چگونه از مقالات قدیمی برای بهبود سئو سایت استفاده کنیم؟

مقالات قدیمی و سئو سایت

سئو وب سایت عامل مهمی است که تعیین کننده رتبه وب سایت در موتورهای جستجو به خصوص گوگل است. عوامل زیادی اعم از طراحی، تصاویر، خدمات و امکانات سایت می توانند تعیین کننده رتبه ی وب سایت باشند، اما در برابر، تولید محتوا برای سایت قرار دارد که نقش مهم تری را در سئو ایفا می کند. زیرا کاربران و بازدیدکنندگان سایت به منظور بالا بردن زمینه اطلاعات و یافتن پاسخ سوالات خود، خرید کردن و سایر خدمات از محتواهای درج شده در سایت ها استفاده می کنند. در این رابطه، برای هر مطلب و هر عنوانی یک سری مقالات قدیمی وجود دارند که به منظور بالا بردن سئو سایت می توان از آنها استفاده کرد.

در ابتدای کار شما باید تیتر و یا عنوانی که برای محتوای خود نیاز دارید را به صورت دقیق جستجو کنید. در برخی از موارد و بسته به موضوع مورد نظر شما، ممکن است مقالات متنوع با حجم گسترده برای عنوان جستجوی شما یافت شود. در این شرایط، شما باید تک تک این مقالات را بررسی کرده و بهترین مطالب را از آنها استخراج کنید، زیرا بروز رسانی مقالات قدیمی برای سئو سایت بسیار موثر و مفید است.

برخی از موضوعات به استخراج مقالات و مطالب علمی و آموزشی نیاز دارد. در این شرایط، استفاده از مقالات قدیمی با ریسک بالایی همراه است. زیرا در دنیای علمی و آموزشی، تغییرات زیادی رخ می دهد و این موضوعات به سرعت در حال پیشرفته تر شدن هستند. در نتیجه آن مقالات آموزشی مدام، در حال بروز شدن هستند. به همین دلیل است که استفاده از این مقالات مشروط به پذیرفتن ریسک آن است زیرا ممکن است مقاله قدیمی باشد و به کل بر سئوی سایت شما تاثیر منفی بگذارد.

در ادامه این متن، چگونگی استفاده از مقالات قدیمی برای سئو سایت شرح داده شده است که می توانید با استفاده از این روش از مقالات قدیمی به صورت اصولی و استاندارد برای افزایش سئو سایت خود استفاده کنید.

بهره گیری درست از مقالات قدیمی برای تقویت سئو سایت

روند استفاده از مقالات قدیمی برای سئو سایت

در حال حاضر، بسیاری از سایت ها وجود دارند که قسمتی از آنها مانند یک محتوای کوچک از مقالات قدیمی استخراج شده است. این مورد روی سئوی سایت تاثیر منفی نمی گذارد و حتی در بسیاری از سایت ها، وجود همچنین موردی می تواند بر سئوی سایت تاثیر مثبت گذاشته و باعث افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو شود.

در این صورت، اگر مدیران سایت طبق اصول و استانداردهای سئو، از مقالات قدیمی و نکات درج شده در این مقالات، استفاده کنند، می توانند سئوی سایت را به میزان زیادی بهبود ببخشند. بازنویسی از این مقالات باید به صورت حرفه ای انجام شود تا از مقاله تمایز پیدا کند. بازنویسی حرفه ای به گونه ای است که فرد باید نکته کلیدی و مهم موجود در مقاله را به صورتی به محتوای سایت خود اضافه کند که در عین تغییر ساختار، مفهوم اصلی مقاله تغییر نکند.

به روز رسانی مقالات قدیمی وب سایت

در صورتی که یک تولید کننده محتوا بتواند این اصل سئو را به درستی رعایت کند، تولید محتوا سریع تر انجام می شود. علاوه بر آن، مقالات و ساختار سایت به روز می شوند. و در نهایت، سئوی سایت افزایش پیدا می کند که باعث افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو می شود.
شاید برای تجربه های اولیه، انتخاب مطالب مهم و اصلی از یک مقاله قدیمی، سخت باشد. در این صورت، کافی است که از مقاله مورد نظر مطالبی را انتخاب کنید که می دانید این مقالات باعث جذب خواننده ها می شود. در واقع، مطالبی که از درون مقاله استخراج می کنید باید به عنوان اصلی مقاله ربط داشته باشد و برای پاسخگویی نتایج جستجوی کاربران کاربردی باشد.

1- محتوای استخراج شده باید برای کاربر مفید باشد

محتوای مفید پاسخ جستجوی کاربر را می دهد و یا حداقل او را برای مدتی سرگرم می کند. محتواهای مفید سوالات کاربر را به طور دقیق پاسخ می دهند به طوری که خواندن این محتواها باعث می شود که کاربر نیاز به خواندن محتوای دیگر را احساس نکند و در واقع، پاسخ سوال و یا اطلاعات مورد نیازش را با خواندن این محتوا به دست آورد. همچنین محتوای مفید برای کاربر جذاب است به طوری که کاربر به خواندن باقی محتوا علاقه پیدا می کند و در اواسط محتوا آن را رها نمی کند.
محتوای مفید می تواند هر نوع محتوایی را اعم از، متن، تصویر و یا حتی ویدئو را شامل شود.

2- محتوای استخراج شده باید ارزشمند باشد.

استخراج محتوای ارزشمند از مقالات قدیمی باعث افزایش سئوی سایت می شود. اما چه محتوایی محتوای ارزشمند محسوب می شود؟ محتواها و در واقع، صفحاتی از سایت که بازدید بالایی از طریق موتورهای جستجو دارد، محتواهایی که منجر به کسب بک لینک طبیعی برای وب سایت می شوند و یا آن دسته از محتواهایی که در رابطه محصولات و خدمات سایت نوشته شده اند و منجر به خرید کاربر می شوند، از محتواهای ارزشمند محسوب می شوند.
در این صورت، به منظور استفاده از مقالات قدیمی برای افزایش سئو سایت باید محتوایی از این مقالات استخراج شود که به عنوان محتوای ارزشمند شناخته شود.

سایت مپ چیست

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

3- اصول سئو باید در محتوای استخراج شده رعایت شود.

در برخی از سایت ها، محتواهایی مشاهده می شوند که از لحاظ موضوع و نحوه نوشتار دارای ارزش هستند اما اصول تولید محتوا و سئو در آنها رعایت نشده است. به عنوان مثال، برخی از محتواها دارای اشکالات نگارشی فراوان هستند که این مورد نشان دهنده عدم توجه به اصول تولید محتوا و سئو است.
در نتیجه، اصول سئو باید در محتواهایی که از مقالات قدیمی استخراج می شوند، رعایت شوند تا این محتواها یک محتوای خوب شناخته شده و باعث افزایش سئوی سایت و در نتیجه آن، افزایش رتبه بندی سایت شوند.

4- محتوای استخراج شده باید با موضوع کسب و کار ارتباط داشته باشد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، فرد باید بهترین کلمه کلیدی را برای محتوای مد نظرش انتخاب کند. در این صورت با جستجوی این کلمات کلیدی می تواند مقالات قدیمی مرتبط با آن را دریافت کرده و از آن مقالات به منظور استخراج محتوای ارزشمند استفاده کند.
طبق اصول و استانداردهای تولید محتوا، محتوای استخراج شده باید با موضوع وب سایت و حوزه کاری فرد مرتبط باشد. بسیاری از سایت ها به صورت تخصصی فعالیت می کنند و دارای موضوع و حوزه خاصی هستند در این صورت استفاده از محتواهایی که با حوزه فعالیت سایت ها در ارتباط نباشند، حتی اگر دارای ارزش زیادی باشد، کار نادرستی است.
در نتیجه، مقالاتی را جستجو کنید که با موضوع سایت در ارتباط هستند و از این مقالات محتوای مورد نظرخود را استخراج کنید.

روش های ساده برای جذب کاربر

مقاله زیر را حتما بخوانید:

5- از متن ها و حتی موضوعات تکراری در سایت خود استفاده نکنید.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، در صورتی که می خواهید از مقالات قدیمی استفاده کنید، باید آنها را به صورت حرفه ای بازنویسی کنید. یعنی از آنها به صورتی بهره ببرید که در حین تغییر ساختار مقاله، از نکات کلیدی و مهم آن در محتوای خود استفاده کنید. کپی کردن مقالات اصولی و استاندارد نیست و شما باید محتوای مورد نظر خود را به صورتی از مقالات بازنویسی کنید که به عنوان محتوای تکراری شناخته نشوند.

بازاریابی محتوا

مقاله زیر را حتما بخوانید:

بروز رسانی مقالات قدیمی سایت برای افزایش سئو سایت

زمانی که شما یک طراحی سایت را انجام می دهید، به منظور دریافت بازخوردهای مفید از سمت کاربران باید محتواهای ارزشمند و لینک های مفید را در سایت خود درج کنید. اما در ادامه راه و برای مدیریت بهتر سایت خود باید محتواهای قبلی قرار گرفته در سایت را بروز رسانی کنید.
در برخی موارد، شما حتی می توانید از محتواها و مقالات قدیمی سایت خود بهره مند شوید. تنها کافی است که در ساختار اصلی محتوا تغییراتی را ایجاد کنید به صورتی که به مفهوم اصلی مقاله ضربه وارد نشود. کاربران در اکثر مواقع به دنبال محتواها و مقالاتی هستند که بروز بوده و اخیرا در سایت قرار داده شده اند. اکثر کاربران روی لینک سایت هایی که مقالات بروز دارند، کلیک می کنند. از طرفی، موتور جستجوی گوگل نیز مطالب بروز شده را در رتبه های بالاتر نتایج جستجوی خود قرار می دهد.

بروز رسانی مقالات قدیمی سایت یکی از بهترین استراتژی ها برای ارتقای رتبه سایت در نتایج جستجو است. علاوه بر آن، بروز رسانی مقالات قدیمی موجود در سایت یک ترفند برنامه نویسی محسوب می شود و روی افزایش سئوی سایت نیز تاثیر می گذارد.

سئو وب سایت به کمک محتواهای قدیمی

دلیل استفاده از مقالات قدیمی برای افزایش سئوی سایت

رعایت اصول سئو و تولید محتوا بهترین روش برای افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو اعم از گوگل است. رعایت اصول سئو علاوه بر اینکه منجر به ارتقا رتبه سایت در نتایج جستجو می شود، باعث می گردد که جایگاه شما در بین تولید کنندگان محتوای حرفه ای قرار بگیرد.
از طرفی، مقالات قدیمی که قبل ها در سایت های مختلف قرار داده شده اند، دقیق تر و قابل اعتماد تر هستند. تنها با مرور زمان تغییراتی در آنها به وجود می آید که باید در بازنویسی آنها این تغییرات را مد نظر قرار داد. در نتیجه، استفاده از مقالات قدیمی باعث جلب اعتماد کاربران می شود. همچنین سئوی سایت نیز افزایش پیدا کرده و در نتیجه آن، رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل افزایش پیدا می کند. برای داشتن یک وبسایت عالی و در رتبه های پایین گوگل می توانید از یک مشاوره سئو حرفه ای راهنمایی بگیرید.

دریافت مشاوره از شرکت سئو سپنتا

مشاوران کسب و کار آنلاین مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_android
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.