راهنمای استفاده از ابزار ahref

Untitled-1-1

اگر در حوزه سئو فعالیت کرده باشید حتماً با سرویس‌های مختلفی که در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند، آشنا هستید. یکی از ابزارهای پرکاربرد در این زمینه ahref است. این ابزار می‌تواند در یک سایت تأثیر زیادی داشته باشد. ahref یک سرویس پولی است و توانسته با ارائه اطلاعات دقیق، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد. افراد ترجیح می‌دهند که با پرداخت یک هزینه مشخص شده به اطلاعات دقیقی از این طریق دست پیدا کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی را پیرو راهنمای استفاده از ahref در اختیار شما قرار دهیم.

از گذشته تا به امروز در سئو مهمترین موضوع بحث لینک‌سازی و بک‌لینک‌ها است، اگر چه الگوریتم‌های متنوع دیگری موارد دیگر یک وب‌سایت به غیر از لینک‌ها را نیز مورد بررسی قرار می‌دهند؛ ولی همچنان لینک‌سازی سالم جایگاه بالایی در دنیای وب دارند. سایت ahref درواقع امکانات خارق‌العاده‌ای برای ارائه گزارشات کامل درباره لینک سازی وب‌سایت‌تان و حتی رقبایتان در اختیارتان قرار می‌دهد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

راهنمای استفاده از ahref

اگر شما به ahref سری بزنید، خدمات مختلفی که ارائه می‌دهد را خواهید دید. در اولین قدم لازم است شما در این سایت ثبت نام کنید تا مجوز استفاده از خدماتش را دریافت کنید. همان طور که در مقدمه هم اشاره کردیم ahref یکی از ابزارهای پرکاربرد برای متخصصان تولید محتوا و سئو است. این سایت می‌تواند خدمات مختلف را از جمله بررسی محتوا، تحلیل رقبا، جست و جوی بک لینک، بررسی رتبه سایت، جست و جوی کلمات کلیدی و نظارت بر وب سایت را در اختیار شما قرار دهد. شما می‌توانید از این طریق متوجه شوید که چرا رقبایتان نسبت به شما رتبه بهتری دارند یا شما برای بهتر کردن رتبه سایت خود چه اقداماتی را می‌توانید انجام دهید. در ادامه به نکاتی در خصوص راهنمای استفاده از ahref و ابزار مختلف آن اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.

آنالیز وب سایت در ahref

ابزاری برای پیدا کردن کلمات کلیدی

با استفاده از این سایت شما می‌توانید میزان جست و جو و آنالیز کلمات کلیدی را پیدا کنید و در صورت لزوم از کلمه‌ای که بیشترین جست و جو را داشته است برای محتوای خود استفاده کنید. شما می‌توانید جایگاه رقبای خود را در این سایت ببینید. به‌طور کلی سایت ahref می‌تواند به شما جایگاه و رتبه بندی یک کلمه کلیدی را نشان دهد.

یکی از قابلیت‌های این سایت این است که حدود ۳ میلیارد کلمه کلیدی را بررسی کرده و دائماً در حال آپدیت شدن است. زمانی که شما برای بررسی چنین مسائلی به این سایت مراجعه می‌کنید، نتایج نسبتاً دقیقی را دریافت خواهید کرد. گاهی اوقات شما می‌خواهید از واژه‌هایی که با کلمه کلیدی شما مرتبط است استفاده کنید. این سایت این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا آن دسته از کلماتی که با کلمه ی کلیدی شما مرتبط است را ببینید ودر صورت لزوم تصمیم به انتخاب آن‌ها بگیرید.

کلمات کلیدی در ahref

یک راه آسان برای بررسی رقبا

زمانی که شما ترافیک یک سایت را بررسی می‌کنید متوجه می‌شوید که یک سایت چه میزان بازدید دارد. یکی از ابزارهایی که به شما کمک می‌کند تا وضعیت ترافیک یک وب‌سایت را بررسی کنید ahref است. از این طریق شما می‌توانید ترافیک دریافتی بر اساس تبلیغات گوگل، ترافیک طبیعی و بک لینک‌های خارجی را بررسی کنید. با استفاده از این سایت شما می‌توانید آن دسته از صفحات وب که از هر لحاظ خوب هستند را پیدا کرده و برای ساخت بک لینک از آن‌ها استفاده کنید.

تحلیل رقبا در ahref

اهمیت محتوا و بررسی آن از طریق ahref

این قابلیت سرویس ahref می‌تواند برای افرادی که در حوزه بازاریابی محتوا یا مدیریت تولید محتوا مشغول به فعالیت هستند کاربردی باشد. این سایت می‌تواند از لحاظ تعداد لینک‌های دریافتی، تعداد اشتراک گذاری یک محتوا در برخی شبکه‌های اجتماعی یا تعداد کلیک‌هایی که از جست و جوی ارگانیک دریافت شده است، محتواها را برای شما، رده بندی کند. شما می‌توانید از طریق این سرویس محتواهایی که کیفیت قابل قبولی دارند را ببینید؛ همچنین محتواهایی که در خصوص یک کلمه کلیدی نوشته شده‌اند را پیدا کرده و با مطالعه آن‌ها به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

زمانی که شما از طریق این سرویس به دنبال یک محتوای اصولی هستید، می‌توانید متناسب با نگاه کاربران محبوب‌ترین محتواها را پیدا کنید. شاید برای شما این سؤال به وجود آمده باشد که دیدن چنین محتواهایی چه کاربردی برای یک فرد دارد؟ هنگامی که شما یک محتوای موفق و جامع را مطالعه می‌کنید، می‌توانید شیوه نگارش؛ رعایت اصول و نکات مهم آن را ببینید و با رعایت کردن این نکات در محتواهای خود، یک محتوای ارزشمند را تحویل دهید.

بررسی محتوا در ahref

بک لینک ‌ها و بررسی آن‌ها

در خصوص راهنمای استفاده از ahref می‌توان به یکی از قابلیت‌های مهم آن به نام «بک لینک‌ها و بررسی آن‌ها» اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از ahref به‌ صورت تخصصی بک لینک‌های دریافتی را بررسی کنید به‌عنوان مثال؛ شما می‌توانید یکی از آدرس‌های اینترنتی مهم را در این ابزار قرار دهید و معیارهای مهم سئو و پیوندهای آن را به‌طور کامل بررسی کنید.


بررسی و ارزیابی رتبه سایت و نظارت بر وب سایت

قابلیت بررسی رتبه سایت یکی از قابلیت‌های مهم سایت ahref است. ahref با گذر زمان توانسته تکامل زیادی پیدا کند. شما می‌توانید از این طریق عملکرد خود با رقبا و شرایط وب سایتتان را در بازه‌های زمانی مختلف بررسی کنید. در صورتی که شما به دنبال یک گزارش تحلیلی در خصوص رتبه بندی سایتتان در گوگل هستید، می‌توانید چنین گزارشی را از این سایت دریافت کنید و عملکرد خود را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید.

گوگل تگ منیجر

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


راهنمای استفاده از ahref و هزینه استفاده از آن

سایت ahref به افرادی که در حوزه سئو سایت مشغول به فعالیت هستند، آژانس‌های تبلیغاتی که در این حوزه فعالیت دارند، بازاریابانی که به دنبال مدیریت و راه اندازی یک یا چند سایت هستند، مشاوران‌سئو و … کمک زیادی می‌کند. هزینه استفاده از این سرویس با توجه به اینکه شما به دنبال چه طرحی هستید متغیر است. شما می‌توانید با توجه به بودجه یا برنامه‌ریزی که مد نظر دارید، هزینه آن را ماهانه یا سالانه پرداخت کنید. گاهی اوقات افراد دوست دارند به‌صورت رایگان از یک سایت استفاده کنند و در صورتی که مطابق با خواست و نیاز آن‌ها بود، اشتراک تهیه کنند. سایت ahref این امکان را در اختیار شما قرار نمی‌دهد اما؛ می‌توانید برای یک هفته و با پرداخت ۷ دلار به‌صورت آزمایشی از آن استفاده کنید و در صورتی که مطابق با نیاز شما بود، اشتراک تهیه کنید.


خلاصه

یکی از ابزارهای کاربردی که می‌توان از آن برای سئو استفاده کرد ahref است. در این مقاله در خصوص راهنمای استفاده از سایت ahref و خدمات مختلف آن با شما صحبت کردیم. افرادی که در حوزه تولید محتوا یا سئو سایت فعالیت می‌کنند به دنبال افزایش کیفیت کار خود و افزایش رتبه سایتشان در گوگل هستند. آن‌ها می‌توانند برای این موضوع از سرویس ahref استفاده کنند. با استفاده از این سرویس افراد قدرت تحلیل سایت خود یا سایت رقباهایشان را پیدا می‌کنند.


سوالات رایج:

ابزار ahref چیست؟

ابزار ahref، ابزاری سئویی است که صاحبان وب سایت از داده های آن برای آنالیز وضعیت آف پیج وب سایت خود و مقایسه ی آن با سایت های رقیب استفاده میکنند. این ابزار تحلیل تعداد بک لینک ها، ورودی های ارگانیک، آنالیز کلمات کلیدی و … را انجام میدهد.

شاخص UR در ابزار ahref چیست؟

این شاخص بیانگر اعتبار و قدرت صفحه است که الهام گرفته از page rank گوگل است و شاخص های بسیاری را برای محاسبه ی این عدد در نظر میگیرد.

شاخص DR در ابزار ahref چیست؟

این شاخص بیان کننده قدرت دامنه ی یک وب سایت است که همسو با UR است و با افزایشی یکی از شاخص ها، عموما شاخص بعدی نیز افزایش می یابد.

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.