طراحی وب سایت حرفه ای

طراحی وب سایت حرفه ای

طراحی وب سایت حرفه ای یکی از نیازهای کسب و کارهای امروزی است. وب سایت حرفه ای به چه وب سایتی گفته می شود و چه قدم هایی را باید طی کرد تا بتوان یک وب سایت حرفه ای را راه اندازی نمود. این موضوعی است که در این مقاله شما را با آن آشنا می کنیم و گام به گام این طراحی را توضیح خواهیم داد تا بتوانید به مفهوم واقعی یک وب سایت حرفه ای پی ببرید.

میخواهیم قبل از بررسی طراحی وب سایت حرفه ای، ابتدا موضوعی که باید به آن پرداخته شود این است که اصلا به چه نوع سایت هایی وب سایت حرفه ای گفته می شود. مفهوم طراحی وب سایت این نیست که حتما یک سایت دارای جلوه های ویژه باشد و رنگ و لعاب داشته باشد ولی نتواند نیازهای بازدیدکنندگان را تامین کند، بسیاری از افراد فکر می کنند که سایت حرفه ای به وب سایت هایی گفته می شود که دارای اسلایدر حرفه ای و یا جلوه های حرفه ای باشد که در اینجا باید بدانید به هیچ وجه اینطور نیست.

وب سایت حرفه ای به وب سایت هایی گفته می شود که طراحی آن به گونه ای است که بر اساس نیاز کاربران رفتار می کند و وقتی کسی از وب سایت بازدید می کند می تواند به راحتی به تمامی مطالب مورد نیاز دسترسی داشته باشد و در وب سایت سردرگم نمی شود.

از دیگر خصوصیات آن وجود ابزارهای جستجو و راهنمایی کاربران، دارای سیستم هوشمند بازاریابی اینترنتی و پیشنهادات محصولات به کاربران و بازدیدکنندگان و این چنین مسائلی است که بازدیدکننده علاوه بر اینکه از بازدید و گشت و گذار در وب سایت خسته نمی شود بلکه به تمامی یا بخشی از نیازهای خود نیز دسترسی پیدا می کنند .

طراحی وب سایت حرفه ای

آشنایی با 4 قدم مهم در طراحی وب سایت حرفه ای

قدم اول : تعیین هدف و استراتژی

در ابتدا کاری که باید برای طراحی وب سایت حرفه ای انجام دهید این است که هدف خود را دقیقا مشخص کنید و بنابر هدف خود استراتژی های لازم را برنامه ریزی کنید. بعد از اینکه هدف خود را مشخص کردید می توانید بروید به سراغ اینکه چه ابزارهایی را نیاز خواهید داشت و در نهایت باید از چه سیستمی برای پیاده کردن وب سایت خود استفاده کنید. در برخی موارد نیاز است تا از یک سیستم آماده برای ایجاد سایت خود استفاده کنید و در برخی موارد هم نیاز خواهد بود تا وب سایت را از ابتدا بنابر نیاز خود برنامه نویسی کنید و به صورت اختصاصی سایت را طراحی کنید.

فراموش نکنید که طراحی سایت حرفه ای ، هزینه های بیشتری را در مقایسه با طراحی وب سایت های ساده تر در بر خواهد داشت. به عنوان مثال باید بعد از مشخص شدن نیاز وب سایت و ابزارهایی که باید در اختیار داشته باشید، هاست مناسب خود را نیز انتخاب کنید. اگر وب سایت شما قرار است با استفاده از asp پیاده شود ماژول های مخصوص به خود را نیاز خواهد داشت، اگر با زبان هایی مانند php طراحی شود ابزارهای خود را خواهد داشت. پس اولین قدم این است که هدف خود و سپس ابزارهای مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

قدم دوم: طراحی ظاهری سایت

همیشه ظاهر وب سایت اولین جایی است که هر کاربری با آن برخورد می کند و در واقع همان تاثیرات برخورد اول در مورد وب سایت هم صدق می کند. ظاهر یک وب سایت باید در عین اینکه تمامی ابزارهای مورد نیاز کاربران را داشته باشد همزمان باید دارای ظاهری آرام و بدون شلوغی های اضافی باشد و باعث سردرگمی کاربران نشود. یک وب سایت حرفه ای ابزارهای لازمه را در اختیار کاربران قرار می دهد تا کاربران بتوانند به راحتی در وب سایت به جستجو بپردازند و اگر وب سایت از نظر گرافیکی حرفه ای و به خوبی طراحی شده باشد، باعث می شود تا کاربران به راحتی و با احساس خوبی در وب سایت به گشت و گذار بپردازند و حضور کاربران در سایت باعث رتبه بالای وب سایت خواهد شد.

همچنین به این موضوع باید توجه کرد که ظاهر یک وب سایت حرفه ای دقیقا مطابق با موضوع آن خواهد بود. یعنی باید ببینید که وب سایت شرکتی، فروشگاهی و یا آموزشگاهی است و سپس ظاهر و طراحی گرافیکی سایت بر اساس موضوع وب سایت پیاده سازی شود. اگر این موارد مورد توجه قرار نگیرد نمی توان از نظر ظاهری وب سایت را در رده وب سایت های حرفه ای قلمداد کرد.

قدم سوم : انتشار مطالب در سایت و تاثیر آن در طراحی وب سایت حرفه ای

همانطور که می دانید محتوا و مطالب از مهمترین دارایی های یک وب سایت محسوب می شود و در طراحی و ایجاد وب سایت حرفه ای باید ابزارهای مورد نیاز برای انتشار و مدیریت محتوا به صورت کامل وجود داشته باشد تا بتوانید در آینده محتوای خود را به راحتی در سایت منتشر کنید و یا محتواهای منتشر شده را به راحتی مدیریت کنید. همچنین نحوه نمایش محتوا به کاربران نیز باید به خوبی طراحی شده باشد. در واقع طراحی وب سایت حرفه ای هم  در سمت مدیریت وب سایت و هم در سمت کلاینت یا همان بخش کاربری دارای ابزارهای کامل و کافی باشد. با توجه به این مطالب باید بدانید که وجود ابزارهای کافی و مهم در طراحی وب سایت از موارد طراحی سایت به صورت حرفه ای می باشد.

قدم چهارم : امنیت بالا و سرعت بالا، قابلیت نمایش به صورت ریسپانسیو

از دیگر قدم ها توجه به مسائل فنی وب سایت می باشد. یک وب سایت حرفه ای دارای سرعت لود بالا، امنیت بالا و همچنین قابلیت اجرا در تمامی دستگاه های همراه مانند گوشی موبایل و تبلت را خواهد داشت و در واقع به صورت کاملا ریسپانسیو طراحی می شود. در طراحی باید تمامی موارد امنیتی به درستی مورد مطالعه قرار گیرد و سپس طراحی شود. مسئله امنیت وب سایت مانند سئو چیزی نیست که بعدها بتوان آن را پیاده کرد، باید از همان ابتدای شروع طراحی، موارد امنیتی در نظر گرفته شود و معماری وب سایت با رعایت مسائل امنیتی کامل شود.

از دیگر مواردی که باید در نظر گرفته شود و امروزه بسیار مورد توجه است مسئله ریسپانسیو و یا همان واکنشگرا بودن وب سایت است. می دانیم که استفاده از موبایل ( گوشی های هوشمند ) و تبلت ها امروزه بیش از هر زمانی است و بیشترین بازدیدهای اینترنتی با استفاده از موبایل و تبلت صورت می گیرد، پس باید بتواند خودش را با تمامی رزولوشن ها تطبیق دهد و عناصر صفحه را به درستی نمایش دهد. برای همین طراحی ریسپانسیو قدم بعدی در طراحی خواهد بود که باید مورد توجه قرار گیرد و به خوبی پیاده شود

هم اکنون مشاوره کسب و کار بگیرید

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android

سوالات متداول درباره طراحی سایت حرفه ای :

وب سایت حرفه ای به چه وب سایتی گفته می شود ؟

وب سایت حرفه ای به وب سایت هایی گفته می شود که طراحی آن به گونه ای است که بر اساس نیاز کاربران رفتار می کند و وقتی کسی از وب سایت بازدید می کند می تواند به راحتی به تمامی مطالب مورد نیاز دسترسی داشته باشد و در وب سایت سردرگم نمی شود.

گام های طراحی وب سایت حرفه ای چیست ؟

 • قدم اول : تعیین هدف و استراتژی
 • قدم دوم: طراحی ظاهری سایت
 • قدم سوم : انتشار مطالب در سایت
 • قدم چهارم : امنیت بالا و سرعت بالا، قابلیت نمایش به صورت ریسپانسیو

واکنشگرا بودن وب سایت به چه معناست ؟

ریسپانسیو و یا همان واکنشگرا بودن وب سایت به این معناست که وب سایت بتواند خودش را با تمامی رزولوشن ها (در وب سایت ، گوشی، تبلت، … ) تطبیق دهد و عناصر صفحه را به درستی نمایش دهد.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
برچسب ها :
دیدگاه‌ها
 1. آتنا سلمانی گفت :

  طراحی سایت خودتون بسیار کاربر پسنده و من از سایت شما ایده گفتم مرسی

  24 فروردین 1400 - 11:52 ق.ظ
 2. مدیر سایت گفت :

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که از مطالب سایت استفاده می کنید و مورد پسند شما واقع شده است.

  24 فروردین 1400 - 12:12 ب.ظ
 3. مدیر سایت گفت :

  درود به شما
  از لطف شما سپاسگذاریم

  12 خرداد 1400 - 7:17 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.