قوانین و مقررات سپنتا

توافقنامه سپنتا

آشنایی با توافقنامه سپنتا

توافقنامه سپنتا شامل سیاستهای فعلی شرکت وب سپنتا بوده که برای تمامی محصولات و خدمات شرکت وب گستر سپنتا اعمال میشود. توافق نامه توسط شرکت دیجیتال مارکتینگ وب گستر سپنتا ( وب سپنتا ) که در این توافقنامه “شرکت” نامیده میشود از یک طرف و شما ( وکیل، نماینده، وارث یا جانشین شما ) که در این توافقنامه “مشترک” نامیده میشوید از طرف دیگر، تنظیم شده و از لحظه تائید شما معتبر و قابل اجراست. این توافق نامه شرایط و مقررات استفاده از خدمات و محصولات شرکت را تعیین نموده و تعهدات شرکت به مشترک و بالعکس تعهدات مشترک به شرکت را در رابطه با خدمات و محصولات مورد استفاده توسط مشترک تشریح می کند.

توافقنامه سپنتا، تشکیل دهنده توافق نامه ای کامل و اختصاصی بین مشترک و شرکت است که در رابطه با چگونگی استفاده از خدمات و محصولات شرکت بوده و همچنین تکمیل کننده تمامی پیشنهادات و توافقات و ارتباطات قبلی می باشد. 

توافقنامه سپنتا

الف ) قوانین کلی خدمات و محصولات

1) توافقنامه و تغییرات

مشترک متعهد میشود که با تغییراتی که ممکن است شرکت هر از چندگاهی در این توافقنامه ایجاد کند موافقت نموده و محدودیتهایی را که پس از اعمال این تغییرات ایجاد می شود رعایت نماید. چنانچه خدمات و یا محصولات شرکت را تهیه نماید، توافقنامه سپنتا باید به طور کامل و تا زمانی که از خدمات و محصولات استفاده می کند و از مزایای آن بهره می برد، اجرا شود. چنانچه مشترک در استفاده از محصولات و خدمات شرکت انصراف دهد، هیچ وجهی از سوی شرکت مسترد نمی گردد.مشترک می پذیرد که در صورت تمایل به قطع استفاده از خدمات شرکت مسئول خواهد بود که این موضوع را به شرکت اطلاع دهد.
بدیهی است اطلاع رسانی مشترک نباید زودتر از 15 روز پیش از تاریخ پرداخت و دیرتر از 3 روز پیش از تاریخ پرداخت صورت گیرد.

2)اطلاعات صحیح

مشترک موافقت می نماید که با به روز نمودن اطلاعات خود (درصورت لزوم) هنگام استفاده از خدمات و محصولات شرکت اطلاعات صحیح را در اختیار شرکت قرار دهد و شرکت برای برقراری هرگونه ارتباط با مشترک از اطلاعات ارائه شده توسط مشترک استفاده نماید چنانچه اطلاعاتی که ارائه میدهد نادرست، مبهم یا ناقص باشد و یا شرکت شبهه مستدلی در مورد نادرست بودن، مبهم بودن، ناقص بودن و یا دقیق نبودن اطلاعات شما داشته باشد شرکت به صلاحدید خود مجاز خواهد بود خدمات مشترک را قطع کند.

3)حفظ اطلاعات محرمانه

شما می توانید در این قسمت رویه حفظ اطلاعات محرمانه در شرکت را مطالعه فرمائید که درتمامی محصولات و خدمات شرکت اعمال میشود.
این روند در برگیرنده حقوق مشترک و مسئولیت شرکت در رابطه با حفظ اطلاعات شخصی مشترک است. شرکت از اطلاعات مشترک بر خلاف و غیر از اهداف و محدودیتهای ذکر شده در روند حفظ اطلاعات محرمانه، استفاده نخواهد کرد.

4)امنیت حساب

مشترک متعهد می گردد که محرمانه بودن کلمه عبور و اطلاعات حساب خود را حفظ نماید. مسئولیت تمامی عملیاتی که بوسیله حساب مشترک انجام گیرد به عهده خود مشترک است. چنانچه استفاده غیرمجاز و یا ناقض امنیت صورت بگیرد باید سریعا به شرکت اطلاع داده شود.بدیهی است شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه ضرر و زیان که بر اثر استفاده فرد دیگری از کلمه عبور و یا حساب مشترک با و یا بدون اطلاع مشترک انجام شده نمپذیرد.

مشترک همچنین موافقت می نماید که مسئولیت خسارتهای وارده احتمالی به شرکت یا دیگر مشترکین که در اثر استفاده افراد متفرقه از حساب یا کلمه عبور مشترک بوده به عهده مشترک میباشد. مشترک میبایست به دلایل امنیتی اطلاعات دسترسی به حساب خود را در جای امن نگهداری نموده و در مورد عدم دسترسی دیگران به اطلاعات حساب، نام کاربری و کلمه عبور خود احتیاط نماید.

بدیهی است مسئولیت تمامی عملیاتی که از طریق حساب مشترک انجام می گیرد، چه بوسیله خود مشترک و چه بوسیله جانشین و نماینده وی و یا افراد متفرقه و یا به هر طریق دیگر، به عهده مشترک است. شرکت از پذیرفتن مسئولیت هرگونه فعالیت انجام شده در حساب مشترک با و یا بدون اجازه مشترک خودداری می کند.

5)عدم استفاده غیر قانونی و خلاف شرع

مشترک موافقت می نماید که هیچگونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جاری بین الملل انجام ندهد.
چنانچه شرکت به علت استفاده غیرقانونی مشترک از خدمات و محصولات و یا به دلیل ارسال هرزنامه(spam) و یا موارد غیر اخلاقی اطلاعات مشترک را حذف و اقدامات اصلاحی انجام دهد هیچگونه وجهی قابل استرداد به مشترک نخواهد بود.

شرکت حق آشکار ساختن هرگونه اطلاعات را برای اجرای قوانین، مقررات و بطور کلی روال قانونی و درخواست دستگاه های قضایی و دولتی، ضروری می داند و همچنین حق ویرایش، رد، ارسال یا حذف هرگونه موارد یا اطلاعات را به صورت کلی یا جزئی به صلاحدید شرکت در هر زمان برای خود محفوظ می دارد.
چنانچه خدمات یا محصولاتی توسط مشترک تهیه شده باشد شرکت اجباری برای نظارت بر استفاده مشترک از خدمات و محصولات را ندارد.

شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که استفاده از خدمات و محصولات را بررسی نموده و به اختیار خود آنرا لغو نماید.شرکت مجاز است دسترسی مشترک به خدمات و محصولات را در هر زمان و به هر دلیل بدون اطلاع قبلی قطع و یا مسدود نماید.
چنانچه استفاده مشترک از محصولات و خدمات منجر به اقدام و یا تهدید قانونی علیه شرکت، شرکتهای وابسته و یا شرکاء گردد، شرکت مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتیجه این اقدامات به ادامه سرویس دهی به مشترک خود خاتمه دهد.

اعمال غیر اخلاقی از نظر شرکت چه اعمالی هستند ؟

شرکت همه حسابها را برای استفاده بیش از حد فضا و یا پهنای باند، مورد بررسی قرار می دهد و در صورت مشاهده استفاده بیش از میزان تعیین شده، بمنظور دریافت هزینه مازاد و یا قطع سرویس مشترک اقدام می نماید.
چنانچه استفاده مشترک از محصولات و خدمات حاوی هرزنامه (spam) و یا موارد غیر اخلاقی باشد شرکت مجاز به لغو سرویس مشترک خواهد بود.

اعمال غیراخلاقی عبارتند از اعمالی که جهت افترا زدن، آسیب زدن، سوء استفاده، تهدید، بدگویی و آزار اشخاص ثالث طراحی شده اند، اعمالی که مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و بین الملل می باشند، اعمالی که جهت تشویق دیگران به رفتارهای غیرقانونی ،راه اندازی سیستم های بازاریابی شبکه ای، هرگونه فراهم سازی فضاهای مجازی غیر عرف، استفاده غیراخلاقی از تصاویر کودکان، و کلیه رویه های منتهی به جنایت و … طراحی شده اند. اعمالی که حریم شخص ثالث و یا یک نژاد یا ادیان و مقدسات را مورد تعارض قرار می دهند. فعالیتهایی که جهت جعل هویت شخص ثالث، وارد شدن به رایانه و یا شبکه دیگران به طور غیرمجاز (هک کردن)، انتشار ویروسهای اینترنتی و اعمال تخریب دیگران طراحی شده اند و یا فعالیتهایی که به هرصورت منجر به آزار کودکان گردد. بدیهی است اعمال غیراخلاقی تنها به موارد فوق محدود نمی گردد.

6)عدم ارسال هرزنامه (spam)، تسویه خسارت

شرکت به محض مشاهده ارسال هرزنامه (spam) از یک حساب مشتری و یا کاربران سیستم همکار فروش Affiliate Program و یا تشخیص مرتبط بودن آن حساب با ارسال هرزنامه (ها) و یا نامه های ناخواسته (Bulk Mail) آن حساب را مسدود خواهد کرد و علاوه بر این، مشترک و یا همکار فروش متعهد به پرداخت کل مبلغ خسارت تعیین شده پس از برآورد خسارات وارد شده به شرکت میباشد. مشترک تائید می کند که مفاد سیاستنامه عدم ارسال هرزنامه شرکت را مطالعه و درک نموده و رعایت کردن آنها را پذیرفته است. این شرایط برای استفاده از تمامی خدمات و محصولات قابل اجراست.

7)مالکیت معنوی

کلیه حقوق و منافع محصولات و خدمات مربوط به مالکیت معنوی شرکت متعلق به سپنتا است. مشترک موافقت می کند که هیچ سود یا امتیازی در این مالکیت معنوی به وی منتقل نمی شود و متعهد می شود که هیچ گونه ادعا و درخواستی درباره سود خدمات و محصولات نخواهد کرد.

مشترک درک و موافقت می کند که کلیه محتویات و موارد موجود در این موافقتنامه، سایر رویه ها و وب سایت شرکت مانند سایر حقوق و قوانین مالکیت تحت حفاظت قوانین مختلف حق نشر، حق امتیاز و علامت تجاری در جمهوری اسلامی ایران می باشد و شرکت صادر کننده امتیاز آن صریحاً تمامی حقوق مربوط به چنین مواردی را برای خود محفوظ می دارد، همچنین مشترک درک و موافقت نموده است که از هرگونه استفاده از بندهای شرح داده شده در بالا به هر نحو بدون داشتن اجازه صریح کتبی از شرکت یا صادرکننده امتیاز آن منع شده است. هیچ گونه امتیاز یا حقی تحت هرگونه حق نشر، امتیاز، علامت تجاری، علامت خدماتی یا حق مالکیت یا پروانه دیگر بوسیله این توافق نامه به مشترک واگذار نشده است.

8) هزینه و پرداخت

کلیه هزینه ها بلافاصله در هنگام ارائه خدمات و محصولات پرداخت می شوند و غیر قابل بازگشت می باشند مگر اینکه به نوعی صریحا ذکر شده باشد، حتی اگر خدمات مشترک قبل از مدت زمان تعیین شده به حال تعلیق درآید، قطع و یا واگذار گردد.

شرکت بازاریابی دیجیتال صریحا این حق را برای خود محفوظ می دارد که قیمت گذاری را بوسیله پست الکترونیک و یا بر روی وب سایت رسمی خود(websepanta.com) اطلاع دهد. پرداخت توسط مشترک با ارائه کارتهای اعتباری تعیین شده، واریز به حساب بانکی، چک های حقیقی و حقوقی و روشهای دیگری که رسماً اعلام شده است با استفاده از سیستم پیش پرداخت شرکت قابل انجام است. مشترک می‌تواند از طریق روشهای پرداخت تعیین شده، حساب پیش پرداخت خود را شارژ نماید.

چنانچه قرارداد، پرداخت ماهانه داشته باشد تاریخ پرداخت صورت‌حساب ماهانه مشترک براساس نرخ خرید تعیین می‌شود مگر اینکه تاریخ خرید بعد از بیست و نهم ماه باشد.در این صورت تاریخ پرداخت صورت‌حساب بیست و نهم هرماه خواهد بود.چنانچه قرارداد پرداخت سالانه و یا طولانی تر داشته باشد و گزینه تمدید اتوماتیک را انتخاب کرده باشد ،شرکت به طور اتوماتیک سرویس مورد نظر را تمدید خواهد کرد و مبلغ آن را از موجودی پیش پرداخت حساب مشترک بر اساس نرخهای جاری شرکت دریافت خواهد کرد.

اقدامات شرکت در قبال عدم دریافت بدهی از مشترک

چنانچه به هر دلیل شرکت موفق به دریافت بدهی مشترک ، از طریق روشهای پرداخت تعیین شده بابت خدمات و محصولات نشود، مشترک موافقت می‌نماید که شرکت مشترک را برای تسویه بدهی‌ تحت پیگرد قانونی قرار دهد. چنانچه پرداختهای مشترک توسط کارت اعتباری انجام گیرد و اگر به هر دلیل شرکت نتواند کل مبلغ بدهی مشترک بابت محصولات و خدمات را از کارت اعتباری وی دریافت نماید مشترک موافقت می‌نماید که شرکت مشترک را برای تسویه بدهی‌ تحت پیگرد قانونی قرار دهد. بمنظور تسویه بدهی، شرکت خود را مجاز میداند تا بلافاصله سرویس مشترک را که بوسیله مشترک یا از طریق وی تهیه و یا تمدید شده‌اند بدون هیچگونه اطلاع قبلی لغو و یا مسدود نماید.

صورت حساب هزینه‌ها از طریق روش پرداخت انتخابی مشترک دریافت می‌شود. مشترک می‌تواند هر زمان که مایل باشد روش پرداخت خود را با ورود به قسمت “افزایش اعتبار” خود تعیین نماید. مشترک توافق می‌کند که در مورد تمدید خدمات دریافتی خود به طور کامل مسئول بوده و چنانچه شرکت موفق به دریافت هزینه سرویس مشترک از طریق روش پرداخت انتخابی وی نشود، شرکت هیچ مسئولیتی در قبال مشترک و یا شخص ثالث نخواهد داشت.

ب) سیستم پیش پرداخت

مشخصات سیستم

با استفاده از سیستم پیش پرداخت شرکت در حقیقت مشترک پیشاپیش وجهی را به شرکت می‌پردازد و هر زمان که مایل بود از موجودی حساب پیش پرداخت خود استفاده می‌نماید. بدیهی است در زمان خرید نیز بجای پرداخت در اصل یک مرتبه موجودی به حساب مشترک واریز و همان لحظه نیز توسط سیستم برداشت میشود تا بدین ترتیب روال استفاده از سیستم پیش پرداخت برای همه محصولات و خدمات در هر حالت رعایت شود. مشترک در مقابل خدمات و محصولاتی که از شرکت خریداری می‌نماید و شرکت به وی ارئه می‌دهد توافق می‌کند که هزینه آنها را با استفاده از این سیستم انجام دهد.

پرداخت مشترک و بررسی حساب

پرداخت مشترک می تواند از طریق کارت های اعتباری تعیین شده، حوالجات تلفنی ، حواله و یا چک حقیقی یا حقوقی و یا روشهای پرداخت تعیین شده صورت گیرد. مشترک موافقت می‌نماید چنانچه چک بانکی وی وصول نگردد علاوه بر طی روال قانونی، ملزم به پرداخت جریمه ای معادل 4% از کل مبلغ چک وصول نشده میباشد، شرکت خود را مجاز میداند این جریمه را بدون اطلاع قبلی از حساب مشترک دریافت نماید.

مشترک می‌تواند هر زمان که مایل باشد مقدار موجودی باقی مانده در حساب خود را از قسمت “گزارش حساب”در وب سایت شرکت بررسی نماید. در صورت تمایل به بسته شدن حساب و درخواست استرداد وجه، 15% ( از اعتبار مصرف نشده ) به عنوان کارمزد کسر و ما بقی به مشترک مسترد خواهد شد.

تمامی نقل و انتقالات مالی مربوط به سیستم پیش پرداخت بر اساس ریال ایران، پوند انگلستان، درهم امارات و یا دلار آمریکا صورت می‌گیرد و مسئولیت محاسبه و تبدیل واحد ارزهای دیگر به ریال ، پوند، درهم و یا دلار آمریکا قبل از واریز به حساب بر عهده مشترک می‌باشد،حداقل و حداکثر مبالغ پرداخت در سیستم مشخص شده اند.

استفاده از موجودی حساب پیش پرداخت

استفاده از موجودی حساب پیش پرداخت تنها برای خرید محصولات و خدمات شرکت از طریق وب سایت شرکت امکان پذیر است.هیچ خریدی بدون تکمیل موجودی حساب مشترک (حداقل به میزان خرید مورد نظر) صورت نمی‌گیرد. مشترک می‌تواند هر زمان که مایل بود اعتبار خود را افزایش دهد. مشاهده ریز عملکرد مربوط به حساب مشترک از طریق لینک “کارکرد حساب” در کنترل پنل اعضاء در وب سایت شرکت امکان پذیر می‌باشد. حساب مشترک خرید‌های انجام شده، وجه باقی مانده در حساب، مبلغ هر خرید انجام شده، زمان انجام و … را نمایش می‌دهد.

شرکت حق آشکار ساختن هرگونه اطلاعات را بمنظور اجرای هرگونه حکم قضائی، روال قانونی و درخواستهای دولتی ضروری می‌داند و همچنین حق ویرایش، رد، ارسال و یا حذف هرگونه اطلاعات را به صورت کلی و یا جزئی به روش جدید شرکت در هر زمان برای خود محفوظ می‌دارد.

ضمانتهای ویژه

مشترک توافق می‌نماید که شرکت هیچگونه ضمانت خاصی در ارتباط با سیستم پیش پرداخت ندارد. شرکت صریحا این حق را برای خود قائل است که به روش جدید خود خدمات و محصولات را در صورت صلاحدید لغو نموده و یا انتقال دهد این امر جهت حفظ پایداری روال حقوقی، مدنی یا جنایی برای شرکت،شرکت‌های وابسته، نمایندگان، متصدیان ،مدیران و کارمندان آن می‌باشد.

9) ضامن تعهدات

مشترک یا هر شخص دیگر که به نمایندگی از مشترک توافقنامه سپنتا را با عمل تائید، به صورت الکترونیکی امضا می‌نماید، بدین وسیله اعلام می‌کند و متعهد می‌شود که دارای حقوق، اختیارات و اعتبار لازم برای اجرای مفاد این توافقنامه را دارا میباشد و هیچ‌ یک از حقوق و مزایای این توافقنامه را به شخص دیگر انتقال نخواهد داد. همچنین متعهد می‌شود که 18 سال یا بیشتر سن دارد و یا وکیل قانونی وی این شرایط را دارد و به جانشینی وی این قرارداد را امضاء خواهد کرد و تضمین مینماید که تمام کارهایی را که انجام می‌دهد با علم بر اینکه بر منافع قانونی دیگران آسیب نمی‌زند و با منافع آنها در تضاد نیست انجام می‌دهد.

10) رفع مسئولیت

شرکت تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی (از قبیل از دست رفتن اطلاعات و … ) مسئول نمی‌باشد، حتی اگر این ادعا بر اساس قرارداد، نقض گارانتی (صریح یا ضمنی)‌، نقض توافقنامه سپنتا و رویه‌های جانبی آن بوده و یا عدم توانایی مشترک در استفاده از محصولات و یا خدمات شرکت و یا به هر علتی از دست رفتن اطلاعات و فایلها باشد.

اگر چه شرکت احتمال چنین خسارتی را گوشزد کرده باشد، برخی شرایط مسئولیت در برابر خسارت ممکن است از حالات فوق مستثنی گردد که در همچین شرایطی مسئولیت شرکت محدود به قانون می‌گردد. مشترک موافقت می‌کند که در هیچ شرایطی حداکثر مسئولیت تقبل شده توسط شرکت در برابر خسارات احتمالی بیش از کل مقدار پرداختی شما به ازای خدمات و محصولات مشخص خریداری شده نگردد.

11) پرداخت غرامت

مشترک توافق می‌کند که از شرکت، پیمانکاران، نمایندگان، کارمندان، مدیران، سهامداران و وابستگان آن در مقابل هرگونه ضرر، مسئولیت، آسیب و یا هزینه شامل حق الوکاله که ناشی از ادعا، عملکرد و یا تقاضای شخص ثالث در ارتباط با مشترک (شامل نمایندگان مشترک و یا هر فرد دیگر که از اشتراک، محصولات یا خدمات مشترک با و یا بدون اجازه مشترک، استفاده از خدمات و محصولات که مشترک از شرکت خریداری نموده است) و یا نقض مفاد توافقنامه‌های موجود در این توافقنامه باشد، محافظت کرده و غرامات اجتماعی را پرداخت نماید.

دیگر توافق های مشترک و شرکت در قبال پرداخت غرامت ها

علاوه بر این مشترک موافقت می‌نماید که از شرکت در مقابل هرگونه ضرر، مسئولیت، آسیب یا هزینه شامل حق ‌الوکاله که ناشی از نقض ضمانتها ذکر شد و در این توافقنامه به هرگونه عملکرد خلاف از جانب مشترک ، هر ادعایی مبنی بر اشتراک شما به کپی ‌رایت ، علامت تجاری، حق مالکیت معنوی شخص دیگر باشد محافظت کرده و غرامات احتمالی را بپردازد. این غرامات علاوه بر غرامتهایی است که مشترک از طرف خود پرداخت می‌نماید. چنانچه شکایتی علیه شرکت در حال اجرا یا ارسال باشد شرکت باید در این مورد مطلع گردد. قصور از جانب مشترک در مورد ارسال این تعهد‌نامه به منزله نقض موارد توافقنامه سپنتا خواهد بود. شرکت مجاز خواهد بود در مقابل چنین ادعاهایی به روش جدید خود از خود دفاع نماید.

مشترک متعهد می‌شود که در صورت بروز چنین ادعاهایی بلافاصله شرکت را جهت کنترل امور در جریان قرار داده و در تمام مراحل به طور کامل با شرکت همکاری نماید و همچنین توافق می‌نماید چنانچه شرکت متوجه اقامه مشکلات نهاد دولتی ، اداری یا قضایی در رابطه با اشتراک مشترک در شرکت گردد، علاوه بر تغییر کنترل اشتراک مشترک هرگونه اقدام دیگری را که جهت رعایت قوانین دولتی، اداری یا قضایی لازم بداند تا زمان خاتمه اجرا انجام دهد.

12) قوانین حاکم،محل دادرسی ، عدم اجازه شکایت

مشترک موافقت می‌نماید که محل دادرسی پرونده‌های مربوط به خدمات و محصولات ارائه شده توسط شرکت در دادگاه تهران و یا کمیته مبارزه با جرائم رایانه ای واقع در تهران باشد. مشترک مجاز نخواهد بود در مسائلی که در این توافقنامه روشن شده‌اند شکایتی به دادگاه ارئه دهد.

13) ابلاغ های قانونی

کلیه ابلاغها و اعلانات شرکت (به‌جز موارد نقض توافقنامه) در وب‌ سایت اعلام خواهند شد. اخطارهای مربوط به نقض قرارداد به پست الکترونیک و یا آدرس پستی مشترک ارسال می‌شوند. در هرصورت تاریخ دریافت ابلاغ 2 روز پس از ارسال آن در نظر گرفته می‌شود. اعلانات و ابلاغهای مشترک به شرکت میبایست به پست الکترونیک موجود در سایت شرکت و یا از طریق پست سفارشی به آدرس تهران، خیابان ولیعصر، کوچه بوعلی سینا شرقی، شماره 9، واحد 3 ارسال گردد.

14) عناوین

عناوین موجود در این توافقنامه جنبه تفسیری دارند و چنانچه تضادی بین عناوین و مفاد توافقنامه سپنتا وجود‌داشته باشد، مفاد قرارداد میبایست مرجع عملکرد قرار گیرند .

15) توافقنامه کامل

توافقنامه حاضر شامل رویه‌ها و توافقنامه‌هایی که در این قسمت اشاره شده (مانند رویه حل اختلافات) به عنوان قرارداد کامل و تنها قرارداد بین مشترک و شرکت برای محصولات و خدمات ذکر شده تلقی می‌گردد.

16) تفکیک‌پذیری

بخشهای این قراداد تفکیک‌پذیر میباشند. در صورتی که بخشی از این قرارداد نامعتبر یا غیر اجرایی باشد آن بخش با استناد به قانون و به نزدیکترین شکل به متن اصلی تفسیر می‌گردد و سایر قسمتها و شرایط توافقنامه به طور کامل لازم‌الاجرا هستند.

17) سلب اختیار

عدم اجرای بخشی از شرایط توافقنامه سپنتا و توافقنامه های ضمیمه آن توسط شرکت در مقابل مشترک یا دیگران به منزله سلب حق اجرای این توافقنامه از شرکت نمی‌باشد.

18) وضعیت اضطراری

شرکت همه تلاش خود را برای پایدار نگه‌داشتن خدمات و محصولات انجام می‌دهد با این همه مشکلات تفکیکی خاص و سایر عوامل خارج از کنترل شرکت ( سیل، زلزله، آتش سوزی و …) هر از چندگاهی ممکن است منجر به وقفه در سرویس‌دهی شرکت گردند. مشترک موافقت می‌نماید شرکت را برای نتایج این وقفه‌ها مسئول نداند.

19) عدم بهره مندی شخص ثالث

هیچ قسمتی از این قرارداد صریحا و یا ضمنی به مفهوم اعطای حقوق، مزایا و یا تعهدی به شخص ثالث نمی‌باشد، مگر مواردی که در این توافقنامه سپنتا ذکر شده‌اند.