چگونه آتوریتی دامنه وب سایت را افزایش دهیم؟

افزایش قدرت سایت

آیا افزایش اتوریتی دامنه وب سایت لازم است؟
یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما بوجود آمده باشد این است که آیا واقعا افزایش اتوریتی دامنه وب سایت لازم است؟ در پاسخ به این سوال می توان دلایل متعددی را برای شما بیان کرد. در ابتدا باید بدانید که پاسخ سوال اول مثبت است و واقعا این موضوع تاثیرگذار است. به صورت کلی باید بدانید که افزایش اعتبار دامنه وب سایت لازم و ضروری است و زمانی که شما قصد داشته باشید با برخی از وب سایت های دیگر رقابت داشته باشید حتما باید توجه بسیار زیادی را به این موضوع نمایید.

پیش از اینکه روش های افزایش قدرت یا آتوریتی دامنه وب سایت را معرفی کنیم، بهتر است بدانیم قدرت یک وب سایت چیست و چرا افزایش آن امری ضروری و حائز اهمیت است!در واقع زمانی که صحبت از قدرت یا آتوریتی یک وب سایت می شود دو مفهوم قدرت دامنه ( Domain Authority ) و قدرت صفحه (Page Authority) مطرح می شود.

اتوریتی دامنه وب سایت

آتوریتی دامنه وب سایت یا Domain Authority چیست؟

این شاخص توسط ابزار Moz برای رتبه بندی وب ها در نظر گرفته شده که به اختصار DA نامیده می‌شود که عددی از 0 تا 100 است، هر قدر این مقدار بیشتر باشد، صفحات وب سایت و آنالیز کلمات کلیدی وب سایت در رتبه‌های بالاتر گوگل قرار می‌گیرد. این عدد مرتبط با دامنه بوده و برای تمامی صفحات یک وب سایت ثابت است.


قدرت صفحه یا Page Authority چیست؟

این شاخص توسط ابزار Moz برای رتبه بندی صفحات وب سایت ها در نظر گرفته شده که به اختصار PA نامیده می‌شود که عددی از 0 تا 100 است، این عدد برای تمامی صفحات وب درون اینترنت محاسبه می‌شود و هرقدر که این عدد بیشتر باشد اعتبار و نفوذ آن صفحه و کلمات کلیدی مرتبط با آن صفحه در رتبه‌های بالاتر گوگل قرار می‌گیرد.


چه فاکتور هایی در افزایش قدرت دامنه ی یک وب سایت تاثیر گذار هستند؟

1- عمر دامنه ی وب سایت

عمر دامنه ی وب سایت مربوط به زمان ثبت دامنه ی وب سایت است که هر چقدر زمان ثبت دامنه قدیمی تر باشد وب سایت نسبت به رقبای هم سطح از نظر بک لینک، سئو داخلی، سئو خارجی و… در شرایط بهتری خواهد داشت و در اولویت گوگل برای نمایش در نتایج serp قرار میگیرد.

2- کمیت و کیفیت بک لینک ها( بهبود سئو Off-Page)

چنانچه فاکتور های سئو آف پیج را در افزایش قدرت دامنه ی وب سایت در نظر بگیریم، مهم ترین فاکتور کمیت بک لینک ها و کیفیت آن ها است. هر دوی این معیارها باید با هم در نظر گرفته شود و در کنار هم باعث افزایش قدرت دامنه ی یک وب سایت می شوند.
دریافت بک لینک از وب سایت هایی که اعتبار بالا و اسپم اسکور (spam score) پایینی دارند بهترین راهکار برای بهینه سازی سئو خارجی است.

نکته: توجه داشته باشید که در بازه های زمانی مختلف بک لینک های وب سایتتان را چک کنید و در صورت نیاز و دریافت بک لینک از وب سایت هایی با اسپم اسکور بالا آن ها را از حذف کنید.

برای حذف بک لینک های مخرب میتوانند آنها را از پنل گوگل سرچ کنسول خود حذف کنید.

3- تاثیر اعتبار برند در افزایش آتوریتی دامنه وب سایت

یکی از عواملی که باعث شناخت بیشتر کاربر از وب سایت شما می شود اعتبار برند شما است. در واقع این فاکتور باعث می شود شما در نهایت در نتایج موتور های جست و جو جایگاه بالاتری داشته باشید.
شناخت بیشتر مخاطبان از وب سایت شما، نام تجاری و برندتان کمک میکند تا کاربران با سرچ کلمات کلیدی مختلف روی وب سایت شما کلیک کنند و در نتیجه گوگل متوجه ارتباط کلمه ی کلیدی و وب سایت می شود و اعتبار بیشتری را به وب سایتتان می دهد.

4- شبکه های اجتماعی و افزایش قدرت دامنه

یکی دیگر از روش های جلب اعتماد کاربران و کسب اعتبار بیشتر درج محتوای مفید در شبکه های اجتماعی است. هر اندازه که نام برند شما و محتوای مربوط به آن محبوبیت بیشتری در شبکه های اجتماعی داشته باشد و میزان پسندیده شدن، دریافت کامنت یا بازنشر آن بیشتر شود این محبوبیت و اعتبار ناخود آگاه به نتایج جست و جوی گوگل منتقل می شود.

5- بهبود سئو تکنیکال وب سایت

شاید در نگاه اول به نظر برسد بین سئو تکنیکال وب سایت و قدرت دامنه ی وب سایت ارتباط مستقیمی وجود ندارد. اما بهتر است بدانید که قدرت دامنه و افزایش آن برآیندی از رفتار کاربران و دید آنها نسبت به وب سایت و برند شما و فاکتور هایی است که از نظر گوگل حائز اهمیت است. بهینه سازی وب سایت از نظر فنی کمک میکند که ضمن بهبود شاخص های مورد نظر گوگل تجربه ی کاربری بهتری ایجاد شود و در نهایت به مرور زمان وب سایت قدرت بیشتری نسبت به رقبا کسب کند.

سئو تکنیکال چیست

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر با از دست ندهید:

6- بهینه سازی سئو داخلی On-Page

بهینه سازی یا سئو داخلی یک وب سایت ضمن ایجاد رتبه ی بهتر در نتایج جست و جو به افزایش قدرت دامنه نیز کمک میکند.
اصلاح ساختار لینک های وب سایت، توضیحات متا، عنوان صفحات و لینک های داخلی میتواند کمک بزرگی به افزایش قدرت دامنه ی وب سایت کند.

سئوی onpage

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

7- توجه به نسخه ی موبایل وب سایت

امروزه بسیاری از کاربران از طریق موبایل جست و جوی خود را انجام میدهند. از این رو توجه به نسخه ی موبایل وب سایت و همچنین بهینه بودن آن در نسخه ی موبایل از نظر ظاهری و فنی جز فاکتور های مهم در افزایش رتبه ی یک وب سایت در نتایج جست و جوی گوگل و در نهایت افزایش قدرت دامنه ی وب سایت می شود.

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.