معرفی محبوب ترین و پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی

دیجیتال مارکتینگ

مهم ترین شبکه های اجتماعی در این مبحث قصد داریم تا محبوب ترین و مهم ترین شبکه های اجتماعی جهان بررسی کنیم. خب در این جا اولین سوالی که پیش می آید آن است که چه تعداد شبکه اجتماعی در جهان وجود دارد؟ در واقع این سوال پاسخ درست و قطعی ندارد، چون کشورهای زیادی

ادامه مطلب

مهم ترین شبکه های اجتماعی

در این مبحث قصد داریم تا محبوب ترین و مهم ترین شبکه های اجتماعی جهان بررسی کنیم. خب در این جا اولین سوالی که پیش می آید آن است که چه تعداد شبکه اجتماعی در جهان وجود دارد؟ در واقع این سوال پاسخ درست و قطعی ندارد، چون کشورهای زیادی وجود دارند مثل کشور ایران که شبکه های اجتماعی ملی خودشون رو دارن و علاه بر این ها خیلی از شرکت ها برای شبکه های اجتماعی مختص خود راه اندازی کرده اند و شبکه های اجتماعی محلی و غیر رسمی که تعداد بیشماری دارند . اما از بعد دیگر شبکه های اجتماعی داریم که از محبوبیت و شهرت بسیار بالایی برخوردار هستند و در تمام دنیا از اونها استفاده میشه که به معرفی آن ها در این مقاله خواهیم پرداخت، پس همراه ما باشید .

مهم ترین شبکه های اجتماعی

دلیل بررسی شبکه های اجتماعی پرطرفدار

خیلی از افراد می پرسند که چرا باید دنبال لیستی از شبکه های اجتماعی باشیم و آن ها را بررسی کنیم؟ خیلی از سئوکاران حرفه ای و غیر حرفه ای به دنبال درگاه های پر بازدید می گردند تا با انتشار محتوا و ایجاد بک لینک در این درگاه ها بازدید سایت خود را بالا ببرند تا جزو 10 رتبه برتر گوگل باشند. پس با بررسی و بازاریابی شبکه های اجتماعی به عنوان درگاه های پربازدید در بستر اینترنت می توانند به توسعه کسب و کار خود کمک کنند.

دیجیتال مارکتینگ

شبکه های اجتماعی پر طرفدار

در اینجا به معرفی شبکه های اجتماعی با اولویت اهمیت ، تعداد کاربر و دیگر موارد می پردازیم.

فیسبوک از مهم ترین شبکه های اجتماعی

یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی دنیا که بیش از 2 میلیارد کاربر را به خود اختصاص داده فیسبوک می باشد. فیسبوک اولین شبکه اجتماعی پر طرفدار دنیا حساب می شود. شما می توانید از طریق فیسبوک به تبلیغات کسب و کار خود بپردازید، با دوستان و آشنایان در ارتباط باشید، فایل های خود را به اشتراک بگذارید. در ضمن انتشار محتوای سایت در فیسبوک و ایجاد بک لینک تاثیر بسیار زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت.
www.facebook.com

لینکدین

یکی از شرکت های پیش رو در عرصه شبکه های اجتماعی شرکت مایکروسافت می باشد که با عرضه لینکدین نام خود را در میان برترین ها ثبت کرد که بیش از 500 میلیون کاربر دارد. لینکدین از شبکه های اجتماعی مربوط به صاحبان مشاغل و کسب و کار های صنعتی، علمی، کشاورزی و . . . اختصاص دارد. داشتن یک اکانت فعال لینکدین بر روی سایت میتواند تاثیر بسزایی در سئو و بازخورد سایت و کسب و کارتان داشته باشد.
www.linkedin.com

سوشیال مدیا

واتس آپ

واتس آپ نیز یکی از زیر مجموعه های شرکت فیسبوک بشمار می رود که مبتنی بر متن و پیام است . خیلی ها بر این باور هستند که پیام رسان ها از شبکه های اجتماعی بشمار نمی روند اما این یک باور اشتباه است. واتس آپ بیش از 1 میلیارد کاربر دارد.

اینستاگرام

یکی دیگر ازمهم ترین شبکه های اجتماعی تحت مالکی تحت فیسبوک است که مبتنی بر عکس و ویدئو می باشد و 375 میلیون نفر کاربر دارد که در ایران نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است. در ایران بسیاری از افراد کسب و کارهای پر سودی در اینستاگرام به راه انداخته اند.
www.instagram.com

توییتر از مهم ترین شبکه های اجتماعی

یکی از شبکه های اجتماعی پرطرف دار که بسیاری از دولت مردان کشورهای مختلف از آن برای مقاصد سیاسی خود استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی دارای 140 میلیون کاربر است که بیشتر در کشور آمریکا محبوبیت دارد.
twitter.com

اسنپ چت

اسنپ چت از شبکه های اجتماعی پرطرفدار است که بیش از 150 میلیون کاربر را به خود اختصاص داده است. اسنپ چت جزو شبکه های اجتماعی مبتنی بر تصویر می باشد اما از قابلیت پیام رسان هم برخوردار می باشد.
www.snapchat.com

مهم ترین شبکه های اجتماعی

کوئرا

یکی از شبکه های اجتماعی پرسش و پاسخ است که دارای 200 میلیون کاربر فعال می باشد. در این شبکه اجتماعی می توانید به بحث بادیگران بپردازید، سوال بپرسید و به سوالات دیگران پاسخ دهید.
www.quora.com

پینترست

یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی مبتنی بر تصویر و ویدئو است که شما می توانید نوع آلبومی را که میخواهید تصویر شما در آن نمایش داده شود انتخاب کنید. استفاده از این شبکه اجتماعی بر روی سئو سایت بسیار تاثیرگذار است.
www.pinterest.com

گوگل پلاس

یکی دیگر از شبکه های اجتماعی تاثیرگذار در سئو سایت گوگل پلاس می باشد که بیش از 100 میلیون کاربر دارد. برای استفاده از این شبکه فقط به یک حساب جی میل گوگل نیاز دارید.

نکس دور

یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار به خصوص در آمریکا که افراد محله می توانند همدیگر را از رویدادها و وقایع روز باخبر سازند. این شبکه اجتماعی بیش از 150 هزار محله آمریکایی را در خود جای داده است.
nextdoor.com

پروداکت هانت

پروداکت هانت یا تولید کننده یکی از شبکه های اجتماعی معروف و محبوب تولیدکنندگان است. در این شبکه اجتماعی کالاها و محصولات تولیدکنندگان قرارداده می شود و کاربران بر اساس کیفیت و تجربه استفاده خود از محصول به آن رای میدهند.
www.producthunt.com

آنجل لیست

از شبکه های اجتماعی تولید شده توسط سرمایه گذاران است که هزاران نفر از سرمایه گذاران در آن عضویت دارند و این تعداد روز به روز در حال افزایش است.
angel.co

فوراسکوار

فوراسکوار با هدف معرفی مشاغل و اشتراک گذاری تجربه خرید به دنیای شبکه های بزرگ اجتماعی پیوست و در خارج از ایران بسیار پرکاربرد بوده و از رشد بسیار بالایی برخوردار است.

سوشیال مدیا
نکته پایانی

در این مقاله سعی شد از پرطرفدارترین و کاربردی ترین شبکه های اجتماعی نامبرده شود تا بتوانید با استفاده از این شبکه ها به توسعه کسب  و کار شما کمک شود. تعداد بیشماری از این شبکه ها و پیام رسان ها در جهان وجود دارد اما بسیاری از ا نها جنبه کاربردی نداشته و نمی توان از آنها به دنبال ایجاد و توسعه کسب و کار بود.
در پایان مبحث از شما میخواهم تا نظرات و تجربیات خود در زمینه استفاده هریک از شبکه های اجتماعی را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. امیدوارم که از مطالب ارائه شده لذت برده باشید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

مقاله زیر را حتما بخوانید:

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.