معرفی محبوب ترین و پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی

دیجیتال مارکتینگ

در این مبحث قصد داریم تا محبوب ترین و مهم ترین شبکه های اجتماعی دنیا را بررسی کنیم. در این جا اولین سوالی که پیش می آید آن است که چه تعداد شبکه اجتماعی در دنیا وجود دارد؟ در واقع این سوال پاسخ درست و قطعی ندارد، چون کشورهای زیادی وجود دارند مثل کشور ایران که شبکه های اجتماعی ملی خودشان را دارند. اما از بعد دیگر شبکه های اجتماعی داریم که از محبوبیت و شهرت بسیار بالایی برخوردار هستند و در تمام دنیا از آنها استفاده می کنند که به معرفی آن ها در این مقاله خواهیم پرداخت، پس همراه ما باشید .

خیلی از افراد می پرسند که چرا باید دنبال لیستی از مهم ترین شبکه های اجتماعی باشیم و آن ها را بررسی کنیم؟ خیلی از سئوکاران حرفه ای و غیر حرفه ای به دنبال درگاه های پر بازدید می گردند تا با انتشار محتوا و ایجاد بک لینک در این درگاه ها بازدید سایت خود را بالا ببرند. پس بررسی و بازاریابی شبکه های اجتماعی به عنوان درگاه های پربازدید در بستر اینترنت می توانند به توسعه کسب و کار کمک می کنند.


معرفی 12 شبکه ی اجتماعی پر طرفدار

در اینجا به معرفی شبکه های اجتماعی با اولویت اهمیت ، تعداد کاربر و دیگر موارد می پردازیم.

1/ فیسبوک

یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی دنیا که بیش از 2 میلیارد کاربر را به خود اختصاص داده فیسبوک است. فیسبوک اولین شبکه اجتماعی پر طرفدار دنیا حساب می شود. شما می توانید از طریق فیسبوک به تبلیغات کسب و کار خود بپردازید، با دوستان و آشنایان در ارتباط باشید، فایل های خود را به اشتراک بگذارید. در ضمن انتشار محتوای سایت در فیسبوک و ایجاد بک لینک تاثیر بسیار زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت.
www.facebook.com

مهم ترین شبکه اجتماعی : فیسبوک

2/ لینکدین

یکی از شرکت های پیش رو در عرصه شبکه های اجتماعی شرکت مایکروسافت است که با عرضه لینکدین نام خود را در میان برترین ها ثبت کرد که بیش از 500 میلیون کاربر دارد. لینکدین از شبکه های اجتماعی مربوط به صاحبان مشاغل و کسب و کار های صنعتی، علمی، کشاورزی و . . . اختصاص دارد. داشتن یک اکانت فعال لینکدین بر روی سایت میتواند تاثیر بسزایی در سئو و بازخورد سایت و کسب و کارتان داشته باشد.
www.linkedin.com

شبکه اجتماعی لینکدین

3/ واتس آپ

واتس آپ نیز یکی از زیر مجموعه های شرکت فیسبوک بشمار می رود که مبتنی بر متن و پیام است . خیلی ها بر این باور هستند که پیام رسان ها از شبکه های اجتماعی بشمار نمی روند اما این یک باور اشتباه است. واتس آپ بیش از 1 میلیارد کاربر دارد.

پیام رسان واتس آپ

4/ اینستاگرام

یکی دیگر از مهم ترین شبکه های اجتماعی تحت مالکیت فیسبوک است که مبتنی بر عکس و ویدئو می باشد و 375 میلیون نفر کاربر دارد که در ایران نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است. در ایران بسیاری از افراد کسب و کارهای پر سودی در اینستاگرام به راه انداخته اند.
www.instagram.com

 مهم ترین شبکه اجتماعی : اینستاگرام

5/ توییتر

یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار که بسیاری از دولت مردان کشورهای مختلف از آن برای مقاصد سیاسی خود استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی دارای 140 میلیون کاربر است که بیشتر در کشور آمریکا محبوبیت دارد.
twitter.com

شبکه اجتماعی توییتر

6/ اسنپ چت

اسنپ چت از شبکه های اجتماعی پرطرفدار است که بیش از 150 میلیون کاربر را به خود اختصاص داده است. اسنپ چت جزو شبکه های اجتماعی مبتنی بر تصویر می باشد اما از قابلیت پیام رسان هم برخوردار می باشد.
www.snapchat.com

پیام رسان اسنپ چت
بازاریابی شبکه های اجتماعی

مقاله زیر را حتما بخوانید:


7/ کوئرا

یکی از شبکه های اجتماعی پرسش و پاسخ است که دارای 200 میلیون کاربر فعال می باشد. در این شبکه اجتماعی می توانید به بحث با دیگران بپردازید، سوال بپرسید و به سوالات دیگران پاسخ دهید.
www.quora.com

فروم کوئرا


8/ پینترست

یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی مبتنی بر تصویر و ویدئو است که شما می توانید نوع آلبومی را که میخواهید تصویر شما در آن نمایش داده شود انتخاب کنید. استفاده از این شبکه اجتماعی بر روی سئو سایت بسیار تاثیرگذار است.
www.pinterest.com

شبکه اجتماعی پینترست

9/ نکست دور

یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار به خصوص در آمریکا که افراد محله می توانند همدیگر را از رویدادها و وقایع روز باخبر سازند. این شبکه اجتماعی بیش از 150 هزار محله آمریکایی را در خود جای داده است.
nextdoor.com

مهم ترین شبکه اجتماعی : نکست دور

10/ پروداکت هانت

پروداکت هانت یا تولید کننده یکی از شبکه های اجتماعی معروف و محبوب تولیدکنندگان است. در این شبکه اجتماعی کالاها و محصولات تولیدکنندگان قرارداده می شود و کاربران بر اساس کیفیت و تجربه استفاده خود از محصول به آن رای میدهند.
www.producthunt.com

شبکه اجتماعی producthunt

11/ آنجل لیست

از شبکه های اجتماعی تولید شده توسط سرمایه گذاران است که هزاران نفر از سرمایه گذاران در آن عضویت دارند و این تعداد روز به روز در حال افزایش است.
angel.co

شبکه اجتماعی angel list

12/ فوراسکوار

فوراسکوار با هدف معرفی مشاغل و اشتراک گذاری تجربه خرید به دنیای شبکه های بزرگ اجتماعی پیوست و در خارج از ایران بسیار پرکاربرد بوده و از رشد بسیار بالایی برخوردار است.

مهم ترین شبکه اجتماعی : foursquare

نکته پایانی

در این مقاله سعی شد از پرطرفدارترین و کاربردی ترین شبکه های اجتماعی نامبرده شود تا بتوانید با استفاده از این شبکه ها به توسعه کسب  و کار شما کمک شود. تعداد بیشماری از این شبکه ها و پیام رسان ها در جهان وجود دارد اما بسیاری از آنها جنبه کاربردی نداشته و نمی توان از آنها به دنبال ایجاد و توسعه کسب و کار بود.
در پایان مبحث از شما میخواهم تا نظرات و تجربیات خود در زمینه استفاده هریک از شبکه های اجتماعی را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. امیدوارم که از مطالب ارائه شده لذت برده باشید.

دیدگاه‌ها
 1. مسعود گفت :

  ببخشید همه ی این شبکه ها قابلیت انتشار محتوا دارن ؟؟

  23 دی 1399 - 2:02 ب.ظ
 2. مدیر سایت گفت :

  سلام
  خیر همانطور که در متن نیز توضیح داده شده برخی از این ها پیام رسان هستند

  24 دی 1399 - 5:50 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.