بهترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی

Moz Keyword Explorer

انتخاب کلید واژه ها نقش مهمی در بهینه سازی سایت را دارند.بنابراین پیدا کردن ابزارهای آنلاین برای انتخاب کلید واژه ها کمک زیادی برای بهینه سازی سایت به ما می کند.
در این مقاله قصد داریم تعدادی از ابزار های مهم تحلیل کلمات کلیدی رو معرفی کنیم.

در این مقاله به معرفی ابزار های زیر میپردازیم:

1/ ubersuggest
2/screaming frog
3/ google keywords planner
4/ Google Trends
5/Moz Keyword Explorer
6/ Trellian Keyword Discovery
7/Link Sleuth
8/Keyword Tool
9/Wordstreams Free Keyword Tool

چرا تحلیل کلمات کلیدی کسب و کار ضروری است؟

چرا تحلیل کلمات کلیدی کسب و کار ضروری است؟

در دنیای پر رقابت فضای مجازی این کلمات مناسب هستند که می توانند مشتریان را به شما برسانند، به همین دلیل آنالیز کلمات کلیدی از اهمیت زیادی برخوردار است.

1/ ابزار ubersuggest

این ابزار که توسط شرکت گوگل ارائه و توسعه داده شده است یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی می باشد و گوگل کلمات کلیدی اصلی به همراه 100 کلمه کلیدی مرتبط با جست جوی کاربر ارائه می دهد . تمامی این اطلاعات به صورت رایگان در اختیار کاربران قرارداده شده که از الگوریتم پیشرفته گوگل بهره می برد و بر اساس تعداد جست جو کاربران در هر یک از کلمات کلیدی رتبه بندی می شود .

ابزار ubersuggest ، از بهترین ابزار های آنالیز کلمات کلیدی

2/ ابزار frog screaming

ابزار frog screaming  که یکی از حرفه ای ترین ابزارها برای آنالیز کلمات کلیدی می باشد به وسیله یک شرکت در انگلستان معرفی و توسعه داده شده است . این ابزار در دو نسخه پولی و رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است که نسخه رایگان از محدودیت هایی نسبت به نسخه پولی آن برخوردار است و تعداد کلمات کمتری بین 400 تا 500 کلمه را در اختیار کاربران قرار می دهد ، اما با این حال به دلیل حرفه ای بودن الگوریتم های تشخیص کلمات در این ابزار ، کاربران به خیلی از کلمات کلیدی دسترسی پیدا می کنند .

frog screaming، از ابزار های آنالیز کلمات کلیدی

3/ ابزار Google AdWords Keywords Planner

همان طور که از نام هم مشخص است این ابزار نیز مانند ابزار اوبر تحت مالکیت شرکت گوگل قراردارد و توسط این شرکت توسعه و پشتیبانی می شود . در واقع این ابزار برای تشخیص تعداد جست و جو کاربران و محبوبیت کلمات را بر اساس فاکتور هایی مثل لوکیشن یا مکان جست وجو و بسیاری دیگر طبقه بندی کرده است. اما به دلیل تحریم نمی توان از ابزار ادوردز یا تبلیغات گوگلی به صورت مستقیم استفاده کرد و باید مراحلی را برای دور زدن گوگل طی کنید .

گوگل ادوردز

این ابزار نیز سومین ابزار معرفی شده شرکت گوگل می باشد که در زمینه آنالیز کلمات کلیدی مورد استفاده شرکت های فعال در حوزه بازاریابی اینترنتی می باشد اما با این تفاوت که برای آنالیز کلمات کلیدی باید حداقل دوکلمه کلیدی داشته باشید تا بتوانید آنالیزی دقیق انجام دهید ، درواقع شرکت گوگل در این ابزار از الگوریتم مقایسه ای استفاده کرده تا محبوبیت و تعداد ترند شدن دو کلمه را در لوکیشن های مختلف مقایسه و بررسی کند.

گوگل ترند

5/ ابزار Moz Keyword Explorer

جستجوگر کلمات کلیدی متعلق به شرکت موزیلا که یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده خدمات جست و جو در بستر وب می باشد . با جرات می توان گفت که این ابزار یکی از معتبرترین و نیز قدرتمندترین ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی است . این ابزار به صورت رایگان در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است و خدمات زیادی را دراین زمینه ارائه می دهد وحتی می تواند قدرت سایت هایی که در رتبه های اول گوگل قرار دارند سنجید و آمار و ارقام قابل توجهی را ارائه دهد . البته برای استفاده از این ابزار باید ثبت نام اولیه انجام دهید ولی هزینه ای از شما گرفته نخواهد شد .

Moz Keyword Explorer، از ابزار های آنالیز کلمات کلیدی

6/ ابزارTrellian Keyword Discovery

این یک ابزار متفاوت با سایر ابزارهای موجود در حوزه مشاوره کسب و کار آنلاین برای تحلیل می باشد که دارای پایگاه داده بوده و تعداد بسیار زیادی از کلماتی که در بستر وب جست و جو شده اند را در خود جای داده و حتی می تواند تعداد دفعات جست و جو شده هر کلمه کلیدی در هر ماه را به شما نشان دهد.

ابزارTrellian Keyword Discovery

7/ ابزار Link Sleuth

اگر به صورت تخصصی بررسی کنیم Link Sleuth  یکی ازابزارهای آنالیز کلمات کلیدی نمی باشد بلکه از سایت های گردآورنده اطلاعات می باشد که در زمینه کلمات کلیدی به صورت حرفه ای و تخصصی فعالیت دارد . این سایت اطلاعات را از بچسب ها و سایت ها گردآوری کرده و کلمات کلیدی معرفی شده در این سایت دقیقا همانند کلمه ای است که در منبع ذکر شده است .

8/ ابزار Keyword Tool

این ابزار نیز همانند Ubersuggest  است و مطابق الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی و تعداد جست و جو های کلمات کلیدی کار میکند اما با این تفاوت که کلمات کلیدی پیشنهاد شده You Tube  و Bing  و ترکیبی از هر دو آن ها را نیز ارائه می دهد .

Keyword Tool

8/ ابزار Wordstreams Free Keyword Tool

از ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی Wordstreams Free Keyword Tool است در این ابزار نیز مانند ابزار rellian  از پایگاه داده استفاده شده که بیش از 10 میلیارد کلمه کلیدی در آن وجود دارد ولی با این تفاوت که این ابزار در دو نسخه پولی و رایگان ارائه شده است . لذا نسخه پولی ابزار تمام کلمات کلیدی اصلی و مرتبط را در جست و جوی کاربر ارائه می دهد اما در نسخه رایگان تنها 30 کلمه را در هر کلمه کلیدی به کاربران ارائه می دهد .

Wordstreams

نتیجه گیری :

ابزارهای معرفی شده از بهترین ابزارهای به نام و معروف بین المللی در حوزه بازاریابی و فروش هستند که نوع عملکرد و کارایی آن ها برای همه روشن است ، در واقع کاربران زیادی در طول سال ها از این ابزارها استفاده کرده اند و به موفقیت رسیده اند.

این ابزارهای آنالیز کلمات کلیدی به تنهایی نمی توانند کسب و کار شما را رونق بخشند و فقط یکی از درهای ورود به کسب و کار پر رونق می باشد و باید برای افزایش رتبه از محتوای شایسته و مستعدی در هر کلمه کلیدی برخوردار باشید تا بتوانید با استفاده از تبلیغات و بک لینک ها ،کسب و کار خود را بهتر از همیشه معرفی نمایید .

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.