معرفی ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

ترند های دیجیتال مارکتینگ

در سال 2019 با ترندهای دیجیتال مارکتینگ مواجه می شوید که هر کدام از ویژگی های مختص خود برخوردارند. از مهم ترین ترندها می توان به بازی جوانمردانه، مدیریت محتوا، تبلیغات چند رسانه ای، جستجوی تصویری و صوتی اشاره کرد. هر کدام از این ترندها باعث موفقیت کسب و کارهای اینترنتی شده اند که در مطلب امروز سعی خواهیم کرد به آن ها بپردازیم. در سال 2019 تبلیغات چند رسانه ای رشد چشم گیری داشته اند و به عنوان یکی از ترندهای مهم دیجیتال مارکتینگ شناخته می شوند.

ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ در سال 2019

بازاریابی اینترنتی این روزها با تغییرات اساسی و جدی مواجه شده است به طوری که با یک پلک برهم زدن می توان از سرعت برخی از آن ها غافل شوید. همان طور که می دانید در دنیای مدرن امروزی تبلیغات دیجیتال جهت بازاریابی موفق نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و هر لحظه تغییرات اساسی در آن ها ایجاد می شود. توجه به این تغییرات پیش از رخ دادن آن باعث خواهد شد که در آینده شما و مشتریان با سود چشم گیری مواجه شوید.

ترند های دیجیتال مارکتینگ

رشد تبلیغات چند رسانه ای، GDPR, Native Ads, influencer Marketing, بازی جوانمردانه، Marketing Funnel, رشد هوش مصنوعی، جستجوی صوتی، امنیت، ویدئو کلوپ عمودی، جستجوی تصویری و چندین مورد دیگر را می توان از ترندهای جدید تبلیغات دیجیتال در سال 2019 برشمرد. هر کدام از موارد عنوان شده خود به تنهایی تأثیر به سزایی در این فضا دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

مدیریت محتوا از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ مدیریت محتواست. این موضوع به قدری مهم و حیاتی است به طوری که با گذشت زمان نه تنها از اهمیت آن کاسته نمی شود بلکه به آن افزوده می گردد. اگر می خواهید در دنیای تبلیغات دیجیتال دنبال کنندگان و مشتریان را شیفته خود کنید می بایست به محتوا نویسی بیش از هر موضوع دیگری توجه کنید. برای رسیدن به این هدف می بایست از محتوایی استفاده کنید که بسیار به علایق مشتریان شما نزدیک باشد.محتوایی را انتخاب کنید که دنبال کنندگان شما را به چالش و تعامل بکشاند و صرفاً برای مطالعه آن را انتخاب نکنید. اگر متن محتوا شما هوشمندانه نگارش شده باشد مسلماً افراد بسیاری آن را به اشتراک خواهند گذاشت و این موضوع اولین قدم شما برای موفقیت در دنیای بزرگ دیجیتال مارکتینگ شناخته خواهد شد. یک محتوا مناسب و جذاب باعث خواهد شد که مشتریان و کاربران بسیاری به شما اعتماد نمایند و این اعتماد از احترام شما به نظرات آن ها حاصل شده است. از دیگر ترندهای مهم در این عرصه می توان به جستجوی صوتی اشاره کرد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدیریت محتوا از ترند های دیجیتال مارکتینگ
جست و جوی صوتی از ترند های دیجیتال مارکتینگ

جستجوی صوتی از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

جستجوی صوتی از ترندهای جدید بازاریابی آنلاین شناخته می شود. برای رسیدن به سود خیره کننده در کسب و کارهای کوچک و بزرگ توجه به جستجوی صوتی در سال 2019 از اهمیت بالایی برخوردار است. طبق تحقیقات به دست آمده در میان ترندهای دیجیتالی این گزینه از مهم ترین موارد شناخته می شود و نتایج عالی و چشم گیری در انتها به همراه خواهد داشت.این نوع جستجو از مزیت های بسیاری برخوردار است که از مهمترین آن ها می توان به صرفه جویی در زمان و انرژی اشاره کرد. دیگر نیاز نیست دقایق بسیاری را به مانیتور خیره شده و مطلب مورد نظر خود را در دنیای مجازی جستجو کنید. بدون دخالت دست می توانید جستجوی خود را از طریق صوت به انجام برسانید. این موضوع در دنیای تبلیغات دیجیتال بسیار تأثیر گذار بوده است چرا که کاربران بسیاری را در اسرع وقت به کسب و کارها نزدیک تر نموده است. در ادامه به دیگر ترندهای مهم در بازاریابی دیجیتالی خواهیم پرداخت پس با ما همچنان همراه باشید.

جستجوی تصویری از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ


فعال بودن جستجوی معکوس تصاویر مدت های طولانی است که در بستر گوگل فراهم شده است؛ اما نکته مهم اینجاست که این نوع جستجو در سال 2019 دچار تغییرات اساسی شده است. جستجوی تصویری فضایی را فراهم کرده است که با تکیه بر آن می توانید از تصاویر واقعی ثبت شده توسط خود اطلاعات کاملی را در رابطه با آن از گوگل بیابید. راه اندازی Lens توسط پینترست در سال های اخیر صورت گرفته است و طبق گزارشات به دست آمده از سوی پلتفرم ها در ماه حدود ششصد میلیون جستجوی تصویری در آن انجام می گیرد. اگر می خواهید در بازاریابی دیجیتالی خود موفق عمل کنید توصیه می کنیم که از جستجوی تصویری خود در پینترست به هیچ عنوان غافل نشوید. از نکات مهم دیگر در رابطه با این نوع جستجو بهینه کردن تصاویر برای سئو می باشد که از اهمیت بسیاری در این حیطه برخوردار است. در ادامه به نقش تبلیغات رسانه ای در دیجیتال مارکتینگ بیشتر خواهیم پرداخت.

جست و جوی تصویری از ترند های دیجیتال مارکتینگ
تبلیغات چند رسانه ای از ترند های دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات چند رسانه ای از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

در سال 2017 یکی از ترندهای دیجیتال مارکتینگ با عنوان تبلیغات چند رسانه ای معرفی شد. این مورد به قدری مهم و قابل بحث بود که جزء ترندهای اصلی در سال 2019 شناخته می شود. با استفاده از این گونه تبلیغات کاربران بسیاری به اشتراک گذاری از طریق ویدیو اقدام نمودند. همان طور که می دانید سال های بسیاری اشتراک گذاری تصاویر ثابت در دنیای تبلیغات دیجیتال نقش مهمی را ایفا می کردند و این موضوع باعث عدم پیشرفت در این زمینه می شد.با روی کار آمدن تبلیغات چند رسانه ای کاربران امکان بیشتری برای معرفی کسب و کارهای خود داشتند چرا که فضای بیشتری برای این موضوع به آن ها اختصاص داده می شد. با تکیه بر این گونه تبلیغات مسلماً ابعاد جدیدتری گشوده خواهند شد. طبق تحقیقات به دست آمده نتایج تبلیغات چند رسانه ای به هیچ عنوان قابل مقایسه با دیگر موارد از جمله تصاویر ثابت و سنتی نیست. ترندهای دیگری نیز در دنیای دیجیتال مارکتینگ در سال 2019 معرفی شده اند که یکی از مهم ترین آن ها بازی جوانمردانه می باشد که در بخش بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بازی جوانمردانه از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ

کسب و کارهای اینترنتی مختلفی در فضای مجازی مشاهده می شوند که برای پیشبرد آن ها روش های مختلفی در نظر گرفته می شود. جالب است بدانید که هر روز به این نوع کسب و کارها اضافه می شود و این موضوع در نحوه معرفی آن ها در دنیای دیجیتال مارکتینگ تأثیر گذار خواهد بود. قبل از سال 2019 بازی جوانمردانه برای معرفی این نوع کسب وکارها در دنیای مجازی دیده می شد. این موضوع به رکن اساسی تبلیغات تبدیل شده بود.

متقلبان با این روش ساده به راحتی در دنیای مجازی می تازیدند و این موضوع باعث می شد که حق بسیاری از کسانی که از روش های درست برای تبلیغات مجازی خود استفاده می کردند ضایع شود. در سال های اخیر از اطلاعات کاربران محافظت می شود و این موضوع باعث شده که این گونه از افراد برای تبلیغات ناجوانمردانه خود نتوانند راهی بیابند. در سال 2019 بازی جوانمردانه از ترندهای جدید دیجیتال مارکتینگ شناخته می شود.

به اشتراک بگذارید :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.