چه زمانی از لینک نوفالو استفاده کنیم

قواعد استفاده از لینک نوفالو

اهمیت لینک های فالوو و نوفالوو در گوگل گوگل امروزه به عنوان پرطرفدارترین موتور جستجو شناخته می شود. به همین دلیل اکثر وب سایت ها طبق الگوریتم ها و اصول و قوانین شرکت گوگل، فعالیت می کنند. تنها در این صورت است که می توانند رتبه برتر را در نتایج گوگل کسب کنند. اما امروزه،

ادامه مطلب

اهمیت لینک های فالوو و نوفالوو در گوگل

گوگل امروزه به عنوان پرطرفدارترین موتور جستجو شناخته می شود. به همین دلیل اکثر وب سایت ها طبق الگوریتم ها و اصول و قوانین شرکت گوگل، فعالیت می کنند. تنها در این صورت است که می توانند رتبه برتر را در نتایج گوگل کسب کنند. اما امروزه، با اینکه در حدود 15 سال از معرفی قابلیت نوفالو کردن لینک ها توسط شرکت گوگل می گذرد، هنوز هم هستند سئو کارانی که به بحث راجب این قابلیت می پردازند و در این رابطه ابهامات زیادی وجود دارد. در این مقاله، تاریخچه لینک های نوفالو و اینکه نافالو کردن لینک ها چگونه انجام می شود، شرح داده شده است. همچنین با مطالعه این مقاله شما می توانید درک کنید که چه زمانی باید از این لینک ها استفاده کنید.

الگوریتم پنگوئن و لینک های نو فالو

شرکت گوگل با معرفی الگوریتم پنگوئن می تواند لینک های سایت را بررسی کرده و در صورتی که لینک سازی در سایت به صورت غیرطبیعی و یا اسپم صورت گرفته باشد، سایت را جریمه می کند که حتی در برخی موارد، سایت با پنالتی گوگل مواجه می شود.

تاریخچه

از سال ها قبل، سئو کاران می دانند که لینک ها عضو مهمی از الگوریتم های گوگل محسوب می شوند، به همین دلیل از گذشته تا کنون، اکثر افراد به خصوص سئوکاران ،به منظور کسب رتبه برتر در نتایج جستجوی گوگل، از لینک ها استفاده می کنند. در این صورت، معمولا این افراد به جای اینکه روی کیفیت سئوی سایت تمرکز کنند، به کمیت آن اهمیت می دانند و لینک سازی های متعددی انجام می شد.

به عنوان نمونه می توان به لینک گذاری های قسمت نظرات سایت ها و وبلاگ ها اشاره کرد که غیرعادی هستند و حتی امروزه نیز از این روش به منظور افزایش بازدید سایت استفاده می شود. در نتیجه آن، سایت ها پر از کامنت های اسپم بودند. در چنین شرایطی بود که شرکت گوگل قابلیت نوفالو کردن لینک را به موتور جستجوی خود اضافه کرد.

ارزیابی گوگل از استفاده کاربران ازین قابلیت

با استفاده از این قابلیت کاربران گوگل و مدیران سایت با نوفالو کردن لینک ها باعث ارسال سیگنالی به گوگل می شدند که این سیگنال به گوگل نشان می داد که این افراد نمی خواهند لینک های مورد نظرشان در ارزیابی کلی لینک های ورودی به سایت لحاظ شود. در واقع، آن لینک هایی که نوفالو می شوند در ارزیابی کلی لینک های ورودی سایت توسط گوگل بی تاثیر می شدند. در اوایل، این قابلیت در قسمت هایی که کاربران سایت مجاز به افزودن لینک بودند، مورد استفاده قرار می گرفت. اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، گوگل از کاربران خود درخواست کرد که لینک های تبلیغاتی و سایر قسمت هایی که لینک های غیرعادی و اسپم دارند را نیز، نوفالو کنند.

در همین زمان بود که شرکت گوگل با استفاده از الگوریتم پنگوئن سایت هایی که لینک سازی را به صورت غیرعادی انجام می دانند، شناسایی کرده و جریمه می کرد. دایرکتوری ها، تبادل لینک ها و حتی پست های مهمان از نمونه های لینک سازی های غیرعادی به شمار می روند. اما در این میان، لینک ها نادیده گرفته می شدند و این مورد، یک مشکل بزرگ به شمار می رفت. زیرا لینک ها اساس و بنیان اینترنت را تشکیل می دهند. به صورتی که، قبل از ایجاد موتورهای جستجو، کاربران اینترنت تنها به وسیله دنبال کردن و شناسایی لینک ها بود که می توانستند اطلاعات مورد نظر خود را یافت کرده و حتی سایت های جدید را پیدا کنند.

استفاده امروزه کاربران ازین قابلیت

اما امروزه کاربران از موتورهای جستجو به خصوص گوگل استفاده می کنند. گوگل نیز در حال حاضر به دنبال راهکارها و روش هایی که از لینک سازی های غیر عادی جلوگیری کند.
گوگل از لینک سازی های عادی و باکیفیت پشتیبانی می کند و تمام لینک هایی که به عنوان لینک غیرعادی توسط گوگل شناسایی شوند، جریمه شده و با پنالتی گوگل مواجه می شوند.

ارزش لینک های نوفالو

بد نیست بدانید که لینک های نوفالو هم ارزش دارند. عملکرد لینک های نوفالو به صورتی است که از انقال اعتبار سایت از یک صفحه به صفحه دیگر جلوگیری می کنند که در نتیجه آن، کیفیت و تعداد لینک های داخلی صفحه سایت توسط گوگل نادیده گرفته می شوند.
مهم ترین دلیلی که شما باید از لینک های نوفالو استفاده کنید این است که گوگل دیگر سایت شما را به لینک دهی غیرعادی جریمه نمی کند. علاوه بر آن، تعداد لینک ها نیز در سایت شما اهمیت نداشته و بابت لینک دهی به مقدار زیاد نیز، جریمه نمی شوید.

اما در برابر، استفاده از لینک های نوفالو جنبه منفی نیز دارد. به صورتی که استفاده از این لینک ها برای سایت های دیگر هیچ ارزشی ندارد. اما در صورتی که روزانه کاربران زیادی به سایت شما مراجعه کنند یا به عبارتی، ترافیک سایت بالایی داشته باشید، جنبه منفی لینک های نوفالو اهمیت پیدا نمی کند.
در نتیجه، می توان گفت که لینک های نوفالو نیز ارزشمند هستند زیرا استفاده از این لینک ها باعث می شود که کاربران از سایت شما بازدید کرده و برند شما را شناسایی کنند.

1/ لینک هایی که در دیدگاه ها و فروم ها قرار می گیرند.

معمولا اکثر محتواهای user-generated یا به عبارتی، آن دسته از محتواهایی که کاربران مجاز به ارسال آنها هستند، به عنوان اسپم شناخته می شوند. در برخی موارد، حتی اگر این لینک ها نوفالو شوند، باز هم امکان جریمه سایت توسط گوگل وجود دارد زیرا معمولا تمام این محتواها محتواهای اسپمی هستند و لینک های غیرعادی را شامل می شوند. در نتیجه، در مدیریت این محتواها باید بسیار دقت کرده و لینک هایی که در این قسمت ها قرار میگرند را نوفالو کنید.

2/ لینک هایی که ماهیت تبلیغاتی دارند.

تبلیغات بنری یا در واقع لینک هایی که شامل تبلیغات هستند، باید نوفالو شوند. اکثر این لینک ها توسط اسپانسرها در سایت درج می شوند. در واقع، لینک هایی که در بخش لینک های مفید سایت قرار می گیرند، منابع، لینک تصاویری که ماهیت تبلیغاتی دارند و حتی لینک تبلیغاتی که ماهیت چرخشی دارند یا به عبارتی به سایت های دیگر لینک داده شده اند، باید نوفالو شوند.

3/ رپورتاژهای خبری یا همان Press Release

رپورتاژهای خبری یا در اصطلاح رپورتاژ آگهی نوعی از محتوا هستند که به منظور دریافت بک لینک و افزایش سئوی سایت مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا سایت هایی که به عنوان مطبوعات فعالیت می کنند، تمامی لینک ها را نوفالو می کنند. در این صورت، اگر محتوایی مورد استفاده به صورت رایگان در سایت قرار داده می شود، بهتر است که لینک های خارجی نوفالو شوند.

4/ بک لینک های پولی یا همان تبلیغات متنی

در صورتی که محتوای قرار گرفته در سایت دارای لینک خارجی باشد و به ازای قرار گیری آن در سایت، مبلغی دریافت شود، در اصطلاح به آن تبلیغات متنی گفته می شود. سایت هایی که ترافیک بالایی دارند و کاربران زیادی از آن بازدید می کنند، معمولا تبلیغات متنی انجام می دهند و یا در سایت خود به صورت متعدد، پست مهمان انتشار می دهند.
فروش بک لینک باعث افزایش درآمد سایت می شود اما در صورتی که از این روش به صورت متعدد استفاده شود، سایت با جریمه گوگل مواجه می شود. در نتیجه، بک لینک های پولی و لینک هایی که در تبلیغات متنی مورد استفاده قرار می گیرند، باید نوفالو شوند.

به طور کلی، زمانی که لینک های خارجی به یک سایت بی ارزش و ناشناس داده می شوند باید نوفالو شده و در برابر، زمانی که لینک های خارجی به یک سایت ارزشمند داده می شوند، می توانند به صورت فالو قرار داده شوند. البته توصیه می شود که لینک های خارجی به سایت های رقیب داده نشود.

ایجاد بک لینک

مقاله زیر را حتما بخوانید:

آشنایی با روش های ایجاد بک لینک

1/ پست های باارزشی که به عنوان پست مهمان در سایت قرار می گیرند.

بسیاری از تولید کنندگان محتوا، با تولید محتوای باارزش و مفید برای برخی سایت های دارای اعتبار، می توانند لینک سایت موردنظر خود را در آن محتوا قرار دهند که به اصطلاح به آن پست مهمان گفته می شود. در این مورد، لینکی که در محتوا به آن لینک داده می شود باید دارای ارزش باشد و به عبارتی، لینک ها و سایت های بی ارزش درصورتی که در پست مهمان قرار داده شوند، باید نوفالو شوند.
اما در صورتی که یک لینک با ارزش و دارای اعتبار در پست مهمان قرار بگیرد حتی اگر به شکل انکر تکست باشد، می تواند لینک فالو باشد.

2/ لینک دادن به سایت افراد معروف

به عنوان مثال، زمانی که شما با یک مدیر متخصص و یا شرکت مطرح در زمینه های مدنظر خود مصاحبه می کنید، می توانید به سایت شخصی آن فرد لینک بدهید. همکاری با افراد معروف و یا متخصص بسیار ارزشمند است زیرا باعث جلب اعتماد کاربران و در نتیجه، افزایش ترافیک سایت می شود. و حتی می توانید با افراد معروف بیشتری مصاحبه کرده و لینک شخصی آنها را در سایت خود قرار دهید. این لینک ها می توانند به صورت فالو بوده و در افزایش رتبه سایت شما تاثیرگذار باشند.
اما در صورتی که از فرد مقابل خود هیچ شناختی ندارید، بهتر است که لینک ها را نوفالو کنید.

3/ لینک های سرمقاله ای

لینک های سرمقاله ای اعم از لینک منبع یک مقاله ارزشمند، لینک همکاری سازنده و حتی لینک نقد و بررسی صادقانه یک محصول می توانند به صورت فالو در سایت قرار بگیرند.

در نتیجه این مقاله، توجه به این نکته اهمیت پیدا می کند که لینک های بی ارزش و فاقد اعتبار در صورتی که نوفالو نشوند می توانند منجر به کاهش رتبه سایت شوند و حتی در بدترین شرایط، قرار گیری بیش از حد این لینک ها در سایت و به عبارتی تبدیل سایت به یک مزرعه لینک باعث می شود که سایت با پنالتی گوگل مواجه شود.

برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.