keyword stuffing چیست و چرا برای سئو مضر است

کیورد استافینگ چیست

keyword stuffing یکی از مشکلات بسیار مهمی است که ممکن است در سئو سایت برای شما به وجود بیاید. این مشکل گاهی اوقات می تواند برای وب سایت شما ضررهای بسیار زیادی را داشته باشد و باعث شود که شما کاربران زیادی را از دست دهید و رتبه وب سایت شما نیز در لیست موتورهای جستجو به میزان زیادی کاهش پیدا می کند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره keyword stuffing صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه مند هستید تا این مشکل را در وب سایت خود حل کنید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

Keyword stuffing چیست؟

در پاسخ به این سوال می توان تعریف های مختلفی را به شما ارائه داد ولی شاید بهترین تعریف ، تعریفی باشد که خود گوگل به کاربران ارائه می دهد. گوگل در تعریفی که از keyword stuffing ارائه می دهد بیان می کند که تکرار کلمه کلیدی عملیاتی است که در آن یک سئوکار سعی می کند تا با استفاده مکرر از کلمات کلیدی در محتوای خود رتبه وب سایت را در لیست موتورهای جستجو ارتقا دهد.

این کار علاوه بر این که باعث می شود تا کاربران از مطالعه این محتوا خسته شوند بلکه گوگل نیز سختگیری های بسیار زیادی را در رابطه با آن انجام می دهد که در نتیجه این موضوع آسیب بسیار زیادی به سئوی وب سایت شما وارد می شود.

Keyword stuffing

چطور از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنیم؟

تکنیک به کارگیری کلمات کلیدی روش های مختلفی دارد که استفاده از آنها می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم ترین روش های استفاده از کلمات کلیدی در وب سایت استفاده از آن در عنوان محتوا است، در صورتی که شما از کلمه کلیدی محتوای خود در عنوان استفاده کنید می توانید به راحتی باعث شوید که موتورهای جستجو وب سایت شما را تشخیص دهد و در نتیجه منجر به افزایش رتبه وب سایت می شود. علاوه بر این روش شما می توانید از کلمات کلیدی درون توضیحات نیز بهره ببرید. برای استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات درون صفحه شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که باید به اندازه و به جا از کلمات کلیدی استفاده کنید که دلیل این موضوع را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

کیورد ستافینگ چیست

چرا باید از کلمات کلیدی به اندازه و به جا استفاده کنیم؟

در صورتی که شما نتوانید به اندازه کافی و به درستی از کلمات کلیدی استفاده کنید موتور جستجوی گوگل شما را جریمه خواهد کرد. دلیل این موضوع این است که ربات های گوگل خیلی سریع متوجه می شوند که شما سعی کرده اید با استفاده زیاد از کلمات کلیدی اقدام به گول زدن موتورهای جستجو کنید و به همین دلیل نیز معمولا شما را جریمه می کنند تا دیگر این اشتباه را انجام ندهید.

امروزه با گسترش و پیشرفت الگوریتم های گوگل شاهد آن هستیم که نتایج بسیار بهینه تری در اختیار کاربران قرار می گیرد. امروزه وب سایت ها برای این که بتوانند از جریمه های گوگل و keyword stuffing دوری کنند مجبور هستند که قوانین لازم را برای تولید محتوا بدانند و محتوایی با تعداد کلمه کلیدی مشخص را برای وب سایت خود تولید کنند. این کار باعث می شود تا بتوانند خیلی سریعتر در لیست موتورهای جستجو رتبه خود را بهبود دهند.

کیورد ستافینگ (keyword stuffing)

افزایش نرخ پرش با استفاده از keyword stuffing

مشکل مهم دیگری که keyword stuffing ممکن است برای شما به وجود بیاورد این است که نرخ پرش وب سایت شما را افزایش دهد. در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که با نرخ پرش آشنایی ندارید باید بدانید که نرخ پرش به میزان ورودی هایی از وب سایت شما گفته می شود که بعد از ورود به وب سایت شما خیلی سریع وب سایت شما را ترک می کنند. این موضوع بر روی سئوی وب سایت شما تاثیر گذار خواهد بود و رتبه شما را در لیست موتورهای جستجو کاهش می دهد. بنابراین برای این که از به وجود آمدن چنین مشکلی در وب سایت خود جلوگیری کنید به شما توصیه می کنیم که با دقت از این تکنیک ها استفاده کنید.

نرخ خروج از صفحه

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:


برای دوری از خطرات keyword stuffing چه کنیم؟

برای دوری از خطرات مربوط به keyword stuffing شما می توانید راهکارهای مختلفی را در پیش بگیرید که هر یک از این راهکارها می توانند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشند. اولین کاری که شما می توانید برای جلوگیری از خطرات keyword stuffing انجام دهید این است که سعی کنید برای صفحات مختلف وب سایت خود کلمات کلیدی مختلفی را در نظر بگیرید و حتما سعی کنید به ازای هر صد و پنجاه کلمه یک بار از کلمه کلیدی خود استفاده کنید.

یک نکته بسیار مهم درباره محتوایی که در وب سایت خود قرار می دهید این است که حتما سعی کنید محتوای شما بیش از 300 کلمه باشد تا حداقل دو بار کلمه کلیدی در محتوای شما تکرار شود. یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که شما را از خطرات مربوط به keyword stuffing دور می کند این است که به جای استفاده مکرر از کلمه کلیدی می توانید از کلمات کلیدی مترادف در محتوای خود استفاده کنید. سعی کنید به جای استفاده مکرر در متن ، در عنوان خود و همینطور در سرتیترها از کلمات کلیدی استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی در اول پاراگراف ها می تواند بسیار مفید باشد.

دوری از خطرات keyword stuffing

جمع بندی و نکات پایانی

به صورت کلی می توان گفت که keyword stuffing یکی از قدیمی ترین روش ها در سئو است که از گذشته نیز کاربردهای بسیار زیادی را داشته است. ما در این مطلب سعی کردیم درباره keyword stuffing بیشتر صحبت کنیم و تمامی اطلاعاتی که شما نیاز دارید تا درباره این موضوع بدانید را برای شما بیان کنیم. یک نکته بسیار مهم که به هیچ وجه نباید آن را فراموش کنید این است که تکنیک keyword stuffing امروزه باید با دقت بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد چرا که در غیر این صورت ممکن است گوگل جریمه های بزرگی را برای شما در نظر بگیرد.

امروزه الگوریتم هایی که گوگل مورد استفاده قرار می دهد بسیار پیشرفته تر شده اند و به همین دلیل نیز استفاده از این تکنیک سخت تر شده است. بنابراین به شما توصیه می کنیم برای استفاده از این تکنیک حتما سعی کنید از یک فرد متخصص برای وب سایت خود کمک بگیرید.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید که اطلاعات کافی را در این زمینه بدست بیاورید.

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.