طراحی سایت با اسکرول های طولانی

طراحی سایت با اسکرول زیاد

اسکرول یک تکنیک ویژه در طراحی سایت است که در آن تصاویر پس زمینه کند تر از تصاویر پیش زمینه حرکت می کنند و این اتفاق باعث ایجاد توهم بصری عمق، در یک سایت دو بعدی برای کاربر می شود. در حال حاضر طراحی سایت با استفاده از اسکرول یکی از پر کاربردترین تکنیک ها در طراحی سایت است.

این تکنیک ساده که همه به آن عادت کرده اند، به بسیاری از وب سایت ها کمک کرده است تا پویا و تعاملی باشند.
سایت های شبکه های اجتماعی نحوه تعامل با وب را به کلی تغییر داده اند و به ما آموزش می دهند که به طور نامحدود از اسکرول های طولانی استفاده کنیم. اسکرول های طولانی به دلیل محبوبیت سایت های شبکه های اجتماعی مثل توییتر، پینترست، فیسبوک و غیره به سرعت در حال جلب توجه وب سایت ها است. همچنین به کاربر کمک می کند تا از گستردگی عمودی و نامحدود صفحه استفاده کرده و در مدت زمان کوتاهی مطالب بیشتری را دنبال کند.

اسکرول در طراحی سایت

مزایای استفاده از اسکرول طولانی

تکنیک استفاده از اسکرول های طولانی در طراحی سایت برای برجسته کردن یک محصول و بالابردن کیفیت وب سایت تاثیر زیادی دارد. اگر اسکرول های طولانی در صفحه وجود نداشته باشد، کاربر برای مطالعه کامل هر قسمت باید کلیک کرده و وارد بخشی دیگر شود. این کار برای کاربران زمان گیر و سخت تر است.
با توجه به اینکه این روزها کاربران بیشتری از تلفن همراه استفاده می کنند، وب سایت هایی که در طراحی آن ها از اسکرولهای طولانی استفاده شده، بیشتر مورد پسند کاربران قرار گرفته و کاربران مدت زمان بیشتری را در وب سایت می مانند.

طراحی سایت با اسکرول طولانی

تکنیک های استفاده از اسکرول طولانی

نمایش محتوای اصلی وب سایت در اسکرول

محتوای اصلی وب سایت را به گونه ای انتخاب کنید که در اسکرول اول نمایش داده شود و سعی کنید بقیه ی محتوای خود را به گونه ای بچینید که کاربر را مجاب به خواندن ادامه ی مطلب و کلیک کردن بیشتر کند.

بهینه سازی زمان بارگذاری صفحه

برای سایت هایی با اسکرول طولانی، سرعت بارگزاری مطالب باید زیاد باشد. اگر یک سایت با سرعت پایینی بارگذاری شود، کاربر آن را ترک خواهد کرد. آمار نشان می دهد47% کاربران انتظار دارند زمان بارگذاری سایت کمتر از 2 ثانیه باشد و اگر این مدت زمان به 3 ثانیه افزایش یابد، 40% کاربران، آن سایت را ترک خواهند کرد.
شما به راحتی می توانید سرعت وب سایت خود و همچنین زمان بارگذاری مطالب آن را از طریق تکنیک های بسیاری کاهش دهید. با استفاده از بهینه سازی مطالب و عکس ها و به حداقل رساندن فضای سفید و حذف تگ های غیر ضروری و همچنین حذف محتوای نامناسب از وب سایت تان، این زمان را کاهش دهید.

ایجاد محتوای با کیفیت

مطالب سایت شما نه تنها جذاب بلکه باید با کیفیت عالی باشد. بهترین مطالب برای وب سایت ها، توجه به طراحی آن ها با استفاده از تکنیک اسکرول طولانی است. در بارگذاری مطالب به گونه ای عمل کنید که کاربران را با کلیک های خود هم قدم کنید .
محتوای وب سایت شما باید متحرک، جذاب و سازگار با سلیقه کاربران باشد. یکی از راه های عالی برای این منظور، حرکت کلمات کلیدی و کلیک های طولانی آن است. بنابراین به کلمات کلیدی که استفاده می کنید، توجه ویژه ای داشته باشید.

ابزار های آنالیز کلمات کلیدی

مقاله زیر را حتما بخوانید:

تمرکز بر روی تصاویر و طراحی

تصاویر و طراحی های قوی به کاربران کمک می کنند که مطالب آپلود شده در وب سایت را بهتر درک کنند. نشان های بصری مثل انتخاب درست خطوط و رنگ ها تاثیر بزرگی در این امر دارد. ترکیب انیمیشن ها در تکنیک طولانی کردن اسکرول های وب سایت تان نقش زیادی دارند. بهترین روش برای طراحی یک سایت با استفاده از اسکرول های طولانی، شامل تعاملات کوچک برای تعامل با کاربران می باشد.
این می تواند شامل باکس های متحرک، تصاویر و ویدیوهای متحرک باشد. همچنین می توانید انیمیشن ها را به محتوای صفحه وب سایت که اثر زیادی دارند، اضافه کنید. تعاملات بزرگ، عناصر و محتوا یک بخش حیاتی در طراحی وب سایت با استفاده از اسکرول های طولانی است.

طراحی سایت با اسکرول طولانی

استفاده از تکنیک های اسکرول

استفاده از تکنیک کلیک های طولانی در طراحی سایت مطمئنا مزایای فوق العاده ای را برای استفاده کاربران در دستیابی صحیح به وب سایت شما فراهم می کند. به همین جهت استفاده از اسکرول های طولانی در طراحی سایت تان باعث بازاریابی هرچه بهتر وب سایت شما می گردد. اما این تکنیک برای همه مناسب نیست. بسته به کاربران هدف سایت شما این امر متغیر است. ممکن است عده ای از کاربران استفاده از اسکرول های طولانی در طراحی سایت را آزار دهنده بدانند. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا کلیک را در مقیاس کوچکتر تست کرده و قبل از تغییر مقیاس تان به میزان گسترده تر، از کاربرانتان بازخوردهایشان را دریافت کنید.

جهت مشاوره دیجیتال مارکتینگ تماس بگیرید.

مشاوران سپنتا مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.