آشنایی با مفهوم دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

امروزه تبلیغات فقط مربوط به تبلیغات سنتی و قدیمی نمی باشد و با توسعه فناوری اطلاعات و استفاده بیشتر مردم از موبایل و دنیای اینترنت، این تبلیغات باید در حوزه های گسترده تری در دنیای مجازی نیز انجام شود. دیجیتال مارکتینگ زیر مجموعه ای از بازاریابی و مدیریت تبلیغات است که با استفاده از ابزارهای دیجیتال به بازاریابی در حوزه های گوناگون می پردازد.آشنایی با دیجیتال مارکتینگ از مفاهیم مهم و کارامد در حوزه بازاریابی است .

آشنایی با دیجیتال مارکتینگ و مفاهیم آن

دیجیتال مارکتینگ مقوله ای جدید در دنیای تبلیغات به حساب می آید و امروزه به مجموعه ای از فعالیت ها که برای تبلیغ محصول یا خدمات از ابزارهای دیجیتال استفاده می کنند، گفته می شود. اولین بار از دیجیتال مارکتینگ در حوزه تبلیغات تلویزیونی استفاده شد، اما امروزه استفاده از تبلیغات در دنیای فناوری های آنلاین را نیز شامل می شود. امروزه با گستردگی استفاده از اینترنت، کارفرمایان و تولیدکنندگان برای موفقیت در کسب و کار خود و معرفی آن در بازار، نیاز به معرفی محصولات خود در دنیای اینترنت و شبکه های مجازی دارند که در اینجا دیجیتال مارکتینگ با بهره گیری از ابزارهای دیجیتال و موجود در اینترنت، به معرفی و تبلیغ محصولات و کسب و کار می پردازد.

دیجیتال مارکتینگ

انواع تکنیک های دیجیتال مارکتینگ

سئو، یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغات دیجیتال

سئو به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو در وب است و در حوزه تبلیغات دیجیتال جایگاهی بسیار ویژه و مهم دارد. با استفاده ازخدمات ارائه دهنده شرکت سئو، سایت شما در موتورهای جستجو بیشتر دیده می شود و به عبارت بهتر رنکینگ سایت شما بیشتر می شود. بنابراین بازدیدکنندگان از وب سایت شما نیز افزایش یافته و همین امر به تبلیغ هر چه بیشتر کسب و کار شما و رونق کسب و کار و فروش محصولات بسیارکمک می نماید.

در واقع مخاطبان به سایت هایی که دارای رنکینگ بالا در موتورهای جستجو به خصوص گوگل هستند، اعتماد بیشتری دارند و همین امر سبب می شود تا محصولات شما را با اطمینان بیشتری خریداری نمایند. روش های بسیاری برای بهینه سازی سایت وجود دارد که می توانید با یکی از این روش ها، بازدیدکنندگان از سایت خود را افزایش داده و برند خود را در حوزه گسترده ای به دیگران معرفی نمایید.

استفاده از شرکت سئو

همانگونه که گفته شد، استفاده از مشاوره سئو در حوزه دیجیتال مارکتینگ بسیار اهمیت دارد. اما این کار، کاری تخصصی است و باید توسط افراد ماهر و زبده در این حوزه انجام شود. شرکت هایی که در زمینه سئو خدماتی را به مشتریان خود ارائه می دهند، بهترین گزینه برای انجام دادن سئو سایت شما هستند و شما با خیالی راحت می توانید این کار را به آنها بسپارید. نتیجه کار مطمئنا در حوزه تبلیغات و معرفی محصولات و کار شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

ابزار های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا:

نوشتن محتوا، مقاله و تهیه ویدیو از روش های بازاریابی محتوا هستند که باعث می شوند تا مخاطبان با خواندن و دیدن این مطالب، جذب سایت شما شده و از آن دیدن کنند و بالطبع بازدید از سایت شما افزایش پیدا کرده و این همان چیزی است که در حوزه بازاریابی دیجیتال به دنبال آن هستیم. اما در نوشتن مطالب باید سعی کنید از مطالبی که برای مخاطبان جذاب است استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی:

امروزه استفاده از شبکه های مجازی روز به روز در حال افزایش است و تبلیغات در این حوزه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین روش ها در دیجیتال مارکتینگ است. بازاریابی شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند تا شما با استفاده از تبلیغات در شبکه های مجازی و راه اندازی انواع کمپین های تبلیغاتی، محصولات خود را در سطح گسترده ای به مردم معرفی نمایید.

بازاریابی ایمیل:

ایمیل مارکتینگ به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را وسوسه کنید. در واقع شما با ارسال ایمیل های تبلیغاتی و بسیار جذاب، مخاطبان را وسوسه می کنید تا از سایت و یا شبکه های مجازی شما دیدن کنند و همین امر باعث به فروش رساندن محصولات شما می شود.

بازاریابی ویدیو:

این روش نیز مانند بازاریابی محتوا یکی از تاثیرگذارترین روش ها در حوزه تبلیغات دیجیتال است. بسیاری از مردم به دیدن ویدیو ها و محتواهای ویدیویی بیشتر از خواندن مطالب علاقمند هستند و همین امر در حوزه تبلیغات برای شما یک برد محسوب می شود.

بازاریابی چریکی:

این روش برای تبلیغ کسب و کارهای نوپا بسیار مناسب است. در این روش سعی می شود تا با کمترین هزینه بهترین نوع تبلیغات انجام شود. در واقع شما می توانید با هدیه دادن به مشتریان فعلی خود، آنها را نسبت به کسب و کار خود وفادار نمایید و این مهمترین روش برای توسعه کسب و کار شما می باشد.

تبلیغات اینترنتی:

شما می توانید از تبلیغات در سایت های دیگر، تبلیغات گوگل و رپورتاژ آگهی در سطح اینترنت استفاده نمایید. این روش بازخورد بسیار خوبی دارد و برای افرادی که بودجه تبلیغاتی محدودی ندارند بسیار مناسب است.

مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ

آشنایی با دیجیتال مارکتینگ و با توجه به اینکه امروزه کمتر از شیوه های سنتی برای تبلیغات استفاده می شود و مردم بیشتر به سمت و سوی تبلیغات در حوزه های آنلاین و دیجیتال اعتماد می کنند، بنابراین داشتن کسب و کاری موفق بسیار اهمیت دارد. با استفاده از این روش شما می توانید معیارهای سنجش و ارزیابی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید تا دیگر افراد با اعتماد به این ارزیابی ها، به محصولات و کار شما اعتماد کنند. همچنین تنوع بسیاری برای تبلیغات در این حوزه وجود دارد و شما می توانید با استفاده از بودجه ای که برای کار تبلیغات در اختیار دارید از یک یا چند روش برای کار خود استفاده نمایید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

از دیگر مزایای این روش می توان به مناسب بودن هزینه تبلیغات دیجیتال نسبت به شیوه های سنتی نام برد و این در حالی است که بازدهی این روش نیز بسیار بالا است و شما در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه می توانید تبلیغات خود را انجام داده و حتی استراتژی ها و روش های خود را نیز در بازه زمانی مختلفی تغییر دهید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

گوگل آنالیتیکس: گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهای بسیار مفید است که آمار بازدیدکنندگان از یک وب سایت، ورودی و خروجی های سایت، مدت زمان حضور کاربر در سایت و پربازدیدترین قسمت های سایت را نشان می دهد و به نوعی ابزاری بسیار مناسب جهت آنالیز سایت است که شما می توانید از روی آن نقاط قوت و ضعف را خود بفهمید.

گوگل سرچ کنسول: این ابزار برای مدیریت سایت ها بسیار ضروری است. گوگل سرچ کنسول یکی از ابزارهای بسیار کاربردی و رایگان گوگل است. که افراد به راحتی می توانند با استفاده از آن عملکرد سایت خود را مورد بررسی قرار داده و به نوعی کارایی وب سایت خود را از هر لحاظ مورد بررسی قرار داده و آن را آنالیز کنند. این ابزار به شما کمک می کند تا نقاط قوت سایت خود را هر چه بیشتر افزایش داده و نقاط ضعف سایت خود را نیز از بین ببرید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

پس زمینه های مورد نیاز برای استفاده از تبلیغات مارکتینگ

همانگونه که گفته شد این روش از تبلیغات دیجیتال، در دنیای اینترنت و روش های آنلاین و دیجیتال انجام می شود و شما نیاز دارید تا برای استفاده از انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ، ابتدا پیش زمینه هایی را آماده نمایید و سپس از این ابزارها استفاده کنید.

  • داشتن صفحات در شبکه های مجازی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر، فیس بوک، لیندین
  • وب سایت و پرتال
  • قالب استفاده از انواع محتواهای متنی، ویدیویی یا صوتی در وب سایت
  • کتاب های الکترونیکی و ویدیوها
  • کاتالوگ ها و بروشورهای آنلاین
  • ایمیل و ابزارهای ارتباط الکترونیک
  • داشتن یک برند و ابزارهای مختلف برای معرفی آن
  • شما می توانید با داشتن یک یا چند مورد از این ابزارها، به راحتی دیجیتال مارکتینگ را برای کار خود انجام دهید در حوزه ای گسترده انجام دهید.
دیدگاه‌ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.