چگونه هزینه تبلیغات در گوگل را کاهش دهیم

مشخص کردن اهداف کمپین برای کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی مشاهده می شود که در موتورهای جستجو بخصوص گوگل رقابت بسیار بالا گرفته است. حال در این بین می‌ توان گفت پیروز نهایی آن کسی است که بتواند هزینه های مختلف از جمله هزینه تبلیغات در گوگل را کنترل نماید. با این حال دقت داشته باشید که قیمت هر کلیک تبلیغات شما بسته به ساعت نمایش، رتبه و حوزه کاری، متغیر است. اما در اینجا یکی از روش های بسیار کلیدی جهت کاهش هزینه تبلیغات در گوگل مشخص کردن اهداف کمپین است.

به طوری که مهمترین قسمت هر تبلیغ گوگل داشتن هدف مشخص است. با این حال لازم است مانند هر برنامه تبلیغاتی دیگر قبل از شروع تبلیغات در گوگل هدف نهایی خود را مشخص کرد زیرا ممکن است که شما به منظور کسب ترافیک عادی این کار را شروع کنید یا هدف شما از قرار دادن این تبلیغ، یک راهکار بازاریابی برای مقابله با دیگر رقبا باشد. با این وجود مشخص کردن هدف به شما کمک می کند که تبلیغ هدفمند تر و تاثیرگذارتر ایجاد کنید.

استفاده از تنظیمات دستی دیگر روش کاهش هزینه ها

یکی از آسان ترین روش ها در آغاز کار در گوگل این است که اجازه دهید تا گوگل خودش همه چیز را مدیریت نماید به طوری که شما به صورت روزانه حداکثر بودجه را تعیین کرده و مابقی کارها توسط گوگل صورت می گیرد. این روش روشی عالی است که در بسیاری از موقعیت ها نتیجه خوبی به همراه دارد.

اما لازم است بدانید اگر هدف شما کاهش هزینه تبلیغات در گوگل است لازم است تنظیمات اتوماتیک را به تنظیمات دستی تغییر دهید و با هزینه ای که برای هر کلیک شروع نمایید لازم است که برای این امر کلید واژه هایی که بهتر نتیجه داده و هزینه کلیک آنها را بیشتر کرده و مشخص کنید که چه کلید واژه ای توانسته بیشترین فروش را به همراه داشته باشد. همچنین می توانید از گزینه پیشنهادی برای کلید واژه هایی که کلیک بالایی داشته اند اما فروش زیادی را به همراه نداشته اند را کم نمایید.


پیدا کردن کلمات کلیدی و کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

روش موثر دیگر در کاهش هزینه تبلیغات در گوگل اضافه کردن کلید واژه های ارزشمند است. دقت داشته باشید معمولا هر کلید واژه با توجه به تعداد جستجویی که توسط کاربران شده است، قیمت خاصی دارد که هرچه این تعداد جستجو بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. حال اگر شما تنها در کمپین خود از کلید واژه های رقابتی استفاده کنید طبعا هزینه تبلیغات نیز بالا خواهد رفت. با این وجود کاری که باید انجام دهید این است که کلید واژه های تبلیغاتی ایجاد کنید که با کلمات کلیدی درست شده که رقابت در آنها کمتر می باشد.

به طوری که این دسته از کلمات کلیدی با وجود اینکه حجم جستجوی آنها کم است و قیمت کمتری دارند اما با نیت خرید بالا هستند که در بعضی مواقع عملکرد خوبی دارند. همچنین لازم است بدانید روش بسیار موثر دیگری که جهت کاهش تبلیغات در گوگل مورد استفاده قرار می گیرد پرهیز از تبلیغات در سایت های زیر مجموعه گوگل می باشد؛ به طوری که هنگامی که شما در گوگل تبلیغی را فعال می کنید این امکان وجود دارد که تبلیغ، هم در موتور جستجوی گوگل و هم در سایت های زیر مجموعه انجام شود که برای صرفه جویی هزینه می توانید از زدن تبلیغات در دیگر سایت ها پرهیز نمایید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:


بهبود صفحه فرود تبلیغات

دیگر عامل موثر و مرتبط با هزینه تبلیغات کلیکی ارتباط با صفحه آگاهی یا فرود می باشد. لازم است بدانید صفحه فرود آگاهی به صورت غیر مستقیم بر روی قیمت و هزینه تبلیغات در گوگل و همچنین کیفیت کارها تاثیر می گذارد. با این وجود لازم است که صفحه فرود جذاب و خاصی داشته باشید زیرا مخاطبان شما را دنبال نکرده بلکه به جذابیت حرف های شما نگاه می کنند.

حال لازم است بدانید که بهتر است کاربران را به صفحه فرود عمومی همچون دسته بندی محصولات هدایت نکنید بلکه بهتر است آنها را مستقیم به صفحه مخصوصی که تبلیغ می کنید، وارد نمایید. همچنین باید اطمینان پیدا کنید که گوگل از موضوع صفحه فرود شما به طور کامل آگاهی دارد که برای این امر لازم است صفحه های شما دارای توضیحات، عناوین فرعی، محتویات و عنوان‌ های درست باشد و با پیام های تبلیغاتی و کلید واژه ها هماهنگی داشته باشد.

بهتر است که برای محصولات مختلف صفحات فرود مختلفی ایجاد نمایید زیرا قرار نیست که همه کاربران به یک صفحه هدایت شوند بلکه بهتر است صفحات فرود مجزایی را برای خدمات محصولات خود مورد نظر داشته باشید. لازم است در بررسی در سطح صفحه فرود خود، دقت لازم را بکار ببرید زیرا اگر این کار را اشتباه انجام دهید علاوه بر هدر رفتن وقت باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید. در اینجا امر مهمی که وجود دارد این است که بهتر است تنها یک مجموعه تغییر را به صورت همزمان انجام داده و نخواهید که همه چیز را با هم داشته باشید.


عدم ایجاد رقابت بین کلمات کلیدی

هنگامی که شما در کمپین ‌های مختلف تبلیغاتی خود اقدام به استفاده از کلمات کلیدی مشابه یا تکراری می کنید، این امر موجب می‌ شود که این کلمات در محاسبه گوگل با یکدیگر شروع به رقابت نمایند و در نتیجه به جای اینکه با تبلیغات دیگران رقابت کنید در واقع با خودتان رقابت کرده اید. لازم است بدانید این امر موجب می شود که کلمات کلیدی شما هزینه شان بالا رفته و در نتیجه هزینه تبلیغات در گوگل نیز برای شما بیشتر شود. با این وجود لازم است از ایجاد رقابت بین کلمات کلیدی خودتان پرهیز نمایید تا هزینه برای شما بالا نرود.


فیلتر کردن صفحات مشخص

در بسیاری از سایت ها مشاهده می شود که خدمات یا محصولات تنها برای یک سن مشخص مناسب است یا مثلا خدماتی وجود دارد که فقط برای آقایان یا فقط برای خانم ها است و جنسیت خاصی را در بر می گیرد، حال اگر بخواهید در این صفحات تبلیغات هدفمند تری داشته باشید و در هزینه تبلیغات در گوگل صرفه جویی کنید باید اقدام به فیلتر کردند آن نمایید. دقت داشته باشید مقیاس این فیلترها بسیار وسیع است و در صورتی که شما از مشتریان خود شناخت کامل داشته باشید تا میزان قابل توجهی خواهید توانست در هزینه تبلیغات در گوگل صرفه جویی کنید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

مدیر سایت

موارد اخیر

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل هم به‌مانند داور زمین فوتبال اهل جریمه کردن کسانی است که قواعد بازی را…

3 روز ago

بازاریابی B2B چیست؟

کسب‌ وکار‌ها بنا به هدف فعالیت خود و خدماتی که عرضه می‌کنند همواره با فرد…

7 روز ago

ساب دامین چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید واژه ساب دامین را بارها شنیده باشید؛ ساب دامین نوعی دامنه مشتق شده از…

1 هفته ago

انواع خطاهای رایج سری 400 و علل وقوع آن‌ها

هنگام گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی فعل و انفعالات بین مرورگر شما و سرور‌های سایت‌های مختلف…

1 هفته ago

معرفی شاخص های ابزار های آنالیز سایت

ابزار های بیشماری برای آنالیز وب سایت برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که…

4 ماه ago

آیا سئو همیشه یک استراتژی خوب خواهد بود یا خیر؟

آینده سئو چگونه است؟ در طی چند سال گذشته، موتور جستجوی گوگل به طور موثری…

5 ماه ago