محتوای همیشه سبز چیست؟

به محتواهایی همیشه سیز گفته می شود که دوران خاصی را نداشته باشد و هر زمان که دیده می شود بتواند مطالبی را داشته باشد که به درد کاربران بخورد. به عبارتی بسیار ساده تر اگر شما در وب سایت خود مطالبی را پیدا کردید که مثلا 1 سال پیش منتشر شده است ولی امروزه هم قابل استفاده بوده و به راحتی می توانید دوباره منتشر کنید، در واقع شما یک محتوای سبز را در اختیار دارد و به چنین محتواهایی محتوای همیشه سبز گفته می شود.

پس اگر می خواهید که محتوای سبز تولید کنید تا همیشه حتی در مدت زمان های طولانی هم باقی بماند و همیشه طرفدار داشته باشد، باید مطالبی را قرار دهید که در هر صورت و تغییرات، بیس اصلی را داشته باشد تا کاربران و بازدید کنندگان هر زمانی بتوانند از آن استفاده کنند.

حالا که مفهوم محتوای همیشه سبز را متوجه شده اید در ادامه میرویم به سراغ روش هایی که می توانید چنین محتوایی را تولید کنید. ولی قبل از شروع بررسی روش های انتشار محتوای همیشه سبز می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چرا باید از محتوای همیشه سیز در سایت یا وبلاگ استفاده کنیم.

چرا باید از محتوای همیشه سبز استفاده کنیم؟

از دلایلی که باید در سایت از محتوای سبز یا محتوای همیشه سبز استفاده شود می توان به مواردی مانند رنک بالا در موتورهای جستجو نظیر گوگل، بازدهی بالا و طولانی در جذب مشتری، در دسترس قرار دادن اطلاعات مفید برای کاربران و … اشاره کرد.

به عنوان مثال اگر شما محتوایی داشته باشید که همیشه بازدید کننده دارد، این محتوا در دید موتورهای جستجو نیز ارزش زیادی پیدا خواهد کرد و در نتیجه باعث می شود که رتبه ی وب سایت بالاتر برود و در نتایج جستجوها در صفحات اول قرار گیرد. همچنین  شما محتوایی را دارید که همیشه کاربرانی را دارد و نیازی نیست که دائما محتوای به روز منتشر کنید و همه ی این موارد باعث شده تا محتوای همیشه سیز محبوبیت بالایی داشته باشد.

روش های تولید محتوای همیشه سبز

1/ انتخاب موضوع مناسب

در این جا می رویم به سراغ روش های تولید محتوای همیشه سبز! برای اینکه بتوانید محتوایی تولید کنید که همیشه قابل انتشار و استفاده بوده باشد باید موضوع های مناسبی را پیدا کنید و در مورد آن موضوع تولید محتوا کنید. روش های زیادی وجود دارد که شما می توانید موضوع مناسبی را پیدا کنید. به عنوان مثال یکی از موضوعاتی که میتوانید در مورد آن محتوا تولید کنید، مضوعات مربوط به گردشگری است که شما میتوانید مناطق دیدنی نقاط مختلف دنیا را (مثلا دیدنی های آسیا) را به صورت مقالات یا ویدیوها و یا ترکیب هر دو منتشر کنید.

چنین محتوایی هر زمان که منتشر شود خواهان داشته و بازدیدهای خودش را خواهد داشت چرا که یک موضوع کلی بوده و با گذشت زمان دچار تغییرات آن چنانی نمی شود. البته شاید در جزئیات تغییراتی اتفاق بیفتد ولی در کلیات تغییر خاصی در مناطق دیدنی و گردشگری یک منطقه یا کشور ایجاد نمی شود. بنابراین اولین قدم برای تولید محتوای همیشه سبز انتخاب موضوع مناسب است.

2/ استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی امروزه نقش بزرگی را در موفقیت یک وب سایت بازی می کنند. اگر شما بتوانید محتوایی با موضوعات خوب و سبز را تولید کرده و در شبکه های اجتماعی قرار دهید، این محتوا همیشه بازدید کننده خواهد داشت و با گذشت مدت زمانی طولانی نیز بازدید کنندگان خود را از دست نمی دهد. بنابراین در تولید محتوای همیشه سبز از شبکه های اجتماعی حتما استفاده کنید و مطالب خود را در این شبکه ها منتشر کنید تا شاهد افزایش بازدید و ماندگاری مطالب خود شوبد. به غیر از این، انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی باعث می شود تا موتورهای جستجو هم امتیاز بالایی را برای وب سایت قائل شوند که خود یک اتفاق خوب است، چرا که از این طریق شما بک لینک های مناسبی را دریافت می کنید.

3/ استفاده از کلمات کلیدی مناسب و به اندازه

وقتی که موضوع خودتان را برای تولید محتوای همیشه سیز انتخاب کردید و شروع می کنید به نوشتن مطالب و تولید محتوا، باید در نظر داشته باشید که کلمات کلیدی نقش مهمی را در این مورد ایفا می کنند. باید از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید و همچنین از کلمات کلیدی به اندازه ی کافی و مورد نیاز استفاده شود، چرا که استفاده از کلمات کلیدی به صورت زیاد و بدون ارتباط با موضوع باعث می شود تا مطالب به جای یک مطلب خوب، بیشتر اسپم شناخته شود.

4/ کپی کردن ممنوع – محتوای اورجینال تولید کنید!

یکی از بدترین کارهایی که می توانید در حق وب سایت خودتان انجام دهید این است که مطالب را از یک وب سایت دیگر کپی کنید.کپی کردن مطالب نه تنها خوب نیست و امتیازی را برای وب سایت نخواهد داشت بلکه باعث می شود که وب سایت کپی کننده از طرف موتورهای جستجو جریمه شوند و خروج از حالت جریمه، خود زمان زیادی خواهد برد و در نتیجه شکست وب سایت رقم می خورد. پس اگر می خواهید که محتوای همیشه سبز تولید کنید ابتدا به خوبی در مورد موضوع مورد نظرتان تحقیق و مطالعه کنید و بعد از به دست آوردن اطلاعات کافی و کامل شروع به تولید محتوا کنید.

تولید محتوای اورجینال همیشه باعث می شود که ارزش وب سایت شما بالاتر برود و در نتیجه محتوای وب سایت در نتایج جستجوها قرار خواهد گرفت و به یک محتوای همیشه سبز تبدیل میشود.

5/ انتشار محتوای هخود در سایت های دیگر

یکی دیگر از راه های تولید محتوای همیشه سبز این است که محتوای خود را در دیگر وب سایت های مرتبط به اشتراک بگذارید تا دسترسی بازدید کنندگان به مطالب شما بیشتر شود و لینک را به وب سایت و صفحه اصلی محتوا متصل کنید که این روش علاوه بر ایجاد بک لینک، باعث میشود که محتوای وب سایت شما بیشتر دیده شده و در نتایج جستجو بالاترین امتیاز را داشته باشد. پس با به کارگیری روش هایی که در اینجا گفته شد شما می توانید محتوای همیشه سبز داشته باشید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

مدیر سایت

موارد اخیر

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل هم به‌مانند داور زمین فوتبال اهل جریمه کردن کسانی است که قواعد بازی را…

3 روز ago

بازاریابی B2B چیست؟

کسب‌ وکار‌ها بنا به هدف فعالیت خود و خدماتی که عرضه می‌کنند همواره با فرد…

7 روز ago

ساب دامین چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید واژه ساب دامین را بارها شنیده باشید؛ ساب دامین نوعی دامنه مشتق شده از…

1 هفته ago

انواع خطاهای رایج سری 400 و علل وقوع آن‌ها

هنگام گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی فعل و انفعالات بین مرورگر شما و سرور‌های سایت‌های مختلف…

1 هفته ago

معرفی شاخص های ابزار های آنالیز سایت

ابزار های بیشماری برای آنالیز وب سایت برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که…

4 ماه ago

آیا سئو همیشه یک استراتژی خوب خواهد بود یا خیر؟

آینده سئو چگونه است؟ در طی چند سال گذشته، موتور جستجوی گوگل به طور موثری…

5 ماه ago