گام های معرفی محصول جدید در بازار

تکنیک های قبل از عرضه و معرفی محصول جدید به بازار

1/ محصول خود و ویژگی های آن را مشخص کنید

قبل از آن که محصول جدیدی را معرفی و روانه بازار کنید باید مشخصات و ویژگی های ظاهری و فنی آن را مشخص کنید و بدانید که چه سبک از محصول را روانه بازار خواهید کرد و بازار هدف را نیز بررسی کنید تا از فروش محصول خود مطمئن شوید که بازار خوبی خواهد داشت.برای آنکه فروش خوبی داشته باشید باید رقیبان خود و محصولی را که میخواهید معرفی کنید را بسنجید تا مطمئن شوید که محصولی را که معرفی خواهید کرد ارزش خرید را داشته و مشتریان را به سمت خود جذب خواهد کرد.

2/ بررسی درخواست مشتریان و بازار هدف

با توجه به گستردگی بازار هدف و سلایق مشتریان می بایست قبل از هرگونه اقدامی به بررسی خواسته های بازار هدف بپردازید و از علایق مشتریان بدانید تا بهترین تبلیغ، معرفی و در نهایت فروش خوبی داشته باشید.
برای معرفی محصول خود بازه زمانی مشخص کنید، این بازه زمانی بستگی به نوع محصول و بازار هدف متفاوت است. در واقع برای آنکه بتوانید فروش خوبی داشته باشید باید بدانید که این محصول در چه بازه زمانی فروش خوبی خواهد داشت و در ضمن تایم مشخص شده برای معرفی محصول جدید را به صورت شمارش معکوس اعلام نمایید. این کار علاوه بر اعلام نمودن زمان معرفی به مشتریان باعث تهیج بازار هدف و برانگیختن حس کنجکاوی در آنها می شود.

3/ برگ جزئیات محصول

یکی از مهم ترین گام ها برای معرفی محصول جدید، ساخت کاتالوگی از ویژگی ها و مشخصات فنی، ظاهری، اطلاعات کلی، تاریخ و از همه مهم تر قیمت تمام شده محصول با تخفیفات و جزئیات کامل است. این کار علاوه بر افزودن اعتبار تجاری کالا در میان دیگر کالاها برای مشتریان، باعث راحتی انتخاب مشتریان خواهد شد. از مزایا و کیفیت و نیز استانداردهای محصول خود بنویسید و از مقایسه کالای خود با دیگر کالاها بدون تخریب دیگر برندها نیز غافل نشوید.

4/ تعیین استراتژی در بازاریابی

امروزه درگاه های تبلیغاتی رایگان و غیررایگان بسیاری به وجود آمده اند که میتوانید به معرفی محصول جدید خود در آنجا بپردازید. اگر با استراتژی درستی پیش بروید و برای معرفی محصول جدید خود در هرکدام از درگاه های پربازدید نقشه داشته باشید و در زمان از قبل تعیین شده ای پیش بروید شما برنده این رقابت خواهید بود.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

5/ از رقبای خود غافل نشوید

برای آن که رقیبان خود و استراتژی هایشان را بدانید، میبایست تایم مشخصی را برای بررسی آنان در نظر بگیرید تا راه های منحصربه فرد آن ها در تبلیغ و معرفی محصول جدید در بازار را یاد بگیرید. لیستی از تمامی رقیبان خود تهیه کنید و نوع کالا و نوآوری که در آن به کار برده اند را بررسی کنید.

6/ تیم تحلیلگر و بازاریاب

شرکت های زیادی وجود دارند که برای معرفی محصول جدید خود از تحلیلگر ها و تیم های بازاریابی استفاده می کنند. این کار باعث افزایش سرعت بازدید کالای معرفی شده می شود. تیم های بازاریابی تجارب کافی در این زمینه را دارا می باشند و از درگاه های پربازدید آگاهی زیادی دارند. پس در این رقابت شدید میان محصولات و شرکت ها شما نیاز مبرم به این تیم ها و تحلیل گرها خواهید داشت.

7/ تکنیک های ناب بازاریابی را پیاده سازی کنید

امروزه بازاریابی یک نوع تخصص محسوب می شود که تکنیک ها جذاب و نابی را برای فرش هرگونه محصول در اختیار دارد. برای آن که بتوانید فروش خوبی داشته باشید می توانید از تکنیک شایعه بهره ببرید. با استفاده از این تکنیک می تواند از جملات عکس لو رفته از محصول جدید شرکت استفاده کنید تا مشتریان را کنجکاو به انتظار برای معرفی محصول را داشته باشند و یا میتوانید از تکنیک (به زودی) برای معرفی محصول جدید استفاده کنید و برای معرفی آن شمارش معکوس بگذارید.
از رنگبندی برای بسته بندی محصولات خود غافل نشوید، اولین چیزی که نظر مشتریان را جلب خواهد کرد، رنگ بندی محصول شما خواهد بود.

تکنیک های عرضه محصول به بازار

1/ مجوزهای لازم را همیشه به همراه داشته باشید

داشتن مجوزها و تاییدیه های فنی،بهداشتی و صنعتی از لازمه های معرفی یک محصول جدید به بازار است و در ضمن درهنگاه سفارش کالا از سوی مشتریان، مجوزها و اسناد لازم از شما درخواست می شود تا از محصولی که خریداری میکند، مطمئن شود.

2/ اعتماد مشتریان را جلب کنید

حتما مطمئن شوید تمام اطلاعات کافی را در اختیار مشتریان قرارداده اید و آن ها به راحتی تمام آنچه را که ارائه کرده اید درک میکنند. برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان می توانید از استفاده محدود رایگان در اختیار مشتریان قرار دهید. می توانید برای سنجش محصول خود و ارتقاء سطح کیفی محصول خود از نظرسنجی استفاده کنید.

3/ محصول جدید خود را بیازمایید

برای آنکه از کیفیت محصول خود مطمئن شوید باید آن را بیازمایید. اگر محصولی که تولید کرده اید به کمک افرادی که در جستجوی چنین کالاهایی هستند بیاید محصول شما را فراموش نخواهد کرد و نیز به دیگران آن را معرفی خواهد نمود. در این صورت عرضه محصول جدیدتان متوقف نخواهد شد بلکه باید آن را به روز نگهدارید تا فروش شما بیشتر از روز قبل باشد.

4/ راه اندازی کمپین

برای آن که معرفی خوبی داشته باشید و تبلیغات شما از ترند بالایی برخوردار باشد می توانید به راه اندازی کمپین تبلیغاتی بپردازید که نتایج شگفت آوری در فروش محصول شما خواهد داشت .

5/ راه اندازی سایت فروشگاهی

برای شرکت و یا کالای خود وبسایت فروشگاهی ایجاد کنید که مشتریان علاوه بر قابلیت خرید اینترنتی، اطلاعات کاملی از محصول شما را نیز بتوانند از این طریق در اختیار داشته باشند.

کلام پایانی . . .

در این مقاله سعی شد راه های موثر در معرفی محصول جدید را ارائه بدیم. معرفی یک محصول با توجه به گستردگی اصناف و بازارهای هدف می تواند روش های بسیاری را داشته باشد و باید جداگانه براساس بازار هدف و نوع محصول خود، تصمیم گیری های لازم را برای معرفی محصول جدید در بازار را بگیرید. امیدوارم از مطالب ارائه شده استفاده لازم را برده باشید. موفق و پیروز باشید.

مقاله زیر را حتما بخوانید:

مدیر سایت

موارد اخیر

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل هم به‌مانند داور زمین فوتبال اهل جریمه کردن کسانی است که قواعد بازی را…

3 روز ago

بازاریابی B2B چیست؟

کسب‌ وکار‌ها بنا به هدف فعالیت خود و خدماتی که عرضه می‌کنند همواره با فرد…

7 روز ago

ساب دامین چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید واژه ساب دامین را بارها شنیده باشید؛ ساب دامین نوعی دامنه مشتق شده از…

1 هفته ago

انواع خطاهای رایج سری 400 و علل وقوع آن‌ها

هنگام گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی فعل و انفعالات بین مرورگر شما و سرور‌های سایت‌های مختلف…

1 هفته ago

معرفی شاخص های ابزار های آنالیز سایت

ابزار های بیشماری برای آنالیز وب سایت برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که…

4 ماه ago

آیا سئو همیشه یک استراتژی خوب خواهد بود یا خیر؟

آینده سئو چگونه است؟ در طی چند سال گذشته، موتور جستجوی گوگل به طور موثری…

5 ماه ago