6 روش افزایش بازدید سایت

اصولی ترین روش های افزایش بازدید سایت

در ادامه ی این مقاله 6 روش اصولی افزایش بازدید وب سایت را معرفی میکنیم:
1/ معرفی وب سایت به موتور های جست و جو
2/ بارگزاری محتوای ارزشمند و مناسب
3/ بهینه سازی نرخ تبدیل (CTR)
4/ ایجاد بک لینک برای افزایش بازدید وب سایت
5/ شناسایی کلمات جستجو شده توسط کاربران
6/ بهینه سازی تصاویر برای وب سایت

1/ معرفی وب سایت به موتورهای جستجو برای افزایش بازدید وب سایت

وقتی که وب سایت خودتان را راه اندازی کردید، اولین گام شما برای افزایش ترافیک سایت، معرفی به موتورهای جستجو می باشد؛ چرا که باید موتور جستجویی، مانند گوگل وب سایت شما را بشناسد و از حضور وب سایت شما آگاه شود؛ هرچند که اگر شما کار معرفی کردن وب سایت به گوگل را انجام ندهید، باز هم مدتی بعد گوگل وب سایت شما را ایندکس خواهد کرد، ولی معرفی وب سایت به گوگل، روند ایندکس شدن وب سایت شما را سرعت می بخشد.

2/ بارگزاری محتوای ارزشمند و مناسب

وقتی که وب سایت خودتان را به گوگل و دیگر موتورهای جستجو معرفی کردید، حالا نوبت میرسد به انتشار محتوای مناسب که در این مورد باید دقت زیادی داشته باشید؛ چرا که باید این محتوا مورد نیاز کاربران باشد تا در نتایج گوگل نمایش داده شود. در این مورد باید با استفاده از قوانین گوگل، کار بهینه سازی وب سایت و بازاریابی محتوا را انجام دهید. البته در این مورد و آموزش سئو دوره های آموزشی مختلفی در اینترنت یافت می شود و کافی است شما عنوان پکیج سئو سایت را جستجو کنید؛ ولی باید در انتخاب این آموزش ها دقت کافی را داشته باشید تا آموزشی که می بینید اطلاعات واقعی و درستی را به شما بدهد تا بتوانید از این آموزش ها برای افزایش بازدید وب سایت خود استفاده کنید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

3/ بهینه سازی نرخ تبدیل (CTR)

تا به اینجا اگر وب سایت خودتان را راه اندازی کردید و با توجه به قوانین موتورهای جستجو محتوای بهینه شده ای را انتشار داده اید، حالا نوبت میرسد به این که روش دیگری برای افزایش بازدید وب سایت را انجام دهید، یعنی، چگونه بازدیدکنندگان را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید بازدید کنندگان وب سایت شما، وقتی وارد سایت می شوند به دنبال چه مطالبی هستند، چرا که همیشه این نیاز کاربران است که اگر به خوبی تامین شود باعث میشود همیشه وب سایت شما را در نظر داشته باشند و به وب سایت شما سر بزنند.

با ردیابی نیاز کاربران در وب سایتتان می توانید محصولاتی آموزشی را بسازید و به صورت پیشنهاد در وب سایت به کاربران نشان دهید و اگر هم تبلیغاتی را انجام دهید این تبلیغات را متمرکز بر روی محصولاتتان کنید و با ایجاد صفحات فرود (لندینگ پیج) کاربران را به راحتی به سمت محصول هدایت نمایید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

وقتی که شما وب سایت خودتان را به گوگل معرفی کردید و محتوای مناسبی را هم انتشار دادید، میتوانید برای صفحات وب سایت خودتان بک لینک بگیرید. به عبارتی، یکی دیگر از کارهایی که باعث افزایش محبوبیت وب سایت و در نتیجه افزایش بازدید وب سایت می شود، ایجاد بک لینک است. البته اگر بک لینک را با اصول صحیح ایجاد کنید بسیار مفید خواهد بود، ولی اگر به صورت غیر اصولی باشد، تاثیرات منفی را برای وب سایت خواهد داشت، برای مثال یکی از روش های ایجاد بک لینک به صورت اشتباه این است که از وب سایت های غیر مرتبط به صفحات خود، لینک بگیرید.

به عنوان مثال وب سایت شما در رابطه با آموزش طراحی سایت است، باید از وب سایت هایی بک لینک بگیرید که در رابطه با وب سایت فعالیت دارند نه وب سایتی که مثلا کارش الکترونیک است، همین مثال کوتاه، اصول انتخاب بک لینک را توضیح میدهد.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

5/ شناسایی کلمات جستجو شده توسط کاربران

وقتی در گوگل جستجویی صورت می گیرد، معمولا این جستجو به صورت کلمات کلیدی است؛ بنابراین آنالیز کلمات کلیدی یکی از راه هایی است که بتوانیم تشخیص دهیم که کاربران به دنبال چه مطالبی هستند؛ و از این طریق بتوانیم افزایش بازدید وب سایت خود را داشته باشیم. شما می توانید هم در وب سایت به دنبال کلماتی باشید که کاربران جستجو می کنند و هم می توانید با استفاده از ابزارهای گوگل، مانند سرچ کنسول، کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران را آنالیز کنید و به این ترتیب از بهترین کلمات کلیدی برای افزایش بازدید وب سایت، استفاده نمایید.

این روش یکی از راه های افزایش ترافیک سایت است. البته فراموش نکنید که نباید از کلمات غیرمرتبط استفاده کنید و همچنین تعداد کلمات کلیدی شما نیز نباید بیشتر از حد مجاز باشد؛ چرا که توسط گوگل اسپم شناخته شده و برای امتیاز وب سایت تاثیرات منفی را به همراه دارد.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

6/ بهینه سازی تصاویر برای وب سایت

یکی از راه های افزایش بازدید وب سایت بهینه سازی تصاویر و استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط است. وقتی شما هر مطلبی را در وب سایتتان منتشر می کنید بهتر است برای مطالب خود تصاویر مناسبی را هم در نظر بگیرید و مطالبی که تصویری نداشته باشد چندان جالب نیستند، هر چقدر هم مطلب خوبی بوده باشد، چرا که همیشه دید بصری و گرافیک تاثیرات بهتری داشته است.

در کنار این که تصاویر مناسبی را برای محتوای خودتان انتخاب کنید باید به حجم تصاویر هم توجه داشته باشید چرا که بالا بودن حجم تصویر، باعث کاهش سرعت وب سایت بوده و در نتیجه چه از نظر کاربران و چه از نظرموتورهای جستجو، محبوبیت زیادی نخواهد داشت. راه ها و ابزارهای زیادی برای کاهش حجم تصاویر وجود دارد که در حین کم کردن حجم، می توانید کیفیت تصاویر را حفظ کنید، چرا که نباید کمیت و کیفیت، فدای یکدیگر شوند و باید به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید.

جمع بندی

تمامی مطالبی که در بالا به آنها اشاره شد از اصلی ترین دلایلی هستند که رعایت کردن آن ها باعث می شود که وب سایت بازدید و ورودی بالایی داشته باشد و در نتیجه یک وب سایت فروشگاهی، فروش بیشتری را هم خواهد داشت؛ همچنین اگر این اصول رعایت نشود، وب سایت از طرف موتورهای جستجو جریمه شده و نتیجه این که بازدید کننده ای هم نخواهد داشت و نداشتن بازدید کننده و در نهایت مشتری برای وب سایت به معنی شکست آن وب سایت خواهد بود.

بنابراین با دقت و استراتژی درست و با رعایت مسائلی که در این مقاله آورده شده است، می توانید بازدید های زیادی را روزانه از موتورهای جستجو دریافت کنید و بازدید وب سایت خودتان را هر روز بالاتر ببرید. فراموش نکنید که یکی از راه های خوب که می توانید تمام بخش های وب سایت خود را زیر نظر داشته باشید Search Console گوگل می باشد که کاملترین ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت است؛ و می توان گفت یکی از کاملترین ابزارها که بدون نیاز به نصب افزونه، در وب سایت و یا اضافه کردن ابزارهای تحلیل به وب سایت خودتان می توانید از آن بهره ببرید.

ساخت اکانت در سرچ کنسول گوگل

برای ثبت وب سایت خودتان در گوگل سرچ کنسول می توانید در خود گوگل عبارت webmaster tools را جستجو کنید تا به این طریق به search console گوگل هدایت شوید و بعد از آن می توانید وب سایت را در گوگل ثبت کنید و شروع به بهینه سازی وب سایت کنید. امکانات کنسول جستجوی گوگل بسیار زیاد است و ابزارهای خوبی را در اختیار خواهید داشت. برای استفاده از سرچ کنسول گوگل هم باید یک حساب جیمیل داشته باشید.

مدیر سایت

موارد اخیر

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل هم به‌مانند داور زمین فوتبال اهل جریمه کردن کسانی است که قواعد بازی را…

3 روز ago

بازاریابی B2B چیست؟

کسب‌ وکار‌ها بنا به هدف فعالیت خود و خدماتی که عرضه می‌کنند همواره با فرد…

7 روز ago

ساب دامین چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید واژه ساب دامین را بارها شنیده باشید؛ ساب دامین نوعی دامنه مشتق شده از…

1 هفته ago

انواع خطاهای رایج سری 400 و علل وقوع آن‌ها

هنگام گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی فعل و انفعالات بین مرورگر شما و سرور‌های سایت‌های مختلف…

1 هفته ago

معرفی شاخص های ابزار های آنالیز سایت

ابزار های بیشماری برای آنالیز وب سایت برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که…

4 ماه ago

آیا سئو همیشه یک استراتژی خوب خواهد بود یا خیر؟

آینده سئو چگونه است؟ در طی چند سال گذشته، موتور جستجوی گوگل به طور موثری…

5 ماه ago