راهکار های جذب مشتری وفادار به کمک داده های اجتماعی

نکات طلایی جذب مشتری وفادار

هر بستری یک سری تکنیک هایی دارد که با پیاده سازی آن تکنیک ها می توان در آن رسانه به موفقیت رسید . بازاریابی شبکه های اجتماعی که این روزها بسیار مورد استفاده ی کسب و کار ها برای بازاریابی و فروش قرار گرفته است نیز از این قائده مستثنی نیست . در ادامه به برخی از نکات طلایی که به کمک آن ها و تحلیل داده ها در شبکه های اجتماعی می توانید مشتری وفادار داشته باشید اشاره می کنیم.

1/ الگو برداری و نظارت بر فعالیت های سایر برند ها

الگو برداری از رقبا و برند ها یکی از راه کار هایی است که همواره شرکت های موفق از آن استفاده کرده اند . در بازاریابی آنلاین فارغ از بعد مکانی و زمانی اکثریت کسب و کار ها حضور دارند و رقابت گسترده تر شده و فراتر از مزر های جغرافیایی رفته است . در کنار هم دیدن این تعداد رقیب می تواند به کسب و کار شما بسیار کمک کند . شما می توانید در بازاریابی آنلاین مشتریان رقبایتان را رصد کنید ، سلایق آنها را بدانید و با برگزاری کمپین هایی که آنها را تشویق به پیوستن به شما کنند به سمت خود کشیده و با جلب رضایت آنها سعی کنید آنها را برای خود حفظ کنید.

2/ راه اندازی و اجرای کمپین هایی با هدف ایجاد مشتری وفادار

جذب مشتری وفادار کار چندان دشواری نسیت فقط کافی است شما از نظر مشتری به کمپین خود بنگرید و مواردی که از نظر مخاطب جذاب است را داخل کمپین خود در نظر بگیرید . شخصی سازی کمپین ها علاوه بر اینکه باعث افزایش تاثیر گذاری آنها می شود دنبال کردن داده ها و تحلیل آنها را نیز ساده تر می کند . برای جلب نظر مخاطب و دعوت از او برای پیوستن به کمپین تبلیغاتی خود بهتر است در بازاریابی دیجیتال ، پاداش هایی را برای آنها در نظر بگیریم .

این کار علاوه بر ترغیب مخاطب کمک شایانی به برند سازی کسب و کار شما میکند. سعی کنید کمپین های شما مداوم باشد ، تداوم در برگذاری کمپین ها شما را هر از چند گاهی در ذهن مخاطب جا انداخته و باعث ماندگاری برند شما می شود. اغلب کسب و کار ها به جهت هزینه هایی که برگزاری این کمپین ها دارند از آنها اجتناب می کنند ولی از تاثیر هایی که در مخاطب می گذارد و نقش پر رنگ آن در افزایش فروش غافل هستند .

3/ پاسخ دهی سریع به مخاطبین

مشتری عامل اصلی در موفقیت هر برند و کسب و کاری است و نظرات و دیدگاه های مخاطبین هر کسب و کار در بازاریابی آنلاین بهترین راه برای سنجش میزان رضایت یا عدم رضایت آن ها است . این روز ها شبکه های اجتماعی راهی برای رفع مشکلات مشتریان شده و آنها بسیاری از سوالات خود را از این طریق مطرح می کنند . بنابراین برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی و به خصوص شبکه های اجتماعی افرادی را استخدام کنید که به صورت تمام وقت بتوانند با مخاطب در تعامل باشند و به سوالات آنها پاسخ دهند تا مشتری از شما راضی باشد . این نکات ریز می تواند به برند شما کمک کند تا در یک مدت زمان کوتاه در بازار پر رقابت موفق شوید .

اجرای هر کمپین و هر بازاریابی آنلاینی زمانی می تواند موفقیت آمیز باشد که نتایج آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و کمپین های موفق تداوم پیدا کند و سایر کمپین ها متوقف شود . برای شناخت بازار و شناخت نیاز های مشتری تحلیل داده ها در دیجیتال مارکتینگ کم هزینه ترین و ساده ترین راه است .

مقاله زیر را حتما بخوانید:

مدیر سایت

موارد اخیر

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل هم به‌مانند داور زمین فوتبال اهل جریمه کردن کسانی است که قواعد بازی را…

3 روز ago

بازاریابی B2B چیست؟

کسب‌ وکار‌ها بنا به هدف فعالیت خود و خدماتی که عرضه می‌کنند همواره با فرد…

7 روز ago

ساب دامین چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید واژه ساب دامین را بارها شنیده باشید؛ ساب دامین نوعی دامنه مشتق شده از…

1 هفته ago

انواع خطاهای رایج سری 400 و علل وقوع آن‌ها

هنگام گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی فعل و انفعالات بین مرورگر شما و سرور‌های سایت‌های مختلف…

1 هفته ago

معرفی شاخص های ابزار های آنالیز سایت

ابزار های بیشماری برای آنالیز وب سایت برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که…

4 ماه ago

آیا سئو همیشه یک استراتژی خوب خواهد بود یا خیر؟

آینده سئو چگونه است؟ در طی چند سال گذشته، موتور جستجوی گوگل به طور موثری…

5 ماه ago