11 روش اثبات شده برای افزایش بازدید سایت

نرخ تبدیل چیست

وقتی که یک وب سایت طراحی و راه اندازی می کنید، اولین چیزی که وب سایت شما نیاز دارد، افزایش بازدید وب سایت است. چرا که اگر وب سایت دارای بازدید نباشد فروشی هم نخواهد داشت. در نظر داشته باشید که صرفا تبلیغات نیست که وب سایت را موفق می کند، شما باید وب سایت خودتان را طوری طراحی کنید که هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو بهینه باشد.

در ادامه ی این مقاله 10 روش اصولی افزایش بازدید وب سایت را معرفی می کنیم:

۱/ معرفی وب سایت به موتور های جست و جو
۲/ بارگزاری محتوای ارزشمند و مناسب
۳/ بهینه سازی نرخ تبدیل (CTR)
۴/بهینه سازی سایت برای همه ی دستگاه ها
۵/بهبود سرعت لود وب سایت
۶/طراحی گرافیکی زیبا
۷/ ایجاد بک لینک برای افزایش بازدید وب سایت
۸/ شناسایی کلمات جستجو شده توسط کاربران
۹/ بهینه سازی تصاویر برای وب سایت
10/ به روز رسانی مرتب محتوا و یا افزودن محصول برای وب سایت های فروشگاهی
11/ قراردادن بخش سوال و جواب در وب سایت و پاسخ دهی مرتبط به کاربران

1- معرفی وب سایت به موتورهای جستجو برای افزایش بازدید وب سایت

وقتی که وب سایت خودتان را راه اندازی کردید، اولین گام شما برای افزایش ترافیک سایت، معرفی به موتورهای جستجو است؛ چرا که باید موتور جستجویی، مانند گوگل وب سایت شما را بشناسد و از حضور وب سایت شما آگاه شود؛ هرچند که اگر شما کار معرفی کردن وب سایت به گوگل را انجام ندهید، باز هم مدتی بعد گوگل وب سایت شما را ایندکس خواهد کرد، ولی معرفی وب سایت به گوگل، روند ایندکس شدن (ثبت وب سایت و صفحات آن در نتایج موتور جست و جوی گوگل) وب سایت شما را سرعت می بخشد.

معرفی وب سایت به گوگل با ابزار وبمستر

فراموش نکنید که یکی از راه های خوب برای معرفی سریع وب سایت به گوگل و تجزیه و تحلیل آن Search Console گوگل است که کاملترین ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت است؛ و می توان گفت یکی از بهترین ابزارهاست که بدون نیاز به نصب افزونه و یا اضافه کردن ابزارهای تحلیل به وب سایت خودتان می توانید از آن بهره ببرید.

ساخت اکانت در سرچ کنسول گوگل

برای ثبت وب سایت خود در گوگل سرچ کنسول می توانید در خود گوگل عبارت webmaster tools را جستجو کنید تا به این طریق به search console گوگل هدایت شوید و بعد از آن می توانید وب سایت را در گوگل ثبت کنید و شروع به بهینه سازی وب سایت کنید. امکانات کنسول جستجوی گوگل بسیار زیاد است و ابزارهای خوبی را در اختیار خواهید داشت. برای استفاده از سرچ کنسول گوگل باید یک حساب Gmail داشته باشید.

وب مستر گوگل

2- بارگزاری محتوای ارزشمند و مناسب

وقتی که وب سایت خودتان را به گوگل و دیگر موتورهای جستجو معرفی کردید، حالا نوبت میرسد به انتشار محتوای مناسب که در این مورد باید دقت زیادی داشته باشید؛ چرا که باید این محتوا مورد نیاز کاربران باشد تا در نتایج گوگل نمایش داده شود. در این مورد باید با استفاده از قوانین گوگل، کار بهینه سازی وب سایت و بازاریابی محتوا را انجام دهید. البته در این مورد و آموزش سئو دوره های آموزشی مختلفی در اینترنت یافت می شود و کافی است شما عنوان پکیج سئو سایت را جستجو کنید؛ ولی باید در انتخاب این آموزش ها دقت کافی را داشته باشید تا آموزشی که می بینید اطلاعات واقعی و درستی را به شما بدهد تا بتوانید از این آموزش ها برای افزایش بازدید وب سایت خود استفاده کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

مقاله زیر را حتما بخوانید:


3- بهینه سازی نرخ تبدیل (CTR)

تا به اینجا وب سایت خودتان را راه اندازی کردید و با توجه به قوانین موتورهای جستجو محتوای بهینه شده ای را انتشار داده اید، حالا نوبت میرسد به این که روش دیگری برای افزایش بازدید وب سایت انجام دهید، یعنی، چگونه بازدیدکنندگان را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید بازدید کنندگان وب سایت شما، وقتی وارد سایت می شوند به دنبال چه مطالبی هستند، چرا که همیشه این نیاز کاربران است که اگر به خوبی تامین شود باعث میشود همیشه وب سایت شما را در نظر داشته باشند و به وب سایت شما سر بزنند.

با ردیابی نیاز کاربران در وب سایتتان می توانید محصولاتی آموزشی را بسازید و به صورت پیشنهاد در وب سایت به کاربران نشان دهید و اگر هم تبلیغاتی را انجام می دهید این تبلیغات را متمرکز بر روی محصولاتتان کنید و با ایجاد صفحات فرود (لندینگ پیج) کاربران را به راحتی به سمت محصول هدایت نمایید.

نرخ تبدیل چیست

مقاله زیر را حتما بخوانید:


4- وب سایت را برای نمایش در هر دستگاهی بهینه کنید

امروزه استفاده از موبایل و تبلت بسیار بیشتر شده است و حتی طبق آمارها بازدیدهای اینترنتی که امروزه صورت می گیرد بیشتر با استفاده از دستگاه های همراه مانند موبایل ها و تبلت ها است. بنابراین هر وب سایتی که برای نمایش درست در دستگاه های همراه بهینه شده باشد. باعث میشود که گوگل آن وب سایت را در نتایج جستجوها برای گوشی های موبایل قرار دهد و این خود یکی از روش های افزایش ترافیک سایت است. این مسئله به حدی مهم است که در سال جدید گوگل بهینه بودن وب سایت برای گوشی های همراه و یا تبلت ها را جزء فاکتورهای سئو قلمداد کرده است. پس وب سایت خود را به خوبی برای نمایش در دستگاه های همراه بهینه کنید.


5- سرعت لود وب سایت در افزایش ترافیک وب سایت بسیار موثر است

وقتی کاربران وارد یک وب سایت می شوند معمولا وقت این را نخواهند داشت تا مدت زیادی را صبر کنند تا وب سایت لود شود و اگر یک وب سایت از سرعت لودینگ پایینی برخوردار بوده باشد بازدید کننده های خود را از دست خواهند داد. یکی از فاکتورهای مهم این است که سرعت لود وب سایت را افزایش دهید تا وقتی کاربری میخواهد صفحه وب سایت شما را باز کند، آن صفحه خیلی سریع لود شود که خود باعث افزایش ترافیک و بازدید کننده ها خواهد شد و از نظر گوگل نیز امتیاز خوبی را به دست می آورد.


6- استفاده از ظاهر مناسب و رنگبندی درست ( گرافیک خوب )

شاید باورتان نشود که ساختار گرافیکی یک وب سایت و ترکیبات رنگی چقدر در جذب بازدید کننده ها و تبدیل بازدید کننده به مشتریان تاثیر دارد.وقتی شما در وب سایت خودتان از ترکیبات رنگی مناسب و چشم نواز استفاده کنید و همچنین ساختار وب سایت شما به گونه ای باشد که کاربران بتوانند خیلی راحت به مطالب مورد نظرشان دسترسی داشته باشند باعث خواهد شد که هر بازدید کننده ای که فقط برای یک بار به وب سایت شما مراجعه می کند ماندگار شده و حتی افراد دیگری را نیز به وب سایت شما بیاورد و به این ترتیب یک بازدید کننده به مشتریان همیشگی تبدیل خواهد شد.

باید به شدت از شلوغ کردن صفحات وب سایت خود پرهیز کنید و هر مطالب و یا آگهی را در سایت قرار ندهید چرا که وقتی بازدیدکنندگان به وب سایت مراجعه کنند و با صفحه ای شلوغ مواجه شوند سردرگم شده و خیلی سریع وب سایت را ترک خواهند کرد، پس برای افزایش ترافیک سایت حتما موضوع گرافیک را در نظر داشته باشید تا بتوانید یک صفحه وب سایت خوب و آرام را تحویل کاربران خود دهید و باعث شوید که کاربرانی که به وب سایت شما رجوع میکنند احساس خوبی داشته باشند.


وقتی که شما وب سایت خودتان را به گوگل معرفی کردید و محتوای مناسبی را هم انتشار دادید، میتوانید برای صفحات وب سایت خودتان بک لینک بگیرید. به عبارتی، یکی دیگر از کارهایی که باعث افزایش محبوبیت وب سایت و در نتیجه افزایش بازدید وب سایت می شود، ایجاد بک لینک است. البته اگر بک لینک را با اصول صحیح ایجاد کنید بسیار مفید خواهد بود، ولی اگر به صورت غیر اصولی باشد، تاثیرات منفی را برای وب سایت خواهد داشت، برای مثال یکی از روش های ایجاد بک لینک به صورت اشتباه این است که از وب سایت های غیر مرتبط به صفحات خود، لینک بگیرید.

به عنوان مثال وب سایت شما در رابطه با آموزش طراحی سایت است، باید از وب سایت هایی بک لینک بگیرید که در رابطه با وب سایت فعالیت دارند نه وب سایتی که مثلا کارش الکترونیک است، همین مثال کوتاه، اصول انتخاب بک لینک را توضیح میدهد.

بک لینک - لینک برگشتی

مقاله زیر را حتما بخوانید:


8- شناسایی کلمات جستجو شده توسط کاربران

وقتی در گوگل جستجویی صورت می گیرد، معمولا این جستجو به صورت کلمات کلیدی است؛ بنابراین آنالیز کلمات کلیدی یکی از راه هایی است که بتوانیم تشخیص دهیم که کاربران به دنبال چه مطالبی هستند؛ و از این طریق بتوانیم افزایش بازدید وب سایت خود را داشته باشیم. شما می توانید هم در وب سایت به دنبال کلماتی باشید که کاربران جستجو می کنند و هم می توانید با استفاده از ابزارهای گوگل، مانند سرچ کنسول، کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران را آنالیز کنید و به این ترتیب از بهترین کلمات کلیدی برای افزایش بازدید وب سایت، استفاده نمایید.

کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل

این روش یکی از راه های افزایش ترافیک سایت است. البته فراموش نکنید که نباید از کلمات غیرمرتبط استفاده کنید و همچنین تعداد کلمات کلیدی شما نیز نباید بیشتر از حد مجاز باشد؛ چرا که توسط گوگل اسپم شناخته شده و برای امتیاز وب سایت تاثیرات منفی را به همراه دارد.

افزایش بازدید وب سایت

مقاله زیر را حتما بخوانید:


9- بهینه سازی تصاویر برای وب سایت

یکی از راه های افزایش بازدید وب سایت بهینه سازی تصاویر و استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط است. وقتی شما هر مطلبی را در وب سایتتان منتشر می کنید بهتر است برای مطالب خود تصاویر مناسبی را هم در نظر بگیرید و مطالبی که تصویری نداشته باشد چندان جالب نیستند، هر چقدر هم مطلب خوبی بوده باشد، چرا که همیشه دید بصری و گرافیک تاثیرات بهتری داشته است.

در کنار این که تصاویر مناسبی را برای محتوای خودتان انتخاب کنید باید به حجم تصاویر هم توجه داشته باشید چرا که بالا بودن حجم تصویر، باعث کاهش سرعت وب سایت شده و در نتیجه چه از نظر کاربران و چه از نظرموتورهای جستجو، محبوبیت زیادی نخواهد داشت. راه ها و ابزارهای زیادی برای کاهش حجم تصاویر وجود دارد که در حین کم کردن حجم، می توانید کیفیت تصاویر را حفظ کنید، چرا که نباید کمیت و کیفیت، فدای یکدیگر شوند و باید به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید.

جست و جوی تصویری در گوگل

10- به روز رسانی مرتب محتوا

یکی از مهم ترین فاکتور های گوگل میزان به روز بودن محتوای وب سایت ها است. در واقعه شما با این کار به ربات های گوگل میفهمانید که سرعت بارگزاری و به روز رسانی سایت شما بالا است و گوگل باید در بازه های زمانی کوتاه به سایت شما سر بزند و همچنین کاربران همیشه سعی میکنند به سایت شما مراجعه کنند چون میدانند محتوای جدید وجود دارد که میتواند از آن مطلع شود.

این شیوه برای وب سایت های فروشگاهی بسیار کارساز است و به روز رسانی مرتب محصولات میتواند به بهبود رتبه ی وب سایت و تجربه کاربری مطلوب بیانجامد.

11- پاسخ دادن به سوالات کاربران

قراردادن بخش پرسش و پاسخ در وب سایت ها باعث تعامل بیشتر کاربران با مطلب و وب سایت شما می شود.
زمانی که کاربران در صفحه ی وب سایت شما سوالی را مطرح میکنند در صورتی که شما پاسخ صحیح را در مدت زمانی کوتاه به آن ها بدهید ضمن اینکه باعث تجربه ی کاربری بهتر می شود، کاربر برای دریافت پاسخ سوال خود مجدد به وب سایت شما سر خواهد زد.


جمع بندی

تمامی مطالبی که در بالا به آنها اشاره شد از اصلی ترین دلایلی هستند که رعایت کردن آن ها باعث می شود که وب سایت بازدید و ورودی بالایی داشته باشد و در نتیجه یک وب سایت فروشگاهی، فروش بیشتری را هم خواهد داشت؛ همچنین اگر این اصول رعایت نشود، وب سایت از طرف موتورهای جستجو جریمه شده و نتیجه این که بازدید کننده ای هم نخواهد داشت و نداشتن بازدید کننده و در نهایت مشتری برای وب سایت به معنی شکست آن وب سایت خواهد بود.

بنابراین با دقت و استراتژی درست و با رعایت مسائلی که در این مقاله آورده شده است، می توانید بازدید های زیادی را روزانه از موتورهای جستجو دریافت کنید و بازدید وب سایت خودتان را هر روز بالاتر ببرید.

در صورتی که روش های دیگری می شناسید راهکار های خود را با ما به اشتراک بگذارید.


سوالات متداول

چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم تا بازدیدکنندگان به مشتریان بالقوه تبدیل شوند ؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید بازدید کنندگان وب سایت شما، وقتی وارد سایت می شوند به دنبال چه مطالبی هستند،با ردیابی نیاز کاربران در وب سایتتان می توانید محصولاتی آموزشی را بسازید و اگر هم تبلیغاتی را انجام می دهید این تبلیغات را متمرکز بر روی محصولاتتان کنید

تاثیر ریسپانسیو بودن صفحات بر افزایش ورودی سایت چیست ؟

بازدیدهای اینترنتی که امروزه صورت می گیرد بیشتر با استفاده از دستگاه های همراه مانند موبایل ها و تبلت ها است. بنابراین هر وب سایتی که برای نمایش درست در دستگاه های همراه بهینه شده باشد. باعث میشود که گوگل آن وب سایت را در نتایج جستجوها برای گوشی های موبایل قرار دهد و این خود یکی از روش های افزایش ترافیک سایت است.

آیا به روز رسانی مداوم محتوا در افزایش بازدید سایت تاثیر دارد ؟

یکی از مهم ترین فاکتور های گوگل میزان به روز بودن محتوای وب سایت ها است. با این کار به ربات های گوگل میفهمانید که سرعت بارگزاری و به روز رسانی سایت شما بالا است و همچنین کاربران همیشه سعی میکنند به سایت شما مراجعه کنند چون میدانند محتوای جدید وجود دارد که میتواند از آن مطلع شود.

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
 1. آرزو گفت :

  سلام
  ممنون از محتوای مفصل و مفیدتون
  بنده یک تجربه ی شخصی از به اشتراک گذاری و بازنشر همان محتوا در شبکه های اجتماعی مختلف داشتم و بازخورد خوبی داشت.

  26 آذر 1399 - 7:54 ق.ظ
 2. مدیر سایت گفت :

  سلام
  ممنون از شما که نظراتتون رو به اشتراک میگذارید

  26 آذر 1399 - 7:56 ق.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.