بهینه سازی سایت و مجله ی گردشگری وب سایت گلفام سفر

بهینه سازی سایت و مجله ی گردشگری وب سایت گلفام سفر

وب سایت گردشگری و جهانگردی گلفام سفر در زمینه ی ارائه ی خدمات مسافرتی، فروش بلیط هواپیما، تور و رزرو هتل های داخلی و خارجی فعالیت می کند. این مجموعه در طی سال های فعالیت خود به خوبی توانسته بازار B2B را به دست آورد. اما بخش بزرگی از پتانسیل های فروش وابسته به بازار B2C است که آژانس های مسافرتی برای افزایش سهم فروش خود از این بازار اقدام به تبلیغات گسترده کرده اند.

از این رو تیم دیجیتال مارکتینگ سپنتا با تحلیل بازار و شناسایی رویکرد های مناسب و همچنین ارائه ی مشاوره های بازاریابی توانست تا حدود زیادی این مجموعه را در دستیابی به خواسته هایش از طریق درگاه سایت و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو (سئو) همراهی کند. در زیر برخی از فعالیت های صورت گرفته در راستای رسیدن به این هدف را مورد بررسی قرار میدهیم:

مجله ی گردشگری گلفام سفر

فعالیت های سئو وب سایت گلفام سفر

1/ آنالیز و تحلیل کلمات کلیدی

شاید بتوان گفت اولین قدم برای مشخص کردن برنامه های بازاریابی اینترنتی شناسایی بازار هدف و علاقه مندی مخاطبان است. یکی از گام های اساسی در بررسی علاقه مندی ها شناسایی کلمات کلیدی است که کاربران آن ها در موتور های جست و جو، جست و جو میکنند. تیم سپنتا کلمات کلیدی مناسب را با توجه به آنالیز نرخ تبدیل شوندگی آنها شناسایی کرد و در نهایت با تجمیع نظر و خواسته ی کارفرما و پیشنهادات تیم سپنتا حدودا 600 کلمه ی کلیدی انتخاب و سطح بندی شدند.

2/ بهینه سازی ساختار فنی وب سایت

از جمله موارد حائز اهمیت در سئو توجه به سئو تکنیکال است. چرا که یکی از فاکتور های موثر در رتبه دهی از نظر موتور های جست و جو بهینه بودن کدهای وب سایت و تطابق زیر ساخت های آن با استانداردهای کد نویسی و موتورهای جست و جو است. تمام ایرادات از اصلاح زیرساخت های سرور گرفته تا اصلاح شیوه اجرای برنامه نویسی و ساختار کد، توسط ابزار های قوی و نیروی انسانی متخصص شناسایی و مرتفع شدند.

3/ انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های خبری معتبر

بک لینک ها نقش مهمی در موفقیت سئو یک وب سایت دارند. انتخاب بستر های مناسب می تواند به کسب اعتبار در فضای مجازی کمک شایانی کند. وب سپنتا با در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی قوی از وب سایت های معتبر یکی از مرجع های قوی برای انتشار رپورتاژ آگهی است. در بازه ی زمانی حدودا یک ساله 300 رپورتاژ آگهی برای وب سایت گلفام سفر در سایت های معتبر خبری و غیر خبری منتشر شد.

4/ طراحی و اجرای مجله ی گردشگری در بستر ورد پرس

وب سایت گلفام سفر و بخش بلاگ قبلی آن به صورت اختصاصی کد نویسی شده بود . در کنار تمامی مزایایی که طراحی سایت با کد اختصاصی دارد، بهینه سازی آن برای موتور های جست و جو نیازمند ایجاد بستر هایی است که در بسیاری از مواقع از نظر زمان و هزینه ای مقرون به صرفه نیست. بنابراین تصمیم گرفته شد بخش بلاگ این مجموعه روی وب سایت وردپرس اجرا شود که ماهیتی کاملا مجله گونه داشته باشد و با همگون سازی رابط گرافیکی این دو بخش (سایت اصلی با کدنویسی اختصاصی و بستر مجله با ورد پرس)، از نظر کاربر این دو در یک قالب نمایش داده میشود.

5/ تولید محتوا برای مجله ی گردشگری

گردشگری صنعتی است که رقابت در آن بسیار شدید است و در نتیجه موفق شدن و به دست آوردن جایگاه ارزشمند بین رقبای قدر نیازمند صرف زمان و هزینه ی زیاد است. برای سئو گلفام سفر و هم سطح کردن آن با سایر رقیبان بزرگ این حوزه نیاز داشتیم تا در بازه ی زمانی کوتاه حجم قابل توجهی از محتوای با کیفیت را بر روی سایت و شبکه های اجتماعی بارگذاری کنیم که این امر نیازمند بکارگیری برخی تکنیک ها با ظرافت تمام برای جلوگیری از افزایش امتیازات منفی سایت است که با بکارگیری آنها، به اهداف مورد نظر در زمان تبیین شده دست یافتیم.


نمونه کارهای مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.