مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی

اهمیت برند سازی در بازاریابی شبکه های اجتماعی

وقتی شما یک کسب و کار را شروع می کنید برای این کسب و کار یک نام، لوگو و … را نیز طراحی می کنید و در نظر می گیرید این موارد همان برند شما است. اگر شما در شبکه های اجتماعی حضور پر رنگ داشته باشید رفته رفته نام و برند شما بیشتر دیده می شود و این مورد باعث پیشرفت های زیادی خواهد شد که در نتیجه آن فروش بیشتر می شود و پیدا کردن مشتریان بیشتر شود و در کل بازار بزرگی را به دست می آورید. بنابراین از اصلی ترین مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی برندسازی می باشد که این مورد برای هر کسب و کار و سازمانی لازم و ضروری است.

استفاده از شبکه های اجتماعی برای کاربران و صاحبان کسب و کارها رایگان است، همین مورد باعث می شود که شما ابزارهای بسیار پیشرفته ای را در اختیار داشته باشید آن هم رایگان و همچنین شبکه های اجتماعی مشتریان زیادی را به رایگان در اختیار شما قرار می دهد. پس اگر می خواهید بدون هزینه تبلیغات کنید و دیده شوید در این مورد هم شبکه های اجتماعی بهترین انتخاب خواهد بود. حال آن که اگر شما بخواهید از ابزارهای دیگر تبلیغاتی استفاده کنید باید هزینه های زیادی را متحمل شوید.

گستردگی مخاطبان و سهولت دسترسی به آنها

شبکه های اجتماعی رفته رفته ابزارهای خود را به روز می کنند، هر روز طرف داران بیشتری را پیدا می کنند و در واقع افراد زیادی در این شبکه ها حضور پیدا می کنند و همین مورد پتانسیلی قوی در امر بازاریابی خواهد بود. در کجا می توان اجتماع بزرگی مانند شبکه های اجتماعی را پیداکنید.

تبلیغات و بک لینک بالا

تبلیغات رایگان در عین دسترسی به ابزارهای بازاریابی و مشتریان بالقوه از مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد که صاحبان کسب و کارها باید از آنها مطلع باشند. یک نمونه از استفاده های رایگان می توان به بک لینک اشاره کرد. اگر شما بخواهید از دیگر وب سایت ها به غیر از شبکه های اجتماعی بک لینک تهیه کنید باید برای این بک لینک ها هزینه کنید و هرچقدر وب سایت مذکور مشهورتر بوده باشد دریافت بک لینک نیز گران تر خواهد بود، این درحالی است که داشتن پیج در شبکه های احتماعی باعث می شود شما همان کیفیت بک لینک ها را بتوانید ایجاد کنید و حتی بهتر، در حالی که پولی هم نمی پردازید.

رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو

در ادامه می رسیم به موتورهای جستجو که امروزه رقابت بر سر تصاحب رتبه اول در موتورهای جستجویی نظیر گوگل بسیار بالا رفته است. اگر وب سایت شما نتواند به خوبی در موتورهای جستجو رتبه بگیرد نتیجه این که مشتریان زیادی را از دست خواهید داد.پس باید چه کار کرد ؟

پاسخ این سوال استفاده از شبکه های اجتماعی است. البته در مورد seo و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو باید بدانید که موارد بسیار زیادی وجود دارد و استفاده از شبکه های اجتماعی فقط یکی از این موارد در مهندسی سئو است، ولی از آن جایی که تاثیر گذاری شبکه های اجتماعی بر بالا رفتن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بسیار زیاد است، بنابراین وقتی در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید آن هم به صورت قوی و منظم و با برنامه شاهد ارتقاع رتبه وب سایت و کسب و کار خود خواهید شد، وقتی هم که رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو بالاتر برود در نتایج جستجوها بیشتر دیده خواهد شد و این یعنی بازار خوب و مشتربان زیاد.

شناخت نیاز مشتریان

یکی دیگر از مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که میتوانید نیاز کاربران خود را بشناسید. وقتی که شما در شبکه های اجتماعی صفحاتی را داشته باشید معمولا در این صفحه های اجتماعی کاربران در بین حرف های خود نیازهای خودشان را نیز بیان میکنند و شما با تجزیه و تحلیل نیازهای مشتریان خود در شبکه های اجتماعی میتوانید خدمت و محصولات خود را بنابر نیاز آنها طراحی کنید که خود باعث می شود یسیاری از مشتریان بتوانند به نیاز خود دسترسی داشته باشند و همین موارد باعث مشتریان زیاد و بازار خوب می شود.

هر کسب و کاری که نتواند نیاز مشتریان خود را شناسایی کند نخواهد توانست به خوبی محصول تولید کرده و یا خدمات ارائه دهد و همیشه خدمات آن طور که نیاز مشتریان است نخواهد بود. پس از مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که می توانید نیاز مشتربان را تحلیل کنید و ببینید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستند. در ضمن وقتی شما بر اساس نیاز مشتریان خود رفتار کنید احساس بسیار خوشایندی را ایجاد خواهید کرد که باعث می شود مشتریان وفاداری را پیدا کنید. به این ترتیب تحلیل نیاز کاربران و در واقع پی بردن به نیاز کاربران و در نهایت پیدا کردن مشتریان وفادار از دیگر مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی بوده که بسیار هم مهم می باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله ی زیر را از دست ندهید:

به دست آوردن موقعیت های جدید تجاری

یکی دیگر از مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که موقعیت های تجاری جدیدی را به دست می آورید، به چه شکل ؟ وقتی کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی حضوری پر رنگ داشته باشد و بتواند به خوبی خدمات و یا محصولات را معرفی کرده و در اختیار مشتریان قرار دهد بعد از مدتی توسط دیگر کسب و کارها نیز دیده خواهد شد. همین مورد میتواند منجر به ایجاد قرار دادهای بزرگی شود که به سرعت باعث رشد کسب و کار شما خواهد شد و در واقع موقعیت های تجاری جدیدی را به دست می آورید.

ایجاد و به دست آوردن موقعیت های جدید تجاری از نیازهای هر نوع کسب و کاری است که باعث پیشرفت های زیادی می شود.بسیاری از کسب و کارهای کوچک وجود داشته اند که به دلیل حضور خوب و منظم و حرفه ای در شبکه های اجتماعی موقعیت های خوب تجاری را کسب کرده اند و در حال حاضر به شرکت های بزرگی تبدیل شده اند. بنابراین میتوانید با حضور خود در شبکه های اجتماعی، موقعیت های تجاری خوبی را به دست بیاورید و این مورد نیز از دیگر مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد که باید به آن توجه شود. پس اگر به فکر این هستید که به خوبی و بدون صرف هزینه، تبلیغات کنید و دیده شوید و یا اگر به دنبال این هستید که محتوای خود و اطلاعات محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار دهید بهترین انتخاب شبکه های اجتماعی خواهد بود.

مدیر سایت

موارد اخیر

گوگل پنالتی چیست؟

گوگل هم به‌مانند داور زمین فوتبال اهل جریمه کردن کسانی است که قواعد بازی را…

3 روز ago

بازاریابی B2B چیست؟

کسب‌ وکار‌ها بنا به هدف فعالیت خود و خدماتی که عرضه می‌کنند همواره با فرد…

7 روز ago

ساب دامین چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

شاید واژه ساب دامین را بارها شنیده باشید؛ ساب دامین نوعی دامنه مشتق شده از…

1 هفته ago

انواع خطاهای رایج سری 400 و علل وقوع آن‌ها

هنگام گشت‌وگذار در وب‌سایت‌های اینترنتی فعل و انفعالات بین مرورگر شما و سرور‌های سایت‌های مختلف…

1 هفته ago

معرفی شاخص های ابزار های آنالیز سایت

ابزار های بیشماری برای آنالیز وب سایت برای صاحبان کسب و کار وجود دارد که…

4 ماه ago

آیا سئو همیشه یک استراتژی خوب خواهد بود یا خیر؟

آینده سئو چگونه است؟ در طی چند سال گذشته، موتور جستجوی گوگل به طور موثری…

5 ماه ago