keyword stuffing چیست و چرا برای سئو مضر است

Keyword stuffing چیست؟

در پاسخ به این سوال می توان تعریف های مختلفی را به شما ارائه داد ولی شاید بهترین تعریف ، تعریفی باشد که خود گوگل به کاربران ارائه می دهد. گوگل در تعریفی که از keyword stuffing ارائه می دهد بیان می کند که تکرار کلمه کلیدی عملیاتی است که در آن یک سئوکار سعی می کند تا با استفاده کردن مکرر از کلمات کلیدی محتوای خود رتبه وب سایت خود را در لیست موتورهای جستجو ارتقا دهد.

این کار علاوه بر این که باعث می شود تا کاربران از مطالعه این محتوا خسته شوند بلکه گوگل نیز سختگیری های بسیار زیادی را در رابطه با آن انجام می دهد که در نتیجه این موضوع آسیب بسیار زیادی به سئوی وب سایت شما وارد می شود. ما در ادامه این مطلب سعی خواهیم کرد اطلاعات جزئی تری درباره تاثیر دقیق این موضوع بر روی سئوی وب سایت در اختیار شما قرار دهیم.

چطور از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنیم؟

تکنیک keyword stuffing دارای روش های مختلفی است که استفاده از آنها می تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم ترین روش های استفاده از کلمات کلیدی در وب سایت استفاده از آن در عنوان محتوا است، در صورتی که شما از کلمه کلیدی محتوای خود در عنوان استفاده کنید می توانید به راحتی باعث شوید که موتورهای جستجو وب سایت شما را تشخیص دهد و در نتیجه منجر به افزایش رتبه وب سایت می شود. علاوه بر این روش شما می توانید از کلمات کلیدی درون توضیحات نیز بهره ببرید. برای استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات درون صفحه شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که باید به اندازه و به جا از کلمات کلیدی استفاده کنید که دلیل این موضوع را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

چرا باید از کلمات کلیدی به اندازه و به جا استفاده کنیم؟

در صورتی که شما نتوانید به اندازه کافی از keyword stuffing استفاده کنید موتور جستجوی گوگل شما را جریمه خواهد کرد. دلیل این موضوع این است که ربات های گوگل خیلی سریع متوجه می شوند که شما سعی کرده اید با استفاده زیاد از کلمات کلیدی اقدام به گول زدن موتورهای جستجو کنید و به همین دلیل نیز معمولا شما را جریمه می کنند تا دیگر این اشتباه را انجام ندهید.

امروزه با گسترش و پیشرفت الگوریتم هایی گوگل از آنها برای جستجو استفاده می کند شاهد آن هستیم که نتایج بسیار بهینه تری در اختیار کاربران قرار می گیرد که دلیل آن نیز استفاده مناسب وب سایت ها از keyword stuffing می باشد. امروزه وب سایت ها برای این که بتوانند از جریمه های گوگل دوری کنند مجبور هستند که قوانین لازم را برای تولید محتوا بدانند و محتوایی با تعداد کلمه کلیدی مشخص را برای وب سایت خود تولید کنند. این کار باعث می شود تا بتوانند خیلی سریعتر در لیست موتورهای جستجو رتبه خود را بهبود دهند.

افزایش نرخ پرش با استفاده از keyword stuffing

مشکل مهم دیگری که keyword stuffing ممکن است برای شما به وجود بیاورد این است که با نرخ پرش وب سایت شما را افزایش دهد. در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که با نرخ پرش آشنایی ندارید باید بدانید که نرخ پرش به میزان ورودی های وب سایت شما گفته می شود که بعد از ورود به وب سایت شما خیلی سریع وب سایت شما را ترک می کنند. این موضوع بر روی سئوی وب سایت شما تاثیر گذار خواهد بود و رتبه شما را در لیست موتورهای جستجو کاهش می دهد. بنابراین برای این که از به وجود آمدن چنین مشکلی در وب سایت خود جلوگیری کنید به شدت به شما توصیه می کنیم که با دقت از این تکنیک ها استفاده کنید.

برای دوری از خطرات keyword stuffing چه کنیم؟

برای دوری از خطرات مربوط به keyword stuffing شما می توانید راهکارهای مختلفی را در پیش بگیرید که هر یک از این راهکارها می توانند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشند. اولین کاری که شما می توانید برای جلوگیری از خطرات keyword stuffing انجام دهید این است که سعی کنید برای صفحات مختلف وب سایت خود کلمات کلیدی مختلفی را در نظر بگیرید و حتما سعی کنید به ازای هر صد و پنجاه کلمه یک بار از کلمه کلیدی خود استفاده کنید.

یک نکته بسیار مهم درباره محتوایی که در وب سایت خود قرار می دهید این است که حتما سعی کنید محتوای شما بیش از 300 کلمه باشد تا حداقل دو بار کلمه کلیدی در محتوای شما تکرار شود. یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که شما را از خطرات مربوط به keyword stuffing دور می کند این است که به جای استفاده مکرر از کلمه کلیدی می توانید از کلمات کلیدی مترادف در محتوای خود استفاده کنید. سعی کنید به جای استفاده مکرر در متن ، در عنوان خود و همینطور در سرتیترها از کلمات کلیدی استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی در اول پاراگراف ها می تواند بسیار مفید باشد.

جمع بندی و نکات پایانی

به صورت کلی می توان گفت که keyword stuffing یکی از قدیمی ترین روش ها در سئو است که از گذشته نیز کاربردهای بسیار زیادی را داشته است. ما در این مطلب سعی کردیم درباره keyword stuffing بیشتر صحبت کنیم و تمامی اطلاعاتی که شما نیاز دارید تا درباره این موضوع بدانید را برای شما بیان کنیم. یک نکته بسیار مهم که به هیچ وجه نباید آن را فراموش کنید این است که تکنیک keyword stuffing امروزه باید با دقت بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد چرا که در غیر این صورت ممکن است گوگل جریمه های بزرگی را برای شما در نظر بگیرد.

امروزه الگوریتم هایی که گوگل مورد استفاده قرار می دهد بسیار پیشرفته تر شده اند و به همین دلیل نیز استفاده از این تکنیک سخت تر شده است. بنابراین به شما توصیه می کنیم برای استفاده از این تکنیک حتما سعی کنید از یک فرد متخصص برای وب سایت خود کمک بگیرید.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید که اطلاعات کافی را در این زمینه بدست بیاورید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

مدیر سایت

موارد اخیر

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل هم به‌مانند داور زمین فوتبال اهل جریمه کردن کسانی است که قواعد بازی را…

3 روز ago

بازاریابی B2B چیست؟

کسب‌ وکار‌ها بنا به هدف فعالیت خود و خدماتی که عرضه می‌کنند همواره با فرد…

7 روز ago

ساب دامین چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید واژه ساب دامین را بارها شنیده باشید؛ ساب دامین نوعی دامنه مشتق شده از…

1 هفته ago

انواع خطاهای رایج سری 400 و علل وقوع آن‌ها

هنگام گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی فعل و انفعالات بین مرورگر شما و سرور‌های سایت‌های مختلف…

1 هفته ago

معرفی شاخص های ابزار های آنالیز سایت

ابزار های بیشماری برای آنالیز وب سایت برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که…

4 ماه ago

آیا سئو همیشه یک استراتژی خوب خواهد بود یا خیر؟

آینده سئو چگونه است؟ در طی چند سال گذشته، موتور جستجوی گوگل به طور موثری…

5 ماه ago