بهترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی

ابزار های آنالیز کلمات کلیدی

انتخاب کلید واژه ها نقش مهمی در بهینه سازی سایت دارند.بنابراین پیدا کردن ابزارهای آنلاین برای انتخاب کلید واژه ها کمک زیادی برای بهینه سازی سایت به ما می کند.
در این مقاله قصد داریم تعدادی از ابزار های مهم تحلیل کلمات کلیدی رو معرفی کنیم.

در این مقاله به معرفی ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی می پردازیم:

اهمیت آنالیز کلمات کلیدی

در دنیای پر رقابت فضای مجازی این کلمات مناسب هستند که می توانند مشتریان را به شما برسانند، به همین دلیل آنالیز کلمات کلیدی از اهمیت زیادی برخوردار است.

1/ ابزار Soovle

به کمک این ابزار می توانید برای ساختن کلمات کلیدی متعدد به یک منبع اکتفا نکنید. وب سایت soovle کلمه ی مورد نظر شما را دریافت می کند، سپس کلمات کلیدی مرتبط با آن که جست و جوی بیشتری در گوگل، یوتیوب، بینگ، یاهو، آمازون و … را داشته اند به تفکیک به شما پیشنهاد می دهد. بدین ترتیب می توانید کلمات کلیدی که تا کنون برای رقابت به آنها فکر نکرده بودید را بیابید. امکانات این وب سایت رایگان است . شما میتوانید کلمات کلیدی مفید را ذخیره کرده و در فرمت csv از آن خروجی بگیرید.

ابزار soovle

2/ ابزار ubersuggest

این ابزار که توسط شرکت گوگل ارائه و توسعه داده شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی است . این ابزار کلمات کلیدی مرتبط با کلمه ی مورد نظر شما و وب سایت هایی که بر روی آن کلمه رقابت می کنند را در اختیار شما قرار میدهد. برای داشتن کلمات پیشنهادی بیشتر شما باید نسخه ی پولی این ابزار را تهیه کنید. چنانچه از نسخه ی رایگان این ابزار استفاده می کنید می توانید به صورت روزانه سه کلمه ی کلیدی را وارد ابزار ubersuggest کرده و خروجی مورد نظر را از آن بگیرید.

ابزار ubersuggest

3/ ابزار Google AdWords Keywords Planner

همان طور که از نام آن مشخص است این ابزار نیز مانند ابزار اوبر تحت مالکیت شرکت گوگل قراردارد و توسط این شرکت توسعه و پشتیبانی می شود . در واقع این ابزار تعداد جست و جو کاربران و محبوبیت کلمات را بر اساس فاکتور هایی مثل لوکیشن یا مکان جست وجو و بسیاری دیگر طبقه بندی کرده است. اما به دلیل تحریم نمی توان از ابزار ادوردز یا تبلیغات گوگلی به صورت مستقیم استفاده کرد و باید مراحلی را برای دور زدن گوگل طی کنید.

گوگل ادوردز

ابزار Google Trends نیز سومین ابزار معرفی شده شرکت گوگل است که در زمینه آنالیز کلمات کلیدی مورد استفاده شرکت های فعال در حوزه بازاریابی اینترنتی است اما با این تفاوت که برای آنالیز کلمات کلیدی باید حداقل دوکلمه کلیدی داشته باشید تا بتوانید آنالیزی دقیق انجام دهید ، درواقع شرکت گوگل در این ابزار از الگوریتم مقایسه ای استفاده کرده تا محبوبیت و تعداد ترند شدن دو کلمه را در لوکیشن های مختلف مقایسه و بررسی کند.

گوگل ترند

5/ ابزار Moz Keyword Explorer

این جستجوگر کلمات کلیدی متعلق به شرکت موزیلا است که یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده خدمات جست و جو در بستر وب است . به جرات می توان گفت که این ابزار یکی از معتبرترین و نیز قدرتمندترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی است. این ابزار به صورت رایگان در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است و خدمات زیادی را دراین زمینه ارائه می دهد وحتی می تواند قدرت سایت هایی که در رتبه های اول گوگل قرار دارند بسنجد و آمار و ارقام قابل توجهی را ارائه دهد. البته برای استفاده از این ابزار باید ثبت نام اولیه انجام دهید ولی هزینه ای از شما گرفته نخواهد شد .

Moz Keyword Explorer

6/ ابزار Trellian Keyword Discovery

این یک ابزار متفاوت با سایر ابزارهای موجود در حوزه مشاوره کسب و کار آنلاین برای تحلیل است که دارای پایگاه داده بوده و تعداد بسیار زیادی از کلماتی که در بستر وب جست و جو شده اند را در خود جای داده و حتی می تواند تعداد دفعات جست و جو شده هر کلمه کلیدی در هر ماه را به شما نشان دهد.

ابزارTrellian Keyword Discovery

7/ ابزار Keyword Tool

این ابزار نیز همانند Ubersuggest  است و مطابق الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی و تعداد جست و جو های کلمات کلیدی کار میکند اما با این تفاوت که کلمات کلیدی پیشنهاد شده You Tube  و Bing  و ترکیبی از هر دو آن ها را نیز ارائه می دهد .

Keyword Tool

8/ ابزار Wordstreams Free Keyword Tool

از ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی Wordstreams Free Keyword Tool است در این ابزار نیز مانند ابزار rellian  از پایگاه داده استفاده شده که بیش از 10 میلیارد کلمه کلیدی در آن وجود دارد ولی با این تفاوت که این ابزار در دو نسخه پولی و رایگان ارائه شده است . لذا نسخه پولی ابزار تمام کلمات کلیدی اصلی و مرتبط را در جست و جوی کاربر ارائه می دهد اما در نسخه رایگان تنها 30 کلمه را در هر کلمه کلیدی به کاربران ارائه می دهد .

 ابزار Wordstreams Free Keyword Tool

9/ابزار Google Search Console

این سرویس که به صورت رایگان در اختیار سئو کاران و وب مستران قرار می گیرد، ابزاری است که تنها دارنده ی وب سایت و افرادی که می خواهد به آن دسترسی دارند.

در واقع این ابزار با سایر ابزار های جست و جوی کلمات کلیدی که میتوانید در آنها کلمه ی کلیدی را وارد کرده و کلمات مشابه را دریافت کنید متفاوت است. در قسمت performance میتوانید کلماتی که کاربران از طریق آنها وارد وب سایت شما شده اند را مشاهده کنید.

در واقع این ابزار به شما کمک می کند کلمات کلیدی وب سایتتان که قابلیت کسب رتبه ی بهتر را دارند ارتقا دهید و از این طریق ورودی های وب سایت خود را بیشتر کنید.

ابزار search console

10/ ابزار Exploding Topics

این ابزار شبیه به google trend است که در بالا معرفی شد.

در این وب سایت شما میتوانید کلمه ی مورد نظر را جست و جو کرده و داده های تاریخی مربوط به آن کلمه کلیدی، درصد رشد این کلمه در بازه ی مشخص شده و محبوبیت آن را به دست آورید. همچنین میتوانید با انتخاب کردن دسته ی مورد نظر کلمات مرتبط با کلمه ی کلیدی جست و جو شده را در آن دسته بندی مشاهده کنید.

ابزار exploding topics

11/ ابزار LSIgraph

یکی از ابزار های رایگان که به شما کمک می کند کلمات مرتبط با کلمه کلیدی اصلی و LSI ها را پیدا کنید و با استفاده از آنها رتبه ی وب سایت خود را بهبود دهید وب سایت LSIgraph است. کافی است کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید و در کسری از ثانیه به لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با آن برسید.

LSIgraphابزارهای آنالیز کلمات کلیدی

نتیجه گیری :

ابزارهای معرفی شده از بهترین ابزارهای به نام و معروف بین المللی در حوزه بازاریابی اینترنتی و فروش هستند که نوع عملکرد و کارایی آن ها برای همه روشن است ، در واقع کاربران زیادی در طول سال ها از این ابزارها استفاده کرده اند و به موفقیت رسیده اند.

این ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی به تنهایی نمی توانند کسب و کار شما را رونق بخشند و فقط یکی از درهای ورود به کسب و کار پر رونق است و باید برای افزایش رتبه از محتوای شایسته و مستعدی در هر کلمه کلیدی برخوردار باشید تا بتوانید با استفاده از تبلیغات و بک لینک ها ،کسب و کار خود را بهتر از همیشه معرفی نمایید .

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
 1. شاهین گفت :

  سلام
  آیا استفاده از ابزار keyword planner پولی هست؟

  26 آذر 1399 - 8:30 ق.ظ
 2. مدیر سایت گفت :

  سلام خدمت شما کاربر عزیز
  خیر این ابزار توسط گوگل به رایگان در اختیار کاربران قرارداده شده و صرفا برای استفاده از خدمات تبلیغ گوگل باید هزینه پرداخت کنید.

  26 آذر 1399 - 8:32 ق.ظ
 3. بهار گفت :

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  آیا همه ی این ابزار ها روی کلمات کلیدی فارسی کار میکنن؟

  26 آذر 1399 - 8:36 ق.ظ
 4. مدیر سایت گفت :

  سلام دوست عزیز
  به طور کلی ابزار هایی که برای تحلیل کلمات کلیدی هستند روی کلمات انگلیسی نتایج بهتر و بیشتری رو نشون میدن ولی شما میتونید از ابزار های معرفی شده به راحتی برای کلمات کلیدی فارسی کمک بگیرید. هر چند که شاید نتایج کمتری رو دریافت کنید ولی قطعا بی تاثیر نیست
  اگه میخواین نتایج بهتری بگیرین توصیه میکنم یه سر به پیشنهادات خود گوگل که در انتهای صفحه هست هم سر بزنید.

  26 آذر 1399 - 8:39 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.