طراحی سایت شبکه دانش بنیان ایران

طراحی سایت شبکه دانش بنیان ایران

نسخه قبلی سایت شبکه دانش بنیان

این وب سایت از قبل توسط همکاران دیگر با نمایه های آماده ورد پرسی اجرایی شده بود و در طی عمر دوسال و نیمه خود شاهد تغییرات بسیاری ازجمله تعویض دوباره نمایه بود. البته نمایه تعویض شده نیز از جمله نمایه های نال شده آماده بود. پس از بررسی مشکلات وب سایت بر آن شدیم تا برای این سایت نمایه اختصاصی، سبک، ساده و با امکانات مناسب برای درج محتوای بهینه، طراحی و پیاده سازی گردد. ولی گام ابتدایی مشخص کردن ساختار نمایه بود که با توجه به محتوای سازمان نیافته این سایت، مرحله ای حائز اهمیت تلقی میشد.

نسخه قدیمی سایت دانش بنیان
نسخه قدیمی سایت دانش بنیان

طراحی ساختار

سایت شبکه دانش بنیان دارای بیش از ۲۷۰ صفحه بود که همگی در نسخه های پیشین به صورت بدون ساختار مشخص درج شده بودند. همچنین برای ناوبری و مشخص کردن این ساختار پیچیده از منو های اصلی تو در تو و گاها با عمق ۴ لایه استفاده شده بود. در گام اول تمامی صفحات این وب سایت بررسی گردید و شاخه های اصلی فعالیت و در پس آن، صفحات زیر مجموعه بر اساس الویت اهمیت مطالب، ترجیح و علائق کاربر و هویت مطالب، به کارفرما پیشنهاد گردید.
در این پیشنهاد صفحات و مطالب نهایتا در سه سطح دسته بندی شد. خیلی از مطالب تکراری و بیهوده حذف و بسیاری نیز خلاصه و مختصر سازی شد. پس از تایید کارفرما بر اساس ساختار پیشنهاد شده طراحی نمایه وب سایت در دستور کارقرار گرفت.

طراحی ساختار سایت دانش بنیان
طراحی نمایه وب سایت دانش بنیان

طراحی نمایه وب سایت

برای این سایت ۴ عدد نمایه طراحی شد که جهت چینش المان ها و الویت آنها از تجربیات کاربران و پیاده سازی تست های AB Test و همچنین پیشینه دو سایت قبلی استفاده گردید.
پس از اصلاحات و مذاکرات با کارفرما در جهت رضایت ایشان و پیاده سازی بر اساس اصول استاندارد، در نهایت نمایه مورد تایید قرار گرفت. از جمله فعالیت های صورت گرفته در طراحی این نمایه میتوان به طراحی آیکون و وکتورها اشاره کرد.

رابط کاربری و تکنولوژی های استفاده شده در طراحی سایت شبکه دانش بنیان ایران

در طراحی این وب سایت از ورژن آخر بوتسترپ Bootstrap4 به همراه نسخه آخر Material Design با بهره گیری از بستر SASS استفاده گردیده است. نکته قابل بیان در استفاده از این موارد به اختصاصی سازی هرکدام از آنها جهت جلوگیری از بارگذاری امکانات غیر لازم میباشد. به عنوان مثال در مورد Bootstrap از میان بیش از ۳۰ کامپوننت تنها بر حسب نیاز از ۶ تای آن استفاده گردیده است. متاسفانه استفاده اختصاصی از کتابخانه ها در طراحی سایت ها غالبا رعایت نمیگردد و همین امر سبب میگردد تا وب سایت عملکرد بهینه نداشته باشد.

زمان

تحویل: خرداد ۱۳۹۸

مشخصات بستر

 • وردپرس
 • تم اختصاصی
 • Bootstrap 4
 • Material Design
 • Sass‌

امکانات

 • تمامی امکانات رایج
 • نظرات کاربران – اختصاصی
 • پنل پیامک

هم اکنون مشاوره طراحی سایت بگیرید

مشاوران طراحی سایت مفتخر به ارائه مشاوره رایگان به شما هستند.

phone_androidنمونه کارهای مرتبط

دیدگاه‌ها
 1. آراد روانخواه گفت :

  تبریک میگم وب سایتش خیلی خوبه

  19 خرداد 1398 - 11:39 ق.ظ
 2. مدیر سایت گفت :

  سلام
  خیر. این نمایه ها صرفا به صورت اختصاصی و برای این مشتری اجرا گردیده و قابلیت تغییر ساختار به صورت ویژوال یا گرافیکی را ندارد.
  موفق باشید

  19 خرداد 1398 - 12:21 ب.ظ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.