آشنایی با کارآمدترین افزونه‌های کروم برای سئو

افزونه های کروم برای سئو

افزونه‌ها برنامه‌هایی هستند که در مرورگر نصب شده و عملکرد مرورگر را بهبود می‌بخشند یا این‌ که ویژگی‌ های جدید به آن اضافه می‌کنند. این برنامه‌ها درون مرورگر کار می‌کنند و احتیاج به نصب و فعال‌ سازی جداگانه ندارند و تنها باید آن‌ها را به مروگر اضافه کنید. کروم به عنوان محبوب‌ ترین مرورگر حال حاضر دنیا، از هزاران افزونه برای کاربرد‌های مختلف برخوردار است، کارهایی مانند یا دداشت‌ برداری،‌ گرفتن اسکرین‌ شات، تغییر چیدمان تب‌ها و حذف تبلیغات درون سایت‌ها.

با توجه به اهمیت سئو در تولید محتوای مناسب برای کاربران و بهبود جایگاه وب‌ سایت شما در موتور‌های جستجو، وجود ابزارهایی برای استفاده در سئو در میان افزونه‌های کروم، عجیب نخواهد بود. افزونه های کروم برای سئو در مواردی مانند بهینه‌ کردن صفحات وب، بهبود بررسی جایگاه وب‌ سایت در موتور‌های جستجو، بررسی کلید واژه و سایر جنبه‌های مرتبط با سئو به کمک شما خواهند آمد. علاوه بر این‌ها از افزونه‌ها برای link building (لینک‌سازی) و آنالیز سئوی سایت‌ های رقیب، استفاده می‌شود.

با توجه به تعدد افزونه های کروم، پیدا کردن بهترین افزونه‌ها توسط خودتان کاری بسیار سخت و زمان‌بر خواهد بود. بنابراین در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین افزونه‌های کروم برای سئو در دسته‌های کاربردی مختلف خواهیم پرداخت. توجه کنید که ممکن است یکی از این افزونه‌ها برای شما کافی باشد یا مجبور به استفاده از چند افزونه در کنار هم باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:


بهترین افزونه‌های کروم برای سئو داخلی یا on-page SEO

افزونه های کروم برای سئو

SEOInfo

این افزونه‌ کروم به دنبال مشکلات سئو در صفحات وب‌ سایت می‌گردد و تعداد آن‌ها را به شما اعلام کرده و اجازه‌ی بررسی‌های بیشتر را به شما می‌دهد. بررسی این افزونه شامل متا تگ‌ها، قابلیت شاخص‌ گذاری، تگ‌ های canonical، داده‌های ساختار ‌یافته، سرعت بارگزاری صفحه، متاتگ‌های Open Graph و موارد دیگر است. این افزونه یک ماژول بررسی توکار دارد که از ابزار Pagespeed Insights گوگل استفاده می‌کند.

افزودن SEOInfo به کروم

Free Backlink Checker by LRT

این افزونه کروم لینک‌هایی که از سایت شما به سایر سایت‌ها وجود دارد را بررسی می‌کند. مانند بسیاری از لینک چکرها، لینک‌های سالم با رنگ سبز و لینک‌های خراب با رنگ قرمز هایلایت می‌شوند. همچنین می‌توان لینک‌ها را در یک فایل CSV یا XLSX به همراه Anchor text، وضعیت Http آن‌ها و مقدار صفت rel آن‌ها دانلود کرد. بر خلاف سایر ابزارهای مشابه، این افزونه به شما اجاره می‌دهد تا زمان تأخیر بین درخواست‌های لینک را برای صفحات کندتر افزایش دهید.

افزودن Free Backlink Checker by LRT به کروم

Hreflang Tag Checker

Hreflang Tag Checker

با این که هزاران افزونه وجود دارند که اطلاعات تگ Hreflang را در اختیار شما می‌گذارند، اما این افزونه پیشرفته‌تر است و Crawl کردن یا خزش در URL مربوط به تگ Hreflang بررسی می‌کند که آیا لینک‌های بازگشتی در آن وجود دارد یا نه.

افزودن Hreflang Tag Checker به کروم


افزونه های کروم برای سئو و جستجوی کلمات کلیدی

در فهرست زیر به معرفی بهترین افزونه‌های گوگل کروم برای جستجوی کلمات کلیدی یا Keyword research می‌پردازیم:

Ubersuggest’s Chrome extension

Ubersuggest’s Chrome extension

این افزونه به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی که از نتایج جستجوهای گوگل استخراج شده‌اند را ببینید. همچین کلمات کلیدی مرتبط با هم و اطلاعات مربوط به آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما همچنین می‌توانید اطلاعات را در یک فایل CSV دانلوده کنید.

افزودن Ubersuggest’s Chrome extension به کروم

Text Optimizer

Text Optimizer

این افزونه‌ کروم خود را به عنوان یک دستیار نوشتن توصیف می‌کند که با تحلیل نتایج جستجو و دادن نمره‌ای از صفر تا صد، متن شما را ارزیابی می‌کند. سپس شما می‌توانید از آن برای بهبود متن خود کمک بگیرید. این افزونه با بررسی نتایج جستجوهای مربوط به متن شما، کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها در متن خود استفاده کنید تا با عملکرد موتورهای جستجو بیشتر هماهنگ شوند و جایگاه بهتری در آن‌ها پیدا کند.

افزودن Text Optimizer به کروم

Keyword Surfer

Keyword Surfer

این افزونه‌ کروم ابزاری برای بررسی کلمات کلیدی و تحلیل صفحاتی که در نتایج جستجو به نمایش درمی‌آیند کاربرد دارد. این افزونه بر خلاف رایگان بودنش، حجم دیوانه‌ واری از اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد، از جمله تخمین نتایج جستجو، پیشنهاد کلمات کلیدی، ترافیک دامنه و میزان محبوبیت کلمات کلیدی.

افزودن Keyword Surfer به کروم


بهترین افزونه های کروم برای سئو و بررسی رتبه سایت در نتایج جستجو

SEO Search Simulator by Nightwatch

SEO Search Simulator by Nightwatch

این افزونه‌ کروم جستجوی گوگل را بر حسب موقعیت‌ مکانی‌های مختلف شبیه‌سازی می‌کند و بررسی می‌کند که آیا یک URL خاص در بین صد نتیجه‌ی برتر قرار می‌گیرد یا نه. این ابزار بسیار برای نشان دادن این که رنکینگ سایت‌ها در جاهای مختلف دنیا چگونه با هم تفاوت دارند، مفید است.

افزودن SEO Search Simulator by Nightwatch به کروم

SERPTrends SEO Extension

SERPTrends SEO Extension

این افزونه کروم، جستجوهایی که شما در موتورهای گوگل، بینگ و یاهو انجام داده‌اید را دنبال می‌کند. سپس اگر شما دوباره در آینده آن جستجوها را انجام دهید، جابجایی رنکینگ نتایج جستجو در صفحات نتایج را به شما نشان خواهد داد.

افزودن SERPTrends SEO Extension به کروم


بهترین افزونه های کروم برای سئوی فنی

در فهرست زیر بهترین افزونه‌های گوگل کروم برای سئوی فنی سایت یا Technical SEO را بررسی می‌کنیم:

Google Lighthouse

Google Lighthouse

این افزونه صفحه‌ی وب شما را مورد بررسی قرار داده و پیشنهاداتی برای بهبود در زمینه‌های عملکرد، دسترس‌پذیری، مؤثرترین شیوه‌های به کار گرفته شده توسط توسعه‌دهنده، و البته سئو، در اختیار شما قرار می‌دهد.

افزودن Google Lighthouse به کروم

AMP Validator

AMP Validator

این افزونه کروم بررسی می‌کند که آیا صفحه‌ی وب دارای یک نسخه‌ی AMP (صفحه‌ی موبایلی پرشتاب) است یا نه. در صورت وجود افزونه یک ابزار اعتبارسنجی AMP را اجرا می‌کند تا ببیند آن صفحه از استانداردهای لازم برخوردار است یا نه.

افزودن AMP Validator به کروم

User-Agent Switcher for Chrome

User-Agent Switcher for Chrome

یوزر ایجنت‌های مختلف را شبیه‌سازی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که صفحه‌ی وب شما در سایر مرورگرها و سیستم‌عامل‌ها به خوبی نشان داده می‌شود یا نه.

افزودن User-Agent Switcher for Chrome به کروم

View Rendered Source

View Rendered Source

این افزونه برای سایت‌هایی که با جاوااسکریپت ساخته شده است، یک ابزار ضروری است. این ابزار کد خام صفحه‌ی وب و نسخه رندر شده‌ی آن را بررسی می‌کند. مثلاً می‌توان فهمید که آیا جاوااسکریپت، متاتگ‌ها را overwrite می‌کند یا نه.

افزودن View Rendered Source به کروم


بهترین افزونه های کروم برای سئو و Link building

در فهرست زیر بهترین افزونه‌های گوگل کروم برای لینک‌سازی یا Link building را بررسی می‌کنیم:

LinkClump

LinkClump

LinkClump یکی از افزونه های کروم برای سئو بوده که تمامی لینک‌های موجود در صفحه را در تب یا پنجره‌های جدید باز کرده یا این‌که آن‌ها را در clipboard شما کپی می‌کند. این ابزار بسیار در وقت شما صرفه‌جویی خواهد کرد، به خصوص زمانی که می‌خواهید لینک‌ها را پیدا کنید.

افزودن LinkClump به کروم

NoFollow Simple

NoFollow Simple

یک افزونه‌ی سبک برای هایلایت کردن لینک‌های نوفالو (nofollow) است. این ابزار بسیار برای پیدا کردن لینک‌های جدید مناسب است.

افزودن NoFollow Simple به کروم

SimilarWeb

SimilarWeb

این افزونه کروم، ترافیک، منابع ترافیک، کلمات کلیدی و سایر اطلاعات مفید را برای هر وب‌سایتی تخمین می‌زند. برای ارزیابی لینک‌ها بسیار مفید است.

افزودن SimilarWeb به کروم


بهترین افزونه های کروم برای سئو با کاربردهای چندگانه

این افزونه‌ها عبارتند از:

SEO Minionافزونه های کروم برای سئو

SEO Minion

تمامی امکاناتی از قبیل قابلیت تحلیل سئوی داخلی، بررسی لینک‌های خراب، پیش‌نماش صفحات نتایج جستجو و یک شبیه‌ساز موتور جستجوی گوگل بر حسب موقعیت مکانی در این افزونه کروم گنجانده شده‌اند. اما یک ویژگی خاص وجود دارد که می‌تواند بسیار در وقت شما صرفه‌جویی کند، و آن امکان مقایسه‌ی صفحات نتایج جستجو برای دو کشور متفاوت است.

افزودن SEO Minion به کروم

MozBar

MozBar

با این ابزار، اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و رتبه‌ی Spam را برای هر صفحه‌ وبی مشاهده کنید. همچنین می‌توانید جستجوهای شخصی‌سازی شده انجام دهید، مشکلات صفحه‌ی وب را پیدا کنید و صفحات نتایج جستجو را استخراج کنید.

افزودن MozBar به کروم

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.