6 گام رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک

رسیدن به صفحه اول گوگل بدون بک لینک

رسیدن به صفحه اول گوگل ، یکی از اهداف اصلی و آرمان های مهم هر وبمستری است. هر روز حجم بسیار بسیار زیادی از جستجوها در این موتور جستجو انجام می شوند اما اگر بگوییم از میان یافته ها، تنها نتایج صفحه اول گوگل مهم هستند سخن گزافی نگفته ایم؛ برای رسیدن به صفحه اول گوگل استراتژی ها و تکنیک های فراوانی وجود دارند که یکی از این تکنیک ها داشتن بک لینک در سایر وبسایت هاست. حال یک سوال مهم به وجود می آید: آیا رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک امکان پذیر است؟

آیا بدون بک لینک هم می توان به صفحه اول گوگل رسید؟
آیا سایتی که فاقد بک لینک باشد یا تعداد بک لینک های آن پایین باشد شانسی برای دیده شدن در نتایج برتر گوگل ندارد؟
در ادامه ضمن برشمردن راه های رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک، به این سوالات پاسخ می دهیم.


آیا برای رسیدن به صفحه اول گوگل بک لینک الزامی است؟

مقوله ی سئو وبسایت، مقوله ای پیچیده و گسترده است. در واقع برای داشتن یک سایت سئو شده باید ترکیبی از تکنیک ها و استراتژی های مختلف را به کار بست. استفاده از کلمات کلیدی مناسب، بهینه سازی سرعت سایت، توجه به طراحی کاربری و به ویژه استفاده از بک لینک ها، همگی از این تکنیک های مهم به شمار می آیند. یکی از ارزشمندترین تکنیک ها، بک لینک ها هستند که نقش مهمی در دیده شدن جز نتایج برتر گوگل دارند. اگرچه رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک نیز امری محال نیست.

رسیدن به صفحه اول گوگل

بک لینک ها مزایای فراوانی دارند. اما برای اینکه لینک وبسایت شما در سایر وبسایت ها و وبلاگ ها قرار بگیرد، نیاز به تلاش بسیار است. با داشتن ارتباط خوب با مدیران سایر وبسایت ها و تولید محتوای ارزشمند و اصیل می توان پس از مدتی بک لینک های وبسایت خود را افزایش داد. اما خبر خوب آن که بدون این موارد نیز می توان اعتبار سایت را افزایش داده و به صفحه اول گوگل دست یافت.

همان طور که گفته شد، دامنه اصول و تکنیک های سئو بسیار گسترده است. اگر وبسایت شما بک لینک های کافی را ندارد، می توانید با تکیه بر سایر روش های موثر سئو سایت به صفحه اول گوگل برسید. در واقع، اگرچه نداشتن بک لینک های کافی یک نقطه ضعف به شمار می آید، اما با تقویت سایر نقاط قوت در سئوی وبسایت رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک نیز هدفی دست یافتنی است.


روش های رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک

در ادامه این صفحه، به توضیح راهکارهایی می پردازیم که رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک را امکان پذیر می کنند. این تکنیک ها به هیچ وجه پیچیده و دشوار نیستند و نیاز به تبحر و مهارت ویژه ای ندارند. برای اجرای آن ها نیاز به سرمایه گذاری ویژه و هزینه خاصی هم نیست. بلکه برعکس، این راهکارها نکاتی ساده و بدیهی هستند که رعایت آن ها بسیار راحت است.

تیترهای جذاب و جالب

تیتر و عنوان مقاله، اولین بخش مقاله است که توجه را به خود جلب می کند. کاربران ابتدا تیتر یک مطلب را می خوانند و اگر آن تیتر به نظرشان جالب و ارزشمند باشد، به خواندن ادامه پاراگراف اول و بقیه مطلب می پردازند. یک تیتر خوب می تواند حتی از رتبه در صفحه اول گوگل نیز مهم تر باشد؛ مثلا چهارمین نتیجه در صفحه اول نتایج گوگل، به خاطر تیتر جذاب و وسوسه انگیزش می تواند موفق تر از رتبه های یک و دو همان صفحه عمل کند.

یک تیتر خوب موجب افزایش نرخ CTR می شود.

برخی از راهکارها برای داشتن یک عنوان جذاب و خلاقانه عبارتند از: استفاده از عبارات سوالی (مثل آیا میدانید، چگونه ،چیست…)، کلمات ترین، بهره گیری از طنز، توجه به سوژه های مطرح روز، عبارات دو پهلو و مبهمی که کنجکاوی را برمی انگیزند و…

ctr چیست

مقاله زیر را حتما بخوانید:

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با عبارات پرجستجو

یافتن عبارات پرجستجو در گوگل کاری آسان است. کافی است یک کلمه در بخش جستجو تایپ کنید؛ بلافاصله در میان پیشنهادهای گوگل (Google Suggestion) تعدادی از عبارات پرجستجوی مرتبط با آن کلمه را مشاهده می کنید. هم چنین می توانید از ابزار های آنالیز کلمات کلیدی نیز برای یافتن پرجستجو ترین عبارات استفاده نمایید.
نکته جالب این که خود گوگل واژگان و کلمات مرتبط با کلمات پرجستجو را به شما نمایش می دهد. شما می توانید بفهمید مردم به دنبال چه چیزی هستند، چه کلماتی را جستجو می کنند و از چه عباراتی برای رسیدن به نتایج دقیق تر در جستجوی خود بهره می برند.

با توجه به این مسئله، می توان از کلمات و عبارات مرتبط با عبارات پرجستجو و ترند برای افزایش بازدید وبسایت خود استفاده کرد. در تولید محتوا و نوشتن مقالات وبسایت، با به کار گرفتن ترکیبی از عبارات پرجستجو و کلمات مرتبط با آن ها می توان جز نتایج برتر گوگل قرار گرفت.

یافتن کلمات کلیدی در حال رشد و در عین حال، کم رقابت

یکی دیگر از روش های رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک، تمرکز و سرمایه گذاری بر روی کلمات کلیدی در حال رشد است. یافتن کلمات کلیدی در حال رشد که با وجود میزان سرچ بالا، رقابت بر سر آن ها کمتر است کمک بسیار شایانی به قرار گرفتن وبسایت در صفحه اول گوگل دارد.
برای پیدا کردن کلمات کلیدی در حال رشد و کم رقابت ابزارهای مختلفی وجود دارد. گوگل کیورد پلنر بهترین ابزار موجود در این زمینه است.

استفاده از کلمات کلیدی طولانی

استفاده از کلمات کلیدی طولانی یکی دیگر از راه های موثر رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک است.
کلمات کلیدی بلند و طولانی سرعت رشد بیشتری دارند. علاوه بر آن این نوع کلمات کلیدی جزئیات بیشتری از اهداف جستجو را در بر می گیرند. یکی از بهترین روش ها برای وبسایت هایی که می خواهند در ابتدای کار خود و بدون استفاده از بک لینک جز نتایج برتر گوگل قرار بگیرند، همین مورد است. چرا که قرار گرفتن در میان برترین نتایج یک کلمه کلیدی طولانی به مراتب راحت تر از قرار گرفتن در میان برترین نتایج یک کلمه کلیدی پرجستجوست. مثلا عبارت “فروش پوشاک مردانه در اصفهان” در مقایسه با “پوشاک مردانه”، جزییات بیشتری از هدف جستجو کننده را در بر می گیرد. علاوه بر آن رقابت روی این کلمه کمتر بوده و قرار گرفتن جز نتایج برتر جستجوی آن آسان تر است.

برای یافتن کلمات کلیدی طولانی (LSI) مرتبط با کلمه کلیدی اصلی میتوانید از ابزار LSIgraph استفاده کنید.

توجه به نام دامنه برای رسیدن به صفحه اول گوگل

این مورد باید قبل از راه اندازی وبسایت و به هنگام تعیین نام سایت و دامنه آن انجام شود. بدیهی است که دامنه وبسایت باید با موضوع کسب و کار شما مرتبط باشد و چه بهتر که در آن از کلمات کلیدی اصلی نیز استفاده شود. گوگل می تواند وجود کلمه کلیدی جستجو در دامنه وبسایت را تشخیص دهد. همین موضوع موجب راحت تر شدن رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک می شود.

بهبود سرعت سایت

یکی از عوامل مهم در سئو و رتبه وبسایت، سرعت آن است. وبسایت هایی که بیش از حد سنگین بوده و در مدتی طولانی بارگذاری می شوند، رتبه پایین تری در نتایج گوگل کسب می کنند. هم چنین سرعت پایین بارگذاری تاثیر به شدت مخربی بر سئوی سایت دارد.
لازم است که سرعت وبسایت با ابزارها و مرورگر های مختلفی سنجیده و ارزیابی شود. به ویژه سرعت بارگذاری سایت بر روی گوشی های هوشمند و مرورگرهای آن ها بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که عمده جستجوها امروزه با این وسایل انجام می شوند.


نتیجه گیری
از میان روش های سئو سایت و افزایش ترافیک آن، استفاده از بک لینک ها جایگاه بسیار مهمی دارد. اما بک لینک ها یک شرط الزامی برای قرار گرفتن در میان نتایج برتر نیستند. رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک امری ممکن است؛ به شرط آن که به سایر اصول و راهکارهای سئو توجه کافی شود و بر روی آن ها سرمایه گذاری کافی صورت گیرد.


به کار گیری تیترهای جذاب و جالب توجه، استفاده از کلمات کلیدی در حال رشد اما کم رقابت، استفاده از کلمات کلیدی طولانی و بلند و قرار دادن کلمات کلیدی اصلی در دامنه وبسایت از جمله موثرترین راه های رسیدن به صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک هستند. هم چنین ارتقای سرعت بارگذاری سایت و بهبود رابط کاربری و طراحی گرافیکی وبسایت در این راستا از اهمیت ویژه ای برخوردارند.اگر شما با مراحل و استراتژی های سئو آشنایی کافی دارید، بنابراین خودتان می توانید وبسایتتان را سئو نمایید، اما اگر با سئو آشنایی خاصی ندارید حتما بهینه سازی سات خود را به یک سئو کار حرفه ای واگذار نمایید، یا با یک مشاوره سئو مشورت نمایید.

شما نیز روش های خود را با ما در میان بگذارید!

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
برچسب ها :
دیدگاه‌ها
 1. فریبا گفت :

  ممنون از محتوای آموزشی جذابتون
  استفاده از تبلیغات گوگل هم میتونه ی گزینه ای برای رتبه گرفتن بدون بک لینک باشه

  10 دی 1399 - 8:11 ق.ظ
 2. مدیر سایت گفت :

  درو به شما دوست عزیز
  بله همونطور که شما گفتید گوگل ادورزد یک روش سریع برای گرفتن رتبه است ولی اگه به مسائل دیگه توجه نشه رویکرد کاملا موقت هست

  10 دی 1399 - 8:16 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.