تاثیر شبکه های اجتماعی بر افزایش فروش

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بر خلاف تصور برخی از مردم به دلیل داشتن تعداد زیادی کاربر با رعایت نکاتی میتواند تاثیرات بسیاری بر افزایش فروش کسب و کار ها داشته باشند

آنچه در ادامه می خوانید:

حضور در شبکه های اجتماعی و گسترش کسب و کار

شبکه های اجتماعی بر خلاف تصور برخی از مردم به دلیل داشتن تعداد زیادی کاربر میتواند تاثیرات بسیاری بر افزایش فروش کسب و کارها داشته باشند و این مستلزم رعایت یک سری نکات می باشد. اگر شما نیز صاحب یک کسب و کار هستید و میخواهید از طریق بازاریابی به مشتریان خود محصول یا خدماتتان را ارائه کنید بارها ممکن است با این حرف از جانب دوستان و آشنایتان مواجه شده باشید که مردم برای خرید کالا به شبکه های اجتماعی مراجعه نمی کنند و انجام این کار تاثیری در فروش شما نخواهد داشت.

آیا این حرف واقعا درست است؟ واقعیت این است که تعداد زیادی کاربر در شبکه های اجتماعی عضویت دارند و روزانه بسیاری از وقت خود را صرف فعالیت در آنها می کنند .بنابراین هر جایی که مخاطب حضور دارد میتواند پلتفرمی با پتانسیل برای بازاریابی آنلاین باشد. اما اینکه چه سیاستی را در پیش بگیریم تا بتوانیم بازاریابی اینترنتی موفقی داشته باشیم خود بحث مهمی است که باید رعایت شود.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر افزایش فروش

نکات طلایی برای تبدیل سرنخ به فرصت و افزایش فروش

در ادامه این مقاله نکاتی را خواهیم گفت که در صورت رعایت شدن باعث افزایش فروش شما در شبکه های اجتماعی می شود و به راحتی می توانید سرنخ ها را یافته و تبدیل به فرصت نمایید و بدین ترتیب بازاریابی شبکه ی اجتماعی را به درستی انجام داده و به نتیجه ی مطلوب برسید و این از مزایای شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی برخلاف تصور عموم بسیار در امر بازاریابی اهمیت دارند .

 تبدیل سرنخ به فرصت و افزایش فروش

همانطور که در بالا اشاره شد افراد خیلی امیدی به جواب گیری از بازاریابی شبکه های اجتماعی ندارند اما جالب است بدانید در همین لحظه ای که شما در حال خواندن این مقاله هستید هزاران نفر در حال فعالیت در شبکه های اجتماعی و خواندن محتوا منتشر شده در آن ها هستند بنابراین خیلی نمیتوان بر روی این جمله استناد کرد و در عین اینکه باید با احتیاط برخورد کرد باید دانست که این بستگی به شخص یا کسب و کار دارد که با داشتن استراتژی بتواند خوانندگان محتوا را به سمت خود جذب کرده و در نهایت آن سر نخ ها را به مشتری تبدیل کند .

البته در اینجا منظور از فروش محصول یا خدمت صرفا این نیست که کاربر پولی را پرداخت کند همین که کاربر برای رفع نیاز و مشکلش از صفحه ی کسب و کار شما دیدن کند و بتواند پاسخ مشکلش را دریافت کند باعث ایجاد حس مثبت در آن فرد می شود و چنین فردی بسیار راحت تر از قبل می تواند تبدیل به مشتری شود .

هدف از فعالیت در شبکه های اجتماعی

هدف مخاطب از فعالیت در شبکه های اجتماعی چیست؟
بنابراین هنر اصلی در بازاریابی دیجیتال در این است که بدانیم افراد از فعالیت در شبکه های اجتماعی چه هدفی را دنبال می کنند و با شناسایی آن هدف ها بتوانیم برای آنها راهکار پیشنهاد داده و آنها را به سمت خود بکشانیم در یک مطالعه کلی مشخص شد که عموم مردم از زمان پیدایش اینترنتی و فضای مجازی برای اهداف زیر در آنها فعالیت می کردند :

 • افراد برای یافتن راه حل برای مشکلاتشان از فضای مجازی استفاده میکنند.
 • در مورد مواردی که اطلاعات کافی ندارند جستجو میکنند.
 • به دنبال راه حل هایی برای رقابت با رقبا هستند.
 • راه هایی برای یادگیری مهارت های جدید به صورت رایگان را جستجو میکنند.

بنابراین اگر بتوانیم این افراد سردرگم را به درستی در مسیری که میخواهند قرار دهیم توانسته ایم روزانه افراد زیادی را برای کسب و کار خودمان به سرنخ تبدیل کنیم و امر برندینگ و دیجیتال مارکتینگ را به درستی انجام دهیم . اگر بتوانیم با سرمایه گذاری بر روی آموزش های رایگان، ارائه ی راه های میانبر بخشی از دغدغه های افراد را حل کنیم به راحتی میتوانید مشتریان بالقوه را به مشتریان باالفعل تبدیل کرده و بازاریابی اینترنتی را به درستی انجام دهیم .

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بنابراین بهتر است پس از شناسایی نیاز های کاربران با هوشمندی و طی کردن گام های زیر فرآیند تبدیل کردن آنها به سرنخ را به درستی انجام دهیم :

 • در ابتدا نیاز آنها را به درستی شناسایی کنیم.
 • راه حل مناسب برای رفع آن نیاز را به آنها ارائه دهیم .
 • با ارئه ی نتایج قبلی سعی در جلب اطمینان آنها بکنیم.

و در نهایت این جلب اعتماد منجر به فروش و تبدیل شدن کاربران به مشتری وفادار خواهد شد .

بازاریابی آنلاین

افراد موفق در شبکه های اجتماعی چه کار کرده اند!
اگر به کسب و کارهایی که در بازاریابی دیجیتال موفق هستند نگاهی بیاندازیم نکات مشترکی را در بین همه ی آنها خواهیم دید اینکه همه ی آنها توانسته اند به سوال های زیر به درستی پاسخ دهند .

 بازاریابی آنلاین

پس اگر شما نیز قصد دارید در این فضا موفق شوید باید بدانید که موفقیت شما در پاسخ صحیح دادن به سوال های زیر است :

 • آیا شما قادر هستید گره ای از مشکلات مخاطبانتان باز کنید ؟
 • میتوانید باعث ایجاد ارتباطات موثر بین خود و مخاطب شوید؟
 • به مخاطبتان حق انتخاب می دهید ؟
 • میتوانید خدماتی را اراده دهید که مخاطب را مشعوف کند ؟

اگر توانستید و قادر بودید که به این سوالات پاسخ داده و خدمات مورد نیاز برای رفع آنها را فراهم آورید به فضای بازاریابی آنلاین و برندینگ ورود پیدا کنید در غیر این صورت بهتر است تجارب بیشتری را داشته باشد و بیشتر در این خصوص مطالع کنید. الگو قراردادن کسب و کار های موفق در زمینه ی مشابه کاری شما بسیار میتواند این امر را تسریع بخشد.

نتیجه گیری

بنابراین شبکه های اجتماعی نه تنها بر خلاف تصور برخی از مردم بر روی افزایش فروش تاثیر می گذارد بلکه اگر استراتژی درستی برای آن در نظر گرفته شود خود به تنهایی میتواند سرنخ های زیادی را تبدیل به فرصت کند و به تنهایی ابزاری قوی برای بازاریابی آنلاین باشد .

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.