شش ترفند جهت لینک سازی داخلی برای مقالات جدید

ترفند های لینک سازی داخلی

لینک دهی داخلی، یکی از تکنیک های قدرتمند سئو است به خصوص برای بازاریابی محتوا. در این مقاله، می خواهیم بر روی لینک دهی داخلی برای بازاریابی محتوا تمرکز کنم زیرا این امر یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سریع SEO محسوب می شود. به علاوه، لینک دهی داخلی بین مقالات وبلاگ و سایر مطالب، کاری است که می تواند به طور مداوم انجام شود و برای سایت نتیجه بخش باشد.

شش ترفند لینک دهی داخلی برای سئو مقالات جدید

همان طور که گفته شد، یکی از راه هایی که بتوان سئو سایت را بهبود بخشید، لینک دهی داخلی است. در این بخش می خواهیم در این بخش قصد داریم شش روش موثر استفاده از لینک داخلی را معرفی کنیم. این بخش را با دقت مطالعه کنید.

1) تعداد زیادی محتوا ایجاد کنید

برای ایجاد لینک دهی داخلی زیاد، باید صفحات داخلی زیادی داشته باشید. اولین قدم برای یک استراتژی لینک دهی داخلی، داشتن استراتژی بازاریابی محتوای ارزشمند است. شما بدون این امر نمی توانید به موفقیت دست یابید.
وقتی تعداد زیادی محتوا ایجاد می کنید، محتوای قابل لینک دهی زیادی خواهید داشت. هرچه تعداد لینک ها زیادی در مکان های متعددی موجود باشد، استراتژی لینک دهی داخلی شما بهتر خواهد بود. در واقع شما با نوشتن مقالات متعدد، می توانید زمینه لینک سازی داخلی برای مقالات جدید خود را ایجاد کنید. توجه داشته باشید اگر مقالات محدودی تولید کنید، محیط کمی نیز برای لینک دهی داخلی خواهید داشت.

گوگل دنس چیست

مقاله زیر را حتما بخوانید:

گوگل دنس چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

2) از متن لنگر استفاده کنید.

در لینک سازی داخلی برای مقالات جدید، مقالات همسو و هم مضمون را بیابید. از سوی دیگر لینک داخلی شما باید از متن لنگر یا Anchor text مرتبط استفاده کند.

3) پیوندهای تاثیرگذار

هرچه پیوندهای شما تاثیرگذارتر باشد، سئو سایت شما بهتر از قبل عمل می کند. دو نوع پیوند وجود دارد که باید از استفاده آن در محتوای خود اجتناب کنید:

صفحه نخست
بیشتر سایتها لینک های داخلی زیادی به صفحه اصلی خود دارند. شما ترجیح می دهید صفحات داخلی را تقویت کنید تا سئوی کلی سایت خود را بهبود ببخشید یا نه اینکه فقط به لینک های بیشتر در صفحه اصلی اشاره کنید.
• با ما تماس بگیرید
این یک اشتباه معمول است که در بازاریابی محتوا انجام می شود. بسیاری از افراد به عنوان بخشی از درخواست خود، در انتهای یک پست، ممکن است بنویسند “با ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد خدمات عالی ما کسب کنید!” سپس با استفاده از لنگر به صفحه “ارتباط با ما” پیوند می زنند. “با ما تماس بگیرید.” را به صفحه تماس با ما ارتباط ندهید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد.

به طور کلی ، از لینک سازی داخلی به صفحات سطح بالا در یک سایت اجتناب کنید. در واقع منظورمان صفحاتی است که در حال حاضر در منوی اصلی موجود است.
بهترین و طبیعی ترین لینک ها در یک استراتژی بازاریابی محتوا، در متون و مقالات سایت هستند و این امر می تواند تاثیر آن لینک سازی داخلی برای مقالات جدید را بالا ببرد.

4) از پیوندهایی استفاده کنید که برای خواننده طبیعی باشد.

یكی از مزایای لینک سازی داخلی برای مقالات جدید این است كه مشاركت كاربران در سایت شما را بهبود می بخشد. وقتی کاربر لینکی آموزنده را مشاهده می کند که با متن محتوا مطابقت دارد، احتمالاً روی آن پیوند کلیک می کند. این می تواند یک لینک خارجی باشد تا در خواننده علاقه ایجاد کند. اگر این پیوند داخلی باشد، بازدید کننده سایت مدت زمان بیشتری می ماند و بیشتر درگیر تجربه وب سایت شما می شود.

دیو دیویس در مقاله خود در جستجوی موتور جستجو ، نکته خوبی را بیان کرد:

وقتی در محتوای خود لینک سازی می کنید، به موتور می گویید که هدف از پیوند شما آنقدر مهم است که می خواهید بازدید کننده شما بتواند به سادگی روی یک لینک کلیک کند و مستقیم به آنجا برود. در اصل، آنچه شما به آن لینک می دهید، بالقوه آنقدر مرتبط است که بازدید کننده ممکن است بخواهد جلوی آنچه را می خواند، متوقف کند و به صفحه بعد بروید.

لینک های داخلی یک محتوا یک سیگنال قوی برای موتور جستجو و کاربران هستند که مطالبی را که شما به آنها لینک می دهید، بسیار مهم و البته مرتبط است. خوانندگان این را می خواهند. بنابراین، پیوند داخلی به خواننده کمک می کند و در نهایت شما نیز به SEO سایت خود کمک می کنید.

5) از پیوندهای مرتبط استفاده کنید.

همانطور که گفته شد، لینک سازی داخلی، سختگیرانه تر و علمی تر از چیزی است که برخی تصور می کنند. در واقع منظورمان این است که تنها به خاطر داشتن لینک داخلی، به مقاله ای نامرتبط در سایت خود لینک ندهید. درعوض، به مطالب مرتبط با متن، لینک بدهید تا کاربر بتواند اطلاعات بیشتری در زمینه مقاله، از سایت شما کسب کند.

6) از تعداد معقول لینک های داخلی استفاده کنید.

اگر تصور می کنید جهت لینک سازی داخلی برای مقالات جدید می توانید از هر تعداد لینکی که خواستید استفاده کنید، سخت در اشتباهید. استفاده از تعداد زیاد لینک داخلی، سبب می شود شما هم دچار استفاده از لینک های غیر مرتبط بشوید، هم از منظر گوگل دچار یک خطای جدی سیستماتیک گردید.
باید بدانید لینک سازی داخلی برای مقالات جدید، حد و اندازه ای دارد و اگر بیش از نیاز مورد استفاده قرار بگیرد، ارزش خود را از دست می دهد. پیشنهاد می کنیم بر اساس نیازتان از لینک برای هر مقاله استفاده نمایید. البته این لینک ها همان طور که گفته شد حتما باید مرتبط باشند و بین مقالاتی که لینک دهی انجام شده است، از نظر مفهومی همسویی وجود داشته باشد.

مقالات قدیمی و سئو سایت

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

باید تاکید کنیم هیچ شماره جادویی وجود ندارد تا ما صریح به شما بگوییم اما باید بدانید لینک ها باید متناسب با نیاز کاربران باشند. پس به همان تعداد لینک اضافه کنید که برای کاربر مفید باشد.
لینک سازی داخلی برای مقالات جدید، اقدامی بسیار متداول در وب سایت های مسافرتی و املاک و مستغلات از چند سال پیش بود. این وب سایت ها با ارزش ترین پیوندهای داخلی و غنی از کلمات کلیدی آنها را در نزدیکی صفحه قرار می دهند.

غیر معمولی نیست که 50 مورد از این نوع پیوندها را در پایین صفحه مشاهده کنید. مشکل اینجاست که شما دارای وب سایت با هزاران صفحه وب هستید؛ این به سرعت در ده ها هزار پیوند “اسپمستیک” که موتورهای جستجو به سرعت سایت شما را مجازات می کنند، ضرب می شود. در سال 2013 ، بسیاری از این سایت ها با مجازات الگوریتمی به دلیل چنین عملکردهایی مواجه شدند.

نتیجه

لینک سازی داخلی برای مقالات جدید وقتی که با این شش روش انجام می شود، یک راه حل بسیار ساده برای بهبود عملکرد سئو سایت شما و همچنین جذب مخاطب بیشتر است. این امر، کار بیش از حد دشوار و پیچیده ای نیست. نکته مهم این است که شما با ایجاد لینک داخلی، یک پروفایل لینک قوی تر و SEO بهتر را تجربه خواهید کرد.

نتیجه ای که با این کار ایجاد می شود تا حدی است که حتی ارزش آن را دارد تا به محتوای قدیمی خود برگردید و حسابرسی کنید و مطمئن شوید که از لینک داخلی کافی برخوردار است.

برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.