معرفی ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

ترندهای دیجیتال مارکتینگ

رشد تبلیغات چند رسانه ای، GDPR, Native Ads, influencer Marketing, بازی جوانمردانه، Marketing Funnel, رشد هوش مصنوعی، جستجوی صوتی، امنیت، ویدئو کلوپ عمودی، جستجوی تصویری و چندین مورد دیگر را می توان از ترندهای جدید تبلیغات دیجیتال در سال 2020 برشمرد. هر کدام از موارد عنوان شده خود به تنهایی تأثیر به سزایی در این فضا دارند که در ادامه به توضیح برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

آنچه در این مقاله می خوانید:

1/ مدیریت محتوا

یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ مدیریت محتواست. این موضوع به قدری مهم و حیاتی است که با گذشت زمان نه تنها از اهمیت آن کاسته نمی شود بلکه به آن افزوده می گردد. اگر می خواهید در دنیای تبلیغات دیجیتال دنبال کنندگان و مشتریان را شیفته خود کنید می بایست به محتوا نویسی بیش از هر موضوع دیگری توجه کنید. برای رسیدن به این هدف می بایست از محتوایی استفاده کنید که بسیار به علایق مشتریان شما نزدیک باشد.محتوایی را انتخاب کنید که دنبال کنندگان شما را به چالش و تعامل بکشاند و صرفاً برای مطالعه آن را انتخاب نکنید.

مدیریت محتوا

2/ جستجوی صوتی از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

جستجوی صوتی از ترندهای جدید بازاریابی آنلاین شناخته می شود. برای رسیدن به سود خیره کننده در کسب و کارهای کوچک و بزرگ توجه به جستجوی صوتی در سال 2020 از اهمیت بالایی برخوردار است. طبق تحقیقات به دست آمده در میان ترندهای دیجیتالی این گزینه از مهم ترین موارد شناخته می شود و نتایج عالی و چشم گیری در انتها به همراه خواهد داشت. این نوع جستجو از مزیت های بسیاری برخوردار است که از مهمترین آن ها می توان به صرفه جویی در زمان و انرژی اشاره کرد.

دیگر نیاز نیست دقایق بسیاری را به مانیتور خیره شده و مطلب مورد نظر خود را در دنیای مجازی جستجو کنید. بدون دخالت دست می توانید جستجوی خود را از طریق صوت به انجام برسانید. این موضوع در دنیای تبلیغات دیجیتال بسیار تأثیر گذار بوده است چرا که کاربران بسیاری را در اسرع وقت به کسب و کارها نزدیک تر نموده است. در ادامه به دیگر ترندهای مهم در بازاریابی دیجیتالی خواهیم پرداخت پس با ما همچنان همراه باشید.

ترندهای دیجیتال مارکتینگ

3/ جستجوی تصویری از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

فعال بودن جستجوی معکوس تصاویر مدت های طولانی است که در بستر گوگل فراهم شده است؛ اما نکته مهم اینجاست که این نوع جستجو در سال 2020 دچار تغییرات اساسی شده است. جستجوی تصویری فضایی را فراهم کرده است که با تکیه بر آن می توانید از تصاویر واقعی ثبت شده توسط خود اطلاعات کاملی را در رابطه با آن از گوگل بیابید. راه اندازی Lens توسط پینترست در سال های اخیر صورت گرفته است و طبق گزارشات به دست آمده از سوی پلتفرم ها در ماه حدود ششصد میلیون جستجوی تصویری در آن انجام می گیرد.

اگر می خواهید در بازاریابی دیجیتالی خود موفق عمل کنید توصیه می کنیم که از جستجوی تصویری خود در پینترست به هیچ عنوان غافل نشوید. از نکات مهم دیگر در رابطه با این نوع جستجو بهینه کردن تصاویر برای سئوی سایت می باشد که از اهمیت بسیاری در این حیطه برخوردار است. در ادامه به نقش تبلیغات رسانه ای در دیجیتال مارکتینگ بیشتر خواهیم پرداخت.

4/ تبلیغات چند رسانه ای

در سال 2017 یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ با عنوان تبلیغات چند رسانه ای معرفی شد. این مورد به قدری مهم و قابل بحث بود که جزء ترندهای اصلی در سال 2020 شناخته می شود. با استفاده از این گونه تبلیغات کاربران بسیاری به اشتراک گذاری از طریق ویدیو اقدام نمودند. همان طور که می دانید سال های بسیاری اشتراک گذاری تصاویر ثابت در دنیای تبلیغات آنلاین دیجیتال نقش مهمی را ایفا می کردند و این موضوع باعث عدم پیشرفت در این زمینه می شد.

با روی کار آمدن تبلیغات چند رسانه ای کاربران امکان بیشتری برای معرفی کسب و کارهای خود داشتند چرا که فضای بیشتری برای این موضوع به آن ها اختصاص داده می شد. با تکیه بر این گونه تبلیغات مسلماً ابعاد جدیدتری گشوده خواهند شد. طبق تحقیقات به دست آمده نتایج تبلیغات چند رسانه ای به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگر موارد از جمله تصاویر ثابت و سنتی نیست.

معرفی کسب و کارها در فضای مجازی

کسب و کارهای اینترنتی مختلفی در فضای مجازی مشاهده می شوند که برای پیشبرد آن ها روش های مختلفی در نظر گرفته می شود. جالب است بدانید که هر روز به این نوع کسب و کارها اضافه می شود و این موضوع در نحوه معرفی آن ها در دنیای دیجیتال مارکتینگ تأثیر گذار خواهد بود. قبل از سال 2020 بازی جوانمردانه برای معرفی این نوع کسب وکارها در دنیای مجازی دیده می شد. این موضوع به رکن اساسی تبلیغات تبدیل شده بود.

متقلبان با این روش ساده به راحتی در دنیای مجازی می تازیدند و این موضوع باعث می شد که حق بسیاری از کسانی که از روش های درست برای تبلیغات مجازی خود استفاده می کردند ضایع شود. در سال های اخیر از اطلاعات کاربران محافظت می شود و این موضوع باعث شده که این گونه از افراد برای تبلیغات ناجوانمردانه خود نتوانند راهی بیابند.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.