سئو وب سایت شهرآهن

سئو وب سایت شهرآهن

مجموعه ی شهرآهن فعالیت خود را در زمینه ی تامین و فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی از سال ۱۳۸۷ آغاز کرد. این مجموعه در طول دوران فعالیت خود توانست به خوبی در بازار سنتی اسم و رسمی برای خود دست و پا کند. این مجموعه با راه اندازی وب سایت و شبکه های اجتماعی سعی داشت تا بتواند اعتبار خود را به فضای مجازی منتقل کند که تا حدودی زیادی در این زمینه موفق عمل کرد اما وجود مشکلات زیر ساختی و عدم رعایت برخی از فاکتور های مهم برای موتور های جست و جو باعث شد این مجموعه به دنبال تیمی برای بهبود ساختار و نگهداری رتبه های خود باشد.

مجموعه ی سپنتا با ارائه ی مشاوره های دیجیتال مارکتینگ در کنار مجموعه ی شهرآهن توانست بسیاری از مشکلات زیر ساختی وب سایت این مجموعه را بهبود دهد. که در ادامه به برخی از اقدامات انجام شده می پردازیم.

شهرآهن


فعالیت های سئو شهرآهن

1/ ساماندهی به محتوای اخبار و مقالات و درج مقالات جدید

تعداد زیادی صفحه با محتوای کم که مورد پسند گوگل نیست حذف شد و صفحاتی که قابلیت بهبود داشتند از نظر محتوایی به روز رسانی شدند. به صورت موازی با این کار محتوای جدید بر روی سایت بارگزاری شد که با افزایش چگالی کلمات کلیدی مربوط به آهن آلات اعتبار فضای مجازی برای این وب سایت در کلمات کلیدی مرتبط افزایش یابد.

همچنین تعداد زیادی اخبار قدیمی در سایت وجود داشت که باعث می شد تعداد صفحات فاقد ارزش سئو در سایت افزایش پیدا کند، با شناسایی این صفحات و حذف یا به روز رسانی آنها، صفحات فاقد ارزش از دید موتور های جست و جو کاهش پیدا کردند.

2/ بهینه سازی لینک های داخلی

یکی از مباحث مهم در بهینه سازی یک سایت، لینک های داخلی آن است. با شناسایی لینک های مرده و همچنین ارتباط معنایی صفحات، این لینک ها با لینک های مفید تر جایگزین شدند.

3/ افزودن داده های ساختار یافته به وب سایت

داده های ساختار یافته (structured data) نیز یکی دیگر از موارد حائز اهمیت از دید موتور های جست و جو هستند. در برخی از قسمت های سایت از این قابلیت استفاده شده بود که متناسب با استاندارد ها نبود که تلاش شد این مشکلات برطرف شود. همچنین در بسیاری از قسمت ها که از این قابلیت بهره مند نبودند متناسب با نوع محتوا داده های ساختار یافته اضافه شد.

4/ برطرف کردن ارور های 404

ارور های 404 (صفحات ناموجود) یکی از مواردی هستند که منجر به کاهش رتبه ی یک سایت در موتور های جست و جو می شوند. در زمان تحویل گرفتن وب سایت حدودا 2,432 ارور 404 وجود داشت که این صفحات شناسایی و تعداد این ارور ها به کمترین حالت ممکن رسید.

سئو شهرآهن
4 ماه بعد از شروع پروژه
سئو شهرآهن
قبل از شروع پروژه

5/ بهینه سازی فنی و افزایش سرعت

سرعت سایت در ابتدای کار به دلیل دارا بودن متعلقات (Resources like css & js file) نا پیوسته و بهینه نشده بسیار پایین تر از حد استاندارد بود که باعث کاهش امتیازات رابط کاربری توسط ابزار های اعتبار سنجی مانند لایت هاوس (Light House) شده بود. با اجرای برخی عملیات این موارد اصلاح و توانست نمره سبز کسب نماید. شایان ذکر است در طول دوره پشتیبانی بهینه سازی، تیم سپنتا با اجرای عملیات چک لیست ادواری (ماهیانه و یا هفتگی) تمام موارد فنی و ساختاری را کنترل میکند.


برخی از کلمات کلیدی رتبه دار پروژه


نمونه کارهای مرتبط

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.