ابزارهای آنالیز کلمات

معرفی ابزار تحلیل

برای شناخت ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی برای بهینه سازی کلمات باید در وهله اول سراغ شرکت هایی برویم که خدمات دیجیتال مارکتینگ ، جست جو در سطح وب را برای کاربران ارائه می دهند . به این دلیل که موتورهای جست و جو یا همان مرورگرها برای رتبه بندی وب سایت ها براساس محتوا و کلمات کلیدی که در محتوا وجود دارد انجام میدهد . لذا اگر بخواهیم از ابزاری برای آنالیز کلمات کلیدی استفاده کنیم ، باید سراغ این شرکت ها برویم .ضمنا قبل از شروع پروسه تولید محتوا باید کلمات کلیدی برسی شود . آنالیز کلمات کلیدی می تواند سیلقه مخاطب را به نویسنده نشان دهد تا بتواند به راحتی آنچه که مخاطب از او میخواهد بنویسد .

معرفی ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی

ابزار معروف ubersuggest

این ابزار که توسط شرکت گوگل ارائه و توسعه داده شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی می باشد و گوگل کلمات کلیدی اصلی به همراه 100 کلمه کلیدی مرتبط با جست جوی کاربر ارائه می دهد . تمامی این اطلاعات به صورت رایگان در اختیار کاربران قرارداده شده که از الگوریتم پیشرفته گوگل بهره می برد و بر اساس تعداد جست جو کاربران در هر یک از کلمات کلیدی رتبه بندی می شود .

ابزار screaming frog SEO spider

ابزار screaming  که یکی از حرفه ای ترین ابزارها برای آنالیزکلمات کلیدی می باشد به وسیله یک شرکت در انگلستان معرفی و توسعه داده شده است .این ابزار در دو نسخه پولی و رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است که نسخهرایگان از محدودیت هایی نسبت به نسخه پولی آن برخوردار است و تعداد کلمات کمتریبین 400 تا 500 کلمه را در اختیار کاربران قرار می دهد ، اما با این حال به دلیلحرفه ای بودن الگوریتم های تشخیص کلمات در این ابزار ، کاربران به خیلی از کلماتکلیدی دسترسی پیدا می کنند .

ابزار Google AdWords Keywords Planner

همان طور که از نام هم مشخص است این ابزار نیز مانند ابزار اوبر تحت مالکیت شرکت گوگل قراردارد و توسط این شرکت توسعه و پشتیبانی می شود . در واقع این ابزار برای تشخیص تعداد جست و جو کاربران و محبوبیت کلمات را بر اساس فاکتور هایی مثل لوکیشن یا مکان جست وجو و بسیاری دیگر طبقه بندی کرده است. اما به دلیل تحریم نمی توان از ابزار ادوردز یا تبلیغات گوگلی به صورت مستقیم استفاده کرد و باید مراحلی را برای دور زدن گوگل طی کنید .

ابزار Google Trends

این ابزار نیز سومین ابزار معرفی شده شرکت گوگل می باشد که در زمینه آنالیز کلمات کلیدی مورد استفاده شرکت های فعال در حوزه بازاریابی اینترنتی می باشد اما با این تفاوت که برای آنالیز کلمات کلیدی باید حداقل دوکلمه کلیدی داشته باشید تا بتوانید آنالیزی دقیق انجام دهید ، درواقع شرکت گوگل در این ابزار از الگوریتم مقایسه ای استفاده کرده تا محبوبیت و تعداد ترند شدن دو کلمه را در لوکیشن های مختلف مقایسه و بررسی کند

ابزار Moz Keyword Explorer

جست و جوگر کلمات کلیدیمتعلق به شرکت موزیلا که یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده خدمات جست و جو در بستروب می باشد . با جرات می توان گفت که این ابزار یکی از معتبرترین و نیزقدرتمندترین ابزار آنالیز کلمات کلیدی می باشد . این ابزار به صورت رایگان دراختیار عموم کاربران قرار گرفته است و خدمات زیادی را دراین زمینه ارائه می دهدوحتی می تواند قدرت سایت هایی که در رتبه های اول گوگل قرار دارند سنجید و آمار وارقام قابل توجهی را ارائه دهد . البته برای استفاده از این ابزار باید ثبت ناماولیه انجام دهید ولی هزینه ای از شما گرفته نخواهد شد .

ابزارTrellian Keyword Discovery

این یک ابزار متفاوتت با سایر ابزارهای موجود در حوزه مشاوره کسب و کار آنلاین برای تحلیل می باشد که دارای پایگاه داده بوده و تعداد بسیار زیادی از کلماتی که در بستر وب جست و جو شده اند را در خود جای داده و حتی می تواند تعداد دفعات جست و جو شده هر کلمه کلیدی در هر ماه را به شما نشان دهد .

ابزار Link Sleuth

اگر به صورت تخصصی بررسی کنیم Link Sleuth  یک ابزار نمی باشد بلکه از سایت های گردآورنده اطلاعات می باشد که در زمینه کلمات کلیدی به صورت حرفه ای و تخصصی فعالیت دارد . این سایت اطلاعات را از بچسب ها و سایت ها گردآوری کرده و کلمات کلیدی معرفی شده در این سایت دقیقا همانند کلمه ای است که در منبع ذکر شده است .

ابزار Keyword Tool

این ابزار نیز همانند Ubersuggest  است و مطابق الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی و تعداد جست و جو های کلمات کلیدی کار میکند اما با این تفاوت که کلمات کلیدی پیشنهاد شده You Tube  و Bing  و ترکیبی از هر دو آن ها را نیز ارائه می دهد .

ابزار Wordstreams Free Keyword Tool

در این ابزار نیز مانند ابزار rellian  از پایگاه داده استفاده شده که بیش از 10 میلیارد کلمه کلیدی در آن وجود دارد ولی با این تفاوت که این ابزار در دو نسخه پولی و رایگان ارائه شده است . لذا نسخه پولی ابزار تمام کلمات کلیدی اصلی و مرتبط را در جست و جوی کاربر ارائه می دهد اما در نسخه رایگان تنها 30 کلمه را در هر کلمه کلیدی به کاربران ارائه می دهد .

نتیجه گیری :

ابزارهای معرفی شده از بهترین ابزارهای به نام و معروف بین المللی در حوزه بازاریابی و فروش هستند که نوع عملکرد و کارایی آن ها برای همه روشن است ، در واقع کاربران زیادی در طول سال ها از این ابزارها استفاده کرده اند و به موفقیت رسیده اند.

این ابزارها به تنهایی نمی توانند کسب و کار شما را رونق بخشند و فقط یکی از درهای ورود به کسب و کار پر رونق می باشد و باید برای افزایش رتبه از محتوای شایسته و مستعدی در هر کلمه کلیدی برخوردار باشید تا بتوانید با استفاده از تبلیغات و بک لینک ها ،کسب و کار خود را بهتر از همیشه معرفی نمایید .

به اشتراک بگذارید :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.