طراحی سایت با اسکرول های طولانی

طراحی سایت با اسکرول زیاد

اسکرول یک تکنیک ویژه در طراحی سایت است که در آن تصاویر پس زمینه کند تر از تصاویر پیش زمینه حرکت می کنند و این اتفاق باعث ایجاد توهم بصری عمق، در یک سایت دو بعدی برای کاربر می شود. در حال حاضر طراحی سایت با استفاده از اسکرول یکی از پر کاربردترین تکنیک ها در طراحی سایت است در حالی که احتمالا هیچ وقت متوجه استفاده از آن در گذشته نشده اید.

این تکنیک ساده که همه به آن عادت کرده اند، به بسیاری از وب سایت ها کمک کرده است تا پویا و تعاملی باشند.
سایت های شبکه های اجتماعی نحوه تعامل با وب را به کلی تغییر داده اند و به ما آموزش می دهند که به طور نامحدود از اسکرول های طولانی استفاده کنیم. اسکرول های طولانی به دلیل محبوبیت سایت های شبکه های اجتماعی مثل توییتر، پینترست، فیسبوک و غیره به سرعت در حال جلب توجه وب سایت ها است. با توجه به این میزان از محبوبیت سایت های رسانه های اجتماعی، فیدهای طولانی که خواننده را به یک صفحه مجزا متصل می کند، از نظر بصری جذابیت بسیاری دارد. همچنین به کاربر کمک می کند تا از گستردگی عمودی و نامحدود صفحه استفاده کرده و در مدت زمان کوتاهی مطالب بیشتری را دنبال کند.

اسکرول

تکنیک استفاده از اسکرول های طولانی

تکنیک استفاده از اسکرول های طولانی در طراحی سایت برای برجسته کردن یک محصول و بالابردن کیفیت وب سایت تاثیر زیادی دارد. اگر اسکرول های طولانی در صفحه وجود نداشته باشد، کاربر برای مطالعه کامل هر قسمت باید کلیک کرده و وارد بخشی دیگر شود. این کار برای کاربران زمان گیر و سخت تر است.
با توجه به اینکه این روزها کاربران بیشتری از تلفن همراه استفاده می کنند، وب سایت هایی که در طراحی آن ها از اسکرول های طولانی استفاده شده، بیشتر مورد پسند کاربران قرار گرفته و مدت بیشتری جزء وب سایت های پر بیننده می مانند.

طراحی سایت با اسکرول طولانی

تکنیک های استفاده از اسکرول طولانی

1/ بهینه سازی زمان بارگذاری صفحه

بارگذاری یک سایت باید اسکرول بزرگی داشته باشد تا زمان کمی را صرف کند. اگر یک سایت با سرعت پایینی بارگذاری شود، کاربر آن را ترک خواهد کرد. آمار نشان می دهد47% کاربران انتظار دارند زمان بارگذاری سایت کمتر از 2 ثانیه باشد و اگر این مدت زمان به 3 ثانیه افزایش یابد، 40% کاربران، آن سایت را ترک خواهند کرد.
شما به راحتی می توانید سرعت وب سایت خود و همچنین زمان بارگذاری مطالب آن را از طریق تکنیک های بسیاری کاهش دهید. با استفاده از بهینه سازی مطالب و عکس ها و به حداقل رساندن فضای سفید و حذف تگ های غیر ضروری و همچنین حذف محتوای نامناسب از وب سایت تان، این زمان را کاهش دهید.

2/ ایجاد محتوای با کیفیت

مطالب سایت شما نه تنها جذاب، که باید با کیفیت عالی باشد. بهترین مطالب برای وب سایت ها، توجه به طراحی آن ها با استفاده از تکنیک اسکرول طولانی است. در بارگذاری مطالب به گونه ای عمل کنید که کاربران به وب سایت شما قلاب بمانند.
محتوای وب سایت شما باید متحرک، جذاب و سازگار با سلیقه کاربران باشد. یکی از راه های عالی برای این منظور، حرکت کلمات کلیدی و اسکرول های طولانی آن است. بنابراین به کلمات کلیدی که استفاده می کنید، توجه ویژه ای داشته باشید.

3/ تغییر موقعیت URL

در اسکرول طولانی، به اشتراک گذاری یک URL غیر ممکن می شود زیرا خواننده در همان صفحه است. به این دلیل که URL قابل مشاهده نیست، کاربر از مشاهده وب سایت تان راضی نخواهد بود.
هیچ سوئیچینگی بین دستگاه ها برای ادامه تماشای وب سایت از نقطه URL وجود ندارد. با این حال با HTML5 شما قادر خواهید بود URL مرورگر را بدون بارگذاری مجدد، تغییر دهید.

4/ تمرکز بر روی تصاویر و طراحی

تصاویر و طراحی های قوی به کاربران کمک می کنند که مطالب آپلود شده در وب سایت را بهتر درک کنند. نشان های بصری مثل انتخاب درست خطوط و رنگ ها تاثیر بزرگی در این امر دارد. ترکیب انیمیشن ها در تکنیک طولانی کردن اسکرول های وب سایت تان نقش زیادی دارند. بهترین روش برای طراحی یک سایت با استفاده از اسکرول های طولانی، شامل تعاملات کوچک برای تعامل با کاربران می باشد.
این می تواند شامل باکس های متحرک، تصاویر و ویدیوهای متحرک باشد. همچنین می توانید انیمیشن های اسکرول را به محتوای صفحه وب سایت که اثر زیادی دارند، اضافه کنید. تعاملات بزرگ، عناصر و محتوا یک بخش حیاتی در طراحی وب سایت با استفاده از اسکرول های طولانی است.

استفاده از تکنیک های اسکرول

هر کاربری که وارد یک سایت با اسکرول طولانی را بازدید کند، انتظار دارد که اطلاعات در یک صفحه به جای کلیک کردن بر روی صفحات مختلف، به راحتی به وسیله اسکرول طولانی در همان صفحه در دسترس باشد. وب سایت هایی که در طراحی آن ها از اسکرول های طولانی استفاده شده، به خوبی هم در گوشی همراه و هم در دسکتاپ قابل بازدید هستند.
شما می توانید از تکنیک های اسکرول طولانی مثل اختلاف منظر و ترکیب محتواها استفاده کنید. اگر تصاویر خیلی زیادی در وب سایت تان دارید، می توانید روش صفحه نمایش متناوب را مورد استفاده قرار دهید.
در این قسمت چند وب سایت خارجی که در طراحی شان اسکرول را به گونه ای ایجاد کرده اند که شامل ارزش افزوده شده را به شما معرفی می کنیم.

  • Kontainer
  • Flixxo
  • Crema
  • Hitachi
  • Micai
  • Centros
  • La Phrase 5
  • Scrollino

طراحان سایت در تفکر سنتی در خصوص طراحی وب سایت معتقدند که وب سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که کاربر کمترین نیاز به اسکرول و بالا نگه داشتن اطلاعات را داشته باشد با این حال در سال های اخیر تغییرات زیادی در این تفکر ایجاد شده و اگر به آن فکر کنم، ما در یک محیط اسکرولینگ زندگی می کنیم.

Kontainer

در طراحی وب سایت Kontainer از اسکرول به روشی ظریف تر برای جلب توجه کاربران به تصاویر نرم افزار خود استفاده شده است. این کمک می کند تا نیمی از تصویر، الگوی نیمی از متن شود و این طراحی تعاملی کمک می کند در طراحی سایت، قسمت سفید آن جدا شود.

Flixxo

در طراحی وب سایت Flixxo استفاده از اسکرول های طولانی به این شکل است که نه تنها از انیمیشن ها و گرافیک های سه بعدی استفاده شده، بلکه با حرکت موس در هر نقطه، متن نیز منتقل می شود. از آنجا که پس زمینه چنین جلوه ای دارد و متن به صورت موازی حرکت می کند، کمک می کند تا کاربر با راحتی بسیار بیشتری از سایت استفاده کند.

Crema

طراحان وب سایت Crema از اثرات تغییر چند رنگ در طراحی این سایت استفاده کرده اند. به این ترتیب که با استفاده از تکنیک اسکرول طولانی، برترین های سایت برای کاربر به نمایش درمی آید. این مورد به نشان دادن محتوای بخش های مختلف سایت بسیار کمک می کند و کاربر می تواند درک کند که چه چیز جدیدی در وب سایت آپلود شده است.

Hitachi

در وب سایت Hitachi نیز مانند Kontainer از جزئیات مشابهی برای طراحی سایت با استفاده از اسکرول های طولانی برای جلب توجه کاربران به تایپوگرافی و ریز جزییات در طراحی سایت استفاده گردیده است. این هوشمندی طراحان سایت باعث یادآوری به کاربران می شود تا برای خواندن کلمات کلیدی کنار تصاویر که با آن ها در ارتباط هستند، وقت بگذارند. در نتیجه کاربران را به سمت مطالب موجود در وب سایت جذب می کند.

Micia

وب سایت Micia به عنوان یک بستر مدیریت مالی و ثروت، به دلیل حساس بودن به مطالب آپلود شده و طبیعی بودن محصولات، می تواند اعتمادی واقعی بین وب سایت و کاربران ایجاد کند. استفاده طراحان سایت با استفاده از اسکرول های طولانی، مناظر پس زمینه و تصاویر نرم افزاری به پویایی تصاویر بارگذاری شده و کسانی که از آن استفاده می کنند، کمک بسیاری می کند.
اعتمادی که کاربران این وب سایت به آن پیدا کرده اند، نتیجه هوشمندی طراحان وب سایت و تکنیک هایی که استفاده می کنند، بوده است.

Centros

یکی از دلایلی که باعث شده تا طرفدار وب سایت Centros شوم، طراحی فوق العاده این سایت و استفاده صحیح از اسکرول های طولانی در طراحی آن است. چرا که من هر از چند گاهی به خرید دوچرخه جدید احتیاج پیدا می کنم.
نکته قابل توجه در این سایت آن است که در حین حرکت در صفحه، بسیاری از ویژگی های دوچرخه را با بزرگنمایی بخش های مختلف نمایش می دهد. همین امر این امکان را به کاربران می دهد تا دقیقا بدانند چه چیزی دوچرخه ها را همانطور که توصیف شده، شگفت انگیز می کند. این نتیجه هوشمندانه استفاده از اسکرول های طولانی در طراحی سایت است.

Canatal

صفحه اصلی وب سایت Canatal به بخش های مختلفی تقسیم و شماره گذاری شده است که هرکدام به توضیح برخی از مولفه های اصلی تمایز شرکت کمک می کند. کاربر هر قسمت از سایت را که مطالعه کند، با استفاده از تکنیک اسکرول های طولانی در طراحی وب سایت، بخش ها و تصاویر مرتبط با آن را نیز بازدید خواهد کرد. در نتیجه در حال حرکت نیز می تواند تصاویر مرتبط را ببنید و دنبال کند.

La Phrase 5

در طراحی وب سایت La Phrase 5 عمدتا از اشکال مهندسی کوچک استفاده شده و بیشتر حاوی شکل با متن و تصاویر در داخل آن ها است. هر یک از بخش هایی که در این سایت مشاهده می شوند، با سرعت های مختلف اسکرول می کنند و با یکدیگر همپوشانی نیز دارند. این سبک از طراحی وب سایت با استفاده از اسکرول های طولانی بسیار جالب است.

Scrollino

وب سایت Scrollino به عنوان سایتی خلاق و نوآور برای خواندن و ویرایش محتوای کتاب های چاپ شده توصیف می شود. گرچه چند فیلم در این سایت وجود دارد که نشان می دهد چگونه می توان از محصول استفاده کرد. با این حال انیمیشن های دیگری از محصولات نیز در وب سایت وجود دارد که با استفاده از تکنیک اسکرول های طولانی در طراحی وب سایت باعث می شود تا کاربر مطالب را بهتر دنبال کند.

استفاده از تکنیک اسکرول های طولانی در طراحی سایت مطمئنا مزایای فوق العاده ای را برای استفاده کاربران در دستیابی صحیح به وب سایت شما فراهم می کند. به همین جهت استفاده از اسکرول های طولانی در طراحی سایت تان باعث بازاریابی هرچه بهتر وب سایت شما می گردد. اما این تکنیک برای همه مناسب نیست. بسته به کاربران هدف سایت شما این امر متغیر است. ممکن است عده ای از کاربران استفاده از اسکرول های طولانی در طراحی سایت را آزار دهنده بدانند. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا اسکرول را در مقیاس کوچکتر تست کرده و قبل از تغییر مقیاس¬تان به میزان گسترده تر، از کاربرانتان بازخوردهایشان را دریافت کنید.

طراحی سایت با اسکرول طولانی

برچسب ها :
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.