کاربرانی که در این فضاها حضور دارند را به سمت کانال یوتیوب خود هدایت کنید. شما می‌توانید برای ویدیوهای یوتیوب خود، یک وب سایت بسازید. شما با یک جست و جوی ساده در اینترنت می‌توانید به‌تنهایی یک وب سایت بسازید. برای ساخت وب سایت، سرویس‌های پولی و رایگان مختلفی وجود دارد. یکی از سرویس‌های پر طرفدار در این زمینه «وردپرس» است.

شبکه هاب اجتماعی

اهمیت CTI و توجه به آن

یک نمونه از روش‌های بازدید ویدئوهای یوتیوب، استفاده از CTI است. برای انجام فرآیند CTI می‌توانید از کاربران و بازدیدکنندگان خود بخواهید که در کانال شما عضو شده یا آن را لایک کنند. اگر کاربران ویدیوهای شما را دوست داشته باشند، آن را با دوستان خود به اشتراک خواهند گذاشت.


خلاصه

امروزه افراد زیادی به دنبال آشنایی و یادگیری روش‌های جذب بازدید برای ویدئوهای یوتیوب هستند. در این مقاله به برخی از این روش‌ها اشاره کردیم. تولید محتوای خلاق، ترغیب مخاطبان به سابسکرایب، کمک گرفتن از کلمات کلیدی برای ویدئوهای یوتیوب، استفاده از تگ یوتیوب، انتخاب تصویر پروفایل مناسب، ایجاد یک پلی لیست جذاب، اشتراک گذاری ویدئوها در سایر شبکه‌های اجتماعی و … نمونه‌ای از روش‌های جذب بازدید یوتیوب هستند.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.