کمپین تبلیغاتی چیست ؟

کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی یک استراتژی خاص است که به صورت ویژه ای برای دستیابی به هدف مشخصی طراحی شده است و در رسانه های مختلف به صورت سراسری منتشر و پیاده سازی می شود کمپین های تبلیغاتی با هدف دستیابی به نتایج مشخص و افزایش آگهی از برند، فروش و ارتباطات در یک بازار خاص صورت می پذیرند.

بسیاری از کارآفرینان این تصور را دارند که کمپین های تبلیغاتی یک اتفاق ساده مثل ایجاد یک آگهی است که البته این طرز تفکر کاملا اشتباه است، برای تبلیغ دهنده نتیجه بسیار مهم است و زمانی یک آگهی تبلیغاتی تاثیر گذار و موفق خواهد بود که به درستی سازماندهی شود پس کمپین های تبلیغاتی یک اتفاق و رویداد ساده نیست بلکه نوعی تبلیغات است که نیاز به برنامه ریزی دقیق و ساختار بندی شده ای دارد.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

کمپین های تبلیغاتی تبلیغاتی

چگونه یک کمپین تبلیغاتی خوب و عالی داشته باشیم؟

 تحقیق از بازار اولین گام ها برای تبلیغ محصول است این که مخاطب چه محصولی نیاز دارد و رقبای شما کیستند هم یکی از مواردی است که به دقت باید روی آن تحقیق شود.

ارزیابی فرصت های ارتباطات بازاریابی

برای بررسی و درک نیاز های بازار هدف لازم است، مخاطبین خود را بشناسید و از میان آنها کاربرهای تاثیر گذار در میان این افراد را مشخص کنید، این افراد می توانند گروه های مختلف و یا عموم مردم باشند. این که شما از چه کانال های ارتباطی استفاده می کنید در شروع برنامه ریزی بسیار تاثیر گذار است شما باید بازارها، محصولات و محیط ها را تعریف کنید. این موارد به شما کمک می کند تا مشخص نمایید کدام کانال ارتباطی سودمندتر است کانال های ارتباط شخص مثل جلسات رو در رو، تماس تلفنی و یا ارائه توضیحات فرد به فرد، یا ارتباطات غیر شخصی مثل مجلات و روزنامه ها و ایمیل است. به طور خلاصه شما باید موارد مختلفی را برای برگزاری یک کمپین تبلیغاتی موفق مد نظر قرار دهید.

معیار سنجی کمپین های تبلیغاتی

اندازه گیری در بسیاری از زمینه های مختلف اهمیت ویژه ای دارد اما در دنیای تبلیغات بسیار مهمتر است اگر نسنجیم نمی توانیم مشخص کنیم چه چیزی خوب و چه چیزی بد است بنابراین معیار سنجی بخش جدایی ناپذیر کمپین های تبلیغاتی است. آژانس های تبلیغاتی آنلاین و حضوری امور مربوط به بازاریابی اینترنتی و کمپین های تبلیغاتی را انجام می دهند و شما باید با توجه به بودجه خود و برای دستیابی به معیار های مربوط به رشد کسب و کارتان اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهید.

هدف از راه اندازی کمپین تبلیغاتی

شرکت ها و صاحبان صنایع و سازمانها همواره با اجرای برنامه های تبلیغاتی متعدد و گسترده با به کار گیری رسانه ها، تکنیک ها و ابزار های مختلف سعی در تثبیت برندها، کسب و کارها و افزایش فروش خود دارند همین مجموعه فعالیت هاست که منجر به قدرتمند تر کردن و افزایش ثروت یک شرکت یک صنعت و یا یک سازمان می شود. عناصر تبلیغاتی زیادی برای تمرکز روی کمپین تبلیغاتی فروش وجود دارد.

شایع ترین این عناصر عبارتند از:

  • دستیابی به مشتریان جدید
  • ترویج محصولات فعلی
  • راه اندازی محصولات جدید

حتی می توانید کمپین تبلیغاتی با هدف قدرتمند ساختن برندتان ایجاد نمایید. شناسایی هدف کمپین بخش مهمی از برنامه ریزی برای آن است و بخشی از موفقیت کمپین تبلیغاتی تان این است که شما ذهنتان در این مورد کاملا توجیه شده باشد سپس می توانید مخاطبین خود را تقسیم بندی نمایید و به عرضه خدمات و کالا به آنها بپردازید.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی موفق

زمانی که منابع تان را برای فروش، تبلیغات و البته فروش شخصی ارتقا دهید و در میان مشتریان و مخاطبان خود آگاهی ایجاد نمایید می توانید به موفقیت کمپینی که برای تبلیغات طراحی کرده اید امیدوار باشید. پیام تبلیغاتی خود را گسترش دهید، همیشه برای تجدید نظر بر ساختار، قالب و منبع پیام انعطاف پذیر باشید و روی محتوا تمرکز نمایید. هزینه ها در هر قلمرویی نقش تعیین کننده دارند بنابراین به فکر توسعه و ارتقا بودجه برای این امر باشید.

پس از این که ارتباطات بازاریابی را تعیین نمودید باید به طور رسمی برنامه تبلیغاتی خود را در یک سند نوشته و تعریف نمایید شما در این سند پلت فرم کپی، تحلیل وضعیت و جدول زمانی برای ادغام موثر عناصر تبلیغاتی با عناصر بازاریابی خود را ذکر می کنید و پس از اجرای کمپین با نظرسنجی ها مختلف از بازار هدف نگرششان نسبت به شرکت را ارزیابی نمایید.

می توانید برنامه های تبلیغاتی خود را به یک آژانس تبلیغات آنلاین با تجربه بسپرید این آژانس ها معمولا تیم های تبلیغاتی متعددی برای کسب و کار های کوچک و بزرگ دارند در راه اندازی و اجرای کمپین های تبلیغاتی از هر نوعی، افراد و شرکت ها در ارتباط با جامعه با چالش های متعددی روبرو می شوند باید آمادگی و تحمل هر گونه چالشی را داشته باشید.

نوشتن کمپین تبلیغاتی

مقاله زیر را حتما بخوانید:

برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.