آشنایی با برخی روش های دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

طراحی و اجرای کمپین بازاریابی آنلاین از طریق دسترسی به کانال ها و ابزار ها برای پیام های تبلیغاتی به انجام می رسد. از طریق طراحی و اجرای کمپین بازاریابی مناسب می توانیم به فروش و ارائه خدمات بیشتر دسترسی یابیم. همانگونه که مشخص است، اجرای کمپین های بازاریابی اقدام به منتشر نمودن پیام های مربوط به تبلیغات شرکت، از طرق گوناگون می کنند. در این مقاله قصد داریم با توجه به اهمیت موضوع دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروزه به معرفی برخی از روش های دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

آشنایی با مفهوم دیجیتال مارکتینگ

استفاده از ابزارهای بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی در جهت انجام فرآیند بازاریابی و ارائه خدمات و محصولات را دیجیتال مارکتینگ می گویند. در روش های دیجیتال مارکتینگ احتیاج ما به شبکه های اجتماعی و دیجیتالی روز به روز بیشتر شده و روند طراحی و اجرای کمپین بازاریابی دیجیتالی مان را تحت تأثیر خود قرار می دهد. طراحی و اجرای کمپین بازاریابی دارای مراحل گوناگونی می باشد که شامل: تحقیق، شناسایی مخاطبان و مشتریان، مشخص نمودن میزان بودجه اختصاص یافته برای این امر، تصمیم درست در مورد انتخاب تم های تبلیغاتی، برنامه ریزی صحیح، انتخاب شبکه اجتماعی و رسانه صحیح، و اجرای کمپین تبلیغاتی می باشد.
یکی از اهداف مهم در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ  دسترسی پیدا کردن به مخاطبین هدف بیشتر و در راستای آن رسیدن به فروش بیشتر می باشد.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

معرفی برخی از روش های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی اینترنتی دارای ابزارهای زیادی است که در قسمت زیر به برخی از آن ها اشاره می نماییم. تمامی روش هایی که در قسمت زیر آورده شده در طراحی و اجرای کمپین بازاریابی دیجیتال بسیار مؤثر و حائز اهمیت می باشند.

1. بازار یابی موتور های جست و جو

بازاریابی موتور های جست و جو خود به دو بخش تبلیغات گوگل و سئو تقسیم بندی می شود.
یکی از مهم ترین و ماندگارترین روش ها در دیجیتال مارکتینگ بهینه سازی وب سایت در موتور های جست و جو است.راه اندازی یک وب سایت به تنهایی نمی تواند کار ساز باشد. شما برای اینکه بتوانید مشتریان خود را داشته باشید نیاز است تا وب سایت را به آنها معرفی کنید، با توجه به اینکه درصد زیادی از مردم از طریق جست و جو کلمه ی مورد نظر در موتور های جست و جو سعی میکنند به خواسته خود برسند، قرارگیری در رتبه های بالاتر موتور های جست و جو میتواند در جذب مخاطب بیشتر کمک کند.

2. بازاریابی محتوا (Content Marketing)

از جمله بهترین ابزارهای مناسب در جهت طراحی و اجرای کمپین بازاریابی دیجیتال و بهینه سازی وب سایت، بازاریابی محتوا می باشد که متناسب با هر بودجه و سرمایه ای می باشد و از طرفی برای تمامی کسب و کارهای اینترنتی مناسب و به صرفه می باشد. در این نوع بازاریابی می توانید بر اساس نیازی که مخاطبان و کاربران شما دارند، اقدام به تولید محتوا نمایید. در این روش بدون اینکه شما به دنبال مشتری بروید، با فراهم آوردن محتوایی مناسب و در خور مخاطب، مشتری را به سمت خود می کشید و بدین طریق از شما، محصولات و خدماتتان را درخواست می نماید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

مقاله زیر را حتما بخوانید:

3. شبکه های اجتماعی (Social Media)

یکی از مؤثرترین روش های دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد. اکثر کاربران اینترنتی اقدام به وب گردی از طریق گوشی های همراه خود نموده و این یکی از علل اصلی حضور دائم آن ها در اکثر شبکه های اجتماعی می باشد. با این وجود طراحی و اجرای کمپین بازاریابی بهترین و بیشترین بازدهی را برای کسب و کارهای اینترنتی فراهم می آورد. لازم به ذکر است که هر شخصی می تواند از شبکه های اجتماعی به عنوان روشی برای طراحی و اجرای کمپین بازاریابی خود استفاده نموده و اقدام به کسب درآمد و پول نماید.

4. اینفلوئنسر مارکتینگ

دراینفلوئنسر مارکتینگ از افرادی استفاده می شود که در زمینه ی بازاریابی و طراحی و اجرای کمپین بازاریابی داری بیشترین تاثیر بر مشتری ها باشند و بتوانند بر رفتار و انتخاب آنها اثر مستقیم بگذارند. لازم به ذکر است که تمامی اینفلوئنسرها در قبال تبلیغاتی که می کنند، درصدی از فروش و یا هزینه ای در قبال این تبلیغات دریافت می نمایند.

5. بازاریابی ویدیویی (Video Marketing)

از جمله روش های دیجیتال مارکتینگ که بیشترین تأثیرات را بر روی مخاطبین خود گذاشته بازاریابی ویدئویی می باشد. به دلیل اینکه مشغله های فکری و کاری زیاد شده است اکثر مخاطبان دیدن فیلم ها را به خواندن محتواهایی با متون خسته کننده ترجیح داده که حاکی از تغییر در سلیقه مخاطبان می باشد.

ترند های دیجیتال مارکتینگ

مقاله زیر را حتما بخوانید:

دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.