بازاریابی b2b از طریق شبکه اجتماعی لینکدین

بازاریابی لینکدین

بازاریابی را می توان مهم ترین عنصر در رشد و گسترش یک کسب و کار دانست. برای مثال بازاریابی b2b که در میان سازمان ها و کسب و کارها اتفاق می افتد می تواند برای بهبود روند کسب و کار تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در این مقاله شما را با این روش از بازاریابی آشنا می کنیم و به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید از شبکه اجتماعی لینکدین برای بازاریابی b2b استفاده کنید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

این روش از بازاریابی به ما کمک می کند تا بتوانیم محصولات و خدمات تولیدی را برای کسب و کارها بازاریابی کنیم. بر خلاف بازاریابی b2c که برای افراد یک جامعه انجام می شود، در b2b ما محصولات و خدماتی را به شرکت ها و سازمان ها ارائه می دهیم. اما چرا روش های بازاریابی این دو رویکرد متفاوت هستند؟ دلیل اصلی آن این است که شرکت ها و سازمان ها همواره به دنبال محصولات و خدمات خاصی اند که شاید به کار مردم عادی نیاید. هم چنین نیازهای یک سازمان با یک فرد دارای تفاوت هایی است.

بازاریابی b2b

لینکدین برای بازاریابی b2b چه مزایایی دارد؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی مخصوص کسب و کارها و افراد متخصص در هر زمینه ای است که می خواهند دانش و اطلاعات مربوط به شغل خود را در دنیای اینترنت منتشر کنند و همچنین با سایر افراد متخصص در حوزه های مختلف آشنا شوند. از این رو لینکدین را می توان برترین شبکه اجتماعی در بازاریابی آنلاین برای کسب و کارهایی عنوان کرد که می خواهند یک کسب و کار بسیار موفق داشته باشند. از مهم ترین مزایای استفاده از این شبکه اجتماعی می توان به برخورداری از امکانات بازاریابی، توانایی ساخت اکانت به صورت رایگان برای کسب و کارها و وارد کردن تمامی اطلاعات و تخصص های هر فرد یا کسب و کار دانست.

شبکه اجتماعی لینکدین

از این روی فیلتر کردن کسب و کارها می تواند در شبکه اجتماعی لینکدین بسیار ساده باشد و بسیاری از افراد از همین روش استفاده می کنند. همچنین به این دلیل که لینکدین شبکه اجتماعی کسب و کار هاست، این بستر برای بازاریابی b2b می تواند گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود که امروزه بسیاری از کسب و کارها و صنایع در این شبکه عضو شده اند. همچنین شما می توانید از طریق شبکه اجتماعی لینکدین با همکاران و یا حتی مدیران برخی از سازمان ها به صورت مستقیم ارتباط داشته باشید.

آشنایی با بازاریابی B2B

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را بخوانید:


چگونه از لینکدین برای بازاریابی B2B استفاده کنیم؟

زمانی که می خواهید از شبکه اجتماعی لینکدین برای کسب و کار و بازاریابی b2b استفاده کنید باید یک حساب کاربری حرفه ای داشته باشید. برای این کار نیاز به دانش فنی بسیار بالایی نیست و سعی کنید که تمامی مهارت ها و محصولات کسب و کار خود را در این شبکه به اشتراک بگذارید. سعی کنید که برای استخدام و یا یافتن وسایل و محصولات مورد نظر کسب و کارتان از کسب و کارهای عضو لینکدین استفاده کنید و در کل یک کسب و کار فعال در این شبکه باشید. نیازی به تولید محتوای جداگانه برای لینکدین وجود ندارد و شما می توانید از این شبکه بازاریابی محصولات خود استفاده نمایید. در ادامه بیشتر در مورد بازاریابی به روش b2b از طریق این شبکه اجتماعی سخن خواهیم گفت.


بهترین روش برای بازاریابی کسب و کارها از طریق لینکدین

زمانی که شما یک حساب کاربری فعال و خوب در لینکدین داشته باشید، سایر کسب و کارها با استفاده از موضوعات و یا حتی هشتگ ها به سمت شما جلب می شود. به یاد داشته باشید که کارمندان شما اگر در شبکه لینکدین عضویت داشته باشند می توانند با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند و شما می توانید از این روش برای داشتن یک کسب و کار موفق استفاده نمایید. همچنین باید با سایر همکاران و حتی رقبای خود گروه های لینکدین را راه اندازی کرده و محصولات یا خدمات خود را در این گروه معرفی کنید.

بهترین روش برای بازاریابی لینکدین

به یاد داشته باشید که لینکدین ابزار حرفه ای برای کسب و کار هاست و شما می توانید از ابزار مربوط به آمار گیری نیز جهت تحقق اهداف خود و شناسایی نقاط قوت و ضعف استفاده کنید. لینکدین در صورتی که به طور حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد می تواند ابزاری بسیار قوی و مناسب برای کسب و کارها به شمار رود که هر ساله میلیون ها بازدید از آن صورت می گیرد. شما همچنین می توانید برای بازاریابی b2b به صورت بین المللی نیز از این ابزار استفاده کنید. به یاد داشته باشید که فعالیت شما همواره باید در این شبکه اجتماعی بالا باشد.


به مخاطبین خود اعتماد بدهید

یکی از نکات بسیار مهمی که می تواند در بازاریابی b2b مورد استفاده واقع شود را می توان اعتماد سایر شرکت ها دانست. این امر با استفاده از قرار دادن پست ها بر اساس نوع کسب و کار در شبکه اجتماعی لینکدین امکان پذیر است و می توانید از این روش برای بازاریابی b2b استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در بازاریابی b2b، اعتماد همه چیز است و باید با توجه به نکاتی که گفته شد در این راه قدم بردارید. شما می توانید با این شبکه اجتماعی به راحتی به یکی از برترین انتخاب های هر کسب و کار تبدیل شوید.

اعتماد به مخاطبین

کلام آخر

در این مقاله شما را با بازاریابی b2b و ویژگی های آن آشنا ساختیم و هم اکنون شما می توانید از این روش برای دستیابی به اهداف سازمانی خود استفاده کنید. نحوه کار با لینکدین برای بازاریابی b2b دارای اهمیت بسیار زیادی است و بهتر است در صورتی که سوالی دارید و یا با مشکلی مواجه شده اید با کارشناسان بازاریابی مشورت کنید. استفاده از نکات ذکر شده به خصوص برای کسب و کار اینترنتی می تواند نتیجه ای بسیار مناسب داشته باشد و این روش امروزه با استقبال بسیار فراوانی روبرو شده است.


جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.